voja2000

Viza za Veliku Britaniju

287 poruka u ovoj temi

Ima li neko iskustva sa dobijanjem tranzitne "visitor in transit" vize za Veliku Britaniju?

(u slucaju da moram da menjam aerodrom i prolazim kroz pasosku kontrolu).

Ako imam sve sto mi traze, jel problem dobiti ovu vizu?

Please help...!!! :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko iskustva sa dobijanjem tranzitne "visitor in transit" vize za Veliku Britaniju?

(u slucaju da moram da menjam aerodrom i prolazim kroz pasosku kontrolu).

Ako imam sve sto mi traze, jel problem dobiti ovu vizu?

Please help...!!! :stidljivko:

Nisam baš u potpunosti razumeo tvoje pitanje, ali evo iskustva moje ćerke od januara.

Putovala je u USA i to preko Londona. Kad su stigli u London, trebalo je da presednu u avion za Čikago. Taj avion se nešto pokvario i morala je da ostane u Londonu. O trošku avio kompanije imala je smeštaj u jednom hotelu u Londonu. Da bi mogla tamo otići, bez problema joj je izdata posebna viza koja traje 24 sata. Tako su je posle autobusom odvezli u London, u hotel i ujutro je vratili da nastavi put.

Sudeći prema ovome, odgovor je da ne bi trebalo da bude problema, ako menjaš avion i aerodrom a da je to tako i predviđeno rutom leta prilikom kupovine karte.

U slučaju da sam planiraš neki "rikošet" sa aerodroma na aerodrom, biće problema.

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna koja je najbolja viza za sezonski rad u Britaniji (nesto poput J1 vize za USA-do 5 meseci)...Stigle su mi radne ponude ali i dalje ne znam za koju vizu da apliciram...

Hitno mi je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze mozda da mi posalje link na kome se nalazi spisak dokumenata potrebnih za dobijanje vize za Veliku Britaniju?

Bila sam na sajtu http://ukinserbia.fco.gov.uk/sr/visas , pa posle i na https://www.visainfo...es/Welcome.aspx .

Izgleda da sam posebno netalentovana, posto nikako ne mogu da se snadjem... :-P

Hvala unapred! :D

P.S. U pitanju je poslovna viza...

Izmenjeno (miraz)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze mozda da mi posalje link na kome se nalazi spisak dokumenata potrebnih za dobijanje vize za Veliku Britaniju?

Bila sam na sajtu http://ukinserbia.fco.gov.uk/sr/visas , pa posle i na https://www.visainfo...es/Welcome.aspx .

Izgleda da sam posebno netalentovana, posto nikako ne mogu da se snadjem... :-P

Hvala unapred! :D

P.S. U pitanju je poslovna viza...

Za britansku vizu nigde nije naveden taksativan spisak dokumenata kao sto je to postojalo za Sengen vize. Na sajtu Visainfoservices pod sekcijom Najcesca pitanja (FAQ) naveden je tekst koji i kopiram ispod. Preporuka je da poneses sve sto smatras da moze biti od koristi za aplikaciju, a sluzbenici WorldBridge agencije ce odluciti da li da odredjenji dokument zadrze ili ne. Kada sam aplicirala prosle godine (za turisticku vizu) nosila sam im uobicajena dokumenta koja su se podnosila i za vizu za Sengen i nije bilo problema. Evo teksta sa sajta:

Osim liste osnovnih zahteva navedene na web sajtu, koje druge dokumente se od mene može tražiti da podnesem?

Svakaaplikacija je razlièita i Granièna agencija Ujedinjenog Kraljevstva nemože da pretpostavi koji specifièni dokumenti mogu biti traženi usvakom sluèaju. Sledeæi originalni dokumenti mogu biti od koristi, imožda æete želeti da razmislite o tome trebate li ih poneti sa sobom:

  1. Dokaz o imigracionom statusu Vašeg sponzora uUjedinjenom Kraljevstvu. Ako aplicirate za posetu roðaku ili prijateljuu Ujedinjenom Kraljevstvu, može biti od koristi da ponesete kopijerelevantnih stranica njegovog pasoša iz kojih je vidljiv njegovimigracioni status u Ujedinjenom Kraljevstvu.
  2. Pismo poslodavca, ako ste zaposleni (ukojem se navodi koliko dugo radite za kompaniju, koliko dugo æeteodsustvovati sa posla, itd.). Dokumenti kompanije ako ste vlasnikkompanije (trenutno stanje, sudska odluka o registraciji kompanije sapriloženom fotokopijom, radna knjižica sa priloženom fotokopijom).
  3. Dokaz o sredstvima. Ako predlažete daplatite odreðene troškove vezane za Vaše putovanje, službenik koji radina vizama može zatražiti da vidi dokaz da za svrhu koju navoditepostoje raspoloživa sredstva. Gotovina se ne prihvata kao dokaz opostojanju sredstava, ali možete da donesete izvode iz banke ili bilokoje druge dokumente koji pokazuju da imate dovoljno raspoloživog novcaza plaæanje Vaših troškova.
  4. Studentska knjižica. Ako ste u vremeapliciranja za vizu student, morate da donesete originalnu studentskuknjižicu koja potvrðuje da ste student. Takoðer trebate da donesetepismenu potvrdu o studiranju izdatu od strane nadležnog organafakulteta ili škole.(“potvrda o studiranju / redovnom školovanju”)
  5. Prethodni pasoši. Ako imate prethodnepasoše, kojima je važenje isteklo ili su poništeni, možete ih doneti sasobom u ambasadu kako biste pokazali gde ste sve veæ putovali uinostranstvo.
Napomena: Zbog individualne prirode svakeaplikacije, Granièna agencija ne može dati punu listu dokumenata kojimogu biti traženi. Poželjno je da podnesete sve dokumente za kojemislite da su relevantni za Vašu aplikaciju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze mozda da mi posalje link na kome se nalazi spisak dokumenata potrebnih za dobijanje vize za Veliku Britaniju?

Bila sam na sajtu http://ukinserbia.fco.gov.uk/sr/visas , pa posle i na https://www.visainfo...es/Welcome.aspx .

Izgleda da sam posebno netalentovana, posto nikako ne mogu da se snadjem... :-P

Hvala unapred! :D

P.S. U pitanju je poslovna viza...

idite na sajt ambasade velike britanije u beogradu,preuzmite formular za vizu i elektronski zakazite datum podnosenja dokumenata. veoma su profesionalni viza se dobija za 2-3 dana i prvi put je mozete dobiti najduze na 6 meseci. cena vize je negde oko 7000 din.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idite na sajt ambasade velike britanije u beogradu,preuzmite formular za vizu i elektronski zakazite datum podnosenja dokumenata. veoma su profesionalni viza se dobija za 2-3 dana i prvi put je mozete dobiti najduze na 6 meseci. cena vize je negde oko 7000 din.

Naravno,idite na njihov sajt ,popunite formular,posaljite im.U roku od pola sata ce vam odgovoriti da su primili vas zahtev i ponuditi kalendar sa slobodnim danima i terminima za razgovor.Posaljite im i to i cekajte odgovor.Moramo priznati da je ovakav nacin popunjavanja formulara najelegantniji i veoma brz. cool.jpg Na tom sajtu je i spisak neophodne dokumentacije.Jedino ako popunjavate aplikaciju na engleskom ,tu ne pise da je potrebna i radna knjizica a meni su je trazili.Posto je nisam imala sa sobom ,dozvolili su da nazovem poslodavca koji mi je putem njihovog faxa poslao fotokopije r.k.Znaci,extra bratebez-zuba.jpg ha,ha

Izmenjeno (MAJANS21)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam svima!

Jasan mi je deo koji se tice formulara i zakazivanja, samo sam mislila da postoji zvanican spisak dokumenata, a ne preporuke sta je potrebno poneti.

Sad mi je mnogo lakse, a vec sam pomislila da ne mogu da se snadjem na sajtu!? :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko imao iskustva sa DATV (Direct Airside Transit Visa). Ne mogu nigde da nadjem validnu informaciju. Ineresuje me sledece. Idem za JAR preko Londona, letovi su mi u razmaku od 2 sata. Imam validnu vizu za SAD i za JAR (Juznoafricku republiku). Da li neko zna da li mi je potrebna tranzitna viza. Na sajtu worldbridge-a je poptpuno konfuzno objasnjeno kome ne treba viza. Odeljak o putnicima koji imaju americku, kanadsku, australijsku .... vizu nije bas najjasniji. Interesuje me da li je neko imao situaciju da ide preko Londona, da ima neku od pomenutih viza ali da ide u neku trecu zemlju.

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam te najbolje razumeo.

Ako ostaješ unutar aerodroma i ne izlaziš iz zone ukrcavanja na letove, ne treba ti tranzitna viza.

Kad putujem u USA, ne treba mi tranzitna viza jer ostajem unutar "boarding international zone" i samo me "prepakuju" iz aviona u avion u Londonu. Isto i u povratku kući preko Londona. To je standardna situacija ako samo koristiš londonski aerodrom radi presedanja u drugi avion za dalje.

Možda misliš na neku drugu kombinaciju?

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veruj mi ni ja sebe ne razumem,salim se. Znas koja je sutuacija. Nista ne menjam, slecem iz Minhena na terminal 2 na Heatrow i sa njega polecem za Johannesburg. Idem Britishom i ne menjam cak ni terminal. I ja sam pretpostavio da mi ne treba nikakva viza jer ostajem u pomenutoj zoni, ali neki drugi me ubedjuju da mi navodno treba tranzitna viza.Znam da ukoliko ides za Ameriku, Australiju, Kanadu i Novi Zeland prolazis bez problema ali ovo je specifican slucaj jer idem dalje za JAR. Mozes da vidis i odgovor od worldbridge-a koji je zaduzen za vize za veliku Britaniju na ovo moje pitanja:

Thank you for contacting WorldBridge Service, The UK Border Agency's Commercial Partner. We appreciate your patience regarding the response to your enquiry, as WorldBridge strives to provide the most accurate responses to all enquiries. Below you will find the response to that enquiry.

Depending on your nationality and the purpose/duration of your visit to the UK, you may need a visa.

Hvala ti sto si se ukljucio u diskusiju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veruj mi ni ja sebe ne razumem,salim se. Znas koja je sutuacija. Nista ne menjam, slecem iz Minhena na terminal 2 na Heatrow i sa njega polecem za Johannesburg. Idem Britishom i ne menjam cak ni terminal. I ja sam pretpostavio da mi ne treba nikakva viza jer ostajem u pomenutoj zoni, ali neki drugi me ubedjuju da mi navodno treba tranzitna viza.Znam da ukoliko ides za Ameriku, Australiju, Kanadu i Novi Zeland prolazis bez problema ali ovo je specifican slucaj jer idem dalje za JAR. Mozes da vidis i odgovor od worldbridge-a koji je zaduzen za vize za veliku Britaniju na ovo moje pitanja:

Thank you for contacting WorldBridge Service, The UK Border Agency's Commercial Partner. We appreciate your patience regarding the response to your enquiry, as WorldBridge strives to provide the most accurate responses to all enquiries. Below you will find the response to that enquiry.

Depending on your nationality and the purpose/duration of your visit to the UK, you may need a visa.

Hvala ti sto si se ukljucio u diskusiju.

Ovde je čovek pogrešno shvatio šta pitaš. Misli da želiš a posetiš UK pa ti zbog toga ovako i odgovara.

Mnogo putujem avionom na sve strane i znam da, ako samo slećeš na neki aerodrom da bi uhvatio sledeći avion nakon nekog vremena i ne izlaziš iz zone internacionalnih letova i boardinga, nikakva tranzitna viza ti ne treba ni u jednoj državi.

Sad, Englezi su uvek bili na "svoju ruku" ali ni ovde ne mogu da idu kontra međunarodnim pravilima. Dakle, ako sletiš na londonski aerodrom i onda čekaš koji sat avion za dalje, nema nikakvih problema, jer ni ne dolaziš na imigracione šaltere, već samo čekiraš kartu i kraj priče.

Problem može eventualno nastati ako sa Hitrova treba da odeš na neki DRUGI aerodrom odakle poleće avion za dalje. Tada bi praktički trebalo ući u UK, voziti se ulicama i ponovo ući u drugi aerodrom. Ali pre toga bi morao da dobiješ "temporary entry visa" koja se daje i kad moraš prenoćiti jer ti je let otkazan.

Dakle, ako imaš kupljenu kartu za JAR, ideš preko Minhena, Londona pa za JAR, ne vidim niakkav problem jer ćeš svo vreme biti u "internacionalnoj" zoni na oba aerodroma i nećeš ni doći do šaltera za ulazak u Englesku, već ćeš lepo sesti u neki kafić ili restoran na Hitrovu, pojesti i popiti nešto, surfovati na free spotovima i čekati da odeš da gledaš fudbal :)

Uostalom, to ti mogu potvrditi i u svakoj turističkoj agenciji ili gde si već kupio kartu.

Srećan ti put!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je ovo neki njihov odgovor po difoltu.

Ja sam u pitanju objasnio celu situaciju, rekao da mi je vreme izmedju letova 1 sat i 50 min, zatim dodao da imam cak validne vize za SAD i JAR ali nista covek mi ovako sturo odgovori.

Uglavnom mene buni sledece:

Direct airside transit visa (DATV) nationals

DATV nationals are visa nationals who must have a visa to passthrough the UK on their way to another country, even if they are notentering the UK or changing airports. Unless they qualify for exemptionfrom the DATV requirement, they cannot transit without visa (TWOV).(You can get more information about DATV exemptions below.)

To je sa sajta agencije za izdavanje vize kod nas, gde se kaze da ti je viza neophodna cak i ako ne menjas aerodrom.

A drugo je objasnjenje kome ne treba ova viza:

Am I exempt from the DATV requirement?

You will be exempt from the DATV requirement and may be able to transit without visa if you hold one of the following.

  • A valid visa for entry to Australia, Canada, New Zealand or theUnited States of America and a valid airline ticket for travel throughthe UK as part of a journey from another country or territory to thecountry for which you have the entry visa.
  • A valid visa for entry to Australia, Canada, New Zealand or theUnited States of America and a valid airline ticket for travel throughthe UK as part of a journey from the country for which you have thevisa to another country or territory.

Ovo za agenciju si u pravu ali je problem sto sam karte kupio preko ebookersa. Ali ajde pogledacu danas da pozovem neke koje rade avio karte da vidim sta mi kazu.

U svakom slucaju hvala ti puno na ovoj podrsci i na planu o uzivanju na Hitrou i u Africi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neophodna dokumenta za dobijanje turističke vize (za studente) su:

- obrazac za vize (koji se uzima sa sajta www.viza4uk.fco.gov.uk, košta oko 8000 dinara)

- 2 fotografije (ne starije od 6 meseci)

- potvrda o redovnom studiranju (na engleskom)

- kopija indeksa (i index)

- pozivno pismo sponzora (na engleskom)

- kopija pasoša sponzora

- potvrda o kupljenoj avio karti

Ukoliko nemate pozivno pismo valjda treba i:

- potvrda o hotelskoj rezervaciji

- dokaz da imate dovoljno novca za boravak u UK (izvod iz banke na engleskom)

Piše da mogu da traže i dodatne dokumente pa me zanima ako je neko već aplicirao za vizu koji bi to dokumenti mogli da budu?

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

8,000 dinara se plaća za dobijanje vize?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka