voja2000

Viza za Veliku Britaniju

287 poruka u ovoj temi

Cao, turisticka viza se dobija na 6 meseci. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam na sajtu ambasade Velike Britanije,uopste ne mogu da se snadjem,ne znam tacno koji formular treba da preuzmem,u pitanju je family visa.   

 Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima,

planiram da ove godine idem sa deckom turisticki u London. Posto jos uvek nismo izabrali tacan datum vec samo imamo u planu period (10ak dana u junu, julu ili avgustu, videcemo), ne znam sa cim bih trebala da zapocnem planiranje. Procitala sam celu temu, i volela bih samo neke potvrde.

- Da li je svakako potrebno naglasiti u kom periodu se putuje, s obzirom da se viza dobija na 6 meseci? Btw, da li im sve turisticke vize traju po 6meseci? Tacnije najmanje, posto inace bi meni i 10dana bilo ok. Ovo pitam ako bi slucajno doslo do neke minimalne promene plana polaska (uzimamo karte preko wizzaira, i oni bas nemaju polaske za London svakog dana, ili moze da se desi da bas za taj dan prodaju sve karte)
- Imam neke prijatelje prijatelja koji bi mogli da mi obezbede pozivno pismo, ali bih pre volela da izbegnem to kako ne bih maltretirala ljude koje ne poznajem previse dobro. Pogotovo sto sam videla na sajtu da je potrebno njihovo pismo, kopija pasosa i njihova primanja. Da li je sve to obavezno cak i ako se sama finansiram i necu biti smestena kod njih? Plan je da nadjemo smestaj preko airbnb-ija, i avionske karte preko wizzaira, ali da li ako idem bez pozivnog pisma mi treba rezervacija za smestaj (naglaseno je vec par puta da se avionske karte ne kupuju). Par njih je vec pisalo da nije potrebna rezervacija smestaja, ali bih volela da to obezbedim ukoliko ce pomoci dobijanju vize.  
- Ukoliko bismo putovali pocetkom juna, kada je idealno vreme za apliciranje, posto je neko spomenuo da nije preporucljivo vaditi ranije od 3 meseca pre putovanja.
- Da li neko ima iskustva da su mozda promenili neke uslove ili poostrili davanje viza, zbog Bregzita i ostalih politickih trenutnih situacija....
- takodje, bilo je dosta pitanja oko prevodjenja dokumenata. Svi su napisali da nije potrebno nositi kod strucnog lica, ali meni nije jasno kako ja sama mogu da prevedem zvanicna dokumenta iz firme ili banke npr...ipak su to podaci od velike vaznosti, i malo mi je neozbiljno da to prevedem na obicnom belom papiru...mozda nesto nisam dobro shvatila.

 

Hvala puno na odgovorima
 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li je neko imao iskustvo sa tranzitom preko UK. Konkretno imam sledeću kombinaciju u vidu: Sa Tenerifa let do Bristola, odakle imam let za Budimpeštu 4 sata po dolasku. Da li je potrebno vaditi tranzitnu vizu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da, potrebna je tranzitna viza :(  Nažalost.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Marko na odgovoru, da li možda znaš da li treba da apliciram za :

Visitor inTtransit visa

ili

Direct Airside Transit visa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

eh :( To ne bih znao ali vidi šta oni na sajtu podrazumevaju za jedno a šta za drugo. I da, pusti mejl ili zovi kompaniju preko koje letiš, oni bi isto trebalo da znaju/pomognu.

Srećno!! :D 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima,

treba da apliciram za turisticku vizu, ali nikako ne razumem sta sve treba.

moze samo neko da mi kaze da li sam nesto zaboravila:

1.rezervacija hotela

2.izvod iz banke na engleskom- da li je problem sto sam student,ali imam sredstava na racunu i samo da mi neko kaze koliko treba otprilike para za 7 dana da bude na racunu da bih toliko uplatila

3. dokaz da sam student na engleskom

4. avionska karta (vec je imam pa je usput i prilazem)

5. novi pasos. da li je obavezan i stari pasos?

6. dve slike

 da li treba kopija licne karte? treba li u pasosu nesto kopirati? 

nesto sam citala i za izvod iz maticne knjige rodjenih..al rekla bih da je to vec previse?

Hvala unapred 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ekipi,

trenutno popunjavam formular za dobijanje britanske vize i interesuje me sledeće:

*od firme sam tražio kopiju radne knjižice, status o zaposlenju i mesečni prihodi u zadnjih 6 meseci. Da li je potrebno sve to staviti na memorandum i da li prevod dokumenata mora da ima pečat?

* pošto tamo imam kod koga ću biti(dobiću pozivno pismo), interesuje me koliko treba da imam para na računu kako bi uzeo izvod i kolika mi je suma koju moram da prijavim pre polaska?

 

Unapred sam vam zahvalan.....Pozzzzz

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Radim frilensing za neke Grke,treba da putuje ceo tim u London,da predstavimo nas proizvod partnerima. Nisam zaposlen,ziveo sam godinama van Srbije. Koju vizu da trazim? Kakve su sanse da dobijem? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jedno (glupo) pitanje, apliciram za vizu ovih dana i potencijalni problem je sto mi je slika u pasosu bez brade a sada imam bradu

da li ovo moze biti problem (ne bih da se brijem ako bas ne moram)?

do sada sam putovao u jako veliki broj zemalja sa bradom i niko mi nigde nije pravio problem, ali opet ovde treba viza tako da nemam pojma..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

jedno (glupo) pitanje, apliciram za vizu ovih dana i potencijalni problem je sto mi je slika u pasosu bez brade a sada imam bradu

da li ovo moze biti problem (ne bih da se brijem ako bas ne moram)?

do sada sam putovao u jako veliki broj zemalja sa bradom i niko mi nigde nije pravio problem, ali opet ovde treba viza tako da nemam pojma..

Baš nedavno sam pričao sa ljudima što rade pasoše da li je pametno i ovaj put da se slikam sa bradicom, jer su mi na granici jednom rekli da bolje da se obrijem slikam pa nastavim po svome, nasmejali se, kažu po crtama lica mogu da skeniraju čoveka i mašina i čovek, bilo brade ili ne.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Baš nedavno sam pričao sa ljudima što rade pasoše da li je pametno i ovaj put da se slikam sa bradicom, jer su mi na granici jednom rekli da bolje da se obrijem slikam pa nastavim po svome, nasmejali se, kažu po crtama lica mogu da skeniraju čoveka i mašina i čovek, bilo brade ili ne.

 

hvala, zvuci logicno ali bolje da pitam :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesi li dobio vizu i za koliko? Otisao bih za prvi maj, pa ne znam da li je realno da se dobije viza do tada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao Stevane, izvini tek sada vidim poruku :(

Mislim da nemas ni teoretske sanse za 1. maj, ja treba da putujem 4. maja, predao sam 11. aprila i rekli su mi da mi sanse nisu bas najbolje cak ni za 4-i u tom trenutku posto se praznuje i katolicki i pravoslavni uskrs a pritom ne rade ni za 1. maj (sto tebi i ne znaci puno)

svakako, rekli su da obicno traje do 3 nedelje, koliko sam video najcesce oko 10 radnih dana, ali nazalost mislim da za 1-i nemas sanse zbog praznika :( 

ako su ti fleksibilni datumi ti svakako predaj pa sta bude, mozda te prijatno iznenade :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka