komisura

REZERVACIJA AVIO KARATA

38 poruka u ovoj temi

Kako do sada nisam rezervisala avio karte preko Interneta, imam par pitanja. Naime, interesuje me proces rezervacije karata, pošto ne bih plaćala punu cenu dok ne budem sigurna da ću dobiti vizu... osim u slučaju da neka agencija vraća ceo iznos u slučaju otkaza :)

Da li neko zna koliki je rok rezervacije i koliki procenat ukupnog iznosa se plaća prilikom rezervisanja karata? Pretpostavljam da se prilikom rezervacije dobija vaučer na email, da li je to dovoljno kao dokaz načina puta za ambasadu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervacija karata je besplatna...dobijes odstampanu listu na ime i prezime i na njoj imas broj karte. Ima vremenski rok, posle kojeg mozes praviti novu rezervaciju, cena moze biti varirajuca za isti let. Ne mogu sada da se setim koliki je taj rok vazenja. Taj deo sam prepustila agenciji, vec sam negde pisala o tome.

Za izdavanje vize, to se prilaze, a kada ti odobre, izvrsis uplatu i mailom ti puste elektronsku kartu, koja ti je i karta za let. Meni su dali i na samu rezervaciju . Bila sam medju prvima kada su izasle el.karte, jer sam im rekla da je to karta i da drugu nemam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li je ovo prava tema, ali bi bila zahvalna ako neko moze da mi pomogne.

Naime, danas sam prvi put radila rezervaciju karte internetom. Popunila sam sve podatke i broj viza kartice i mail adresu. Po popunjavanju podataka dobila sam sledecu poruku:

Rezervacijski broj: xxxxx

Status putovanja: potvrdjeno

Placanje:autorizacijski kod xxxxxx

Lokacija preuzimanja karte: aerodrom

Na mail xxxxx cete primiti e-mail poruku nakon obavljene kupovine i obavestenja ako dodje do promene u redu letenja. Poruku jos nisam dobila.

Imam par pitanja za iskusnije putnike:

1. Da li sam ja kupila kartu ili samo rezervisala? Mogla bih se opkladiti da jesam, ali....

2. Ako primam e-mail poruku (ja mislim da je to elektronska karta) kako to da preuzimam kartu na aerodromu?

Jako mi je bitan ovaj put, a na aerodrom dolazim 1 sat pre poletanja pa ne smem da napravim gresku u koracima.

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledajte na elektronskoj karti gde se pominje rec AMADEUS.

Onda idite na ovaj sajt (klik) i tu unesite amadeus broj i vaše prezime.

Tu se nalaze svi podaci vezani za kartu.

Na aerodromu se prvo javljate predstavniku avio-kompanije, na njihovom šalteru. Oni vam ili izdaju šta je potrebno za dalju proceduru, ili vas upute direktno na predaju prtljaga i tamo dobijete to što treba.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proverila na Amadeusu. Sve lepo pise za pismen svet.

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim!

Kad bi ta granica pismenosti negde STALA. Nego je svakim danom sve veća, ne može čovek da je stigne...

Pozdrav i srećan put

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odgovore na neka od pitanja koje interesuju putnike koji putuju avionom a avionske karte rezervišu putem intereneta smo prikupili na našoj novoj strani posvećenoj avio kartama. Ovde za sada možete naći nekoliko objašnjenja i tekstova edukativne i zabavne prirode. Tu je i lista redovnih direktnih letova iz Beograda. Ovu stranu ćemo proširivati novim sadržajima u čemu bi nam puno pomoglo i vaše mišljenje - slobodno dajte primedbe i predloge a mi ćemo se potruditi da ih ispunimo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu dati neki komentar na samu stranicu, ali na ponudu mogu : Cena karata preko ovog sajta i nije bas povoljna. Ili sam ja nesto prevideo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neke cene karata na ovom sajtu su iste, neke više, ali ima i onih koje su znatno niže čak i od zvaničnih sajtova aviokompanija. Tako na primer ovde sam nalazio Bangkok povratna za 704 eur, a na zvaničnom THY sajtu isti taj let 822.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Video sam reklamni baner, ali nisam uspeo da nadjem tu cenu od 704€ (barem za meni interesantne datume).

Svejedno, karta do CG od 166€ je preskupa, a ostale destinacije koje sam pretrazivao (ita/fra) su takodje bile skuplje u odnosu na druge ponude (pre svega samih avioprevoznika).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ZAMOLIO BIH SVE MODERATORE I CLANOVE DA MI PREPORUCE SAJTOVE ZA REZERVACIJU AVIONSKIH

KARATA. HVALA UNAPRED :mellow:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas na ovom sajtu rezervaciju avio karata.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Ovde gore imas opciju "Avo karte"...pa pogledaj.A to je ovde http://www.putovanja.info/avio-karte 

Za ostale sajtove, moraces da googlas.  :)

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas na ovom sajtu rezervaciju avio karata.

Nisam slep kod ociju,naravno da sam prvo pokusao na strani AVIO KARTE, ali kada sam uneo destinaciju i datume tj. sve podatke, dobio sam odgovor da pretraga nije dala rezultate.Zahvaljujem se LAV-u na odgovoru i poslatim sajtovima. Pozdrav svima :cool:

P.S. evo nekih sajtova koje sam pronasao za informaciju drugima

AMADEUS.NET MOMONDO.COM

EXPEDIA.COM TRAVELOCITY.COM

AVIO-KARTE.rs SKYSCANNER.COM

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka