radoznao

Hotel LTI Pyramisa Beach Resort Hurgada

310 poruka u ovoj temi

Evo da se ukljucim i ja sa svojim komentarima - mislim da je hotel OK, kao sto kazu ostali - 4orka

Ovo je bilo nase prvo iskustvo sa Egiptom, tako da nismo ni znali sta da ocekujemo. Ja sam stavio 10e u pasos i dobili smo sobu sa pogledom na more i bazene sa toboganima u srednjem krilu. Soba je bila onako, vec malo ofucana iako je navodno renovirana pre par godina ali sve to podnosljivo tako da se nismo trudili da menjamo. Ostavljali baksis muskoj cistacici pa se on i trudio oko nas tako je bilo cisto u sobi. Hrana ok - za moj ukus jednolicna ali ne znam da uporedim sa ostalim hotelima. U maju idemo u OP pa cemo videti... svakako nam se Sahl Hasheesh jako svideo zato se i vracamo tamo. 

Sto se tice plaze, predivna i bez guzve sto nam je jako prijalo. Peskire za plazu smo menjali vise puta dnevno pa su se onda nesto bunili iz hotela da moramo menjati jednom dnevno ali kako god - i nije toliko bitno. Sam hotel je bio po malo pust i bez ljudi pa smo se prvo pitali sta se desava ali se posle navikli i uzivali. Inace za ulazak u vodu nismo koristili patike. 

Kada smo mi, bili prvo krilo - A se renoviralo i sobe su bas bile moderne ali je sve bilo prasnjavo od radova. Pretpostavljam da je to sada zavrseno tako da im trazite taj A blok za smestaj. 

Internet nam u sobi nije radio, vec samo u holu hotela (ponekad u restoranu i na plazi).

Ono sto je meni smetalo je osoblje koje je bilo mrzovoljno i u fazonu "dodji za 5 minuta". Pricao sam sa drugim gostima tamo i i njima je to bilo cudno za Egipat - sad ne znam ipak sam ja bio prvi put...

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo za osoblje tacno..na plazi.No,raskrave se ako si ti ok,jos uz koji evro..ojha..u restoranu je osoblje bilo bas dobro i usluzno.ja sam jednom decku koji se bas trudio dala 5e.Nikad nista nije falilo na stolu..stalno sipao vodu..donosio sta treba..i ostali su bili korektni manje-vise.nemam zamerku.ko mi se ne dopada-zaobidjem.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ilfil,

Hvala na opširnom izveštaju.

Ja krećem za desetak dana, pa već pravim strategiju kako da sebi ugodim.

Već sam poslala mejl hotelu sa zahtevima, ali nisam precizirala koji je tačno hotel u pitanju, pa su tražili da napišem ime. U pitanju je Grupacija Pyramisa iz Kaira.

Pokušaću da dobijem krilo A, svakako sam planirala da stavim 10 dolara u pasoš i da častim svaki dan sobara.

Nije mi problem mrzovoljno osoblje, volim sama sebi da sipam i vodu, i kafu, i piće.

Uostalom, insistiraću na svemu što želim.

Za peškire sam pročitala u All Incl. konceptu da se dobije po jedan dnevno.

Drago mi je za plažu i to mi je najvažnije, pored higijene.

Nisi napisao kako ste prošli poslednji dan. Kolika je doplata  samo za all incl. i koliko je ukupno sa sobom?

Da li je temperatura mora prijatna  za plivanje?

Hvala još jednom.

pyramisa_sahl_hasheesh-_AI_srpski.pdf

Izmenjeno (Deana*)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisi napisao kako ste prošli poslednji dan. Kolika je doplata  samo za all incl. i koliko je ukupno sa sobom?

Da li je temperatura mora prijatna  za plivanje?

Da, poslednji dan smo mi vec imali preko WO kasni checkout do 18h, tako da smo doplatili jos 20USD do 22h ako se secam, nisu mogli duze da nam izdaju sobu a planirani polazak je bio oko 23h tako da je to bilo skroz ok. Mislim da su inicijalno hteli da naplate 40USD ali sam ih podsetio da mi vec imamo do 18h...

Sto se tice temperature, bilo je savrseno. Mi smo bili pocetkom oktobra tako da ne znam sada kako je ali mislim da je skroz ok, obzirom da se ljudi suncaju u januaru. Isto birajte desni deo plaze(gledano kada ulazite na plazu od bara) tamo je bolji ulaz u vodu. 

I srecno sa email komunikacijom, meni nisu odgovoarali uopste prosle godine.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ni meni nisu odgovorili prosle godine,a sobu su dali fraj..ja pitala oko 17h i dadose do polaska na aerodrom.narukvice ostale..sva usluga.I vise nego opusteno bi to letovanje u Piramisi;a da ne pricam za koju cenu jer prosla godina je bila prosla..

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Faros nema kasni checkout, mislim da je fajront u 11.30 h.

Super bi bilo da platimo 40 dolara za dve osobe, ali mi ne bi smetalo ni da izađemo ranije, ali da ostane narukvica kao u Steigenberger Aqua Magicu.

Mislim da je u oktobru  toplije jer sam bila 2015. godine od 5. aprila i more je bilo hladnjikavo na temperaturi vazduha od 33 stepena.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uplatili smo ovaj hotel,idemo 13/08 najvise zbog cene i plaze koja je fantasticna,ali me malo brine hotel nekako deluje oronulo.Da li ima neko ko je skoro bio i kakvi su utisci...Mi smo bili dva puta u OP znam da ne mogu da se porede ,ali da li je bar priblizno kao  u OP.Mislim na cistocu soba i hranu...hvala unapred na odgovoru...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo pročitajte par postova ranije... 

I mi smo bili u OP, a u Piramisu idemo 20. 07.  Da li ste je tada obišli i posetili plažu?  Svesni smo odnosa cena = ponudjeno. Mi  smo,  upravo,  dok smo boravili u OP posetili  plažu ovog hotela  i  ocrnili ga  na prvi pogled i  njegov  jutarnji izgled ... A i plažu... one gvozdene glomazne ležaljke, ostavljene čaše, ružne, oronule tuševe, restoran na plaži u raspadu... A evo uplatili ga...   povoljna cena u kombinaciji sa ne lošim utiscima članova foruma koji su ga već posetili... jer  verujem njihovom objektivnom i iskustvenom  sudu... Valjda dovoljno :D

A i član @Deana* ga uskoro posećuje i vrlo brzo imamo najsvežije utiske... Pa da menjamo dok može ako budu loši... Ali se ipak nadam solidnoj 4, dovoljnoj za tu cenu i sa obzirom da je Egipat = naše agencije poprilično poskupeli u odnosu na prethodne sezone :djavolko:

Izmenjeno (maštalica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskrena da budem, malo mi je žao što nisam uplatila OP. Nigde ga pre nisam zapazila dok nisam pročitala na ovom forumu. Razlika je 50 €.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ja da vam uporedim kad sam vec bila u oba :-)

Piramisa je nekad pre 10 i vise godina bila Dessole Pyramisa i bio posecen hotel,veci je od OP,samim tim je utisak drugaciji..prasnjave je boje pa u odnosu na beli OP deluje "prljavije",a nije.Sobu u OP smo dobili obicnu,i nista nije bila bolja od Piramisine,cak je prostranija u Piramisi.I bila je nerenovirana.Hodnici su cisti,glavni hol je cist,recepcija.Hrana je bila dobra u oba hotela.

OP tad na plazi nije imao bar,ne znm da li ga sad ima.Moralo se ici do bazena,koliko god blizu bio,po vrucini ti tesko,pa jos vise puta.Tuseva takodje nije bilo tada

Ima bele stitnike od vetra pa to deluje malo lepse,ali su te tkanine znale biti i malo zuckaste i prljave,no opet se nisam zadubljivala toliko.To su sitnice.

Bar na plazi vam puno znaci kad sunce zapece.Takodje sluzenje rucka/snacka u istom u Piramisi,sto kod OP nije bilo.

OP je manji hotel i svaki takav deluje sladje i kompaktnije.Restoran je bio mali i znalo je biti guzve.Piramisa ima veliki restoran.Bazeni su cisti i zabavni i imate i akva park.

OP ima taj veliki bazen,meni potpuno nezanimljiv svakako.Posto je izdignut ima lepsi pogled no Piramisa.

Sami smo uzimali kafu na aparatima u oba hotela,a pice oni sipaju (za bar govorim plažni).Od lezaljke do bara u Piramisi sam imala cirka 10koraka (jer se tu stacionirali),a u OP hodas sa bazena i nosis na plazu..(ako ima sad bar odlicno)

Dakle,kao i za svaki drugi hotel u Hrg.,svaki je razlicit na svoj nacin i svaki se istice necime i zato je tesko uporedjivati sem kad se uporedjuju bas losi hoteli i dobri.

A Piramisa svakako nije los hotel ni najmanje.

Gde mi je bolje bilo?U Piramisi jer mi se vise dopada landscape,OP mi je suvise mali.Ali mi je dobro bilo u oba,to znaci da bih oba preporucila.Plaza mi je lepsa u Piramisi.

Tako su stajale stvari iz juna prosle god.u Piramisi.A u OP sam bila 2013.Tad su se tamo radile challet sobe i nismo ih dobili,trazili su veliku doplatu.

Svaki na svoj nacin..brinete bez potrebe,a necete nikad dobiti sve u jednom,tacnije uvek ide ona prica-da mi plaza ovog,a izgled onog hotela,a hrana treceg itd.

Zelene povrsine u Piramisi su lepo odrzavane.U OP ih i nema.

Ne znam sta drugo da vam kazem..sem da se opustite i uzivate u odmoru.I da vam pozelim da vam bude lepo kao sto je i meni bilo.

Nisam gledala da li su zardjali tusevi,ali su radili i fino se istusiram i sednem u bar (Piramisa),kad upekne sunce.U OP se nisam tusirala (nije bilo na plazi i mrzelo me do bazena gore da idem),a bebu tadasnju sam ispirala vodom iz flasa.I ne bih ponovila jer mi bio "dosadan" uvece.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Deana*,

nije da pametujem, ali nemoguće razlika samo 50 E... Preko koje agencije?

Mi smo Piramisu uplatili preko Matika.  On kao prvo ima slobodna mesta za 13, noći u julu,  jeftiniji je od Wa, ali nemaju  OP... Uporedih kod ovih drugih cene ova dva hotela i razlika je za aranžman na pr. od 10 noći 130 E... A i 45 E skuplji za Piramisu od Matica, a i kao što napisah, nemaju aranžmane u julu od 13. noći + ti dodatni letovi su sa Air Srbijom koja činimi se leti kasnije i gubi se ceo dan...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja gledam iz svoje perspektive, aranžman od 19. aprila  na 6/8 dana.

fFaros ga ne radi, videla sam u Oktopodu, barem mii se čini.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@beogradjani

hvala puno na detaljnom poredjenju. Kao što napisah, verujem Vašem sudu i verujem da će mo biti zadovoljni. Posebno sam brinula, jer sam brata, snaju i bratanicu preusmerila sa Grčke u ovaj hotel... Ma i sami shvatili šta dobijaju za manje pare od pomenute... A ja kao tetka posebno se radujem što ću bratanicu naučiti da roni u divnom moru!!!  Samo da dodam da je OP 2016. napokon imao simpatičan bar na plaži, ali tuševi jok.

Vi ste dobro informisani pa jedno pitanje... Mislim da bi bratanica uživala da oko hotela i po zalivu vozi onaj električni, kako se zove....stade mi mozak, na dva točka? Šta mislite u vezi njegovog nošenja i aviokompanije i aerodroma?  

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aa,vi imate taj segvej?Ne znam koliko je tezak,ali ja bih ga predala pred ulazak u avion,kao decja kolica npr.?mozda ipak treba proveriti sa avio kompanijom?

Ja sam bas u Piramisu nosila trotinet,ali to je drugo ipak,iako nije mali,ali se sklapa i isao je u prtljag.(oni Micro za vecu decu i odrasle,do 100kg).

To je odlicno ako imate za vozikanje..tamo se ima gde voziti..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@beogradjaniHvala, tako sam i ja mislila...pa da uživa okolo, baš ima prostora.. A mi jurimo za njom :rolleyes:

Kakva je animacija za nju, veliku devojku,  tada već od 10 godina? Znam da je tada kada ste bili hotel bio divno prazan... ali kasnije? 

I još samo ovo... a i mnogo me je obradovao Vaš jutarnji post... Po čemu Vam je Piramisina plaža bolja od OP- ove, jer mi smo je samo dva puta isprobali ali na samom kraju, ka rtu....? Predpostavljam korali... i....? 

Hvala puno! 

Izmenjeno (maštalica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26417
    Ukupno tema
    884198
    Ukupno poruka