CEJLON

Transmongolska + Tibet

630 poruka u ovoj temi

Pa jel pao Zabranjeni grad na kraju?? U tom crtanom filmu koji sam gledao - nije (al kad se Holivud opterećivao istorijom...)

A,gde ti je Brus Li u tim filmovima? :D Ili racunas da je Hong-Kong jos pod Englezima? :D

Svaka čast njemu, da. Al to je nešto sasvim drugo, nema one poetike, onog skakanja po bambusovim šumama, onih komplikovanih trouglova, četvorouglova, pa fizičko, pa duhovno... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma pokolj,pao nego sta.Kakav je osvajac bio dokazuje da najvece carstvo koji je neki narod stvorio je MONGOLSKO :D

Izmenjeno (CEJLON)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nego, puno smo posvetili Dzingisu...mogli smo malo spomenuti i Dzeki Cena, znate...to je onaj sto spasava svet od zlih ljudi....

vratimo se putesestviju....na 65 km od Pekinga prostire se sedmo svetsko cudo...sa jedne strane brda, sa druge kanjon sa rekom i malim akumulacionim jezerom....po sredini...

22kineskizidnr7.jpg24chinawallwr7.jpg

......vidite onu tackicu plavu sto mase.....zvizz.gif....to sam ja u pidzami plavojlook.gif

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma pokolj,pao nego sta.Kakav je osvajac bio dokazuje da najvece carstvo koji je neki narod stvorio je MONGOLSKO :D

Jeste, ali koliko je to carstvo trajalo? Mongoli su osvajali, ali nisu imali neki plan sta ce da rade sa osvojenim teritorijama. Njihovo osvajanje mi deluje malo vise stihijski, a malo manje kao polod nekog organizovanog plana za stvanje velike i mocne drzave. Mislim da je teze vladat osvojenim terotorijama, nego ih osvojit. Iz tog razloga su mi zanimljivi Rimsko carstvo i posebno rimksa vojska.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pored ulaza u kineski zid nalazi se muzej u kome Kinezi pricaju kratki istorijat zida i spominju uz veliku sliku koja visi u muzeju,da je to jedina stvar na zemlji koja moze da se vidi sa meseca.To uverenje je dugo bilo prisutno ,dok se sad tako nesto -demantuje.Cak se i sa duzinom zida spekulise,svaki put neka nova brojka izadje u javnost,ono sto sam ja upamtio -da je duzina bila 6000 km a sacuvano je nekih 2000km.

Izmenjeno (CEJLON)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, ali koliko je to carstvo trajalo? Mongoli su osvajali, ali nisu imali neki plan sta ce da rade sa osvojenim teritorijama. Njihovo osvajanje mi deluje malo vise stihijski, a malo manje kao polod nekog organizovanog plana za stvanje velike i mocne drzave. Mislim da je teze vladat osvojenim terotorijama, nego ih osvojit. Iz tog razloga su mi zanimljivi Rimsko carstvo i posebno rimksa vojska.

Slazem se,al ipak je njegovo carstvo bilo najvece,i tu titulu mu niko ne moze oduzeti :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da..."Bedem od krvi i suza", tako ga je opisao Rolan Gek u Sva čuda sveta...

Jedina građevina koja se vidi sa Meseca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se,al ipak je njegovo carstvo bilo najvece,i tu titulu mu niko ne moze oduzeti :D

To je tacno. Sto se tice osvajanja tu mu nema premca. Bio je glavni baja, sve Mongolske su htele da mu budu zene :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imao sam tu povecu sjajnu knjigu od R.Geka,nema vise da se kupi,sad su neke nove verzije,novi izdavaci,jesi je video negde u prodaji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poceo da se gradi u 9 veku p.n.e...od kamena i zemlje....a ovaj koji se sada spominje je renoviran u dinastiji Ming od 14-17 veka....

Napravljen je da sacuva Kinu...a sada Kina treba da sacuva njega

changchen1.jpgcina.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bedem od krvi i suza-istorija kaze da je mnogo ljudi poginulo gradeci zid,najveca grobnica na svetu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidis sta je to, koja je to gradjevina....hocemo li u Xian....ili odmaramo pa sutra nastavljamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Xian-vojnici-nastavice se :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imao sam tu povecu sjajnu knjigu od R.Geka,nema vise da se kupi,sad su neke nove verzije,novi izdavaci,jesi je video negde u prodaji?

Ne, nisam. Meni je jedna od najomiljenijih, iako su neki tekstovi prevaziđeni (kad nešto procene i prevedu na stare i nove dinare i milione) :) U dobrom mi je stanju knjiga, osim nekoliko strana koje sam oštetio loše praveći herbarijum u nekom razredu... :) pa se malo ubuđala, ali ništa strašno.

:D

Zanimljivost: R. Gek ima i fantastičan kuvar "100 najlepših recepata širom sveta".

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Xian-vojnici-nastavice se :D

OndaK.....moramo se smestiti negde...neki jeftini hostel.....pa put pod nogepeople_shopping.gif

Zanimljivost: R. Gek ima i fantastičan kuvar "100 najlepših recepata širom sveta".

i ja imam fantasticni kuvar a nije od Geka....zove se...:"info 100 najlepsih rec. iz sveta"

voila.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka