radoznao

Hotel LTI Pyramisa Beach Resort Hurgada

419 poruka u ovoj temi

Od 5. do 12. Aprila sam u Hotelu LTI Pyramisa Beach Resort u Sahl Hasheesh-u .

Koristim ovaj forum da bi mozda upoznao nekog ko ce tamo biti u isto vreme ili da mi neko prenese svoje iskustvo ...

javite se, radoznao kao sto rekoh ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kako je bilo??? razmisljamo se izmedju tog hotela i citadel azur...

kakva je povezanost sa novijim delom Hurgade?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je moguce malo vise detalja o ovom hotelu i plazi uz neku slicicu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suprug i ja smo bili u ovom hotelu od 5-12.jula 2009. Nisam sigurna koliko je ovaj hotel u nasim agencijskim ponudama ali nadam se da ce ovaj post nekome pomoci u buducnosti.

HOTEL

Mi bas i nismo znali sta da ocekujemo jer za ovaj hotel nije bilo puno komentara jer je nov ali kad smo stigli tamo bili smo pozitivno iznenadjeni. Fantastican hotel koji se sastoji od jedne velike glavne zgrade gde je recepcija, glavni restoran i dva manja restorana i tri paralelne trospratne zgrade gde su sobe. Ima dva velika bazena i svaki od bazena ima bar u vodi a jedan ima i dva tobogana, plus mali tobogani za decu. U bazenima je uvek moglo lepo da se pliva i nikad nije bilo guzve.

Sobe su oko 30-tak m2, i imate sve sto vam treba. Klime odlicno rade, tv, mini bar (koji je prazan sem ako ne trazite da vam ga napune), svaki dan smo dobijali flasu vode, soba se cisti svaki dan, imate i sef u sobi.

Hotelska plaza je 50m od bazena. Velika je i uvek ima slobodnih lezaljki. Bar na plazi, dva terena za odbojku. Ulaz u vodu je postepen, preporucila bih neku obucu za vodu, mada smo mi bili bosi jer i tu cak na hotelskoj plazi ima korala i divnih sarenih ribica. A voda je tirkizna i uvek mirna bez talasa.

HRANA

Mi smo imali AI i hrane smo se najvise plasili jer sam po forumima citala da se svi zale na hranu a i na probleme sa stomakom. Hrana je bila odlicna!!! Za dorucak sve kombinacije sa jajima, plus gomila peciva, musli, voce, cak i neki hamburgeri koje ja nisam jela bas za dorucak, salata raznih, sireva i kackavalja...Posle imate i kasni dorucak.Za rucak i veceru uvek nekoliko vrsta mesa, paste, krompir, pirinac, salate i uvek je bilo plus nesto tematski specijalno za veceru, giros ili rostilj ili nesto trece...Slatkisi su bili savrseni. I sve je bilo ukusno, stvarno nije bilo stvari koju smo jeli a da je bila loseg kvaliteta ili bezukusna. A na bazenima popodne uvek bude neki snack, hot-dog, pizza, sladoled...Sve u svemu sigurno necete biti gladni tamo:) I da, nikakve probleme sa stomakom nismo imali..

LOKACIJA

Hotel se nalazi u "novoj" oblasi Sahl-Haashish i do Hurgade sigurno ima 20-30 min voznje. I realno je u nedodjiji, jer sem hotela tamo nema nicega. Ovaj hotel je za sada jedini koji radi u celom tom zalivu a pored njega su nacickani hoteli koji se jos uvek grade (mada mi nismo culi nikakvu buku sa tih gradilista). Sam prilaz u hotel koji je nekoliko km i ulazak i Sahl-Haashish oblast je pun obezbedjenja i provera, tako da je nemoguce da bilo ko sa strane doseta tamo. A i u samom hotelu je sve strogo nadgledano i podredjeno gostima da maximalno uzivaju bez cimanja.

Elem, za one koji svoj odmor vide uz nocne izlaske u centar Hurghade mozda ovo i nije pravi izbor jer bi ih taxi izasao skupo ali za one koji bi mir i uzivanciju na plazi i pored bazena ovo je pravo mesto:). A postoji mini bus koji vozi 2 puta dnevno za Hurghadu za 5e po osobi.

IZLETI

Kao sto rekoh tamo je toliko sve kontrolisano da i kompanije koje nude izlete su u skladu sa tim. Postoje ukupno cetiri aktivnost koje vam nude na plazi ili pored bazena. Jahanje konja ili kamile na plazi, spa centar, safari i snorkling. Ova prva dva necu komentarisati jer nismo nista od toga radili, ali smo isli na safari-voznju cetvorotockasima kroz pustnju i na snorkling. "Glamour" safari je kompanija koja to nudi, i njihov predstavnik Adam je divan momak, u njega mozete imati potpuno poverenje. Mi smo izabrali program od tri sata i to je definitivno iskustvo za pamcenje. Cena je 30e plus 5e za prevoz i vredi svaku paru:) Snorkling je takodje bilo jos jedno iskustvo koju cu pamtiti do kraja zivota. Jos jedan divan momak preko koga smo to organizovali je Joomla a kompanija je Tiger Marine. Ide se na dva koralna grebena koja su prelepa za snorkling i naravno na ostrvo Giftun. Cena je 30e i tu je ukljuceno i pice i rucak na brodu koji je takodje bio odlican i da, maske i peraja. Takodje vredi svaku paru:) I ono sto je mozda bitno napomenuti je da vas tamo niko ne cima na svakih pet minuta. Oni momci prodju plazom i ponude sta imaju a vi ako hocete super a ako ne nikom nista, i sigurno ce vas zapamtiti i sutradan ce da vam se jave i li mahnu ali stvarno nisu dosadni.

Nadam se da ce ovo nekome biti od pomoci u odabiru hotela a ukoliko neko ima pitanja radu cu odgovorti!

Pozdrav svima sa foruma!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poslednji post je iz davne 2009. godine, interesuje me da li je neko u poslednje 2-3 godine odsedao u ovom hotelu i kakvi su utisci.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

drndoje, u istrazivanju korala obisla sam i ovaj hotel dok sam prosle godine letovala u OP.

Volim da obidjem svaki hotel, ali u ovaj cak nisam ni pozelela da udjem. Plaza nije losa ali ne mogu da garantujem za sve delove jer smo ronili na samom kraju. Ono sto me je odmah odbilo je stanje lezaljki i pratecih objekata na plazi, sve poprilicno oronulo i vapi za totalnim renoviranjem. Ni komentari na TA nisu obecavajuci...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da sam bila od pomoci. Znam da mu je cena odlicna ali upravo i govori o kvalitetu tog broja zvezda sto smo vec svi apsolvirali za egipatsku kategorizaciju...Mislim da je bolje da nastavite istrazivanje drugih hotela jer cisto sumljam da je neko od nasih skoro bio. Kada smo suprug i ja prosle godine boravili u SH u udarnom terminu nase sezone jedini smo bili jer generalno ljudi biraju vise Hurgadu a i u ovoj oblasti su sem pomenutog, svi hoteli  skupljii i nema sa 4*, mada sam skoro sigurna da PB je pre to a ne nekih, verovatno, na staru slavu sacuvanih i nezasluzenih 5*. Volela bih da gresim :razmislja:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene interesuju utisci onih koju su boravili u ovom hotelu?

Ako ima takvih, neka napisu komentar.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Razmatram ovaj hotel,ali me pokolebao komentar jednog naseg coveka na TA u kome kaze  "Medjutim jedini i najveci problem ovog hotela je ulazak u more,koji je betoniran. pa tako polomite noge dok udjete u vodu". Ja nigde ne videh beton na slikama sa plaze.

Da li neko zna o cemu je rec?

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije beton, dobra je plaza i dugacka, nemoguce je da bude guzva. U bas lepom delu Sal Hasisa, puno cveca i zelenila. Prosetala sam tuda dva puta i ono sto sam videla je da postoji i postepen ulazak sa nesto duzim plicakom i pri kraju plaze (ka izlazu iz Sal Hasisa) ima korala, sto je super. Betonirano nista nisam videla.  Iskreno, mislim da je ovaj hotel za ovaj novac dosta bolji izbor nego mnogi drugi, na nasem trzistu, a i ovde na forumu, izvikani hoteli njegovog cenovnog ranga. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Shania.

Znaci,sto se plaze tice,da ne brinem :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko ima u ponudi ovaj hotel?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima ga faros,kontiki,sunline

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi kazu da ovom hotelu treba jedno dobro renoviranje,ako razmatrate Sahl Hasheesh pogledajte Old Palace ima odlicnu pescanu plazu bez korala a i hotel je odlican,msm da sa njim nema promasaja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka