hollywatter

Kofer ili torba

74 poruke u ovoj temi

...da čujem neke od vaših savjeta...pošto sam putujem skoro isključivo sa rukzakom (i bez agencija). Ponekad to nije najbolja ideja-suveniri...- A vi? Koferi - kakvi (plastika, limeni...ili?)? A fotografski material- torba ili kofer -( tu sam u največoj dilemi)? I koferi, rukzak - koje firme? (sam upotrebljavam "Army opremu"...)

pozdrav Hollywatter

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, da ne bude mrtvorodjence od teme (kad ste zadnji put ovo rekli, jos manje otkucali? ja nikad...)

Dakle za transfer vazi pravilo - sve sto stane u jednu torbu, veliku, a za kretanje po lokalu ranac srednje velicine. Torbica za aparat, i ... sve me dalje sputava i gusi. To je to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

RANAC, RANAC, RANAC!!!!!!!

ako putujes bez agencije i po nekim egzoticnim mestima

kofer moze samo u slucaju sofer-avion-sofer-hotel-sofer-hotel-.....-sofer-avion-sofer

sve ostalo RANAC!!!

preporuka: ne opterecuj se suvenirima, gledaj da tebi bude lakse i UZIVAJ

oprema: KAMERICU uz sebe i svima ce sve biti jasno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U mom slucaju:Uvek putna torba/laksa je za rukovanje :) /,mali ranac za licne stvari.

Preporuka:Manja torba, spakovana u veliku-zbog kupovine.Hteli, ne hteli, uvek kupimo neke sitnice, tako da torba pri povratku puca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jashta da se daje prednost rancu na ledjima. svakako ako ste pojaki u ledjima pa isti moze da se iznese :) mada na takav put ne nose se krsh rancevi vec oni kvalitetniji za backpackere. ja sam pre neke 2 godine uzeo super ranac (tada bio cca 100e) u Djusinoj ulici (na pocetku s desne strane, prodavnica Gora, super kamperska oprema, izmedju ostalog i vrhunski ranci; ovaj moj imao cak garanciju 2 god, ima nekih ludih i sa dozivotnom) i od tada na putovanja vozom/autobusom ne idem bez njega. poenta u takvim rancima, kad se nakace kako valja, je sto pola opterecenja ide na ledja a pola na kukove tako da lagano 30 kila ide sa vama na put. jos se kuci vratite zanosnije linije ;)

sto upita covek, jes malo zeznuto za suvenire al njih uzmes u poslednjoj drzavi pre povratka kuci i miran si :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja i ranac i jos deset torbi.

Zena sta reci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

samo i iskljucivo ranac, u bilo kojoj varijanti puta... i to dovoljno veliki da kad krecem ima viska mesta... u njega staje i mali ranac tako da se po potrebi moze spakovati za dnevne izlete bez raspakivanja velikog ranca...

cilj - da na aerodromu u rukama nemam nista, sem sto nosim jednu malu torbicu u kojoj su mi dokumenta, vodic, sapun, tel, aparat

ima to svojih mana pogotovu ako putujes sa devojkom, onda posto nemas nista u rukama red je da prihvatis bar jednu od njenih torbi.... ;)

i tako....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani,

nisam siguran da li je ovome sto prilazem po temi mesto ovde-meni lici-a moderatori neka slobodno reaguju, tek prica je verujem interesantna likovima putnika pa da se procita

"Germanski nacionalni muzej u Nirnbergu priredio je prvu izložbu na svetu posvećenu koferima. Prikazani su različiti modeli - od onih za kočiju, preko izvezenih putnih torbi, do sportskih ruksaka i aluminijumskih kofera.

Na izložbi "Pratioci na putovanjima - više od prtljaga" u Nirnbergu mogu se videti mali, veliki, elegantni, robusni, funkcionalni ili šminkerski koferi koji gotovo uvek oslikavaju duh vremena iz kojeg potiču - kao na primer: kožna torba s dugom ručkom u kojoj su naučnici sredinom 19. veka sa sobom nosili svoju imovinu ili naramak od vunene tkanine koji su jahači mogli da privežu za sedlo.

Među izložbenim eksponatima ima i egzotičnih primeraka poput zelenog drvenog sanduka ukrašenog cvetnim motivima - ono što bismo mi danas nazvali kovčegom, nekada je bio - običan kofer.

"Oca svih kofera", odnosno neke vrste prakofera ipak nema.

"Prototip nismo našli", objasnila je za radio "Dojče vele" organizatorka izložbe Klaudija Zelhajm.

"Tražili smo jednostavno markantne, posebne primerke. I ako ćemo pošteno, koferi nisu bili predmeti koje bi ljudi baš namerno sačuvali. Kofer je do 19. veka u severnoj Nemačkoj bio neka vrsta nameštaja za skladištenje. Oni se tek u 18. veku pojavljuju u inventarima kao na primer kofer za kočije na putovanjima, ali to se ne može smatrati prototipom", dodala je ona.

Ono što se može naći na izložbi jeste široka paleta kofera dizajniranih na razne načine - od onih za kočiju, preko izvezenih putnih torbi i pletenih košara koje su bile posebno omiljene zbog svoje male težine, pa sve do sportskih ruksaka i aluminijumskih kofera iz našeg vremena.

Posebno zanimljivi primerci, međutim, potiču iz prošlosti poput onog koji je pripadao jednom kanoniku iz Minstera (oko 1800. godine). Njegov se "kofer" sastojao od 170 delova. U njemu je bilo mesta i za pribor za jelo, za porcelanske šoljice i dvogled.

Dok su mornari voleli grube, velike vreće, vojnim oficirima Trećeg rajha draži je bio red u pocinkovanim sanducima.

Tomas Man je pak na putovanja 1952. išao sa staromodnim koferom svoje tašte, dok su neke filmske dive putovale s takozvanim "slonovima".

"Marlen Ditrih je, na primer, putovala sa 'slonovima'. To su bili njeni koferi-ormari. Već su sami po sebi bili teški pa je trebalo puno slugu-nosača da se uopšte pomaknu. To nije bio prtljag koji neko može sam da nosi, već su ga drugi nosili", objasnila je Zelhajmova.

(Tanjug) "

stari-koferi.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja imam kofere, pa mi sada trebaju torbe radi lakšeg pakovanja. Sada nas je četvoro.

Ako mogu da ti preporučim dobru putnu torbu,malo kvarim temu al ajde,ima u GlamUpu(nadam se još uvek)putne torbe sa točkićima i ručkom kao kod kofera,poprilično velika,može u nju da stane čudo jedno!Jako je praktična i povoljne cene,mislim da je 4000,00 din marka je Dejvid Dzouns,ja bolju torbu još nigde nisam videla.:D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kupio sam je. Odlična i baš velika torba. Uzeo sam neku šarenu, baš lepu, za 4600 dinara. Crna je 4000.

Puno ti hvala...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slikaj nam je 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hoću, ako mi žena dozvoli da je raspakujem. :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde reče da si je kupio?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Glam Up u ušću, imalo je i u Delta .C. Znam da imaju radnju i na Terazijama u podzemnom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka