CEJLON

Transmongolska + Tibet

630 poruka u ovoj temi

Procitah ponovo ovu temu...dodje mi kao omiljena knjiga...

;):)

Nasi putnici mozda odose istrazivati nove staze i budzake ovoga sveta... :blush:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tu smobiggrin.jpg

uskoro nastavakplezko.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DSC_0867-1.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
DSC_0391.jpg
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DSC_0397.jpg

DSC_0398.jpg

DSC_0405.jpg

DSC_0441.jpg

DSC_0452.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DSC_0465.jpg

pogled s prozorazaljubiska.jpg

DSC_0472.jpg

DSC_0490.jpg

DSC_0492.jpg

baka sa molitvenim tockom u parkubiggrin.jpg

DSC_0493.jpg

DSC_0519.jpg

molitveni tockovi ispod potale

DSC_0520.jpg

cejlonovo malo umetnicko delobiggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DSC_0527.jpg

potala od 8 do 10pmbiggrin.jpg

DSC_0538.jpg

DSC_0542.jpg

cejlon i anahitabiggrin.jpg (neko je trazio)biggrin.jpg

DSC_0557.jpg

DSC_0561.jpg

puter od jaka

DSC_0568.jpg

unutar Jokhang hrama, terasa odakle je svetkovine gledao Dalaj Lama

Izmenjeno (anahita)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DSC_0580.jpg

pogled na trg, ka Potali

DSC_0652.jpg

ispred Potale

DSC_0676.jpg

Letnja palata, rezidencija 14.Dalaj Lame , nazalost, jedino mesto u Lasi gde se moze videti slika s njegovim likom

DSC_0684.jpg

basta stidljivko.jpg (Letnja Palata)

DSC_0691.jpg

DSC_0692.jpg

biggrin.jpg

DSC_0693.jpg

puter od jakazaljubiska.jpg

DSC_0699.jpg

uske ulice starog dela Lasebiggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DSC_0725.jpg

Budisti u Drepung manastiru (za simbolicnu sumu dopusteno je fotografisanje unutar hrama)biggrin.jpg

Drepung manastir je oko 10km udaljen od Lase, u podnoziju Gyephel-Ou-Tse planine. Izgradjen je 1416.

DSC_0726.jpg

DSC_0741-1.jpg

DSC_0744-1.jpg

tepih na kome monasi sede

DSC_0745-1.jpg

DSC_0746-1.jpg

Naime Cejlon i ja smo, zaista, zaboravili da u manastire, van grada, ne smete bez vodica, a kako je to bio nas poslednji dan odlucili smo da prosetamo-negde, iskrademo se i pobegnemo (van grada)biggrin.jpg uz malo srece, dobismo 2adrese na kineskom (cika na autobuskoj jedva nas je razumeo sta zelimo) te se mi taksijem uputismo ka prvoj adresi (nismo ni znali gde tacno idemo). Ostavio nas je ispred Drepung manastira, gde su nas na engleskom zamolili za dozvole i pasose, koje smo im dali, platili smo kartu i usetali u jedan od 3 najvaznija manastira Lasa okruga.

Mamile su nas stene iznad, te smo prvo otisli tamo. Uspon nije bio ni malo lak na toj visini, te nam je trebalo vise pauzabiggrin.jpg preko 2h smo proveli pentrajuci se, po malo smo se i suncali, bio je divan danbiggrin.jpg pravili fotografije...

A kada smo sisli dole, 2vodica uplaseno pitaju jesmo li mi... i da moramo hitno da krenemo sa njima jer nas policija ceka na ulazubez-zuba.jpg sva sreca nisu nas uhapsilibiggrin.jpg, niti trazili da platimo (buduci da je policija "kineska" to smo negde i ocekivaliljutko.jpg ), no prosli smo samo sa upozorenjembiggrin.jpg vojnici su na svakom koraku (ne smete ih fotografisati)...

Naredno jutro smo krenuli do stanice sa obecanjem da cemo se Tibetu sigurno vratitistidljivko.jpg

Izmenjeno (anahita)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

p.s.info uspela sambiggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ththyaysmiles.gif..radujem se kao malo dete...dal tome sto je anahita uspela u postavljanju slika ili samim slikama koje su ocaravajuce...

 ....a i vas dvoje ste nesto sredjeni na onoj fotografiji  ;)..nisam ocekivala skockanost u takvoj avanturi...  :kez:

Sada mogu mirno da sedim u toploj sobi, dok kisa pljusti...a i cekam zimske dane, da ponovo citam i pratim neka druga putovanja....volela bih malo vise opisa mesta, dogadjaja..sa puno neobicnih mesta i trenutaka....samog folklora, navika, nesto o tim ljudima..tamo daleko, gde se nebo sudara sa vetrom...a zemlja nekakva drugacija...

..pa...sa vama i mi putujemo, makar ovako virtuelno...ali putujemo...bunnyearsmiley.gif

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i mi cigani dusu imamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DSC_0492.jpg

baka sa molitvenim tockom u parkubiggrin.jpg

Pa i mi cigani dusu imamo...

Oo, da...bitna je dusa, mir i sloboda...koja se oseca samo tamo negde kada se ponekad iskrademo iz svoje stvarnosti i priustimo nekakvu drugaciju pa makar i na trenutak. 

Ova fotografija je moj favorit.Tek po rukama vidim da je starica, a tako je dobro ukomponovana sa ovim jagnjetom..

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, slike su nestvarno lepe!:srce:

Ona duga, deca u travi, trg, sarenilo, nebo, kao prizor "s druge planete"! :D

Anahita, zar ti moja uputstva nista nisu pomogla?:stidljivko::mellow2: Cini mi se da sam ti objasnla kako da smanjis slike...:huh:

A i vi ste nam slatkisi!

Dodala bih da bih i ja volela vise opisa uz slike, ali necu insistirati!:kez: :srce:

Hvala vam!:srce: :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je što sam čitala ovu temu od početka ove avanture na forumu i uživala preko vaših planova i avanture , kad već nisam mogla da vam se pridružim. Zato vam hvala na ikustvu koje ste podelili sa nama . Nadam se da ću i ja jednom uspeti da se organizujem sa nekim društvom i obiđem barem deo sveta koji ste vi letos obišli , jer nikako ne bih išla preko organizovanih agencijskih tura. A slike su vam melem za oči. Pozdrav za avanturiste.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka