komisura

REZERVACIJA AVIO KARATA

38 poruka u ovoj temi

Jel moze neko da mi kaze da li je problem ako izmedju vezanih letova imam pauzu od manje od sat vremena? Kupila bih kartu sa presedanjem (Bg-Cirih-Malta) pa ne znam da li je to dovoljno vremena za odlazak na sledeci let? I koja je onda procedura za cekiranje? Da li se cekiram samo ovde na aerodormu sa prtljagom i to je to i gde provodim vreme izmedju dva leta?

Hvala :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam imala takvo presedanje na putu beograd - bec - barselona. vezani let, ali sve pod istom kartom tj. nisam sama kombinovala letove. vreme presedanja 30 minuta. dakle predas prtljag u beogradu i ne mislis vise o prtljagu do konacne destinacije, malte.

mi smo po sletanju na becki aerodrom prakticno trcali da pasoske kontrole gde lupe pecat ulaska u evro zonu i onda smo opet prosli kroz carinsku kontrolu gde je bio red, pa na kapiju. sve u lakom kasu, pogotovo sto je to bila neka kapija f bog ga pita koji broj, a becki aerodrom sav u hodnicima. u svakom slucaju stigli smo na let za barsu. medjutim ako bih opet radila presedanje, ipak ne bih uzimala kartu sa tako kratkim vremenaom presedanja, jer je jako stresno.

ako ti je vreme presedanja manje od sat vremena, mislim da vreme izmedju dva leta provodis u trcanju po aerodromu da bi stigla na sledeci let. :D a u povratku smo imali duze vreme cekanja, pa u zavisnosti od vremena mozes da skoknes da obidjes grad u tranzitnoj zemlji ili da blejis na aerodormu.

Izmenjeno (Korzika)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne kombinujem ja letove, nego mi je tako izaslo na edreams-u, pa je to makar olaksavajuca okolnost...

To znaci da svakako kad sletim idem opet na "kontrolu" pasosa, skenere, pa tek onda na gate? Pratpostavljam da je veci broblem sto je aerodrom veci, a ja za ovaj u Cirihu nemam pojma koliki je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mimbg:

manje od sat vremena moze da znaci i 5 miniuta, a to je nedovoljno. uglavnom sve preko 40 minuta je ok konekcija, ako imas 'vezani' let sa tradicionalnim kompanijama. ti verovatno letis swissom, posto je konekcija u cirihu, tako da bi se u tom slucaju u beogradu cekirala, a torbe pokupila na malti. u cirihu bi bila u tzv tranzitnoj zoni. ciriski aerodrom je veliki ali zgodan za konekciju, uostalom isto kao i becki,

tip: pogledaj cenu i na sajtu same avio kompanije, pa ako ti izbacuje taj let koji si gledala na edreamsu, nemas frke, ne bi oni prodavali kartu da ne moze da se stigne (nekad doduse moras da potrcis malo :) ), a i cena moguce da je jeftinija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@pekom

Hvala na informacijama, znacice i meni a verujem i drugima, mada mozda ipak ne sada, napravila sam drugu kombinaciju :)

Trebalo je da bude Bg-Cirih Swissom pa 55min "pauza" do leta Cirih-Malta (Airmalta)...

U svakom slucaju, da znam za ubuduce kako sve to funkcionise ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Htela bih da rezervisem karte za Hurgadu pa me zanima kada ukucam datum nudi mi 2 opcije-flexibil ili ekonomy a cena je ista.Sta to znaci ako neko zna neka pise...Air Cairo je u pitanju.

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo sta sam u medjuvremenu saznala:

Nemoze direktno da se rezervise vec preko agencije gde naravno idu dodatni troskovi i to mi se vise ne isplati.

Nije mi jasno zasto nemoze direktno,nista za ovaj put...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako može neko da mi odgovori, zašto kada hoću da rezervišem/kupim kartu preko nekog od sajtova, ne dozvoljava mi da kupim kartu u jednom pravcu, nego moram i da ukucam datum povratka, odnosno moram da kupim povratnu kartu iako mi ne treba.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka