MrHeavy

NIKITI

4873 poruke u ovoj temi

Igore, videla sam gde se otprilike nalazi Masutis, jedino opet nemam predstavu o približnim razdaljinama...npr. od luke, pa ako može pomoć...

Takođe, da li se od luke ide uzbrdo (pošto sam videla da je Nikiti prilično uzbrdo-nizbrdo koncipiran) i kako im fercera taxi - jesu li bezglavo skupi, ili možeš da se uklopiš s kraja na kraj za 5-10 evra? Ne mislimo da se naveliko snabdevamo svaki dan, nego možda 2 ili 3 puta za sve vreme dok smo tamo, a ne bismo da teglimo peške po 2-3 km uzbrdo natovareni...

Idemo bez kola, ja sam jedini vozač u ekipi, a nešto mi se ne da da i na odmoru štraftam nekim iznajmljenim kolima, pa bih gledala da to organizujemo drugačije...na odmoru bih da se odmorim i od vožnje, i tako kod kuće ne izlazim iz auta :nesvest:

Vidim da im buski prevoz nije nešto bogat, a znam da postoji mogućnost da se iznajme ti taksi-kombiji da te prevezu do neke plaže npr., i da te vrate uveče ili predveče sa nje, a isto za neke smešne pare, znaš li išta o tome? Za tu uslugu bih da se obratim direktno lokalcima (grčkoj agenciji,...) a ne našim agencijama derikožama...

Isto pitanje i za eventualni prevoz brodićima sa tačke A na tačku B i natrag...

Prošle godine smo na Kritu imali priliku da vidimo kako naše agencije gule kožu s leđa, samo ako im dozvoliš...izlet Hanja-Heraklion, na primer, je preko Kaloudukasa mislim bio oko 65 evra, a preko grčke agencije 40 ili 45, ne sećam se tačno...vodič (engleska grupa) vrhunski, žena je razbila koliko zna o svemu i svačemu...

naši su se samo motali, kao muve bez glave i verglali naučene lekcije (sreli smo i našu grupu tamo, pa uporedili na licinom mestu :dosada:)

Baš te maltretiramo :sorry: , ali vidimo da si upućen... :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od mora do magistrale je sve ravno, moja cera bi prva primetila i trazila da je nosim. Ima marketa i pored plaze i u ulicici od semafora pa do plaze. Tu su i sve ostale radnje, restorani, kafici. Pekare, mesare, apoteka itd su na magistrali. Verovatno i poneka prodavnica u ulicama iza setalista. U drugi deo Nikitija, onaj stari, nisamo ni isli. Deo od mora do magistrale je mali i za to ne treba taxi, pa cisto sumnjam da voze tako kratke relacije manje od 1 km. Ali ja sam isao svojim kolima pa nemam nikakva iskustva kao pesak, osim setnje po setalistu i ulici (glavna dzada gde su prodavnice, dzidza-bidze i sl) do semafora. Ne znam koji ste smestaj izabrali ali ako je oko centra mesta, vec posle 2-3km bi izasli iz Nikitija, pa nema bojazni oko odlaska u prodavnicu.

Nesto mi Nikiti a i Sitonija nisu odavali da imaju tako razvijene turisticke usluge. Vise je koncept: apartmani, marketi, barovi, plaze, suveniri...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine idemo u Nikiti, posle 3 godine u Sartiju, da malo obidjemo i zapadnu obalu. Druga polovina juna u cetvorokrevetnom apartmanu u Annio studio. Ako neko ima iskustva sa Annio smestajem bilo bi nam bas od pomoci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Igore, hvala još jednom.

Nismo u centru, ali to ti je već jasno.

Ništa, probaćemo da iskoristimo ono najbolje tamo, a to je sunce i more sunca%20se.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko kupovao med u onoj kuci na magistrali ,na ulasku u Nikiti. Do sada smo kupovali u onoj kucici na plazi ili u marketu. Razmisljamo da kupimo malo vise, posto ljudi koji se razumeju u to tvrde da je Grcki med odlican. :ziveli: ( a i medovina bi dobro dosla).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam kupio, radi jedna baka starija. Odlican med, ja sam bio kupio tri tegle. Samo nije nimalo jeftin...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolko ??? :blush:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao svima! Gde može da se kupi baš kvalitetno maslinovo ulje u potezu od Nikiti do Neos-a? Dva puta smo uzimali, i oba puta razočarani kvalitetom. Molim za savet! :komp:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolko ??? :blush:

oko 8 evra tegla pola kila.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislio sam da je jeftinije. Moja gospodja tvrdi da smo placali 6e teglu od 750gr. u onoj brvnarici kod luke. Racunao sam na cenu oko 10e (kg), ali ... :shokiran: Ma kupicemo manje. Nego....ko ide prvi u Nikiti,kad ce biti prvi utisci??? :turista:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne verujem da sam baš prva, mi idemo od 14.06.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumaši,

ove godine smo supruga ćerkica i ja rezervisali studio u vili "Studios Annio". Obzirom da prvi put letujemo u Nikitiju, pa samim tim navedenu vilu nismo ni videli uživo, značilo bi nam nečije iskustvo sa navedenom vilom.

Hvala unapred!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo u " Studios Annio " letovali 2013 god. Ako ukucate Annio u pretrazivac u gornjem desnom uglu nacice te moj post sa par slicica. :cvetic:

Ne znam da li ste citali moj post od preprosle godine ali ukratko glasi ovako :

"Na kraju smo dosli ovde, nije bas 100m od mora kako pise na sajtu (pre je oko 250m) ali ako zanemarimo i to da je studio bas mali sve ostalo je jako lepo. Imaju lepo uredjeno dvoriste, parking u dvoristu sa dovoljnim brojem mesta, studio je cist, imaju peskire, u cistom kupatilu je tus kabina, wi-fi, dovoljno sudova, mali frzider sa onom malom komoricom, ketler, aparat za kafu, reso bez rerne i velika terasa...i dobili smo ga za 30 evra za noc :dance: Posle cele noci voznje po kisi :kisa: (padalo je do posle Vranja) nismo imali snage da trazimo dalje ...za sada smo zadovoljni..."

Mi smo bili u najmanjem studiju u kuci( dva kreveta i pomocni lezaj) ali ima i vecih ... sve je stvarno bilo cisto i uredno, posteljina se menja na 5 a peskiri na 3 dana...

Gazde govore samo grcki ali su jako ljubazni i stvarno se trude da Vam pomognu.

Kuca se nalazi u jednoj sporednoj ulicici tako da je mirno i odlicno za spavanje.

Ulica na kojom dolazite do apartmana spaja magistralu (kod marketa Galaksios) i plazu i u toj ulici su Nikos hotel i Lily Ann Village hotel .

Apartmani su udaljeni 250-300m od plaze (nisam bas najbolja u proceni udaljenosti)

Najbliza plaza po meni i nije nesto sjajna ( na ulazu u vodu ima kamenja , onda dolazi pojas sa peskom a malo dalje , gde vec ne mozete da stojite ima one crne trave u vodi koja nije visoka , ne leti po vodi ali ja ne volim da plivam iznad tog crnila, sve cekam da iskoci nesto i zgrabi me :hahaha: )

Zbog toga smo tu bili samo jedno popodne i zadnjeg dana kad smo trebali da krenemo a ostlo vreme smo obilazili okolne plaze.

Ono sto je nezgodno je to sto Vam je najbliza prodavnica Galaksios (oko 600m) ili ja nisam uspela da nadjem blizu ( a nisam se mnoogo ni trudila). Jedino imate u blizini piljaru sa vocem i povrcem.Mi smo sve sto nam je potrebno kupovali u Lidlu ili Masutisu uvece pri povratku sa plaza.

Ne znam sta bih jos mogla da Vam kazem...ako Vas jos nesto zanima a ja mogu da se setim, slobodno pitajte

Izmenjeno (Meseceva kci)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mesečeva kći, zahvaljujem Vam na brzom i iscrpnom odgovoru. Puno ste nam pomogli. Video sam vaše fotografije iz Annio vile, i izgledaju mi sasvim korektno i u skladu sa vašim opisom (a i sa cenom). Jedino ne mogu iz njih da zaključim koliki je studio (mislim na deo za spavanje), pa bih vas zamolio da postavite još neku sliku studija, ako imate.

Hvala, još jednom!

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se meda tice, vec tri godine kupujem u onoj kucici sto ima veliku pcelu ispred. Kupujem iskljucivo borov med I to dve najvece kantice, sto mi traje celu godinu, tj. do sledeceg dolaska :)

Bolji med nisam probao. Jeste da je skup, ali vredi svaku paru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka