jagodica

Jamajka i Kuba

11 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima,

Zapocinjem temu Jamajka, jer nisam nasla da je neko o ovoj zemlji pricao.

Da li je neko putovao u ovu zemlju? Koliko aviona ste promenili i kliko uopste kosta avionska karta?

Da li je Jamajka skupa zemlja i da li je moguce putovati bez agencije i to 15 dana Jamajka i 15 dana Kuba?

Hvala unapred na pomoci

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ovako, bila sam a karibima ,odnosno u Dominikanskoj republici i na Kubi. Imala sam plan da iz dominikane odem na Jamajku. Prvo i osnovno,iako deluje totalno nebulozno-ove drzve su jako tesko povezane. Sto znaci da letovi iz Dominikane za Jamajku ne postoje. Kad sam pitala kako je to moguce svi u Dominikani su rekli ,, zasto bi i postojali letoi? zasto ici na Jamajku" Sa Kube postoje letovi ali nisu jeftini. Imala sma zelju da odem na Jamajku ali svi ljudi koji su ziveli po karibima su me odvratili od toga.Kazu da je uzasno opasno, Kingston za dve devojke koje putuju same..uopste nije sigurno mesto,pucnjave , kriminal haos. A u Kingstonus e nema sta videti ..zatim su objasnili da moze da se ide u turista mesta kao na primer montego bay ,divne plaze..ali to sve isto ima i na Kubi,Arubi,Dominikani bla bla... more je lepo pa lepo...tako da sam ja odustala. Fenomenalnos e provela na ova druga dva ostrva. Pitaj ako te jos nesto zanima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

a da... ako ipak zelis da vidis i jamajku ,ja bih ti ovako preporucila. Ne idi preko agencije nego zoves turisticku agenciju i uzmes i trazis let iz Fraknfurta Frankfurt-Kingston a povratak Havana-Frankfurt. To bi onda znacilo da ces otici na jamajku a da kartu do Havane moram kupiti tamo na licu mesta jer ovdasnje turisticke agencije ti ne mogu izdati njihove ,da kazem lokalne,avio karte. U prosecnim uslovima ova povratka avio karta iz frankfurta bi mogla biti jedno 800 evra. Plus jedno 200 do fraknfurta i onda tamo karta Jamajka -Kuba u jednom pravcu recimo 400 dolara. tako bi ti bilo najpametnije. Ovakve aranzmane neces naci po ganecijama pa ti predlazem da organizujes sama

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Zapocinjem temu Jamajka, jer nisam nasla da je neko o ovoj zemlji pricao.

Da li je neko putovao u ovu zemlju? Koliko aviona ste promenili i kliko uopste kosta avionska karta?

Da li je Jamajka skupa zemlja i da li je moguce putovati bez agencije i to 15 dana Jamajka i 15 dana Kuba?

Hvala unapred na pomoci

ja sam upravo isplanirao putovanje na kubu i jamajku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da ne bih otvarao novu temu posto je i moje pitanje vezano za Jamajku.

Naime, da li danas u Srbiji postoji neka agencija koja ima ture do Jamajke? Ako neko zna neka napise ime te agencije, ili ako ih ima vise imena svih agencija koje zna. Stvarno cu biti zahvalan.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

KONTIKI JE NEKADA IMAO TURE DO JAMAJKE ALI SU ONE VEOMA PROREDJENE. MOJ SAVET JE DA IDES U SOPSTVENOJ REŽIJI I ISPAŠĆE MNOGO AVANTURISTIČKIJE I ZANIMLJIVIJE, IMACES LEPE USPOMENE ALI POD USLOVOM DA SE DOBRO PRIPREMIS. MOGU TI POMOĆI U TOME POŠTO SAM SE JA VRATIO SA KARIBSKIH OSTRVA U DECEMBRU PROŠLE GODINE. BIO SAM NA KUBI I JAMAJCI SA SVRAĆANJEM NA KAJMANSKA OSTRVA. IŠAO SAM U SOPSTVENOM ARANŽMANU.....SVE SAM SAM ORGANIZOVAO I ISPALO JE FANTASTIČNO I MNOGO JEFTINIJE. NA JAMAJCI SAM BIO U NEGRILU I MONTEGO BEJU. AKO TI JE POTREBNA INFORMACIJA VIŠE, IZVOLI.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakve su mogucnosti da se poseti Brazil u kombinaciji sa Kubom i Jamajkom? Da li postoji neka vrsta avio prevoza, i koliko je skupo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je mozda neko bio na Jamajci? Potrebne su mi detaljnije informacije o svemu u vezi sa letovanjem tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Tijuana

Obzirom da ovo pišem sa velikim zakašnjenjem, ne znam je li te sad odgovor uopšte zanima. Na odmor na Jamajku ne treba ići leti, tako da strogo gledano tamo nije preporučljivo letovati :-)

Idealno je ići u periodu decembar-mart. April i maj mogu biti OK. U avgustu i septembru vazduh je prosto lepljiv od toplote i vlage, a tada (i u oktobru) je i najveća verovatnoća da Karibe pogodi uragan.

Resorti na severnoj i zapadnoj obali Jamajke su mahom u vlasništvu španskih firmi. Uglavnom su pristojno do luksuzno uređeni i prostorno veliki. Unutar njih je vrlo bezbedno.

Velika većina Jamajčana su vrlo ljubazni i pozitivni ljudi.

Pitaj šta te još zanima, ako te zanima.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru. Odustala sam od Jamajke,  mozda neki drugi put. Zamara me pomisao na mnogo dug let... :(

Kakve su plaze i more?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možeš stići u dva leta iz Beograda:

- Do Montego Bay preko Frankfurta,

- Do Kingstona preko NYC (JFK). Kingston je udaljen od letovališta 2-4 sata vožnje.

More je prelepo. Plaže - kako koja. Te u resortima su malo "industrijske" u smislu da je bilo ljudskih intervencija u izgledu. Najlepše su na malim ostrvcima na koja se voziš čamcem. Ima lepih i na severoistočnoj obali (koja je manje izgrađena), Frenchman's Cove je za svaku preporuku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26517
    Ukupno tema
    888111
    Ukupno poruka