CEJLON

Transmongolska + Tibet

630 poruka u ovoj temi

Oooo....Pa ti nas to zoveš na degustaciju !!!!

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze...moze.....nego, razmisljam se nesto,..... kako cete se malko ili vise popraviti....u kilazi...hehe..ththbullarsmile.gif.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stvrano, ideja: napravimo naš kuvar.

Ono što smo putovali i jeli pa ubacimo sve tamo... I neke obične stvari, čisto ono da se vidi gde se i šta jede...

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ona pravo ide u Zabranjeni grad(sta mozemo kad nam je u krvi to sto je :zabranjeno: :D ),Hram neba,Kineski zid,jednom recju drevni Peking :D

Bas vam zavidim! :) Volela bih da vidim Kinu.... :srce:

E, pa ovi to objasnili činjenicom što jedu više mesa. Nemam pojma...

Ja čitao po onim knjigama Perl Bak... kao, sirotinja vazda jela pirinač i ništa drugo. Neki jadnici, otac, sin, koji li bi to roman mogao da bude ... nisu imali ni čaja najveći deo vremena, nego su pili toplu vodu...

I mene su zainteresovali kada sam citala te knjige...od Kineza imam (negde) novcice, one s rupom u sredini...osnovna skola mi je bila odmah do njihove ambasade (nekad davno), pa su nas djake povremeno vodili da cujemo nesto i vidimo...kad se setim kako sam te novcice cuvala, k'o relikviju! :D

A,gde ti je Brus Li u tim filmovima? :D

"U Zmajevom gnezdu"...hhhaaaahhhhaaaaa...kako su klinci kupovali nun-cake!

Jedva se iscupah, nadam se da ste me sacekali ....

Peking je podeljen na 4 prstena i u samom centru prvog nalazi se Zabranjeni grad, oblika lavirinta, a unutrasnjost kao da je zaledjena...

Slike su bozanstvene...a svidja mi se i vasa prica....samo, sad vise ne mogu da gledam, pa vam zelim laku noc! :D :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, za Pefke i ostale koji se spremaju na spavanje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stvrano, ideja: napravimo naš kuvar.

Ono što smo putovali i jeli pa ubacimo sve tamo... I neke obične stvari, čisto ono da se vidi gde se i šta jede...

ko o cemu baba o ustipcimathlaugh.gifsamo na klopu mislis..

...i onda bih morala jesti neke bube i....ili marmeladu na mesu....fuf..

Slike su bozanstvene...a svidja mi se i vasa prica....samo, sad vise ne mogu da gledam, pa vam zelim laku noc! :D:srce:

odo.gif...ok Pef, svrati kad mozes...laku noc!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, za Pefke i ostale koji se spremaju na spavanje...

ZAR NISAM GENIJE!!! :D

Laku noćććć!!!!

He,he....CIST genijeththsheeps.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ko o cemu baba o ustipcimathlaugh.gifsamo na klopu mislis..

...i onda bih morala jesti neke bube i....ili marmeladu na mesu....fuf..

Pa, ajde sad...nije SAMO na to.

Ima tu i onih MORBIDARIJA, lol :D

Nećemo u kuvar te neke stvari koje, da kažem, NISU NORMALNE, ne brini.

He,he....CIST genijeththsheeps.gif

Ja je odslušah par puta, i mogu da ti kažem da mi je nivo stresa od budala oko mene pao za jedno trećinu.

Pre samo 2 nedelje neko stavio tamo, majstor...

Idem, laku noććć... ne znam dokle smo stigli na ovom putu. Nekako mi brzo došo Peking... :)

ĆAO!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo tradicije....uz laku noc...

traditionalclothesff5.jpg13s22c1.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...a onda za buđenje...ne piju-piju budilnici, mobilni telefoni, radio uređaji, ne...Ovako nešto:

Chau-Gong-lg.jpg

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, za Pefke i ostale koji se spremaju na spavanje...

">
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo je opkolio ceo ;zabranjeni grad:,preseko im dotok vode i hrane,pohapsio neke Kineske vojnike(veci cinovi su bili u pitanju)koji su mu ocinkarili plan grada,i ceko i kovao plan mesecima.A kad je dosao :taj dan;onako izgladnele,iscrpljene Kineze napao je sa vatrenim loptama,a onda...crvena reka u ;zabranjenom gradu;...

E CEJLON... stara ti je to taktika... mnogi su gradovi padali upravo na preseku dotoka vode ( pa , i Dubrovnik je imao slicnih problema).

A za Kinu cu ti preporuciti da procitas Zmajevi dolaze, pisao nas covek, bio jedno vreme ambasador u Kini, prisustvovao transformaciji obicnog Kineza.. od onog koji na vencanju svecano usklikuje kako "Voli MAo Ce Tunga hiljadu puta vise od roditelja" i peva "Istok se crveni", do onog privrednika koji siri poslovanje svoje firme na ceo svet...Kina je cudo...

A obavezno ponovi "Sedam godina na Tibetu", film je glup, knjiga je fenomenalna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sunce gotovo nemilosrdno bije kroz prozor zabranjenog grada....Koki stoji i buljavim okom me centrira....vidim, ......vreme je da se uputimo nasim karavanom....al te svile nigde.....gde su mi drugari....vec cekaju taksi sluzbe....tu dole...

Beijing%20-%20Odmor.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja negde čuo/pročitao da nekim stepeništem ne sme da se ide po sredini, da je taj deo bio rezervisan za cara. A levi i desno odatle može i da je kao do danas ostalo tako...

Čisto sumnjam, proverite kad odete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedna od najvecih kulturno-istorijskih spomenika Kine je svakako mauzolej vojnika od terakote u prirodnoj velicini(a to je 1.70 cm za Kineze)koji je otkriven malo posle mog rodjenja :D a nalazi se u blizini nekadasnjeg glavnog grada Kine-Xian.U mauzoleju nalazi se oko 7000 vojnika ,zatim 6000 glinenih konja,100 borbenih kola i 40000 komada oruzja u cast prvom Kineskom caru Huangdiju.Samo da se zna ,da su carevi ratnici imali Mongolske konje koji su bili malog rasta ali krasila ih je izuzetna izdrzljivost(look me info :D ).Deluje nestvarno al istinito ,da nijedan od vojnika nema indeticnu crtu lica,a postavljeni su u bojnoj formaciji i posebno obojeni.

Izmenjeno (CEJLON)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka