MrHeavy

NIKITI

4683 poruke u ovoj temi

Ja sam sa porodicom bio od 15.06 do 30.06. Uglavnom dolaze porodični ljudi sa malom decom. Hotel je na 7km od Nikitija i 10-tak km od Neos Marmarasa, pored puta i nema nikakvih sadržaja. Blizu je hotela sa 5* Athena palas (oko 500m) i tamo ima nekog programa, mi smo vodili decu u neko zabavište subotom traje 2 sata i košta 3€ po detetu, deca imaju sokiće i grickalice, igraju se i crtaju postoje animatorke, crtaju šminkom po licu i na kraju dobiju neku igračkicu na poklon ili slatkiše (naruto karte, blokčiće i sl.)  ali je to nama bilo bezveze jer je bilo dosta dece i prilično mali i zagušljiv prostor, a deca su bila zadovoljna. U istom hotelu imate i wifi internet koji koristite besplatno jer je isti gazda od oba hotela, mada u principu svako sa ulice može da dođe i da ga koristi. U Lliju ne trudite se da uhvatite wifi internet jer iako ćete skenirati neke mreže njega nema, na recepciji će vas uputiti na Athenu.

Naša soba je bila iznad recepcije čini mi se 211 sa bračnim krevetom + 2 pomoćna ležaja za decu od 6 i 4 godine. Soba je velika i ima male prozore iznad bračnog kreveta koji gledaju na put, a bočni sa vratima izlaze na terasu sa koje se vidi more. Terasa je super, velika je oko 2x5 metara ima dve stolice i sto. Mana sobe je da se povremeno čuju vozila sa puta. Sobe koje gledaju na bazen i more nemaju taj problem. Soba ima različitih, kod kolege sam video lošiju sobu iako ima bračni krevet, 1 pravi i jedan pomoćni i gleda na more. Sobe se čiste svakodnevno, a posteljina i peškiri menjaju se svaki drugi dan ili svaki dan ako ste nešto prosuli ili isprljali. U sobi je mali frižider koji hladi ok mi smo držali našu pavlaku pošto je deca vole piće lekove i sl. Tu je i TV sa onim bezveznim grčkim programima i klima koja je uračunata u cenu. Kupatilo je malo ali dovoljno, tuš kabina, ormar sa umivaonikom i wc šolja. Sobe se odključavaju na karticu.

Doručak je ok. Za piće imate mutiša sokove od narandže i jabuke i običnu vodu iz aparata sve je hladno, kafu i vruću vodu iz aparata za čaj, hladno i toplo mleko. Tu je i sečeni limun za čaj i sečena pomorandža. Hleb im je stalno svež i odličan, crni, beli sa susamom, zemičke i kiflice koje se odmah razgrabe. Za one koji zobaju tu je par vrsta corn fleksova. Od kompota imate dve vrste mešano i kajsiju. Dve vrste džema višnja i kajsija su odlični med i eurokrem koji su isto ok, puter i margarin. Dve vrste sira (za sendviče i feta) salama (mortadela?) ili šunkarica. Obavezno su tu i jaja svaki dan različito spremljena, viršlice ili kobasice sami dodajete kečap ili senf :)  lisnato pecivo. Tu je i pavlaka obična bela njihova i ta ista pavlaka u još dve varijante sa nekim voćem. Ima i slatkog čokoladnog hleba, čajnih kolutića i sl. Od salata paradajz, krastavci, zelena hrskava odlična.

Za večeru postoji izbor od 10-tak različitih salata koje se povremeno menjaju i koje su ok.  Večera je po meni malo lošija, meso zna da se brzo razgrabi i na to su se neki rumuni žalili. Posle smo uvek imali mesa i ribe a kad nestane mesa znali su posle i da dodaju. Prilozi znaju da budu bezveze, uglavnom uvek ima testa (makaroni), zapečeni paradajz sa sirom, pirinač kukuruz, bareni krompir i sl. U principu večera bi mogla da bude bolja i više prilagođena deci jer su tu 100% parovi sa decom. Od slatkog je voće koje je odlično prelepe jabuke i nektarine, a pomorandže koje ne izgledaju lepo ko ove naše sa debelom korom imaju tanku koru i slatke su. Od kolača tu je jedna vrsta neka baklava, koh i sl. ništa posebno a baklava je ukusna. Prostorija u kojoj se ručava nije neka, zna da bude toplo u njoj iako postoji klima uređaj velikog kapaciteta koji to ipak ne može da ohladi. Za večeru možete poručiti i hladno piće i konobari vas u principu ne smaraju da naručujete.

Plaža je po meni najveće razočarenje, iako je na 50m od hotela i 20m od bazena, što je ogromna prednost i super je, nit je peskovita, nit je šljunkovita, nit je kamenita već sve to izmiksovano. Plaža je prava divlja, ljubitelji prirode će biti verovatno zadovoljni, na plaži su ležaljke sa velikim suncobranima od trske (besplatne su), a ako ih nema dovoljno možete dovući i sa bazena koji je 20m od plaže, mana je da kada je hotel pun ležaljke i suncobrani se brzo popune. Na plaži su i palme pa se od sunca možete skloniti u njihov hlad pored ranije spomenutih suncobrana. Ko je došao kolima može u krugu od 10km obići dosta plaža koje su neuporedivo bolje, Sphatia(1km), Kalogria (1,5km), Lagomandra (4km)... 

Neposredno kada se uđe u more tlo je prekriveno nekom travom/algama koje nisu neprijatne da se po njima gazi, ježeva nema. Desno kada se gleda prema moru, a naspram ulaza u privatnu kuću tlo je lepše u smislu da je kamenito i da nema tih algi/trave. 

Bazen deca obožavaju i za razliku od drugih hotela kupaju se do kasno  i posle 21 čas, jer se bazen čisti rano ujutro a ne uveče, što sam do sada viđao kod ostalih hotela. Decu noko ne tera iz bazena. Noću pale svetla pa ko voli noćno kupanje. Bazen je relativno plitak i prilagođen je deci. Ipak proverite dubinu za vaše dete.

Atmosfera je opuštena, voće sa večere možete poneti i u sobe, a na doručku možete napraviti i i poneti koji sendvićić za decu za plažu pošto ovde pravog ručka nema. U baru možete naručiti neke sendviče oni koji su probali kažu da nisu loši mislim da su 2€. Sadržaja nema pa za provod morate u Neos Marmaras koji je oko 10-tak km daleko, organizovanog prevoza iz Lilija nema ali ga ima iz Athene koja je 500m od hotela. Do Athene možete putem ili plažom. Mesta za šetnju nema osim ako ćete da šetate putem koji jure vozila ili plažom po kamenju šljunku i pesku. Za jeftino snabdevanje je Lidl u Nikitiju, a postoji još 2-3 veća hipermarketa.

Recepcionar koji radi pre podne je Makedonac, ljubazan je i odlično govori srpski, mislim da se zove Toni, pa ako vam nešto treba slobodno se njemu obratite. Mesta za parking ima mada zna da bude gužva za isti.

Prošle godine (2009) Athena i Lili su bili poluprazni ali ove godine je 90% naših gostiju, govorim za period 15-30 jun. Mi smo ovo letovanje platili 1070€ deca su bila gratis za 15 noćenja polupansion, dosta smo kasno rezervisali početkom maja, a 15.06. smo već krenuli na put, porodice koje su ranije rezervisale dobijale su ovo i jeftinije. U direktnom kontaktu sa hotelom ponuda je bila skuplja od agencijske pa smo uplatili u Atlantic travelu iz Jagodine.

post-17146-1278415421,76_thumb.jpg

post-17146-1278415449,44_thumb.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam sa porodicom bio od 15.06 do 30.06. Uglavnom dolaze porodični ljudi sa malom decom. Hotel je na 7km od Nikitija i 10-tak km od Neos Marmarasa, pored puta...

excellent!

Svaka čast na detaljnom odgovoru!

Voleo bih da imam još koje pitanje ali je odgovor toliko detaljan da prosto nemam šta da pitam smajl.jpg

hrana, sobe, plaža, WiFI, parking, ma SVE

E ovo se zove detaljan opis, svaka cast, kao da sam gledala svojim ocima!Hvala.

Ja sam totalni amater po pitanju foruma, tako da se izvinjavam ako nesto ne radim kako treba..

jako ti dobro ide ovo po pitanju foruma :)

pozdrav.

Izmenjeno (beholder)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako treba nešto samo pitajte. Zaboravio sam da napišem da prodavnice u hotelu nema, ima neki mali market u Athena palas hotelu, stvari za plažu, piće, voće, sladoled, suveniri i sl. Za jeftino snabdevanje Nikiti je zakon a Lidl je najjeftiniji iako nema ultra izbor robe. Obavezno kupite vodu za piće 6 x 1,5l je oko 1,15€ mada ima i skupljih voda, jer ona u hotelu je samo za tuširanje i pranje zuba :) Što nenađete u Lidlu Masutis koji je nešto malo dole niz put sa leve strane kada se ide od Neosa ima neuporedivo veći izbor. Preporuka je sveže ceđena pomorandža litar je 2,7€. Malo niže sa iste strane ima neki novi market (plave boje) u koji nisam ulazio. U Nikitiju vredi kupiti za kuću borov med, mi smo kanticu od 3kg platili 20€.  

Izmenjeno (skydiver021)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@skydiver021

ipak imam jedno pitanje

da li na plaži ili oko bazena ima tuševa? na slikama ih nigde nisam video.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I nas ovo poprilicno zanima. Uplatili smo kraj avgusta u Xenios Zeus Beach Hotel, pa ako je neko vec bio tamo molimo ga da nam da neki komentar i o smestaju i o mestu.

Hvala :kez:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo foto ture iz Nikitija a detaljniji opis ovih dana.

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/4621

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I nas ovo poprilicno zanima. Uplatili smo kraj avgusta u Xenios Zeus Beach Hotel, pa ako je neko vec bio tamo molimo ga da nam da neki komentar i o smestaju i o mestu.

Hvala :kez:

Bicemo u tom hotelcicu kratko, izvestaj ocekujte krajem jula. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Kikisvet

Divno. Rezervisali smo smestaj preko booking.com. Idemo sa klincem od 2 godine. Ono sto smo saznali o hotelu je da je bukvalno na plazi, da su sobe lepe i ciste, da ima svoj restoran i da ima WiFi ( nadamo se da i u sobi radi ). Posto idemo sa klincem, zanimaju nas par stvari:

Dali je uvece bucno, odnosno da li moze da se otvori balkon a da je buka u sobi prihvatljiva.

Kako izgleda dvokrevetna soba, odnosno da li postoji kuhinja u sklopu sobe ili samo frizider. Kako izgleda kupatilo?

Parking

Hrana u njihovom restoranu, cene

Jako malo smo komentara nasli o ovom hotelu, a i slike soba su jako sture, gotovo iz jednog ugla, tako da od sobe vidimo samo krevet.

Cena je prihvatljiva a i dojima sa da je skroz OK.

Hvala puno

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi rezervisali preko booking.com-a.

Naravno, i nas interesuju slicni detalji vezani za smestaj, plus, recimo, da li postoje mreze protiv komaraca na terasi/prozoru.

Proslog leta smo jednom rucali u restoranu ovog hotela, bilo je vrlo ukusno, pristojne cene, odlicna usluga.

o_sitoniji_s_ljubavlju-neos_marmaras-427

U sobi, od kuhinjskih elemenata, rekla bih da postoji samo frizider, na njemu tacnica sa casama. Meni se, sudeci po fotkama, najvise dopadaju zasebne terase.

O ostalim momentima, bicete blagovremeno obavesteni, u slici i reci. 

Izmenjeno (Kikisvet)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izvinjavam se zbog OFF-a ali moram da pitam....

Kako se placa preko booking.com-a?

Jel se placa njima u hotelu na odlasku, ili oni to skidaju sa kartice cije ste podatke ostavili na Booking.com?

Hvala na odgovoru

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Singer021

Plaća se prilikom odlaska iz hotela, kešom ili karticom(onom koja je korišćena prilikom bookinga ili bilo kojom drugom), kako ti je volja.

Kartica koja je korišćena kod rezervacije služi da se sa nje skine iznos , uglavnom u visini jednodnevnog smeštaja, ali možda i više, zavisi od uslova rezervacije, ukoliko se ne pojavite u zakazano vreme, a ne otkažete rezervaciju u predvidjenom roku.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima na bazenu, na plaži nema, al' pošto je plaža do bazena to i nije od neke važnosti :) Ako pogledate na drugoj slici gde se nalaze deca iza deteta u roze kompletu tu se nalaze dva tuša (ona crna podloga).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ajmo redom...Prvo opis slika na foto turi.

1.Pogled na Nikiti,sa leve strane.Slikano iz dvorista vile u kojoj smo bili(Kikisplace).

2.Kraj plaze Nikiti,leva strana,mozda i najlepsi deo.Jer je najmanja guzva a plaza je cista.U ovom delu pocinju kamp varijante.

3.Sa istog mesta pogleda na celu plazu.Dugacka je i nema prevelike guzve.

4.Postoje i postavljeni suncobrani od palme,nema placanja i moze se pronaci slobodno mesto.

5.Plaza je siroka,put je odmah iza nje.Na ovom kraju vise nema asfalta vec je zemljani put(sa dodatkom peska) ali je tvrd i auto ide bez problema.Parkirate u hladovini i nadohvat je ruke.

6.Na samom kraju plaze je istureni deo,steta sto nisam stigao da ga obidjem.

7.Voda je bas bas cista,dole je kombinacija peska i sljunka.

8.Zalazak sunca nad Nikitijem.

9.Ovo su tusevi od kuce pored koje se silazi do kraja plaze.Zanimljivo obojeni a voda se greje na solarnu energiju.

10,11,12,13,14.Apartmani pored plaze.

15.Zanimljiva sprava koju sam gledao kako radi.Kupi gornji sloj sa plaze,prevrce i vraca pesak a zadrzava kamenje,smece i sve iole krupnije stvari.Video sam i gomilu koju je istovario.Nije bas bila za slikanje.

16.Pogled na mesto sa vrha brda.Prolazi se kroz stari deo naselja,koji je prilicno uzak a do crkve je i jako nezgodan.Oprezno sa voznjom.Ali vredi videti.

17.Crkva na brdu.Nije zakljucana i ima sveca pa mozete upaliti za nekoga ko nije visa sa nama.

18.Jedna od bolje snabdevenih prodavnica suvenira i slicnih drangulija.

19.Crkva na samoj obali.Prodavnica na slici 18 je od nje udaljena 50-tak metara u ulici prema magistrali.

20.To je ta ulica prema magistrali gde se i nalazi vecina radnji.Vide se i plasticni komadi za vodu koji sluze da se zaustavi saobracaj u vecernje sate prema setalistu uz obalu.Podrazumeva se da obicno Grci dodju i pomere ga da prodju a onda vrate na mesto gde je bio.Greska je u tome sto nisu napunjeni vodom.Onda ne bi mogli tek tako da se pomere.

21.Pristaniste na kraju setalista,uz ovog leta nezaobilazne oblake.

22.Ponuda restorana preko puta crkve na obali.

23.Pogled od crkve prema setalistu.

24.Mapa mesta.

25.Izvanredno resenje kafica na obali,u blizini vec pomenute crkve.Steta sto postaje nemoguce za upotrebu kad je kisa...

26.Kafic na samoj plazi.

27.Stena pored brodica-kafica.

28.Lepa kucica,izmedju crkve i kafica na slici 26,u kojoj mozete kupiti sladoled,kafu i slicne osvezavajuce stvari.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Plaća se prilikom odlaska iz hotela, kešom ili karticom(onom koja je korišćena prilikom bookinga ili bilo kojom drugom), kako ti je volja.

Kartica koja je korišćena kod rezervacije služi da se sa nje skine iznos , uglavnom u visini jednodnevnog smeštaja, ali možda i više, zavisi od uslova rezervacije, ukoliko se ne pojavite u zakazano vreme, a ne otkažete rezervaciju u predvidjenom roku.

Super, hvala na pojasnjenju. Nego, jel bukiranje sigurno preko booking.com?

Da ne odemo tamo pa da nas gledaju belo, kao ko smo mi? :kez:

Prvi put tako bukiramo hotel...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ajmo redom...Prvo opis slika na foto turi.

E sada je bolje, foto tura bez opisa je nezanimljiva. Mada, bilo bi tehnički lakše za čitanje i gledanje slika kada bi bili spojeni, ali može i ovako. Foto tura sasvim lepo predstavlja Nikiti. Ja sam bila tamo jednog tmurnog i kišnog pre podneva. Plaža je bila prazna, a ulicom iza plaže smo se jedva kretali zbog načičkanih kola koja su parkirana tu i zbog onih koja su tuda stalno prolazila. S obzirom da je ulica uska i bez trotoara to je baš bilo bezveze. Celokupni utisak o Nikitiju u tom trenutku mi je bio negativan. Na žalost nismo stigli da odemo do ovog krajnjeg dela plaže na levoj strani. Tu mi se baš sviđa. Dopadaju mi se i ovi apartmani i super je što su odmah do plaže, kako sam razumela pored tog krajnjeg dela. Čini se da se ne sećaš kako se zovu ovi apartmani? Možda uspem da ih pronađem na netu.

Vidim da u jednom delu navodiš da u popodnevnim časovima je zabranjen prolaz automobila ka šetališnom delu. Da li je tada ipak malo bolja situacija sa gužvum koju automobili prave u odnosu na pre podne?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25609
    Ukupno tema
    851492
    Ukupno poruka