vesna05

Varna

35 poruka u ovoj temi

Da li je neko skoro bio u Varni?Zanima me sve-soping,sta obici,delfinarijum.....?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar je moguce da niko nije bio?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam ja, ali ne tako skoro, 2006. Fin grad, nista posebno, ipak je to Bugarska. Nemoj da te iznenadi ako ti, gde god se okrenes, traze pare za fotografisanje. Kako krocis u Crkvu uspenja Bogorodice, dotrci jedan da te pita English ili Deutsch, pa ti vec prema tvom izboru kaze na tom jeziku da se fotografisanje placa 5 dolara (tad bilo toliko). Ulaz u Delfinarijum, koji je inace jedini na Balkanu, smo platili 1L, i za te pare videli delfine u akvarijumu. Na predstavi nismo bili, svi koji jesu ubedjivali su nas da tih pola sata nije vredno dolaska. Koliko se secam, bilo je tri nivoa cena - jedna ako samo gledas, druga ako upotrebljavas fotoaparat, treca ako upotrebljavas kameru :lol:.

Sto se sopinga tice, ako te privlace radnje tipa "Mango" i "Terranova", naci ces ih u centru, kao i nekoliko slicnih u istom rangu. Kupovinu namirnica mi smo obavljali u "Pikadili Parku", koji je tad bio tek otvoren, i cene su bile znatno nize nego bilo gde u centru. "Pikadili" je cetiri stanice busom udaljen od centra u pravcu kompleksa Zlatni Pjasci, karta u gradskom prevozu je svojevremeno bila 0,6L.

Restorancici i picerije ok, oni uz obalu su tog leta vrveli od nasih, zacinjeno srpskim narodnjacima. Pretpostavljam da je i moj FAVORIT u domenu bugarskog ugostiteljstva ostao isti - dva lista toalet-papira :plesko:.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno.Idem u martu na svadbu tamo pa sam mislila da vidim delfine i jos ponesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila,vratila se.Odlicno sam se provela.Ako nekoga bude nesto zanimalo neka pita.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, mene zanima! :D

Znam da je Varna grad velicine Novog Sada...da ima lepe mostove, luku, bar sam to videla na slikama...Mogla bi da nam opises sam grad, sta videti, kakva je klopa...i da postavis neku MFT na tu temu! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bila u varni 2 godine za redom (2003, 2004)

doduse letovali u Albeni, ali smo dolazili u Varnu.

Mi smo se super provodili,

delfinarijum nije bas da je nezanimljiv, nama je predstava bila simpaticna, i snimali smo kamerom iako smo platili karte za gledanje, nasi kumovi su kupovali u ogromnim koliciama,

i ponavljali kako je jeftinije, mada meni nije to izgledalo bog zna kako jeftinije

Imas Mekic u centru i nekoliko restorancica sa sasvim pristojnom klopom koja se meni licno dopala dok su moji saborci jeli jer se mora, tj ziveli na picama i mekicu, nisu im odgovarali zacini, koji jesu cudni ali su sasvim ok.

Kada se malo prosetas postoji vojni muzej, koji je dosta siromasniji od Beogradskog, ali napolju ima nekoliko tenkova i podmornica iz 2.-gog svetskog rata, zanimljivo je, nasli smo i akvarijum, jeste da nema nekih velikih riba, ali su mogli sa brojem vrsta da se podice, uglavnom su to ribe iz Crnog mora i okolnih reka, ali meni se dopalo

Nasli smo i prirodnjacki muzej, koji je isto tako jako zanimljiv.

Obilazili smo crkve, ma imas svega i svacega za videti, jako je zanimljivo.

Plaze su onako jadnije, jer je varna luka, pa je voda ponekad prljava, ali u blizini ima puno letovalista i busevi idu stalno pa nije ni skupo ni daleko.

Od svih letovalista Varna je najjeftinija i jedina u kojoj se isplati ici na bum,

Nas odlazak na Bum 3 dana pre pocetka aranzmana nas je kostao kao ceo aranzman.

Zlatni pjasci su bezobrazno skupi preko dana, ali zato imaju super nocni zaivot, Albena je potpuno porodicna, cista, i sjajna

imam prelepe uspomene u vidu fotografija u odeci iz srednjeg veka, i nije mi bilo zao ni jednog dinara koji sam dala za to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru! :srce:

Da li bi mogla da postavis neke slike, u vidu MFT ili ovde, direktno, ako te mrzi da ih pripremas za MFT? :D

Koliko je love potrebno, za dvoje, za 10 dana, po tvojoj proceni? Mi smo vec matori za neki ludi nocni provod, nismo probiraci hrane, a ja sam cula da je njihova hrana slicna nasoj, pa ne shvatam sta je bilo problem tvojim prijateljima...

Da li vredi otici na 4-5 dana samo da se vidi grad? Nasla sam neke lepe slike luke i mostova i tako mi pade na pamet obilazak...ne bih letovala, ali bih volela da obidjem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za slike cu pogledati za vikend, po meni se isplati otici i videti, posebno sto mozes i vozom, nocna kola, pa da stignes orna i odmorna, ako si raspolozena, Varna je ziva preko cele godine, pa nije problem da odes bilo kad

Problem je bio u zacinima u mesu, koji su meni bili u pocetku cudni, a na kraju sam se navukla pa donosila kuci, mada je kod njih piletina najzastupljenija. Hrana je dosta slicna nasoj.

5 dana je dovoljno da obidjes Varnu, ako ostanes koji dan duze, za jedan dan mozes obici sve od Nesebara do Albene i da se ne umoris, ovo naravno u sezoni, jer sem Nesebara tesko da je van sezone nesto zivo i otvoreno.

Pa sta znam mi smo za 10-tak dana bez neke kupovine znaci samo klopa i kafice i slicno potrosili oko 350 evra, s tim sto racunaj da je najveci deo nasih obroka bio u Albeni u sezoni, pa ova cifra moze da bude i manja.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U centru pizzeria "GODZZILA" extra klopa ima svašta, definitivno must go!

(nadam se da još postoji ja sam bio 2005)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala i Vekim i Nedostiznom na odgovorima! Sad jos da nagovorim muza... :D

Nisam nikada bila u Bugarskoj, osim davnih godina , na putu ka Turskoj, u prolazu...i tada mi nije ostala u lepom secanju...pustara, a carinik nas maltretirao zbog kaseta Lepe Brene (trazio da mu damo ako imamo), sedao nam u auto (ne radi kontrole i pretresa, vec zezanja radi, secam se samo da sam pomislila, samo da ne okrene kljuc i odveze me negde, posto je muza pre toga izbacio iz auta!)...sada je, verovatno, drugacije, ali lose stvari se pamte koliko i dobre! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

odmah da ti kazem da su stvari sad mnogo bolje

mi smo putovali autom, i carinici su jako ljubazni,

cak kad je kum otvorio gepek

(a kuma nam je sama imala vise stvari od nas 3-oje duplo)

carinik ga pitao samo jel od tvoje zene, ovaj rekao jeste

carinik mu rekao ajde vozi necu i ja na muku da ti stajem,

kumi smo dusu izvadili

Kazne nigde nismo placali, a najgora stvar je da se parkiras na zelenu povrsinu

jednimo sto moze da te spasi je drcan Nemac parkiran na zelenoj povrsini

u sustini pustara usput jeste, neki delovi tuzno siromasni.

Negde na pola puta izmedju Sofije i Varne je bas tuga, polunapustena sela, oronule kuce

iako put jedva da prolazi kroz nekoliko manjih naseljenih mesta.

kako se priblizavas Varni tj moru tako su kuce novije, lepse, mnogo bolji automobili se voze, ljudi su sasvim ok.

Putovali smo Bg-Varna 13h sa kracim odmorima, i jedino sto savetujem je putovanje danju jer je bas dug put, a i na putu za Varnu ima stvarno prelepih pejzaza

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Piratu i Vekim na odgovorima! :srce:

Ja nisam "razmazeni putnik", samo zelim da bude cisto i, ako idem preko agencije, da me ne lazu! Da bude onako kako su rekli, a da je moje da na uslove pristanem ili ne...

Opis koji je dao Pirat je, za moj ukus, zadovoljavajuci...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka