voja2000

Viza za Veliku Britaniju

287 poruka u ovoj temi

Potrebne su mi sto pre informacije o garantnom ili pozivnom pismu, kako vec... Trebalo bi da odem krajem decembra u London na nedelju ili dve kod decka, a znam da je to sastavni deo potrebstina za vizu. On tamo radi tek tri meseca i madjarski je drzavljanin, a ostace tamo prilicno dugo. Da li on moze da mi poselje garantno pismo? I Kako tacno treba da izgleda to pismo? Odnosno, zanima me tacna forma pisma, jer ni on nije bas upucen, pa cisto da ne dodje do neke greske i da bude kasno... Molim vas i hvala unapred na odgovoru. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neka napise jedno obicno pismo, "to whom it may concern", u kome navodi da ces ti (sa svim tvojim detaljnim podacima) biti njegov gost na adresi toj i toj u periodu od...do... i da ce on  snositi sve troskove tvog boravka, ukljucujuci i vanredne ili nepredvidjene troskove. Neka prilozi dokaz o poslu, odsecak od plate, bankarski izvod i fotokopije kreditnih kartica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno! :D

A ne mora da navodi da sam mu ja devojka?

Izmenjeno (LondonGirl)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Može da napiše da si fiancè, ali nije bitno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Odlucilla sam da apliciram za turisticku vizu za UK i kontaktirala sam jednu agenciju koja vrsi apliciranje i popunjavanje formulara i oni mi kazu da mi ne treba kupljena avionska karta..Na nekim forumima sam procitala da treba kupljena povratna avionska karta? Da li neko ima iskustva sa tim? Da li oni samo hoce da me zeznu ili stvarno ne treba?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zasto bi koristila agenciju kad mozes sama to da odradis? Ne treba avionska karta, ako pregledas sajt visa4uk vidjeces da je jasno navedeno da se ne kupuje avionska karta prije odobrenja vize. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Da li je neko skoro vadio vizu za Britaniju? Potrebne su mi neke informacije kako najlakše da to odradim.

Hvala veliko unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam predao u oktobru.. I evo sad sam u UK. Kakve su ti informacije potrebne? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako je izgledao sam proces apliciranja, šta sve treba od dokumentacije, da li je u praksi zaista sve potrebno ono što je navedeno na njihovom sajtu? idem na 3 dana na fudbalsku utakmicu, imam karte, zaposlen sam... :)

hvala veliko unapred.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako ... ja cu da ti pisem sta sam ja sve predao... naravno pasos I stari pasos ako ga imas, kopija line karte , potvrdu sa fakulteta prevod, ocene prevod, index nisam prevod, kupio sam povratne karte kao dokaz da se vracam nazad, listing iz banke sa mog racuna zadnja 6 meseca prevod, grantno pismo od mene za njih zasto idem koliko ostajem kod koga idem itd. .. potpuna dokumentacija jednog roditelja I prevod svakog dokumenta... od mame sam predao samo kopija pasos I njen izvod iz maticne knjige rodjenih I vencani list...garanto pismo od prijatelja I njihova dokumentacija ... 

Tebi koliko ja mislim bi trebalo da dokazes da imas kupljene karte za utakmicu I hotel na ta 3 dana .. ako imas gde da stanujes kod nekog pijatelja treba oni da ti poslju grantno pismo potvrda da su zaposlenI itd.... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, htela bih da apliciram za turisticku vizu za Englesku, ostala bih nekih pet dana. E sada, poenta je u tome da sam nezaposlena, nedavno svrseni student i da idem u London na nekakvu vrstu postdiplomske ekskurzije. Imam novca na ocevoj kreditnoj kartici na kojoj sam ovlascena. Potreban mi je dokaz da me roditelj izdrzava to shvatam, da li je potrebna i potvrda sa biroa? Takodje, posto idem sa sestrom turisticki (ona ima italijansko drzavljanstvo pa ne mora da se muci sa birokratijom) i ne idem ni kod kakvog rodjaka, stoga ne mogu imati pozivno pismo, da li je dovoljno priloziti rezervaciju prenocista u hostelu i rezervaciju karata za odredjeni dogadjaj zbog kojeg i idemo u London? (u pitanju je Warner Bros Harry Potter Studio Tour) Ima li neko iskustva u ovakvom slucaju?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim pise treba 4 strane u pasosu da budu prazne. Jer mora 4 u kontinuitetu ili moze 4 prazne bilo gde. I ako nemam 4 prazne strane tj pasos mi pun viza i pecata...STA ONDA?

Izmenjeno (bojankba)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ekipa, ja konkurisem za irsku vizu ali pisem ovde jer su ljudi ove cesce i aktivniji a papir za koji pitam je isti. - Dakle, sta ste pisali u tom garantom pismu ''da necete ostati tamo''? Ima li nekih (lepih fraza) za napisati.

Hvala svima na pomoci!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani,

Da li neko zna koliko kosta viza za mene,muza i dvoje dece?Da li se za svakoga posebno naplacuje,ili postoji neka grupna,porodicna varijanta?Deca imaju 2 i 6 godina?Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav! Da li i dalje pri ulasku u Veliku Britaniju (i Irsku) treba pokazati novac koji imate kod sebe za potrebe boravka tamo ili se to vise ne radi? 

Hvala!!

:neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka