CEJLON

Transmongolska + Tibet

630 poruka u ovoj temi

Kina-najstarija civilizacija na svetu,20%stanovnika sveta zivi u njoj,jedna od vodecih ekonomskih sila na svetu,ali,jbt a sto uvek postoji ono:ali:? :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas lepo...vidim tema se razvija svojim lepim tokom....ja nesto kasnim....znate kako to ide prvo frustuk pa ondak na put...kako kazu oni moji od preko....da vidimo gde smo stali......hm, Koki kaze da je vreme da se ide u Kinu.......znaci Pekingz41.gif

joj sto sam ja volela seriju i knjige marco polo

marcopolo1.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da...ovo je Kina....kakvu niste ocekivali videti posle onih nasih satorcica....rumenka na konju, obucenih suma u plave svilene saleve......

Slika_1.jpg

Slika_2a.jpg

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je bio fascinantan podatak da im je prosečna visina nacije porasla za 5cm, od kada su uslovi života bolji, od kada se bolje hrane...

Takodje mi se sviđa što sam negde čuo da je Kina takva civilizacija koju ni komunizam nije mogao da uništi...

Inače, šta još znam...Gledao sam i ja Marka Pola, gledao sam kako David Koperfild prolazi kroz Zid...gledao sam crtani "Mulan", hehe...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Al nasa grupica neide u Kinu zbog ovih solitera,zgrada,betona,soping centara,ona pravo ide u Zabranjeni grad(sta mozemo kad nam je u krvi to sto je :zabranjeno: :D ),Hram neba,Kineski zid,jednom recju drevni Peking :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cudi me to za tih 5 cm,jer oni su se oduvek zdravo hranili,cak ni kafu nisi pili,al da nisu popravili higijenu ,pa samim tim i visinu? :D E,sto vole da pljunu na ulici :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, ja se lepo pogubih u Pekingu...nemam pojma gde sam...Koki vide i svojevoljno zbrise u kavez....prepade se jer nema sapata vetra, a bogami ni one mu pernate manekenke....

ja cu malo procunjati....

Slika_3.jpgSlika_8.jpgSlika_3a.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cudi me to za tih 5 cm,jer oni su se oduvek zdravo hranili,cak ni kafu nisi pili,al da nisu popravili higijenu ,pa samim tim i visinu? :D E,sto vole da pljunu na ulici :D

E, pa ovi to objasnili činjenicom što jedu više mesa. Nemam pojma...

Ja čitao po onim knjigama Perl Bak... kao, sirotinja vazda jela pirinač i ništa drugo. Neki jadnici, otac, sin, koji li bi to roman mogao da bude ... nisu imali ni čaja najveći deo vremena, nego su pili toplu vodu...

Još da kažem da mnogo volim tri kineska akciona filma koja sam gledao:

1. Pritajeni tigar, skriveni zmaj

2. Kuća letećih bodeža (valjda se tako zove), i naročito

3. HEROJ, fantastičan film, fantastična priča...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada je Djingis Kan dosao do Zabranjenog grada,nasao se u cudu,jer nije imao resenje da ga osvoji(pa cak ni takav veliki vojskovodja),jel znate kakav je epilog na kraju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A,gde ti je Brus Li u tim filmovima? :D Ili racunas da je Hong-Kong jos pod Englezima? :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedva se iscupah, nadam se da ste me sacekali ....

Peking je podeljen na 4 prstena i u samom centru prvog nalazi se Zabranjeni grad, oblika lavirinta, a unutrasnjost kao da je zaledjena...

forbiddencitybeijingbigdl4.jpg34_noc_pored_zabranjenog_grada.jpgulaz%20u%20zg.jpg10vrtgr4.jpg12jednaodmnogihpalacaunpn0.jpg13zabranjenigrad2qx2.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada je Djingis Kan dosao do Zabranjenog grada,nasao se u cudu,jer nije imao resenje da ga osvoji(pa cak ni takav veliki vojskovodja),jel znate kakav je epilog na kraju?

aj sad objasni..tap.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo je opkolio ceo ;zabranjeni grad:,preseko im dotok vode i hrane,pohapsio neke Kineske vojnike(veci cinovi su bili u pitanju)koji su mu ocinkarili plan grada,i ceko i kovao plan mesecima.A kad je dosao :taj dan;onako izgladnele,iscrpljene Kineze napao je sa vatrenim loptama,a onda...crvena reka u ;zabranjenom gradu;...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo putovanje nema sta. Da ove godine nemam u planu drugo putovanje, verovatno bih se prikljucio ovoj grupi avanturista :) Nisam nesto pre razmisljao o ovoj ruti, ali posto sam video ove slike i informacije sigurno je da cu je uzeti u razmatranje kada sledeci put budem pravio planove za neko putesestvije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je bio vojskovodja...taktika....zna se kako se ratovalo.....sodomiju je kaznjavao smrcu, hteo je podstaknuti povecanje nataliteta jer je Mongolija imala 1,5 miliona stanovnika, a dinastija Song 100 miliona......pa sad vidi, kakav je on bio osvajac....zloglasan, okrutan i krvozedan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka