radoznao

Hotel LTI Pyramisa Beach Resort Hurgada

343 poruke u ovoj temi

Nakon godina letovanja u Tunisu, ovog leta sam se odlucila za Egipat i rezervisala sam Pyramisa Resort za pocetak avgusta. Malo sam u panici jer ne znam sta da ocekujem niti cemu da se nadam. Ovaj hotel mi se jako svideo na slikama, bazen posebno plus su ga iz agencije nahvalili i ako sam bila u dilemi izmedju njega o jednog skupljekg. Rekli su mi da je renoviran i da je odlican. Da li neko ima iskustva sa ovim hotelom jer sam na trip advisor-u dobila napad panike kad sam procitala komentare. Cak sam zvala agenciju da pitam da li mogu da prebacim rezervaciju za neki drugi ako se predomislim rekose mi da mogu ali da sigurno nema potrebe jer je odlican hotel. Molim vas podelite utiske samnom vezane za plazu, bazen, sobe, hranu, sve.. I kakvi su to stomacni problemi o kojima svi pricaju? 

Hvala unapred svima koji mi budu pomogli!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, ja vam kažem da ga zaobiđete u širokom luku. Bila sam od 19. aprila, brojala sam dane do povratka kući. Bukvalno sam bila gladna od onih splačina i bućkuriša. Sve je najnižeg kvaliteta i prljavo. Pogledajte na Fb  i komentare samih egipatskih turista koji su nekih 75 %. 

Mogu da kažem sve najgore, srećom sam bila 6/8 dana.

Ni da mi daju džabe, ogadiše mi Egipat. I osoblje je navalentno, a na plaži vam ne daju mira lažni maseri i sl.

Ne žalite da platite više drugi hotel.

Izmenjeno (Deana*)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako više budem išla u Egipat, biće Citadele, Romance ili Palm Royal.

Izmenjeno (Deana*)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zbog ovoga vredi biti na dijeti 10 dana :shokiran::rolleyes:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo tezak mazohista ce da ode na odmor i da gladuje. Sta ovde ima specijalno dobro i neuobicajeno? Privukli su ribe tako sto bacaju hleb. to je zabranjeno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ni u jednom hotelu nisam ostala gladna čak i u hotelima gde su se pojedini žalili da je uzas i da nemaju šta da jedu.. I prošle godine je isto tako bilo.. Tako da je vaš komentar neprimeren. A ovo sam napisala u šali naravno. Jednostavno, ukusi su različiti, ja sve jedem i nemam problem sa tim. I takodje nisam ograničena samo na hotelsku hranu već volim da izadjem na večeru i van hotela. Pozdrav

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Komentar sam ostavila zbog pisanja na drugoj temi a u cilju da ljudi imaju objektivnije vidjenje koje moze da pomogne buducim putnicima. Nista licno. O istom hotelu je napisan hvalospev a utisak od pre xy godina. Egipatski hoteli vrlo brzo menjaju nivo svojih usluga i u pozitivnom ali i negativnom smislu. Ne zale se pojedini vec se masovno zale....komentara ima takvih na razlicitim sajtovima.

A ovaj snimak kad neko pogleda ispada da sve vrvi od riba na malenom grebencicu.

Pa naravno kad rade zabranjenu stvar...bacaju hleb. Totalno neprimereno ponasanje. A moj komentar je sasvim na mestu.

Sto se tice izlazaka na vecere van hotela sve to stoji ako isti nije na primer 50 km udaljen od Hurgade. Cisto sumnjam da je voznja od 100 km u oba pravca nebitna stavka da bi se samo veceralo u nekom dobrom restoranu u gradu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slažem se sa vama, samo sam htela da kažem da nisam neki gurman i  da nisam izbirljiva po pitanju hrane. To mi je ostalo još od srednjoskolskog i studentskog doma. I jako mi je zao kada cujem da neko u hotelu nije imao sta da jede. A kada je plaza u pitanju, ovo jeste grebenčić i vidi se da je u plićaku  ali koliko sam mogla da vidim na youtubu ima mnogo većih grebenova dalje od obale.. I nema negativnih recenzija u vezi plaze bar kada ocenjuju oni koji su ljubitelji podvodnog sveta . A to ste u pravu da se stvari brzo menjaju u Egiptu. Na TA sam pročitala da je kuvar dobio otkaz, to je bilo pre nekih mesec i po.  Možda je novi kuvar bolji :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ni u jednom hotelu nisam ostala gladna čak i u hotelima gde su se pojedini žalili da je uzas i da nemaju šta da jedu.. I prošle godine je isto tako bilo.. Tako da je vaš komentar neprimeren. A ovo sam napisala u šali naravno. Jednostavno, ukusi su različiti, ja sve jedem i nemam problem sa tim. I takodje nisam ograničena samo na hotelsku hranu već volim da izadjem na večeru i van hotela. Pozdrav

Moja prijateljica nije izbirač i sve jede, pa je i ona stalno bila gladna.

U Pyramisi je sve bilo najnižeg kvaliteta,  bljutavo, a izbor mizeran. Izuzimam salatu.

Kuvana jela se svode na grozni pire, pirinač, makarone, nedefinisane bućkuriše. Hleb uvek star i tvrd, pecivo gnjecavo i slatkasto. Toster na izdisaju. 

Voća minimalno. Sokovi samo na točenje, slatka obojena voda. Kolači loši.

To meni nije all incl, nego pun pansion i to lošeg kvaliteta. Za sve vreme nijednom sladoled, kokice, pica, nešto da premostite osećaj gladi do obroka. U Beach baru samo pomfrit i neko meso, higijena katastrofa. Kafe često nije bilo u automatu. 

Možda je u špicu bolje.

U restoranima osećaj sveopšte prljavštine.

Neoprani tanjiri, pribor za jelo masnjikav.

U moru nisam videla nešto što ne vidim u plićaku u Jadranskom ili Egejskom.

Jedva se stigne do neke pristojne dubine za plivanje, pritom nabadate zbog velikih ploča u plićaku.

Plažni mobilijar u stanju raspada.

Pogledajte komentare i na Fb, ali ne samo one istaknute, nego prelistajte.

Ovaj hotel spolja deluje ok, ali je sve ostalo katastrofa, bacanje novca.

I sam Mohamed Hatem iz Nur Travela mi je rekao da ne preporučuje ovaj hotel jer je čuo svašta, a on barem ima priliku da čuje utiske turista jer organizuje izlete.

Meni je svejedno, neka ide ko gde želi. Možda će u sezoni biti drugačije, mada sumnjam jer je kompleks ogroman, a usluga nikakva. Štedi se na svemu jer Turčinu koji je zakupio hotel ističe ugovor i neće ga obnavljati.

Izmenjeno (Deana*)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo nekoliko komenatara, a dodala sam i jedan dobar sa fejk profila koji ima samo 4 prijatelja i slike hotela.

Sve su to egipatski turisti.

69AE6D4C-8656-46E9-BCC9-05295B73F298.png

9E122A7F-7722-472A-8724-5B96C973685F.png

07E3C1AC-92CB-42C4-B5A8-193A777F7E14.png

C658CCEE-31F5-4013-A71B-61D9E3F9AF0E.png

EC7CD06B-31FD-49AF-B409-5676C0A9220E.png

Sa ovim Englezom sam razmenila nekoliko poruka, bio je pre mene.

AEE9FDDE-4894-4872-B6D8-0B5E44881D48.png

Zaboravih da dodam lažni profil.

D5DE80B7-4F8E-4562-BE83-D57C5117642A.png

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slažem se sa vama, samo sam htela da kažem da nisam neki gurman i  da nisam izbirljiva po pitanju hrane. To mi je ostalo još od srednjoskolskog i studentskog doma. I jako mi je zao kada cujem da neko u hotelu nije imao sta da jede. A kada je plaza u pitanju, ovo jeste grebenčić i vidi se da je u plićaku  ali koliko sam mogla da vidim na youtubu ima mnogo većih grebenova dalje od obale.. I nema negativnih recenzija u vezi plaze bar kada ocenjuju oni koji su ljubitelji podvodnog sveta . A to ste u pravu da se stvari brzo menjaju u Egiptu. Na TA sam pročitala da je kuvar dobio otkaz, to je bilo pre nekih mesec i po.  Možda je novi kuvar bolji :D

Ja sam na TA simbolično napisala da kuvaru treba dati otkaz, a nigde nisam pročitala da je dobio. Tu su kuvari u pitanju, a kriva je politika hotela tj. zakupac hotela koji škrtari na svemu. 

Sugurna sam da i kupuje jeftino stari hleb jer je nemoguće da za osam dana nijednom ne bude svež. Uvek tvrd kao kamen.

Ne mogu da prežalim bačene pare i upropašten odmor.

Srećom, idem još tri nedelje u HN.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Verujem da je bilo mnogo bolje prošle godine, pa još u sezoni.

Ja sam bila od 19. aprila i stojim iza svojih reči. Nisam očekivala nikakve specijalitete, ali jesam neke osnovne jestive stvari. 

Nisu mi sokovi uopšte bitni niti kolači, ali jeste voće koje možete naći samo ako dođete ranije, pa čekate tačno u minut da vam dozvole i onda se svi grabimo. Jedna činija tanko sečenih komadića dinje sa debelom korom i jedna činija pomorandže sečene na 4 dela. Bukvalno tako. Pa i to začas nestane.

Rekoh hleb i pecivo. Staro i tvrdo.

Kuvana jela sramotna. Po dve posude pire krompira, dve belog pirinča, dve smeđeg pirinča, najmanje dve tzv. francuskog tosta, tj. prepečenog preostalog hleba koji je omekšao stojeći u toploj komori. Tvrde makarone i nekoliko buckuriša od preostale hrane. 

Pa ja sam bila presrećna kad za večeru bude onaj zapečen u rerni krompir i u foliji, kad bude jedan tanjir pečenih ljutih paprika. Kad naletim ponekad na one njihove lepinjice.

Nijednom sladoled, kokice, pica.

Ja sam bila tamo 6/8 dana, pa sumnjam da je Citadel u aprilu 900 € za to kratko vreme.

Pa u jeftinijim 100 € hotelima kažu da su se najedali jagoda, lignji, sladoleda.

Ne sumnjam ja da ste vi bili zadovoljni prošle godine, ali ove godine je druga priča.

Hotel je u divnom parku, sobe su pristojne, ali hrana je katastrofa. Restorani su musavi, tanjiri i pribor za jelo masni.

Ne treba mnogo uložiti da ovaj hotel bude solidan. Promeniti plažni mobilijar, kuvare i  poboljšati hranu, oribati restorane.

Neka je i cena viša. 

Bila sam ja u Steigenberger Aqua Magicu za nižu cenu pre 4 godine. Druga planeta. Sad je poskupio, ali ne toliko da treba žaliti i i platiti ga.

Da, solidna četvorka za sve, ali za hranu čista jedinica.

Poslednje veče su ubacili i roštilj, došlo je mnogo egipatskih turista, verovatno Kopta.

Bar na bazenu uopšte nije radio.

Izmenjeno (Deana*)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26485
    Ukupno tema
    887038
    Ukupno poruka