CEJLON

Transmongolska + Tibet

630 poruka u ovoj temi

Čoveče...čime li boje to?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ako se zadje malo po iole suma sto ima.....naidje se na bezbroj glatkih svilastih saleva obavijenih po stablima...a koncima vezanih jedne za druge....cudo... i sta je TOO....

a ispod metalne kofice sa bojama i kakvim stvarcicama....pomislis...kakav ludak oblaci drvece.....a u stvari...radi se o svetom mestu mongolskih samana...sal je KHAGAD...simbolizuje srecu,dobrotu i saosecanje. I oni to tako vezuju...verujuci da je tu nebo najblize...img_1717-300x225.jpgimg_1721-300x225.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao, INFOPUTNICE...što ja volim vozove, i one naše šklopocije od Nemaca što su nam ostale, a kamoli one LEPE!

A Trans-sibirska mi je bila dugo san. Zamisli samo...

Niki, i meni je to san..... od malena.... obozavam vozove...... I jos uvek sanjam o tom putu.... Koliko to moze da kosta ?

Evo da se podsetimo cinjenica :

Транссибирска железница (рус. Транссибирская магистраль, Транссиб) је мрежа железница која спајају Москву и Европски део Русије са Руским далеким истоком, Монголијом, Народном Републиком Кином и Јапанским морем.

Главна траса железнице саобраћа између Москве и Владивостока преко Сибира. Железница је дугачка 9.288 km и грађена је између 1891-1916. године. Протеже се на преко 8 временских зона и потребно је седам дана да се пређе цела дужина железница, што је чини трећом железницом по дужини на свету, после Доњецк-Владивосток и Москва-Пјонгјанг.

Друга траса, Трансманџурска железница, која иде успоредно са Транссибирском и која иде скроз до Тарскаје (око 1.000 km источно од Бајкалској језера). Од Тарскаје, Трансманџурска железница иде југоисточно ка Кини и продужава до Пекинга.

Трећа траса, Трансмонголска железница, која се састоји из Транссибирске трасее до Улан Удеа на источној обали Бајкалског језера. Од Улан Удеа Трансмонголска железница продужава јужно ка Уланбатору и Пекингу.

Четврта траса је завршена 1991, после скоро пет деценија споре изградње. Под називом Бајкалскоамурска железница (БАМ), протеже се од Транссибирске линије код Бајкалског језера, ка Пацифику.

@Cejlon, zavidim ti od srca ako razumes sta hocu da kazem.... Pratim tvoje postove i uzivam u njima....Putuj dok mozes !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Inace taj voz Beograd-Moskva stize u minut na stanicu u Moskvi,imao sam tu cast :D .

E, ovde ne izdrzah! :D (da se ne ubacim) Da li je prenaporan put Beograd-Moskva vozom? Meni se cini interesantno, ali me ipak zanima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sigurno je lakse avionom wink.gif

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vrlo tesko pitanje,meni licno nije,jer su mi putovanja nacin zivota :D .Kreveti su bolji od plakartnog(4 kreveta u kupeu),klima dobro radi,restoran na usluzi,i tacnost kao kod Japanaca .Sad bas i nisu ekonomski isplativi,jer je cena bezobraznih 200e,plus sengen(Madjarska),vaucer za Ukrajinu(1000 dinara),tako da avion od 250 e ispada najekonomicniji i uvek najbrzi.E ,sad i za to ima leka,kombinacijom lokalnih vozova stizem do Moskve za oko 60 e u jednom pravcu. :D Kad sam ja isao 99g povratna karta je bila 100 maraka .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma, kad su mongoli mogli na konjima, bice i vama dobro u vozu :D

Mongol_Empire_map.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dani?!?! Kakva MULTIMEDIJA!!! Wow!

Niki, i meni je to san..... od malena.... obozavam vozove...... I jos uvek sanjam o tom putu.... Koliko to moze da kosta ?

Znam da je nekad bilo jakojeftino, sada su ekonomske cene. Eto. Imaju odlične sajtove, ali nisam skoro gledao i maštao.

Ljerkić, jednog dana...nema odustajanja od snova!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oni do Beca na konjima ,a nama problem sa vozom,ma taman posla?! :D Al iskreno nekima je problem i 12 sati leta avionom,pa sad vidite kakva smo mi generacija zvakacih guma :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moskva-Irkutsk 80E(u jednom pravcu),zatim Irkutsk-Ulan Bator 50e(ako se koristi medjunarodni voz ,a ne kombinacija lokalnih koja je dosta jeftinija),i Ulan Bator-Peking 60 e (-]]-).Cene voznih karata po Kini su vise nego povoljne,skoro pa djabe :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vi cacani ste stvarno snalazljivi biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stvarno đabe... :)

Ja se sećam da im je i avion bio jeftin. Babuške sa Krima išle u Moskvu NA PIJACU sa njihovim korpama. Odu ujutru, vrate se uveče. I zarade.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dani?!?! Kakva MULTIMEDIJA!!! Wow!

ti to mene malo z.?

Ja se sećam da im je i avion bio jeftin. Babuške sa Krima išle u Moskvu NA PIJACU sa njihovim korpama. Odu ujutru, vrate se uveče. I zarade.

ma, da nije nasa info skoknula u irkutsk na pijacu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovoga puta - ne. biggrin.jpg Stvarno super mapa.

U Rimu pored Koloseuma ima takodje po etapama kako je carstvo raslo, razvijalo se i propadalo...

Baš sam voleo te istorijske čitanke...

A ono nije bila Info, kažem ti - babuška, ko one DRVENE, pa NAJVEĆA!

biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas lepo...vidim tema se razvija svojim lepim tokom....ja nesto kasnim....znate kako to ide prvo frustuk pa ondak na put...kako kazu oni moji od preko....da vidimo gde smo stali......hm, Koki kaze da je vreme da se ide u Kinu.......znaci Pekingz41.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka