voja2000

Viza za Veliku Britaniju

287 poruka u ovoj temi

Ja sam pre neki dan dobio turističku vizu za Englesku, sve je bilo vrlo jednostavno. Kome treba pomoć, neka pita.

Pozdrav svima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U Monday, March 14, 2016 at 14:01, predrag22 je rekao/la:

Ja sam pre neki dan dobio turističku vizu za Englesku, sve je bilo vrlo jednostavno. Kome treba pomoć, neka pita.

Pozdrav svima.

Zdravo. Interesuje me. Sta treba da sadrzi garantno pismo, koja dokumentacija se prevodi, da li treba avionska karta i koliko ste cekali da vam odobre vizu.

Hvala unapred.

Izmenjeno (Njanja98)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao. Garantno pismo treba da bude opste, dakle da taj ko ti je u Britaniji tebe poziva kod njega, da ces tamo biti smesten itd. Ja sam sve sto sam dao od dokumentacije preveo samostalno na engleski (odobren godisnji odmor, potvrdu od banke da imam novca na racunu, potvrdu o zaposlenju, osiguranje, itd.) predao sam i potvrdu da sam kupio avionske karte, ali to oni ne traze kao ni rezervisan smestaj ako ides u hotel... U principu, najbitnije je da imas novca na racunu (oko 100e po danu). Vizu sam dobio za 10 dana. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me Pošto treba da se ženim uskoro Cura mi je iz Engleske tzv Velike Britanije .
Ima Mnogo procedura što se treba proći za vizu itd . Iz BiH Sam..
Mene zanima jezik šta se polaže do kojeg stupnja,šta tačno polažeš jako bi mi pomoglo oko učenja da znam od prlike šta bi moglo biti itd ..
da znam šta traže samo osnovu neku ili nešto da moraš baš znati haman ko neki Englez.
jako me brine to da necu uspiti da cu morati to vise puta ponavljati to sve kosta itd ako razumijete .Hvala unaprijed .. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima, dobio sam UK turisticku vizu na 6 meseci za unapred planirani put do Londona, ali bih pre tog turistickog obilaska otisao na dva dana poslovno (firma kad je cula da imam vizu odlucila da obidjem neke klijente), pitanje je da li je problem sto je u pasosu turisticka viza, i da li potrebno da ponovo apliciram za business vizu koja isto kosta i izgleda kao turisticka.

Da li uopste neko pita na pasoskoj kontroli detalje o putovanju i da li je to poslovno ili privatno prilikom ulaska u UK.

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu da pitaju, a i ne moraju. Mislim da to uopšte nije bitno, ako ti je viza multipla ili za 3 ulaska. Ne treba ti druga viza.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih isto otisao do Londona, samo kod prijatelja, pa bih isto imao par pitanja.

1. Posto cu sve troskove snositi ja (sem smestaja, jelte), sta je sve potrebno da mi posalje od dokumenata (garantno/pozivno pismo, kopija njegovog pasosa? itd.)? Da li je u mom slucaju potrebno da mi salje sve ovo u vezi njegovih finansija? Posto mi to malo vuce na "zabadanje nosa" u stvari koje me se ne ticu...

2. Pretpostavljam da to pismo moze da mi posalje kao obican e-mail, zar ne?

3. Na ovim linkovima:

https://www.gov.uk/standard-visitor-visa/documents-you-must-provide

https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/423699/2015_04_20_Visitor_Supporting_Documents_Guide_-_Final__2__-_CLEAN.pdf

ne vidim nigde da se spominje ovo garantno pismo, pa me zanima odkud ljudi znaju da je uopste potrebno? Ili to potpada pod stavku "Other information you'll need" sa prvog linka?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se najlakse dokazuje posedovanje nekretnine?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Ne znam sta ambasada konkretno tražii, ali postoji više dokumenata kao npr poslednje Rešenje poreske uprave  za imovinu koja se vodi na tvoje ime na osnovu koje plaćaš porez.

U slučaju da jos nisi postao obveznik poreza, a imaš neku imovinu, možda kupoprodajni ugovor, rešenje suda o ostavinskoj raspravi da si npr nasledio neku imovinu, izvod iz katastra itd itd.Možda bi bilo najbolje da ih pitaš  koji dokument konkretno traže da ne bi gubio vreme.:rolleyes: 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vlasnički list.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 3/13/2016 at 14:01, predrag22 je rekao/la:

Ja sam pre neki dan dobio turističku vizu za Englesku, sve je bilo vrlo jednostavno. Kome treba pomoć, neka pita.

Pozdrav svima.

Pozdrav predrag22,

Pre nego što krenem u proceduru za dobijanje vize, a izgleda mi sve jako komplikovano hteo bih neke osnovne informacije. Naime imam 18 godina, a ove godine, tj uskoro završavam srednju školu, već sam podneo dokumentaciju za upis na privatnu akademiju, u Londonu imam kumu koja je britanski državljanim sa svojom nekretninom. Želeo bih da  ovo leto provedem kod njih, usput ukoliko se desi neki poslić da nešto i raduckam i zaradim koju funtu za školovanje.E sad nisam siguran za koju vrstu vize bi trebalo da apliciram i ako neko zna koliki su troškovi vezano za celokupnu proceduru prikupljanja dokumentacije.

Unapred se zahvaljujem na informacijama, ukoliko neko ima jos nekih sugestija, sve su dobrodošle.

Da ne bude zabune koristim majčin nalog :))

Stefan

Izmenjeno (zvezdazvezdana)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 13.3.2016. at 14:01, predrag22 je rekao/la:

Ja sam pre neki dan dobio turističku vizu za Englesku, sve je bilo vrlo jednostavno. Kome treba pomoć, neka pita.

Pozdrav svima.

Da li mozes samo da mi kazes jel to garantno pismo koje si prilozio, moralo da bude overeno u sudu, tamo kod njih ili tako nesto? Tj jel dovoljno da to bude najobicnije pismo sa informacijama o osobi koja nam salje to pismo i kopija njenog pasosa? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koлико кошта виза са свим пратећим трошковима, превод, судска овера  ?

Да ли могу да се добију информације на

UK Visa Application Centre Airport City Belgrade Omladinskih Brigada 88b 11070, Belgrade Serbia

ако се тамо оде лично.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cena je 116e (toliko je bila u martu). Prevod mozes sam da uradis, ja nisam nista overavao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 9/17/2016 at 20:40, predrag22 je rekao/la:

Cena je 116e (toliko je bila u martu). Prevod mozes sam da uradis, ja nisam nista overavao.

Zdravo.

Da li mi mozete reci na koji period se dobija standardna turisticka viza?

 

Hvala unapred. :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka