radoznao

Hotel LTI Pyramisa Beach Resort Hurgada

419 poruka u ovoj temi

 

Juče smo stigli u Pyramisu. Prilično smo zadovoljni... Dobili smo renoviranu sobu za 20$.

Što se tiče kupanja, kupanje u moru je zabranjeno do 8.7.

поштовање.
та реновирана соба у ком делу је А Б или Ц, или само напишите број собе па ћу по томе знати ?
да ли сте куповали картицу за интернет, где и коју, колико гига и колико пара ?
каква је општа атмосфера тренутно, има ли тензије или је све ок ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

поштовање.
та реновирана соба у ком делу је А Б или Ц, или само напишите број собе па ћу по томе знати ?
да ли сте куповали картицу за интернет, где и коју, колико гига и колико пара ?
каква је општа атмосфера тренутно, има ли тензије или је све ок ?

Broj sobe je 3140, dakle u vanjskom dijelu kod aqua parka.

Kupili smo Vodafone karticu na aerodromu, oko 16$ za 32 GB interneta.

Atmosfera je ok, kupati se možete u plićaku do 15.7, tada će guverner donijeti novu odluku. Ljudi se više šale oko te ajkule nego što shvataju ozbiljno. U resortovima van Sahl Hasheesha je kupanje normalno i bez ograničenja. Generalno ne priča se puno o tome i ovde postoji samo jedan slučaj napada, one prve žene. Drugi slučaj ne postoji, tako da vjerujem da je to medijski spin.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Broj sobe je 3140, dakle u vanjskom dijelu kod aqua parka.

Kupili smo Vodafone karticu na aerodromu, oko 16$ za 32 GB interneta.

Atmosfera je ok, kupati se možete u plićaku do 15.7, tada će guverner donijeti novu odluku. Ljudi se više šale oko te ajkule nego što shvataju ozbiljno. U resortovima van Sahl Hasheesha je kupanje normalno i bez ograničenja. Generalno ne priča se puno o tome i ovde postoji samo jedan slučaj napada, one prve žene. Drugi slučaj ne postoji, tako da vjerujem da je to medijski spin.

 

најлепше хвала на одговору.
то је Ц блок, али нисам само разумео да ли Вам соба гледа на аква парк или је са друге стране ?
ето видите Ви кажете да је у Ц блоку соба ок и да је реновирана, а нама су Контикију рекли да тражимо собу у А блоку, пошто је наводно цео тај А блок реновиран зимус ! 
Да ли Вам је соба у приземљу или на спрату и да ли је ок узети уопште собу у приземљу ? Рачунам да је предност што сте одмах ту на базену, али опет не знам колико је то добро, јер се људи онда опусте и соба зјапи отворена по цео дан на извол'те, а довољан је тренутак непажње да неко ''случајно'' уђе и ''позајми'' нешто што никада неће вратити ! Можда је ово нека моја параноја, волео бих да јесте  да тога нема. У суштини нека неко ко је такође боравио у Пирамиси, ако је вољан, напише своје искуство са тим собама, мислим спрат или приземље.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

најлепше хвала на одговору.
то је Ц блок, али нисам само разумео да ли Вам соба гледа на аква парк или је са друге стране ?
ето видите Ви кажете да је у Ц блоку соба ок и да је реновирана, а нама су Контикију рекли да тражимо собу у А блоку, пошто је наводно цео тај А блок реновиран зимус ! 
Да ли Вам је соба у приземљу или на спрату и да ли је ок узети уопште собу у приземљу ? Рачунам да је предност што сте одмах ту на базену, али опет не знам колико је то добро, јер се људи онда опусте и соба зјапи отворена по цео дан на извол'те, а довољан је тренутак непажње да неко ''случајно'' уђе и ''позајми'' нешто што никада неће вратити ! Можда је ово нека моја параноја, волео бих да јесте  да тога нема. У суштини нека неко ко је такође боравио у Пирамиси, ако је вољан, напише своје искуство са тим собама, мислим спрат или приземље.

Soba gleda na aqua park i na prvom je spratu. Koliko sam uspio da vidim renovirani su blokovi A i C, a srednji B blok je ostao.

O tim sobama u prizemlju sam baš danas razmišljao kako je praktično zbog bazena. Ali, što se mene tiče, ja sam više za balkon i pogled.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U ovom hotelu smo boravili od 25.06 d0 09.07, pa da prenesemo utiske dok su jos uvek sveži. :)

 

Hotel nije bas u najsjajnijem stanju i uveliko rade na renoviranju određenih delova.  Vrlo je prostran. lepo osmišljen sa puno zelenila. Iako se radi o velikom kompleksu, osoblje se veoma trudi da sve bude uredno i čisto. Nalazi se u prelepom zalivu Sahl Hasheesh i odličan je za one koji žele miran odmor.

 

Na recepciji smo častili i dobili sobu sa brojem 1043.

Kupatilo je staro i potrebno mu je renoviranje, ali je bilo funkcionalno i čisto.

Soba je renovirana, sa novim namestajem i vrlo prostrana. Iako se nalazi u prizemlju, nije bilo bučno. Dobro je pozicionirana, u blizini se nalazi glavni restoran, bazen i bar.

 

Hrana je odlična i glavnom restoranu je ogroman izbor jela. Ko ne želi da ide na rucak do glavnog restorana, na plaži se nalazi Snack bar koji radi od 12:00 do 17:00 i spremaju pomfrit, pice, roštilj... Gazirani sokovi su dobri, dok negazirani podsećaju na sokove iz kesice.

 

Zbog ploča, ulaz u more je malo nezgodan i preporuka je poneti obuću za vodu. Plaža je peščana, ogromna, sa velikim brojem  lezaljki. Prelepa boja mora, voda je prečista i skroz prozirna i na većim dubinama. U vodi nije gužva i ima dosta mesta za plivanje. Sa desne strane (do marine), postoji 'potopljeni grad', vrlo zanimljiv za snorkling sa koralima i bogatim podvodnim svetom. Sa leve strane plaže postoji nekoliko prelepih pojedinacnih korala različitih veličina, malo dalje se nalazi i ogroman koralni greben gde često dolaze brodovi zbog snorklinga i ronjenja sa bocama.

 

Zbog događaja koji su se desili u samom zalivu, možda je  bolje razmisliti o nekim drugim opcijama. Zbog ograničavajućih mera koje su na snazi, bićete uskraćeni onom najboljem što ovaj hotel nudi.

 

Generalno mi smo vrlo zadovoljni. Ako zanemarimo trenutnu situaciju, ukoliko vam je na prvom mestu plaza i podvodni svet ovaj hotel je svakako za preporuku.

 

Evo i slika :)

20220628_114918.jpg.267ced97777a7e48ff53

20220629_110252.jpg.641f169c0ca4f2f58f0d20220702_120747.jpg.12d4919194b183cebeb420220702_145244.jpg.870e84a6205a462080ef

20220702_145244.jpg.870e84a6205a462080ef20220629_180642.jpg.c1668dae997ab3686219

20220709_181352.jpg.fc6565fdb29a15a98724

20220709_175857.jpg.c27e7dfa282c2a11f363

20220709_175856.jpg.f860dbfe92034f33af6e

Izmenjeno (aleksandar_93)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@aleksandar_93,

pošto ste se vratili u subotu, kakva je bila situacija zadnjih dana što se plaže i kupanja tiče? Meni su u petak rekli u agenciji da je od tog dana bilo dozvoljeno kupanje u plićaku...Hvala?

Izmenjeno (MajaBee)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@aleksandar_93,

pošto ste se vratili u subotu, kakva je bila situacija zadnjih dana što se plaže i kupanja tiče? Meni su u petak rekli u agenciji da je bilo dozvoljeno kupanje u plićaku...Hvala?

 

Prvih 5 dana nisu dozvoljavali ulazak u vodu, ogradili su lezaljkama prilaz vodi. Nakon toga, postavili su lezaljke u vodu i povezali kanapom i bovama, kažu da je dubina 1 metar. Svakako ako i popuste skroz mere treba biti oprezan, nama bar dok smo tamo boravili nisu ostavili utisak da se preterano trude da reše situaciju.

 

20220707_174020.jpg

Izmenjeno (aleksandar_93)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

A ovo je dubina 1m? Jooj,tugo :(

Izmenjeno (danielag)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

A ovo je dubina 1m? Jooj,tugo :(

 

A ovo je dubina 1m? Jooj,tugo :(

Tako su pricali preko razglasa. Zavisi od plime i oseke koja nije puno izrazena :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo šta Egipćani kažu: ulovljena je jedna ajkula. More je zatvoreno iz sledećeg razloga: ajkule ovde inače ne obitavaju jer nema krupne ribe. Ne zna se kako su dolutale. Iako im ljudi nisu plen napadaju pošto su veliki. Sad kad nema ljudi u moru očekuje se da odu jer nemaju hrane.... I tako, mi se do tada u plićaku brčkamo.... 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo šta Egipćani kažu: ulovljena je jedna ajkula. More je zatvoreno iz sledećeg razloga: ajkule ovde inače ne obitavaju jer nema krupne ribe. Ne zna se kako su dolutale. Iako im ljudi nisu plen napadaju pošto su veliki. Sad kad nema ljudi u moru očekuje se da odu jer nemaju hrane.... I tako, mi se do tada u plićaku brčkamo.... 

Evo šta Egipćani kažu: ulovljena je jedna ajkula. More je zatvoreno iz sledećeg razloga: ajkule ovde inače ne obitavaju jer nema krupne ribe. Ne zna se kako su dolutale. Iako im ljudi nisu plen napadaju pošto su veliki. Sad kad nema ljudi u moru očekuje se da odu jer nemaju hrane.... I tako, mi se do tada u plićaku brčkamo.... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako, jeste da je Pyramisa tema, no fotka je iz Forta, verujem da ne zamerate. Uočite čamac i levo od čamca nešto crno i okruglo, to je glava žene koja je kod same bove. Slikah popodne, kad je plima, ja, visoka 170cm u toj tački  jedva prstima dodirujem dno, tu, bogami ima i 100m od obale. Prepodne sasvim druga situacija, ovih dana oseka baš izražena, u najdaljoj tački voda do pojasa. Mi plivamo horizontalno, ali, bez obzira na, dužinu plaže ograničeno je jer svako malo naiđeš na koral koji ne možeš plivajući kroz plićak da obiđeš. Slažem se sa idejom da koncept nije jasan, no, mi smo zaključili da nam je najpametnije da ostanemo u hotelu gde nam sve odgovara, moji momci beskrajno igraju šah, ja čitam, kupamo se tako što se najviše s detetom igramo u vodi, izranjamo po koju školjku, vijamo se po vodi, rvemo, obaramo, potapamo, a kad otvore more ćemo na snorkling i tada ćemo naduvati dušeke, orke i staviti maske i kamere u upotrebu. Sreća je da smo 2 nedelje ovde. 

IMG_20220712_165327.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@buki.bu, u pravu si.... druga tema, ja se zanela čitajući tvoje sveže utiske :rolleyes:

Baš mi je drago da i u ovakvim okolnostima, a proći će,  znate da izvučete ono najbolje i uživate !!! A uskoro i ono najlepše od ovog hotela :srce:  Ali sam mislila s obzirom na konfiguraciju plaže, da ste i sada malo mogli da snorkujete i družite se sa ribicama i koralima, zagrejete kamericu :turista:

I NARAVNO, svima u Pyramisi da uživate u njenom najboljem delu :yesss:

:hello:

Izmenjeno (maštalica)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@aleksandar_93

Divno, najbitnije da ste se lepo proveli i uzivali. A na nepredvidjene događaje, nazalost, niko ne moze uticati.. Imam jedno pitanje u vezi prve slike, sta je to sto viri iz vode, ti stubovi i te kao kocke? 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka