MrHeavy

NIKITI

4873 poruke u ovoj temi

 

 

HA HA   Niko ne sme da napise da ide u Nikiti ,posle onakvih kritika.:D

Izmenjeno (aleksa5)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bice manje guzve sledece godine...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po reakcijama na forumu i reakcijama 2 drugarice, od 3 koje su bile ovog leta, sanse nema da ovde privirim .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Budes li slusala moju decu neces ni na Eviju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam trenutno u Nikitiju,meni je prelepo :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nama je prelepo, ovo nam je poslednji dan u Nikitiju. Dosli smo sa bebom i nismo ocekivali previse, ali smo zadovoljni sta Nikiti nudi. Plaza je jako blizu (smesteni smo u studiju u Douka Anna kuci), setaliste je dugacko (oko 2km) i otisli smo do oba kraja (ka Metamorfozisu i ka kampu, na drugu stranu). Nije prevelika guzva, ali ima nasih turista, uglavnom s bebcima kao i mi.

Ono sto ne bismo preporucili je giros u Giromaniji (nista suvlje u zivotu nisam jela, bas smo se razocarali, a tortilje su im bezukusne i nagorele) i smestaj Douka Anna, narocito ako ste sa bebom. Pristojan je, ali nista vise od toga. Uzeli smo veci studio (odvojena kuhinja, dve terase) za 30e, manji je bio 25e. Dvoriste ispred je fino za decu, a tu mozete i da parkirate kao njihovi gosti. Mane su sto smestaj NE CISTE, za ovih 7 dana koliko smo ovde nisu nam ni posteljinu promenili, a o vecitom problemu sa smradom iz sudopere i kupatila da ne pricam. Ulica na koju kuca izlazi je uvece izuzetno prometna, cak i sada u septembru, i usred noci su nas budili motori, ludaci koji jurcaju, djubrosi i neka ludacka masina koja cisti ulicu rano, a ispusta nenormalan nivo buke. Po ceo dan su tu neki baba i deda, on cuva vozila, sta li, a ona zaliva biljke i nosi neke rekvizite za ciscenje, ali mi od tog ciscenja ne videsmo nista! Tu je i gazdarica koja kulira i resava ukrstene reci, a sa njenom cerkom smo sve dogovorili preko mejla. Sve je to na prvi pogled fino, ali besposlenije gazde ne videsmo - trazili smo neki info od cerke, nismo ga dobili. Namestaj je star, kreveti i vrata skripe. Opet kazem, pristojno je za nekoga ko ne ocekuje previse, ali se lose odrzava. Za nas sa bebom nije bas najbolji izbor.

Ono sto je prednost je sto smo u ulici u kojoj je vila pronasli fenomenalnu piceriju (Pizza di Porto) sa ok cenama, pica je zaista dobra, usluga odlicna i uglavnom nasi ljudi dolaze. Preko puta nje je poslasticarnica u kojoj kao da je vreme stalo, a drzi je stari poslasticar Grk, mislim da se zove Nikos. Rec srpskog i engleskog ne zna, ali se razume u baklave, kadaif, urmasice i tome slicno. Prosecna cena kolaca je 1,2-2,7e i to sto on pravi necete naci u pekarama na magistrali. Dobar giros smo jeli na setalistu u baru Veranda, cena je 2,7e.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je giros u Giromaniji bio sasvim solidan, dobar, bez zamerki. Doduše nisam uzimao pomfrit, pa možda zato nije bilo suvo...

Za ovu poslastičarnicu sam već bio napisao, ja nikada u Grčkoj nisam pazario nešto skuplje i lošije, Kadaif im je grozan, a Ravan(j)i nepodnošljivo sirupast, da ne bude dileme ja zaista volim slatko, ali ovo je bio koncentrovani šećer, neka melasa, kad tome dodamo ovog čiču koji ne samo da ne zna da bekne na engleskom, i to da sam ga jedva dozvao da me posluži ovo mesto mogu najtoplije da NE preporučim.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao lek za ove prohladne dane, evo da sa vama postovani forumasi, podelimo nase utiske sa letovanja ove godine. Boravili smo (2 matorih + dvoje dece 5,10 godina) na Sitoniji, tacnije u Nikitiju, u hotelu Lilly Ann Village od 10-21.08. na bazi polupansiona. Smestaj smo nasli samostalno i njime smo jako zadovoljni ali o hotelu nesto malo kasnije. Da krenemo recimo hmmmm od pocetka tj. od rute. Prvi put, za sve ove godine, smo se opredelili za rutu preko Bugarske. Ne bih da duzim= utisak jako pozitivan. Najiskrenije moram da priznam da sam po ovom pitanju bio jako skeptican ali je zahvaljujuci ubedjivanju "juzne ekipe" (lepsa "polovica" + kum) ipak odluceno da se ide ovom trasom. I naravno, sve je proteklo iznenadjujuce dobro (osim 2,5 sata cekanja na Gradini prilikom dolaska kuci zbog povratka turskih radnika na zapad :smorilo:). Vec spomenute deonice auto-puta kroz Bg  su skroz OK: uz postovanje ogranicenja (ima policije :angry:) i posebne paznje na bahate lokalne hmmmm “vozace”, nista pored dobre energije vam u principu nije ni potrebno. Snalazenje je vec objasnjeno na vise mesta na forumu te ne bih da se ponavljam. S obzirom da nam je polazna tacka bila Pirot, mi smo pauzu pravili na Petrol pumi ispred grcke granice. Sto se deonice puta u samoj Grckoj tice, recimo, utisak je da su regionalni putevi koji vode u pravcu Sitonije onako …na nekim mestima bas bas istroseni, kolotrazi, udarne rupe……potrebna je neka popravka nema druge. Medjutim cim se izadje na auto put-milina :D. Da zakljucim: put do Sitonije preko Bugarske moja preporuka.

Hotel Lilly Ann Village je standardan hotel sa 3* u Grckoj. Imali smo porodicnu sobu sa dve odvojene prostorije (2 francuska lezaja) i terasom sa pogledom na bazen, AC, friziderom, TV, fenom za kosu. Nije nesto najmodernijeg namestaja ali nam je cistoca soba i pre svega neka smirenost koja je vladala u hotelu bas legla. Bazen je manjih dimenzija ali je OK za neko buckanje- ima i manjeg za malu decu , plus bar pored. Sastav gostiju pored Srba…Grci, Italijani, Bugari, Rumuni….. Sam hotel je na ulici koja vodi ka plazi u Nikitiju: sa klincima i sve sport Bili torbama, potrebno je 6-7 minuta lagane setnje do iste. Pozicija, izbor hrane za dorucak i veceru (iako je kuhinja mala- ja gvirnuo…nisam nacistio da li se tu opste sprema hrana!?) usluznost osoblja, najiskrenije preporocuje ovaj hotel. Sto se izbora hrane tice manja zamerka samo na izbor slatkisa, ostalo bilo je ribe morskih plodova svako vece, grckih specijaliteta…….u izobilju= gurmani nema frke!

Usluznost: za svaku pohvalu tim sa recepcije. Mihaelos i mladja dama (crvene kose :D) su nam se nasli kad god je to zatrebalo. A trebalo je Boga mi. Na stranu prosledjivanje svih mogucih infoirmacija tipa: gde, sta, kako, koliko, vec i kad je postalo ozbiljno….U najkracem mogucem roku je pronadjen odgovarajuci Reno auto servis u Nea MoudaniI, plus je u roku od 15 minuta organizovan lekar za tretriranje moje malenkosti :smorilo:. Znaci–BRAVO!

Sto se samog Nikitija tice, za razliku od nekih predjasnjih misljenja, nama je Nikiti legao bas bas bas. Misljenja smo da je i pored toga sto je jako malo mesto tipa "jedna glavna ulica", idelan kao baza za porodice sa decom. Imali smo veliku srecu sa vremenom (osim zadnjeg dana) sve je bilo zestoko toplo :D, sa mirnim morem i bez suludih talasa. Naravno, da moram da napomenem da smo se mi za 12 dana samo jednom kupali na plazi u Nikitiju. Obisli smo ne previse plaza (prioritet licni hedonizam a ne jurnjava na sto vise upisanih plaza) i to sve blizu Nikitija (Kalogria, Ag. Ioannis, Trani Ammouda, Lagomandra, Karidi, Castri + uvalica odmah ispod Castri Studios-a gde su bili smesteni nasi kumovi, Elia). Generalno je koncentracija izvanrednih plaza oko i blizu Nikitija izvanredna. Pored plaza smo uspeli da obidjemo Nea Moudaniu (tate obe porodice) plus Solun (Cosmos + Srpsko vojnicko groblje). Kako nam je sve bilo na „autohvat“, smatram da je 30 kilometara do neke plaze apsolutni minimum koji neko ko dolazi na aktivni odmor mora da uracuna unapred. Vredelo je svaki km! Raspored je bio: dorucak, pakovanje i gde cemo danas :D? Uvece tus, klopa pa setnja po Nikitiju. Ulica i.e. setaliste pored mora je lepo uredjena i uredna. Osim vikendom kad je nesnosna guzva (mi doduse bili u vreme Velike Gospojine kad je u Grckoj praznik) sasvim je prijatno.

Kao nepoznavalac Sitonije nisam u stanju da komentarisem odnos cena kvalitet u poredjenju sa drugim mestima na Sitoniji ali je ali ono sto smo mi probali giros, slaodoled, pice, kolaci….. sasvim OK. Za neku svakodnevnu kupovinu koristili Masutis i Lidl koji su jedan preko puta drugog.

I da za kraj, kako smo posle 2006 I Pefkohorija, prvi put bili van nekog ostrva moram porilicno da kazem da cemo se zdravlje Boze na Sitoniju sigurno vratiti!

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

url]Kod dedeice kupujem samo baklave na tepsiju . Lece sve bolesti.

11882376_949914601713952_1824924614381714355_o.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je ova baklava? 

Da li su kola pronađena?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

16e tepsija. 112225299323225968064868.jpg      A od kola nista ,isplatio Dunav neku crkavicu za kasko. Bolje ista nego nista.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

url]Odvratna plaza u Nikitiju. Pametni su oni koji nisu dosli.

11201613_931741906864555_54727314670204309_n.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre neki dan. 103877187919235676099405.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka