Jellena25

Aja (Ayia) Napa

103 poruke u ovoj temi

Bio sam u hotelu Nissi beach. 11 nocenja sa doruckom u bungalovu na plazi sa pogledom na more od 28. jula do 8. avgusta 2009. Jedini razlog sto sam odabrao ovaj hotel je rejting na tripadvisoru kao 2. hotel u Aja Napi i Nissi plaza koja je rejtovana kao najbolja plaza na ostrvu (moguce da ima i boljih).

Plaza je odlicna, sitni pijesak, prozirna voda kao sa slika Maldiva ili Tenerifa. Ima dosta talasa sto moze nekome smetati, ali meni je ovo + :) Voda je prozirna i cista do nekih 3-4 poslijepodne kada se pojavljuje ogromna kolicina zelenih algi i smeca i tada se voda pretvara u nesto nalik na Slovensku plazu devedesetih godina. Lezaljke i suncobran se naplacuju 5 evra, a inace su 7.5 za one koji nisu gosti hotela. Malo cudno da hotel nema svoj dio plaze za koji se ne placaju lezaljke(!). Dva hotela izlaze na Nissi plazu - Nissi beach resort i Adams beach. POstoji veliki broj beach barova u kojima se moze pojesti hamburger, chizburger, pica itd. Cuvena 'ludnica' je u barovima ispred hotela Adams beach, dok je dio plaze ispred Nissi beacha dosta mirniji. Glavni gosti ova dva hotela su ovim redoslijedom: 1. Rusi, 2. Englezi, 3. Svedjani. U jednom trenutku je na plazi bilo 80% plavih ljudi. Zanimljivo xD

Cijene na plazi su nenormalno visoke, uostalom kao u vecini restorana, fast foodova ili pabova u Aja Napi. Lokalno toceno pivo Keo - pint/5.6 l - kosta 4 eura. Chizburger sa pomfritom je oko 10 eura, a pivo Hajneken ili Stela izmedju 5 i 6 eura 33 cl. Jedino mjesto koje predlazem za hranu na Nissi plazi je mala taverna na sredini plaze gdje su cijene malo prihvatljivije, ali i dalje nestvarne za nase standarde.

Hotel Nissi beach je overrated na tripadvisoru. Ovo je vjerovatno zahvaljujuci cinjenici da se za vrijeme mog boravka tamo odrzavalo u prosijeko 3 vjencanja dnevno. Enlgezi uplate vjencanje u Nissiju i poslije toga kace reviews na tripadvisoru kako je sve divno krasno besprekorno itd.

U stvarnosti, nazalost, nije tako. Bungalov na plazi i nije bas pogled na more, dorucak u restoranu je pozicioniran na 3 kvadrata i nije bas lako brzo doci do hrane kad 40-50 gladnih ljudi krene na svedski sto, u sobi ima mrava i bubasvaba velicine prosjecnog palca na ruci. Prvi put kad sam vidio bubasvabu pomislio sam da je jedan od onih skakavaca sto se srecu u zelenisu kod mora. Bukvalno lice na male zivotinje. Ne vjerujem da ikoga moze smiriti recenica da 'je tako na cijelom ostrvu, da je to priroda i da se ne moze protiv njih'. Nisam nesto plasljiv insekata i buba, ali za nekog ovo moze biti bas frustrirajuce iskustvo kad uvece ugasi svjetlo i legne da spava. MOram reci da mi nije bilo svejedno, pogotovo ne za novac koji sam platio za ovaj aranzman.

Hotel ima besprekorne baste sa palmama, cvijecem, zelenilom, engleskom travicom. Otvoreni bazen je dosta mali i tamo nisam isao nijednom. Postoji wireless internet 4 free u holu oko recepcije i moze da se uhvati i ispred hotela, propusna moc je mala i ako vidite jos 3-4 covjeka sa laptopom kako pricaju preko Skajpa ili gledaju neke klipove na YouTubeu - otvaracete google 2 minuta, o gmailu da i ne pricam. Sve u svemu - solidno, ali defenitivno sam zavrsio sa ljetovanjima u Evropi - za ove pare se moze uplatiti Ultra All Inclusive u Marriotu u Egiptu ili u Hiltonu ili Dana Beachu...

Sto se tice AJa Nape sledece informacije: Rent-a-bicikl = 6eur/dan, motor 50 kubika = 30eur/dan, kola = 60eur/dan, buggy 90 eur/dan(!?). Od hrane preporucujem nezaobilazni Cyprus meze u restoranu WIld West nedaleko od hotela Nissi beach na Nissi Avenue ulici, kosta 32 eura za dvije osobe (minimum), ali zato ima hrane za 4 osobe, mislim da je nemoguce da 2 covjeka to pojedu. Fast food je klasika = Burger king, McDonalds, Pizza Hut, KFC. Od svih ovih opet preporucujem Pizza Hut sa ponudom od 7 eura All You Can eat = ovo je bukvalno po principu donosite mi hranu dok ne eksplodiram xD Od restorana u samom centru najbolji po meni je Golden Arrow, ovo je must, jer su cijene najnize a hrana veoma kvalitetna, moze se naruciti mixed grill za 9 eura i 2 covjeka mogu da jedu. 12 eura kosta Beer Tower sa 3 litre piva, isto toliko i bilo koji koktel tower. Kipranski restorani od ribe nude uglavnom brancin, oradu, neke sitne ribe koje nisu imale engleski prevod, a ja nisam toliki poznavalac da sam mogao prepoznati, sabljarku kao specijalitet, king gambore, skampe, hobotnicu i lignje. Sve pomenute ribe su smrznute, osim lignji. Cijene se krecu od 15 eura pa do nekih 30, u zavisnosti od restorana i vrste ribe. Najjeftinija je orada, a najskuplji shkampi ili cuvena sabljarka. Ukoliko se odlucite za ribu mozete uzeti Fish meze, ali ne mogu dati preporuku jer mi je bilo previse 25 eura po osobi (min 2 osobe). Soup of the day kosta od 4-6 eura (!!!). Nevjerovatno.

Od restorana su jos dobri, ali opet ponavljam extremno skupi - Mangas (vecera za dvoje oko 50 eura), Odysseus (tacno preko puta Nissi Beach Resorta), Garden (20 metara od Odiseja). Ne preporucujem Valentinos (izmedju Odiseja i Gardena), nikako MExichki restoran preko puta Pizza Huta na Nissi Avenue - ne iz razloga sto cete se otrovati vec zato sto ne vrijede tih para i hrana je dosta mrljavo spremljena. Preporuke za hranu uopste su: kleftiko, suvlaki, mixed grill ili cyprus meze, lignje na zaru (nikako pohovane) i shkampi na zaru. Sve u svemu, daleko da se sve ovo moze porediti sa nasom kuhinjom, hrana je potpuno nezacinjena i ponekad je tesko nasoliti toliko nezacinjeno meso.

Vlaga u Aja Napi stupa na snagu negdje oko 19 h i traje do ponoci. Cak i ako ste ispod ventilatora u restoranu u kojem vecerate (sto je u 90% slucaj jer su svi restorani otvoreni) za 10 minuta cete biti mokri od vlage.

Sta jos da kazem - vozi se lijevom stranom, ima previse motora, bagija i raznoraznih varijacija na tu temu, prosjek turistickih godina je izmedju 16 i 25, sve je ultra skupo ne samo za nase pojmove vec i za Ruse i Engleze kojima nije svejedno da plate pivo 4-5 eura.

Za hotel Nissi beach nemam preporuku jer kazem da za novac koji sam tamo uplatio za Beach BUngalow moze da se ide u bilo koju neEvropsku zemlju (citaj Tunis, Turska, Egipat) sa jos boljim plazama na bazi AI.

Nadam se da nisam smorio, ako nesto jos nekog interesuje neka pita dok mi je jos frishka memorija :P pozdrav

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... Nadam se da sam vam bar malo pomogao a ako imate pitanja u vezi Kipra tu sam! Pozdrav smajl.jpg

Djole...imam za tebe samo jedno pitanje:

iznajmljujes li stan u Larnaki na par meseci?...ovo pitam jer imam nameru da, kad nam ukinu vize sad od nove godine,dodjem u Larnaku i probam raditi svoj ulicni zanat tipa slikanja!....i da li je to uopste ostvarljivo,ima li ljudi koji se bave slicnim stvarima na ulicama ili plazama Larnake?

hm..ipak je vise pitanja:)

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hitno

Sobzirom, da na netu, ne mogu da pronađem, privatni smeštaj, kod fizičkih lica.

Potrebna informacija, telefon o privatnom smeštaju, u Ayia Napi ili okolini, na 10-tak dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporučujem ove apartmane, ja sam tamo bila i prezadovoljna sam http://www.booking.com/hotel/cy/myriama-apartments.html

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledaj na nekom od sledecih sajtova:

airbnb.com

wimdu.com

ownersdirect.co.uk

holidaylettings.co.uk

homeaway.com

Naci ces nesto sigurno :happy:

Izmenjeno (angelinaa)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio, vratio se, fantastični utisci. Hvala

Dio fotografija i video na sledećem linku.

Izmenjeno (Brcak1)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aja napa

post-3182-0-48927900-1405933673_thumb.jp

post-3182-0-30177400-1405933695_thumb.jp

post-3182-0-53820400-1405933708_thumb.jp

post-3182-0-39413300-1405933725_thumb.jp

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno u Ayia Napi.Savjet za sve koji planiraju odmor na ovom dijelu Kipra da se prije odluce za smjestaj u Protarasu-plaze I more su daleko bolji za kupanje od bilo koje plaze u Ayia Napi,manja je guzva u samom gradu, ljepsi I cistiji,cini mi se I malo jeftiniji.Ima manje rusa, puno vise engleza, spanaca, grka...A sto je najvaznije za sve koji hoce u nocni izlazak postoji bus do 4h ujutro,pola sata voznje,karta 1.5€/voznja ili 15€ za 7. dana.Konkretno Ayia Napa poprilicno ziva, navecer postoji veliki izbor zabave-od solidnog luna parka, preko brojnih restorana I kafica, do jezgre grada sa preko 30 klubova I diskoteka.Cijene standardne za EU.Kad gledate smjestaj nemojte da vas zavara blizina mora, jer to ne znaci apsolutno nista, jer veliki dio obale nije za kupanje (neuredzeno, stijene, valovi).Ili trazite smjestaj u blizini 3-4 gradske plaze (Nissi, Sandy, Limanaki beach...), ili gledajte da je autobuska stanica blizu, jer je prevoz odlican, a prevruce je za bilo koje vece hodanje.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moram da te ispravim, nocna karta je 2,5e. a ta za 7 dana ne vazi. mi smo nekoliko puta usli u bus 5/10min. posle 23h i nisu nam naplatili nocnu jer smo pokazali tu za 7 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav..ne stignem iscitati sve postove,pa sorry ak se ponavljam :-)

U aprilu ima full povoljan let za Lanarku,zanima me da li je mrtvilo ili ima sadrzaja?Vodila bi kcer od 5g,voljela bi da joj bude zabavno..da li se moze kupati/suncati?hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za vas koji ste bili ili ste trenutno na Kipru: kakve su te ture za severni Kipar, kojim danima idu (treba mi neka subotom, jer je to jedini dan kad stizem), i koliko unapred mora da se rezervise...da li moze npr. u petak uvece za subotu ceo dan?

Koliko sam cula cene su oko 40-50 Eur, jel tako?

IveSB, da odgovorim ja, dok se neko ne javi: Kupanje na Kipru pocinje krajem aprila za nas, juznije narode (Rusi i Skandinavci se kupaju i krajem marta). Neke godine se desi da bude toplije, neke da bude hladnije, pa je tesko reci dva meseca unapred.

Prema zvanicnoj statistici, temperatura mora se tokom aprila prosecno penje sa 17 na 20 stepeni postepeno. Poredjenja radi, takve temperature su u Herceg Novom u Junu.

Takodje, nekada moze biti vetra.

Na Kipru postoje brojni hoteli koji imaju zagrejane bazene, pa ima i ta opcija ako ne bude za kupanje na otvorenom moru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nas 14 smo uplatili Wizzair za Larnaku u aprilu i hotel http://www.booking.c...highlight_room=

Kartu smo platili 8000 po osobi povratnu (sada je vec 12000-13000 ) a smestaj 13 evra po osobi, ali su sada te sobe rasprodate u nasem terminu. I mene interesuje da li cemo moci da se okupamo. Kad to kazem, mislim da li ce nam prijati kupanje, a okupacu se sigurno. (kupao sam se u Porecu na +4 u decembru)-Nisam se kupao, samo sam usao u vodu, otplivao 10metara i izasao :-)

Izmenjeno (sas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da smo hvatali iste akcije, mozda se i sretnemo :)

Nas su karte izasle po 4.500 din povratne, doduse bez prtljaga, 5.-12. april.

Hotel ste super nasli!

Mi idemo Limasol-Paphos, pa nazad da probamo da obidjemo severni deo nekako. Od ugodnog kupanja odustale, iscitale sve o vremenskim uslovima proteklih 10 godina, bila je jedna godina sa prijatnim morem (ako se ne varam onda kada je i u Beogradu bilo pakleno, 2004-5-6...tako nesto. Ali ko voli hladnije...jos ako ne bude vetra, bice prilike :)

Jeste li se raspitivali nesto oko severnog Kipra? Planirate li da idete?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo cemo obici pesaka Nikoziju , turski deo. Tetka moja je bila sa nemackom turistickom agencijom i bila je u turskom delu. Sve je jeftinije, ali je lepsi grcki deo. Ona mi je i rekla da sve sto trebas da vidis u Nikoziji je na par minuta pesaka od granice. Pesaka se prelazi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka