Jellena25

Aja (Ayia) Napa

103 poruke u ovoj temi

Da, za Nikoziju sam i ja cula da je dovoljno nekoliko sati.

Ipak, za nas ljubitelje vizantijskih tvrdjava, severni Kipar zasluzuje paznju i pored toga sto nije tako lep kao grcki...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li imate neku preporuku za dobar restoran sa kiparskim jelima. I sta jos probati osim kleftika, mezea i onoh sira na h.? :) Mislim na neki restoran u Napi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporučujem ove apartmane, ja sam tamo bila i prezadovoljna sam http://www.booking.com/hotel/cy/myriama-apartments.html

Jel možeš da mi kažeš više o smeštaju?
Koliko je udaljen od plaže, centra, šta ima okolo, išla bih u septembru.

Hvala ;)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari, jel zna neko koliko kosta ronjenje i gde da gledam to (jel imas vise agencija koje to rade ili jok) ?

Izmenjeno (igors88)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Има једна агенција у центру Напе али није јефтино.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se javim sa Kipra, ovde sam vec nekoliko nedelja i bicu sledećih mesec dana. ;-) Citam komentare, pa evo nekih mojih impresija... Ostrvo definitivno treba posetiti, iskreno iz Srbije je dostupnija Grčka, ali i Kipar treba videti i prvo sam sebe uhvatila u poređenju, jer smo dosta ostrva i kontinentalni deo obišli i tačno je da je Grčka nesto posebno, ali i Kipar ima puno toga za ponuditi... Sto se tice mora, vec ste pisali, definitivno plaze oko Aja Nape su najlepše...  Sve je stvar ukusa, meni iskreno najlepše Makronisos i Landa,  jedna pored druge su... Nisi je i sada pretrpana, ako ne poranis, desi se da jedva nadjes mesto u poslednjem redu, a iskreno lepa je, samo puno je ljudi... Ali muzika je sjajna, nama nekada prija ta atmosfera, a na prethodno nabrojanim bar lounge muzika mi nedostaje po nekada... Sto se tice vremena krajem maja, voda je nekoliko dana bila 26 stepeni, posto sam trudnica, verujte ne bih ulazila da nije tako, ali bilo je dana kada je bila oko 22, tada bih uzivala ispod suncobrana, ali naravno vecina se i tada kupa... Sto se tice juna, Kipar je definitivno destinacija koju možete odabrati, za razliku od meni omiljene Grčke,  jer tamo mozda samo na Kritu u to vreme na nekim plažama bude ovako toplo... Iako stan ima klime, ne koristim ih jos, jer 30  stepeni je ovde sasvim podnosljivo, iako obavezno preporučujem mazanje zaštitnih krema, jer je sunce jako, iako se mozda ne cini... Cene su kao u Grčkoj, odnosno nesto kao kod nas, nesto malo skuplje, ali ima velikih marketa i moze se lepo proci, ako nemate obezbedjenu hranu... Mi smo obilazili i deo oko Pafosa,  Nikoziju, jos je u planu turski deo, neke gradove i mesta imamo u planu, pa cu se javiti sa nekim utiscima posle toga... Nismo stigli do Trodosa, a to bih volela da vidim, bar neki od manastira, tako da ako je neko bio, neka podeli utiske...  Opšti utisak je da je sjajno sto ovde sezona traje od sredine maja do oktobra, tako da veliki period za odlazak, vidi se da puno ulazu u hotele, kuce, stanove, visoki standard...  Uredjena setalista, gradski prevoz je sasvim ok, iako mi uglavnom koristimo kola, nekoliko puta do sada je bus bio po redu vožnje...  Očigledno puno Engleza, sto starijih, sto mladjih i Rusi su jedan od razloga zbog kojih je uglavnom sve na višeg standarda u odnosu na Grčku...  Iako, na početku sam rekla da nije bas za poređenje, ovo je jedno ostrvo, jedna država, pa cete tesko naci divlje plaze kao u Grčkoj...  Sjajni su putopisi koje možete naci na ovoj grupi, za gradove i mesta koja su opisana, pohvala za Scorpia, a i ja sam nasla sjajan vodič u pdfu na engleskom jeziku, skinula sam ga besplatno sa neta, ima oko 300 strana i opisuje i severni deo ostrva.  Generalno puna sam lepih utisaka, zaista treba doci ovde, izbegnite jul i avgust zbog gužvi, kazu viših temperatura,  a i cena smeštaja, ali i tada svako nadje za sebe ono sto mu odgovara... :-)

Izmenjeno (agnes)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno, bas ti hvala na informacijama, cekamo tvoje sledece utiske

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@agnes,

obraduj nas podacima iz Pafosa, tako malo ima tih inforamcija na forumu.....i slike su dobrodosle....Hvala!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A reci mi molim te posto putujem za par dana kako je sto se tice guzve na Makronisos i Landa plazi?

Izmenjeno (Oslo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Landa plazi nije velika gužva, cak i kada kasnije dodjes i vikendom, a na Makronisos plazi vikendom bude veca gužva, ali vise zbog toga sto tesko nadjemo parking,  nema toliko mesta kao na Landa plazi, sto se radnim danima ne desava, tako da na obe je sasvim pristojno,  ali kako dolazi vreme raspusta, verovatno ce i gužva biti sve veća... Landa ima duzi deo sa plitkom vodom, Makronisosu je taj deo kraći, Landa je sira malo, u jednom delu i malo stena,  ali obe imaju onu lepu tirkiznu boju... Tako da treba menjati, obilazilti sve u blizini, pa svaki drugi dan drugi doživljaj, opet zavisi od ukusa, kazem, onaj ko na Nisi porani, ne smeta mu sto je gužva, imas svoje mesto i to je to... Samo Nisi jeste zbijenija i sa lezaljkama i uz ulaz u more poredjaju peškire, ali kada dodjes na Kipar, treba obići i nju... Ne znam da li iznajmljujete kola, gde ste smešteni, ali do obe ove plaže se ide zapadno od Nisi, vidim dosta njih ceka i prevoz, tako da posto nismo u Aja Napi, ne mogu da kazem koliko vremena treba do njih peske od centra,  ali sunce je jako i ko ne voli da pešaci, verovatno bira najbližu varijantu... Do Makronisosa ima da se pešaci prilično, ali nije nemoguće, vidjamo uz put i porodice sa kolicima koje idu peske, samo sto ne znam koliko daleko idu... 

Izmenjeno (agnes)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru.Smesteni smo u A.Napi i  iznajmicemo auto pa cemo obici te sve plaze u okolini A.Nape.Reci mi samo jos koliko su lezaljke i da li je ono platis pice dobijes besplatno ili se svagde placa bez obzira na pice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na celom ostrvu je isto, lezaljka je 2.5 € i isto toliko suncobran, tako da za dve lezaljke i suncobran plaćate 7.5€, ko hoce pice dodatno placas... Na nekim plažama moras sam do bara, ali je svuda rasprostranjeno da ljudi donose svoje pice, sto je meni bilo iznenađenje, naravno ima i onih koji i hranu i piće kupuju u baru uz plazu, ali vecina porodica dolazi sa mini frižiderom... Ima doduše nekoliko delova koji su sa plazama od određenih hotela, ne znam kako to funkcioniše, jos nismo imali potrebu da idemo na te delove plaze, ali ovako je na većini plaza oko Aja Nape i oko Larnake... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram jos ovo da te pitam,kako je uvece da li zahladi pa trebaju duze pantalone i rukavi ili je dovoljno toplo za kratke.Pitam zbog zene ona je malo zimogrizljiva :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

;-) Iskreno i ja sam, ali iako sam ponela, jos ni jednom nisam nista od dugih pantalona i rukava obukla, suprug mi je tako i rekao,  ali sam ja za svaki slučaj kao ponela, zaista nije bilo potrebe, imam nekada one duge haljine za leto, nosim esarpu i samo sam je pri ulasku u crkve koristila kada je stavim na ramena... Uvek duva neki vetar, ali ni malo nije neprijatan, cak i kada je bio malo hladniji, na plazi bih izasla malo na sunce, ali za uveče nije nikakve potrebe bilo da imam bilo sta na duge rukave i nogavice, pokrivanje samo preko stomaka... ;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka