MrHeavy

NIKITI

4873 poruke u ovoj temi

@Vita

ne znam sto se odmah duris. Moja prva recenica je bila u saljivom tonu. Valjda mozemo da vodimo diskusiju? Pa nisu svi ljudi isti, i ne ocekuju iste stvari od mesta u kome su smesteni. Pa mom suraku je paralija najbolje mesto u grckoj jer ''ima prodavnice'' - citaj vasar.

 

Neko ce sebe prepoznati u tvom opisu, i nece otici tamo, a neko u mom i otici ce. Mi ove godine idemo u porto carras jer nam je bio velika zelja, a sledece sigurno nikiti da ga overimo jos jednom pre nego sto predjemo na ostrva jer ce deca porasti dovoljno.

 

Inace najbolju plazu ima neos marmaras.... u sartiju po meni je prebrzo dubina i precesto talasi. Bar kad sam ja bio...od 7 dana samo je jedan dan bilo lepo kupati se tu. Mada i u neosu se natrpali lezaljke.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene Neos malo podseća na Paraliju, zbog šarenila  prodavnica.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 1 sat, Ljubicac je rekao/la:

Cene smeštaja u Sartiju i Neos Marmarasu su niže u odnosu na Nikiti, pa ni kupovinom u ta tri marketa razliku nećete nadoknaditi. Ja ni ne kažem da je Nikiti Wow, samo mislim da zbog dolaska imucnijih turista od naših, treba iskoristiti možda još ovu godinu za boravak tamo, jer su cene smeštaja počele da prate razvoj mesta. Tamo je akcenat na restoranima i kafićima na plaži, a sve više je menija koji su napisani na ruskom i nemačkom jeziku. Svakako turista treba da zna šta mu treba i šta jedno mesto nudi. 

Nije takva situacija samo u Nikitiju, vec u celoj Grckoj. Jednostavno, svi turisti koji vise ne idu u Tursku, Egipat i sl. prebacili su se u Grcku, a platezno su sposobniji od Srba svakako, a ni Grci nisu ludi da to ne iskoriste, jer nece ni to vecno trajati.

Prosle godine na Atosu, bilo je prepuno Rusa, koji su kupovali npr. ikone od par stotina ili cak i par hiljada evra, kao da su dzabe. A zamislite koliko je sitno onda njima, jedan rucak u taverni ili neko pice. A smestaji do 100e takodje. Nama nije bas ta situacija.

Evo, gledam na Lefkadi, neki smestaji koje si mogao bez problema da nadjes za 30-35e za dvoje i to ne u avgustu, sada vec idu na 60 i vise. 

Jednostavno zakon ponude i potraznje, nije Nikiti nista poseban, u celoj Grckoj je trenutno tako, a dokle ce, videcemo... 

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Istina, ali ja na temi Sitonija, Nikiti, poredim cene i sve ostalo što je vezano za letovanje u najtrazenijim mestima na Sitoniji. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam sa porodicom pre 3 godine bila u Toroniju, a prosle u Nikitiju. I ove cemo u Nikiti. Vec smo rezervisali Kassandrinos apartmane. Pre toga smo muz i ja sami bili na Santoriniju. Inace to je sve od "morske" Grcke sto poznajem. Santorini skroz druga prica bez poredjenja s necim drugim. Nije ovde tema, pa necu siriti. :) I o Toroniju na drugom mestu, ako nekog zanima. :) Prosle godine nam je bilo super u Nikitiju. Cerka, tada 2,5god, muz i ja u Kassandrinos apartmanima. Fenomenalan smestaj i super dvoriste za klince. O tome sam vec detaljno pisala na ovom forumu. A zasto Nikiti i prosle i ove godine:

- dovoljno je blizu i Srbiji i Solunu, a opet dovoljno daleko od Soluna da ne utice zagadjenje velikog grada. Prosle godine smo, jednog kisnog dana, otisli brzo i lako do Soluna.

- ima lekara i apoteke za ne daj boze

- ima dovoljno prodavnica, pekara, restorana, kafica...

- plaza veoma prihvatljiva za klince

- mnogo lepih plaza u blizini

Nisam ljubitelj letovanja svake godine u istom mestu. Volim da promenim. Ali sam se ubila trazeci nesto sto bi ispunjavalo gore navedene kriterijume, a da je po prihvatljivoj ceni. Nisam uspela. I eto nas ponovo u Nikitiju i ovog leta. :) Napomena: U Kassandrinos apartmanima smo dobili nizu cenu od zvanicne, jer smo tu drugi put, tj. povratnici. :)  Da nije bilo tako, mozda ne bi bio Nikiti ponovo.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram da se ubacim jer ne razumem @ljubicac  odakle vam informacija da je cena smestaja jeftinija u Sartiju nego u Nikitiju?.Evo ja cu opet u Sarti i smestaj je poprilicno skuplji nego u Nikitiju,tako  je bilo i pre dve godine,a i glupo je naturati nekome pod nos kako je gradska plaza najbolja u Nikitiju. Po meni je najgora od sva tri pomenuta mesta,Neos,Nikiti,Sarti.Ali to je moje misljenje.Takodje neki poput vas toliko velicaju Nikiti da se zapitam za koju agenciju radite? Razumem da svako ima svoje mogucnosti i da neko voli Nikiti ali treba biti realan i dati ljudima prave informacije o nekom mestu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 08/02/2017 at 11:26, Ljubicac je rekao/la:

Ja sam "pogrešila" pet prethodnih letovanja, priznajem, bila sam u Nikitiju .

Nikiti grill ima sjajan giros, by the way. 

Na magistrali ima još grillova, pekara, apoteka, lekara, poslasticarnica... Nisu sve ulice asfaltirane.U delu od luke prema Metamorphosis ima mnogo nezavrsenih vila, prasnjavih zemljanih puteva, ima ih i u onom delu prema Castri . Mi smo parkirali na prasnjavom velikom neuredjenom delu kod Mavridisa. Po urbanistickom planu tu će napraviti park, insajderska informacija. Verovatno će onda naplaćivati neki uređeni parking. 

Zamislite naše iznenađenje, kada smo došli iz Olimpske regije i Kasandre  u Nikiti, krenuli da se šetamo, a ono od centra prema magistrali neke urusene kuće i nepokosena livada i bas nije ni osvetljeno.Jos uvek je tako. Ali more u Nikitiju i more tamo,  se ne mogu porediti. Zato im opraštam neuredjenost. 

Plaža u Nikitiju je duga oko dva km, plus, minus. Voda je veoma čista, popodne se uzburka more, pa se i voda zamuti.Deo pre luke je neupotrebljiv. Ostali delovi su uvale, i deo prema Castri, bez uvala ,  koji su što sa glatkim kamenjem u plićaku, što sa peskom. Dakle možete birati, nije plaža ista ni u jednom delu. Jedne godine je bilo nekih travki, u plićaku, mi smo se kupali u četvrtoj i petoj uvali. Već sledeće godine tih travki nije bilo, more ko staklo, nije nam se ni na Orange išlo. 

Obišla sam većinu plaža na Sitoniji, čak ni Karidi, Orange, Kalamici, Kalogrija,  Trani Ammouda, Agios Ioanis, Lagonisi, Koviu, Castri, Armenistis, Orange Beach, Talgo, Toroni, Bahia , Lagomandra, nisu uvek sjajni. Zamuti se voda, budu neke crne travcice,sve se lepe za noge, na obali Karida. Fava je jednom prilikom bila prljava, neka žuckasta pena, na Trani Ammouda jednom neke kese, papiri, nije im mesto u moru. Bio je požar na Atosu, pa more donelo prljavštinu, sve te divne plaže na istočnoj obali bile bezveze u odnosu na ono kada su u punom sjaju . Na divnoj Kalogriji jednom zaduvalo, more se zamutilo. Dakle, tako i Nikiti ima na toj dugoj plaži loše i dobre momente.

Sitonija je specifična,nije uređena, nije urbana, to je njena draž. Ako tražite stari grad, tipa gradova sa Jadranskog mora, nećete to naći. 

Nikiti  je pre pet godina bio baš neuredjen.  Šetalište je urađeno tek pre tri godine, ako se ne varam . Ali polako, turista ima sve više, postaće i Nikiti privlačan svima. Ima prednosti, ima mana, ali to što neki turisti hoće, mora da se plati više . Koliko para toliko muzike.  Idite u Nikiti dok je još pristupacan našem džepu. Završiće oni sve te vile, uredice prasnjave ulice, a cene će prilagoditi, već su počeli da ih prilagođavaju. Upravo se to dešava prethodnih pet godina. Ja ove godine idem u Toroni, dok i njega ne počnu da urbanizuju.

 

Ne znam kako ste zaključili da veličam Nikiti. Verovatno niste dobro pročitali to što sam pisala. Smatram da sam vrlo objektivno prenela svoje petogodisnje iskustvo letovanja u Nikitiju. Nekom će koristiti, a neko će samo površno doneti zaključak. Nažalost, ne radim za agencije, a smeštaj tražim sama. 

Izmenjeno (Ljubicac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovi sto idu na temu Sarti i tamo hvale Nikiti su svi zaposlenici agencija, strani spijuni i placenici . I domaci izdajnici. :ph34r:  Ko bi jos {, iole u vinklu} isao u Nikiti.:neznam:  

Izmenjeno (aleksa5)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 8 sati, sil222ver je rekao/la:

Inace najbolju plazu ima neos marmaras.... u sartiju po meni je prebrzo dubina i precesto talasi. Bar kad sam ja bio...od 7 dana samo je jedan dan bilo lepo kupati se tu. Mada i u neosu se natrpali lezaljke.

moramo jos jedan off jer ljudi odu na plazu ispred svog smestaja i +- 200m 

sarti ima jaaako dugacku plazu i u samom "starom" sartiju je plaza sa naglim prelaskom u dubinu i vecim talasima ... 

kako plaza ide ka novom sratiju i sarti beachu tako je i plicak sve duz i talasi (kad duva vetar) sve manji ...

 

p.s. nikiti se zadnje 2-3 godine ozbiljno razvija i sve je lepsi ...

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ako treba da pesacim duze od 200m onda sednem u auto i idem na klimatariju :D

Secam se prvi dan stigli, aj na plazu. Ispred neki bar sa lezaljkama sa dusecima, ni jedno dete milina. Rege muzika relax vrhunski. Zapalim cigaru phuuuu phuuuu izgore cigara do pola od vetra. Ma cek da istresem u pikslu ovaj pepeo, kad sljas meni pepeo u glavu, piksla za ukras. Hocu reci da je vetar bio kao kada duva kosava pred neku oluju, samo sto je ovde 40 stepeni i ni jednog oblaka na nebu nema. Dok sutra dan ni da pirne, more mirno, prelepo i cisto, kao na najboljim plazama sitonije.

 

Al da ne razglabamo vise, treba otici i u sarti i u nikiti, ja se nisam pokajao ni za jedno mesto.  Sarti je uvece bas lep, osim gyros streeta gde sam se zeznuo da sednem da pojedem giros, kao u sauni, i to uvece. Tu mu malo fali vetra.... :D

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 4 sata, aleksa5 je rekao/la:

Ovi sto idu na temu Sarti i tamo hvale Nikiti su svi zaposlenici agencija, strani spijuni i placenici . I domaci izdajnici. :ph34r:  Ko bi jos {, iole u vinklu} isao u Nikiti.:neznam:  

Samo ti cuti. Zbog tebe je Nikiti postao popularan, a ti sad nemas gde da ides i moras na Lefkadu :D:D:D

Uglavnom, nebitno koje mesto, da li Nikiti, Sarti ili nesto deseto, odose cene gore :angry2:

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gospodja je htela na Lefkadu-skupo -odbranio sam se, pa na Siciliju-odbranio sam se, Pa za veliku godisnjicu braka u julu -u Rim-odbranio sam se:shok:      Nesto razmisljam. Dal' sam uopste treb'o da se branim.:not_i:

images.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisi :zvizduk:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Pariz se ne branim ali me i ne zovu.:wacko: Dobio sam odgovor iz Nikitija {iz Parge odgovaraju samo oni preko 100e}   Free studios are available. The price for standart-Studio 2 adults + 1 child over 10 years is 68 Euro/night/with breakfast. The price for a Superior-Studio 2 adults + 1 child over 10 years is 78 Euro/night/with breakfast. we are cleaning the rooms every day except wednesday, changing the towels every 3 days (standart rooms), every second day (superior-studio), the bedlinnen will be changed every 5 days. Free WIFI in all rooms.  Pa ako nekom odgovara https://www.facebook.com/Studio-Nikiti-Beach-1736250309982686/:weee:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na temi Nikiti svi toliko ishvalise Sarti. Grad jeste lep, ali od 365 dana 366 duva vetar. Samo najveci srećnici uspavaju da se 2 dana od 10 okupaju na plazi koliki su talasi. Mi smo prosle god letovali u Toroniju i prilicno smo zadovoljni. Ove god smo tamo zakasnili za smestaj. Tako da odluka pada na Nikiti i vilu Stefanija. Nadam se da nije sve bas tako crno kao sto opisase.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka