bugarin

Dojransko jezero

139 poruka u ovoj temi

Ajde malo o Dorjanu:

Bili smo pre 3 dana i dok smo večeral upoznao sam Makedonca geologa u godtima na Dorjanu koji mi je potvrdio neke informacije koje mi je dao i vlasnik Dan dara.

Dakle jezero Dorjan ima specifičan sastav vode i neke alge koje su jedinstvene u Evropi.

jezero je puno joda to ima neke veze sa raspadanjme tih algi pa je voda u avgustu i septembru zelenkasta.

voda je odlična zbog sinusa, i krajnika pogfotovo kod dece , kao i za neka kožna oboljenja , pa se zato mogu videti grupe ljudi kako se mažu blatom i+z jezera. Jezero je zbog toga pod zaštitom UNESCAo_a kao prirodni dragulj. Ovo je značajno jer većina nas koji idu na more sa malom decom idu da bi pored odmora deca plivala u moru a time ispiralam nos i grlo slanom vodom, tako da bi kraći usputni boravak na Dorjanu bio u stvari dopuna cele priče.

Inače dobil su strašne pare da srede ekologiju pa tako kompletna kanalizacija je upućena na prečistače kako bi se očuvalo jezero.

Stari Dorjan jeste lep ima dugo šetalište ( oko 2-3 km), novo izgrađeno, ima starih zgrada socrealističkog tipa, ali se na sve strane grade nove viile. Hrana je pristojna mesta za jelo gde hoćete. Preporučio bi restoran FUK TAK ( ako sam dobro zapamtio), prijatno je i po najvećoj vrućini jer vas raslađuju ventilatori.

Uveče je bilo odlično...dosta sveta na šetalištu, vozić ringišpili što je moje dete oduševielo. Dosta dece , mladih ljudi, opuštena atmosfera ...jezik nije barijera......žive muzike :)

Mi smo prezadovoljni i vskaom bi preporučio da ako želi da usput negde odmori svrazi na Dorjan, ali ne na popodne nego na 2-3 dana.

Mislim da ćemo mi iz Srbije tek otkriti Dorjan kao zanimljivu usputnu destinaciju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste FUK TAK se zove, to je jedan od restorana koji radi vec dugi niz godina i hrana je najbolja u tom delu Makedonije, cene su dosta nize nego u ostalim gradovima MKD :) Ako se ide i na vikend moze i setnja do Kukush (Kilkis) nekih 25-30km do Dojran :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pre 4 godine smo bili na Dojranu prvi put i pomalo je situacija bila tuzna, posebno posle nekih slika na kojima sam Dojran prvi put videla ali pre 25 godina. moram priznati da se svake godine situacija popravljala, a ove godine je cak bilo i prijatno za gledanje. Voda se sasvim lepo vratila, topla je, jezero je puno kupaca, plaza je cista, malo je od skoljkica bockavo za noge, ali i to se da resiti. Cene su nas posle Grcke iznenadile ne samo prijatno nego vise nego prijatno. Prvo nam je zamirisao burek, u lokalnoj pekari na pijaci. Tu prodaju i one limunade na tocenje, onda kafica pored plaze, pa sladoled, potpun uzitak, popodnevne djakonije smo isprobavali u Valandovu, u svakom slucaju vrlo zanimljivo i finansijski primamljivo za produzetak od 3-4 dana nakon letovanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

I na putu za Grcku i na putu za Srbiju,isli smo preko Dojrana,

 

Putnice,

da se ne bi nastavilo za Solun iz pravca Dorjan-Kilkis , da li treba na poslednjem semaforu skrenuti desno na put 12 koji vodi na stari put za Kavalu? Kao inspiracija za ovo pitanje posluzila mi je SAT patrola , koja je ukljucenje na Egnatia Odos izvela kod Titanove cementare a nije bilo razloga. Veliki pozdrav iz Paracina

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo se odlucili na jedno prenociste u Dojranu...Nadam se da su malo sredili plazu,valjalo bi se 'bucnuti' malo,posle 6-7 h puta,a prica se da je voda zaista lekovita...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine bili i plaza je bila dosta dobra, jedino za decu preporucljivo da imaju one papucice za vodu jer je sitan pesak, sljunak sta li je ona mesavina vec puna skoljkica pa su malo ostrije. Voda je bila fenomenalna, a sto se smestaja tice, ima sasvim pristojnog smestaja u starom Dojranu, pa vredi malo i pokucati, jedino je u avgustu prilicna guzva. A voda jeste lekovita :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E sjajno,bas vam hvala...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja obozavam Dojran. Istina je da je voda lekovita :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo bili, plaza sredjena delimicno, ali deo za kupanje odlican. Ove godine nas je docekalo pa ne bas blato ali blizu. Najbolje od svega je sto smo deca i ja naravno usli u vodu sa jos gomilom kupaca. Plaza prepuna, pa cak se trazilo mesto vise i na setalistu i iza setalista,. kad odjednom bager. Ladno po plazi iza kupaca ravna zemlju. Onda krecu brusilice, busilice i sve ostalo da se ukljucuje, nisam znala da li da se smejem sebi ili bageru ili ne znam cemu jos. Nadam se da ce se voda vratiti u najskorije vreme i da ce se Dojranu napokon vratiti onaj sjaj koji zasluzuje. Moram da napomenem da je htl Romantik napravio terasu sa 2 bazena i nekim tendama i izgleda mocno (mislim sve bi u onom okruzenju tako izgledalo) ulaz 100 denara, ali u 13h kad smo mi pristigli sve je bilo uveliko popunjeno. Klopa naravno i dalje za svaku preporuku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi koji putuju u Grcku ili iz Grcke za Srbiju, a zele da izbegnu guzvu na Evzoniu, mogu skrenuti preko Kilkisa za prelaz Dojran gde nema guzve. Prelaz radi 24 h, a uz njega imate mali Duty free shop koji je umereniji sa cenama od onog na Evzoniu. Ako zelite da odmorite ili prenocite na Dojranskom jezeru nemojte nikako ici u Hotel Istatov.

Pre 3 dana sam nocio u Istatovu sa familijom i utisci su grozni. Soba je bila prljava, memljiva, posteljina nije promenjena (cak sam kod dece nasao krvavu posteljinu).

Tus nije radio u kupatilu a slavine su pokvarene i vezane sa silikonom. Wc daska je bila ostecena od ostavljene upaljene cigarete. U kupatilu smo pronasli i buba-ruse. Kod rezervacije su nam ponudili cenu od 30 Eur za noc sa doruckom, a kod placanja je bilo 35 Eur. Doruckovati nismo hteli, iako smo se probudili gladni, zbog straha od trovanja, jer smo videli kako se odrzava higijena.

Samo zbog velikog umora smo ostali da prenocimo i otisli dalje. Kanije smo culi da ima mnogo pristojnih i dobrih apartmana u privatnom smestaju, ali nakon 12 sati voznje nismo zeleli istrazivati. Ako planski zelite stati i odspavati u Makedoniji provereno predlazem Popovu Kulu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

gde je Popova kula?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Demir Kapiji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene interesuje da li je neko bio u aparmanima Stupar? Planiramo da tamo idemo pa me interesuju iskustva nekoga ko je tamo bio ili cuo nesto? Koliko su udaljena od plaze?

Ove godine smo nocili u Stupar apartmanima. U julu.

Mi smo imali cetverokrevetnu sobu, dok je cajna kuhinja bila na balkonu.

Bez peskira, sapuna, toalet papira, klime, tv-a, tus kade, sibice za paljenje plina, ... Najbitnije je sto nema ni mreze za komarce ni klime. Jastuci su ogromni, pa kome to smeta nek ponese sa sobom odgovarajuci. Pokrivaci neki kao carsafi.

To je nezavrsena zgrada.

I mi i nasi prijatelji koji su nekoliko dana ranije tuda prosli, jednako smo prosli.

Vrlo cudan docek. Ima sobu, nema sobu, vodio nas u susednu kucu koja ne lici ni na sta, pa vratio u njegovu zgradu. Odjednom ima sobu.

Izgleda da izdaje vise rezervacija nego sto ima soba.

Ja se ne bih vratila tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam inače prvi put ove godine svraćao na Dojran na putu za Grčku ali nisam imao sreće sa vremenom kiša je pljuštala kao iz kabla... Pa mi je i utisak malo pomućen lošim vremenom, pretpostavljam da po lepom i sunčanom vremenu i samo jezero mnogo lepše izgleda. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na lepim rečima, sa malim zakašnjenjem :)

Zaista mi znači povratna informacija.

Verujem da je ta kiša bila izuzetak i da će vas sledeći puta sačekati lepše vreme.

Pozdrav, Zoran

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka