voja2000

Viza za Veliku Britaniju

281 poruka u ovoj temi

Da li neko zna koliko se dana čeka na intervju od kada rezervišeš termin na sajtu?

Pa ti na sajtu zakazujes tacno vreme, u zavisnosti kad tebi odgovara. Kad udjes u proceduru zakazivanja na website WorldBridge-a, odnosno kad ukucas onaj broj koji dobijes kad popunis formular, izbace ti slobodne termine za intervju. Interval je 15 min, svakog radnog dana, s tim sto za svaki termin imas dva ili tri mesta (toliko imaju saltera tamo). U svakom slucaju, imas priliku da zakazes vrlo brzo (ja sam zakazao vec za sutradan). Intervju veoma kratko traje (sto ti govori i interval zakazivanja od 15 min).Posle toga, kao sto su ovde vec rekli, cekas 10 - tak dana (mene su zvali posle 5), kad te obaveste da dodjes po pasos. Dobra fora im je sto sve dobijes u zatvorenoj koverti, koju ne smes da otvaras dok ne izadjes, tako da ne mozes da saznas da li si dobio vizu dok ne izadjes napolje (nema kukanja unutra ako neko ne dobije vizu :bez-zuba: ).

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A šta me tačno sprečava da unutra otvorim koverat?

Pasoš se (sa vizom ili bez nje) krene da topi i nestaje...kao kod Harija Potera ili Dena Brauna?

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre par minuta sam pokusala da popunim on line aplikaciju za Britansku vizu. Meni je potrebna student visitor visa, a nigde mi ne daje tu mogucnost. Moze li mi iko pomoci???

Verovatno je sad vec kasno za odgovor na ovo, ali za sve ostale koji imaju slican problem. Na sajtu WorldBridge-a moze da se desi da, kad krenete u popunjavanje formulara, u padajucem meniju nema vrste vize koja vam treba (iako u popisu viza, na drugom mestu na sajtu postoji ta viza i imate i cenu za nju). Ja sam problem resio tako sto sam popunio formular za neku slicnu vizu (za koju trebaju ista dokumenta naravno, nemojte da izaberete slucajno radnu, ostaricete dok popunite sve :bez-zuba: ). Kad zakazete intervju i odete tamo, radnici na salteru objasnite da te vrste vize nema na sajtu, ona prekrizi onaj naziv koji ste popunili i napise sta vam treba. Imajuci u vidu da ne postji mogucnost (bar nije tada kad je meni trebalo) da pozovete njihovo predstavnistvo ovde, vec ima jedan telefon za ceo svet, ovo je jedini nacin za resenje ovog problema. Postoji mogucnost da im posaljete mail, ali to nije nesto korisno, s obzirom da sam ja dobio odgovor posle 15 - ak dana (kad sam vec dobio vizu), a odgovor je bio totalno neupotrebljiv. Samo vodite racuna da odaberete bas slicnu vizu (iz iste grupe), kako bi bili sigurni da je i formular koji popunite isti.

Nadam se da ce ovo nekom pomoci :-P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A šta me tačno sprečava da unutra otvorim koverat?

Pasoš se (sa vizom ili bez nje) krene da topi i nestaje...kao kod Harija Potera ili Dena Brauna?

:)

Pa ne znam sta da ti kazem, ali kad udjes tamo, prvo ti uzmu telefon (od svega :bez-zuba: ), a mozda i jos nesto (ne mogu da se setim). Nisam razmisljao o tome sta bi se desilo ako otvoris koverat, mozda bi te cika na ulazu przio elektrosokom ili nesto sl :D . U svakom slucaju, zanimljivi su likovi ti Britanci, koliko sam ja shvatio, njima privatna firma vodi izdavanje viza i to za ceo svet, ti sa ambasadom nemas nista.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako to misliš - privatna firma?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako to misliš - privatna firma?

Pa ja sam tako razumeo, ili je neka vladina agencija. U svakom slucaju, ne kontaktiras ambasadu, nego njih (WorldBridge). To mi je bilo cudno, jer kad pomenes vizu, prvo sto pomislis je da odes u amdasadu (kako to mali Perica zamislja :D ).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moralo bi sve da se obavlja u okviru government institucija...

Nemoj da ovi naši čuju za tu mogućnost...da svi pootvaraju firme usko vezane za državne stvari (mada bi to ionako bile sitne pare za njih...)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moralo bi sve da se obavlja u okviru government institucija...

Nemoj da ovi naši čuju za tu mogućnost...da svi pootvaraju firme usko vezane za državne stvari (mada bi to ionako bile sitne pare za njih...)

E to bih bas voleo da vidim (mislim kako bi funkcionisalo :D ). Zamisli nasu agenciju ili privatnu firmu koja bi obavljala ovaj posao, pa nasi i u ambasadama prave haos (pade mi na pamet par afera koje su se vukle po stampi, ko zna koliko ih ima da se nije culo). A sto se tice Britanaca, njima se to moze, jednostavno ljudi se organizovali tako da ih po ambasadama ne smaraju svi koji bi hteli kod njih. Sto se tice njih, mislim da imaju najvise pravila na svetu, prosto su izgleda navikli. Zamisli situaciju kod nas da svaki elektricni uredjaj u kuci mora biti pregledan od ovlascenog "pregledaca" na godinu dana, da proveri da li su bezbedni za koriscenje. Prva dva dana sam mislio da su nam u kuci gde sam bio, svi uredjaji servisirani, odnosno popravljani, a onda sam procitao sta pise na stikerima :) .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da...imaju te njihove kodove za sve i svašta...kad renoviraš kuću, imaš neke radove, promene...inspektori raznih specijalnosti moraju da ti prodju kroz kuću i overe sve.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru, inace juce sam se prijavio i jedan odgovor sam pogresno uneo. Je l' mogu da im ukazem na to i tamo ispravim? :P

Worldbridge je privatna firma koja skuplja podatke, ali oni ne odlucuju o tome da li ces dobiti vizu, vec salju sve podatke u neku njihovu imigracionu agenciju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru, inace juce sam se prijavio i jedan odgovor sam pogresno uneo. Je l' mogu da im ukazem na to i tamo ispravim? :P

Pa mislim da to ne bi trebalo da predstavlja problem, samo im ukazi na to cim dodjes, da posle ne bude nekih komplikacija. Inace, njihove sluzbenike u BG pamtim kao veoma ljubazne (nnisu nadrdane birokrate koji gledaju samo pravo, kako pise u pravilima). Uveren sam da neces imati problema, pomoćiće ti sigurno.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo dobio sam vizu posle 3 dana :D

Hvala svima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Opet ja davim:),ali prosto ne mogu da verujem da će vađenje viza toliko da me košta...znači viza je 9000 dinara,a da li ima neka fora da dobijemo porodičnu vizu ili moram da platim tri puta po 9000 za svakog od nas!?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na zalost, mislim da ne moze nista "porodicno" da se plati. Za porodice ispadne bas, bas skupo.

Ovo je sa sajta WorldBridge-a:

Important: Dependants are charged the same fee as the main applicant. All dependants who are travelling must pay the fee whether or not they are included in the main applicant's passport.

Izmenjeno (Soma)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, svaki clan porodice se prijavljuje zasebno i placa se po osobi. Preterase ga.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877627
    Ukupno poruka