jekica

Lisabon i Barselona

7 poruka u ovoj temi

Na prolece cu obici ova dva grada, vlela bih da mi malo forumasi pomognu onako kako samo oni mogu :D !! Za Grcku nema sta nisam nasla na forumu ali o ovim gradovimam ima bas malo informacija!

Pa pisite sta god vam padne na pamet, svaka informacija ce koristiti!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim jos niko nista ne odgovara, verovatno niko nije bio u ova dva grada :D

Postavicu dopisivanje sa jednom devojkom za koju sa saznala u nekoj drugoj temi da je zivela u Barseloni, pa sam je malo davila sa privatnim porukama!

Hvala joj jos jednom, ima prave informacije!!

Prvo sam je pitla o parku Citadela, akvarijumu, zoo vrtu o Manastiru Pedralbes, sta je gotska cetvrt i sta od toga vredi obici?!!

odgovor:

Od Gaudija ako moras da biras preporucujem Park Guell, i da udjes u Casa Batllo. Verovatno ces to svakako sve obici.

Ako bas volis zivotinje i narocito ribe onda ce ti mozda biti interesantni Akvarijum i Zoo vrt, a u protivnom mislim da za to vreme koliko ces biti tamo ima mnogo interesantnijih stvari. Sam park Ciutadela je vrlo lep i preporucujem ti da ga obidjes. Ako budes isla do triumfalne kapije onda je on tu, a narocito je lepa Gaudijeva fontana i jezerce po kome mozes i da se provozas brodicem. Ni plaza nije daleko odatle, pa ti to dodje usput.

Manastir Pedralbes je malo podalje od centra, nije los za videti ako nisi videla ni jedan manastir u Spaniji, ali mislim da nije na vrhu liste stvari koje treba obici.

Gotsku cetvrt moras da obidjes, to je sam centar i jezgro grada. Tu ti je i Picasov muzej, i brdo drugih muzeja, shopping, interesantni trgovi i kafici.

Eto, toliko o onome o cemu si me pitala ... ako imas jos konkretnih pitanja moze slobodno PM.

Pozdrav

pitanje:

Bas ti hvala na odgovoru od velike si pomoci.

Znaci Citadelu vredi videti, jel su Gudijeva fontana i to jezerce u samom parku?

Pa obozavam zivotinje, onaj akvarijum izgeda divono, a zoo vrt me je privukao kad sam saznala da imaju delfine :) pa zato ne znam da li cu imati vrema da vidim i to a volela bih.

Dobro je sto je Gotska cetvrt u centru mislila sam da je dalje, posto cu i ja biti smestena blizu Casa Batllo, jel se tu placa ulaz ili je to bas deo grada u koji se slobodno ulazi?

Zanima me jos park Montjuïc, vidim da je malo dalje, da li vredi njega videti, s'obzirom da one stadione necu obilaziti? Ona fontana deluje zanimljivo i zanimame sta je to -Poble Espanyol- u tom parku se nalazi?

odgovor:

Citadela nije tako veliki park, posto vise od pola je ZOO vrt. I fontana i jezerce su u parku.

ZOO je bio popularan dok je bio ziv beli gorila, jedini na svetu. Ja licno mislim da je akvarijum preskup i treba ti dosta vremena da ga obidjes, tako da se isplati samo ako si zaista zaljubljenik u te stvari.

Gotska cetvrt ti je jedan deo centra, ne placa se ulaz, a sigurno ces kroz njega proci.

Montjuic jeste malo dalje, ali ne toliko. Postoji nekoliko nacina da brzo dodjes do njega iz centra. To je jedno veliko brdo na cijem vrhu se nalazi tvrdjava. Ona je mala i prazna i nije neophodno da se penjes do nje. Ima jedna terasa na pola brda sa predivnim pogledima na grad. Tu je i muzej Miro, odlican je ako te interesuje umetnost. Magicna fontana je neverovatan dozivljaj koji ti preporucujem da vidis jedno vece, besplatno je. Nedaleko od fontane je i Poble Espanjol. To je jedan park koji je napravljen da predstavi celu Spaniju i sve njene predele. Tako imas neki tipicni trg iz Andaluzije, pa neku crkvu tipicnu za neku severnu zonu, itd. Za nekoga ko ne planira mnogo da putuje po Spaniji mozda bi ovo bilo interesantno. Oni koji su putovali i obisli Spaniju obicno izadju razocarani. Unutra imas puno radnjica sa rucnim radovima i suvenirima. Ulaz nije jeftin. Inace tu su i neki nocni klubovi, tako da je zivo i nocu. Na Montjuicu je i botanicka basta, a i okolni parkovi po brdu su zaista divno sredjeni i puni svakakvog rastinja.

Jos jedna stvar koju bih ti preporucila, ako je vec nisi isplanirala, je obilazak koncertne dvorane Palau de la Musica Catalana. Fenomenalna je!!! Unutra moze da se udje samo u turi, ali vredi videti. I spolja je spektakularna. Nalazi se u centru, ali malo sa strane, pa ako ne isplaniras tuda da prodjes verovatno ces je propustiti.

pitanje:

E super, informacije su ti zlata vredne :)

Jos bi te pitala da li se ulazu u park Guel, Casa Batllo i Casa Mila naplacuje?

Ja i drugarica smo planirale da kupimo za dva dana karte za Bus Turistic oni voze bas od turisticke destinacije do turisticke destinacije, koliko sam gledala mapu obuhvatili su sve poznato a sa tom kartom postoje popusti za neke muzeje kao i za akvarijum.

Imacu u vidu Palau de la Musica Catalana jos sam negde procitala da je treba videti!

Da li je bolje onda videti Poble Espanjol ili Manastir Pedralbes?

Izvini sto te davim, ali eto pokusavam da se uklopim u vreme koje tamo imam a ne kad stignem da ne znam gde cu pre pa da na kraju preskocim stvari koje su me bas zanimale!!

Jel znas mozda gde je ovaj zmaj?

3112934156_a69096a196_b.jpg

odgovor:

Ovaj zmaj ti je na Rambli, ne mozes da ga promasis.

Ulaz u park Guell se ne placa, u Casu Batllo i Mila se placa, zapravo je jako skupo, narocito u Casa Batllo, 17.50 evra, ali vredi svaki cent!!! Zaista je neverovatno sta je taj covek napravio!

Casa Mila je jeftinija, ali unutra nije ista, jedino je krov super!

Za Pedralbes ili Poble Espanjol ne znam sta da ti kazem. Mislim da za prvu posetu ni jedno ni drugo nisu bitni, osim ako ti ostane slobodnog vremena.

Bicu iskrena, ja ne bih uzela Bus Turistic. Jeste da te vodi sve gde treba, ali izgubis mnogo vise vremena da stignes od jedne do druge tacke. Barselona je zaista laka za snalazenje, vecinu stvari mozes cak peske, a dok hodas videces jos puno toga interesantnog. Greota je, ako nisi penzioner i tesko ti je da hodas, da vreme potrosis u autobusu. Gradski prevoz je fenomenalan! Mnogo bolja varijanta, ako mene pitas, jer ces bar doziveti grad i kulturu vise. Ali, to je samo moje misljenje, a ja obozavam da hodam!

Mapu grada mozes dobiti besplatno u El Corte Ingles robnoj kuci na glavnom trgu, na salteru za informacije. Mapa TMB, to je njihov GSP, isto mozes dobiti ja mislim da svim salterima metroa i sl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jekice, bila sam prosle godine u Brasi u periodu kraj aprila pocetak maja, ali ne mogu bas puno da ti pomognem. Isla sam preko agencije, uzela sve izlete i tako obisla sve sto su nam ponudili, nije mi se svidelo sto nisam imala nijedan dan da samostalno svrckam gradom, tako najbolje upoznam neko mesto. Generalno Barselona mi se mnooogo svidela, odusevila me, mada sam svesna da nisam videla ni deseti deo grada, ma ni stoti...

I moje misljenje je da u akvarijum nema potrebe da ides, mogu da ti posaljem slike, jedino sto je meni bilo zanimljivo je onaj tunel sa ajkulama oko tebe. Ne kazem da je lose, ali u gradu sigurno ima mnogo interesantnijih mesta. Mada nije los taj trzni centar sto se nalazi u blizini, tu smo nakupovali najvise jeftinih stvari, zene, sta ces... :bez-zuba:

Ja sam takodje htela da idem onim turistickim busevima, ali nisam stigla, ta ideja mi je odlicna, sedis na krovu onog busica i vozis se kroz Barsu,uhh...morala bih da se vratim tamo sto pre. :zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i ja idem sa agencijom ali sam mislila da ne placam njima izlete nego da se sa drugaricom sama organizujem i obidjemo to sto nas zanima.

Koliko su vas kostali izleti i jel ste posebno placali ulaznice za neke objekte npr. taj akvarijum ili ako ste ulazili u casa Batlo ??

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na prolece cu obici ova dva grada, vlela bih da mi malo forumasi pomognu onako kako samo oni mogu :D !! Za Grcku nema sta nisam nasla na forumu ali o ovim gradovimam ima bas malo informacija!

Pa pisite sta god vam padne na pamet, svaka informacija ce koristiti!!

http://www.putovanja.info/forum/index.php?...=2711&st=60

Na ovoj temi imas dosta toga o Barseloni, a ponesto sam i ja napisao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno, sutra se bacam na citanje. Mislila sam da tu ljudi vise uopste pricaju o svim gradovima, posto se u toj ekskurziju prodje kroz dosta njih a mene vise interesuju ova dva grada, mada cemo se krace zadrzavati u Milanu, Saragosi (ili Madridu) i Djenovi.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja bih samo istakla picasov muzej u bari goticu, placa se ulaz (da li 10 ili 8 evra) ali ako volis umjetnost i ovog slikara, postavka je prilicno iscrpna i pokazuje i picassove rane radove (dodajem da je on fantastican realista i odlican crtac, a svi ga znamo samo po nekoliko kasnijih slika :)

...i plazu odi vidit, barseloneta, samo da se prosetas i uzivas u gomili raznorodnih ljudi :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka