CEJLON

Transmongolska + Tibet

630 poruka u ovoj temi

Pomislih da zavrsim sa pisanijem, ali nesto mi ne da mira....mozda i ovo sto iskri u zenici oka na mom avataru.....sa krilima.....a mozda i ova bajka o Bajkalu.....

IMG_0551.JPGIMG_0545.JPGIMG_0680.JPGIMG_0674.JPG

a mozda......................hm.......info, prekini da letis!

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baci pidjamu ,pretvori san u javu :D .Jeste najdublje,samo niko ne spominje da iz te dubine izlaze komarci ko rode,samo se pitam dal bodu dublje od onih Africkih :D ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bice, bice....snovi ostvareni.....ne moze sve odjedared ...thsmile-crazyspin.gif

A ti komarci ko u Radovanu 3, izbijaju iz jezera??

QQ....ponesite autan, i te stvari.....

Hm, sad se nesto pitam....kad je toliko hladno jezero, otkud toliki komarci....bored.gif

................................................................................

..........

I sad nadjoh, mongolski komarci...napadaju u rojevima  na velikim temperaturama...i nadjoh kartu cilja....nase grupice....a ja cu i dalje putovati virtuelno

tibet_lg.jpg

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Formirali smo jednu malu grupicu za jul 2009,pa ko nezna gde ce ovog leta ,evo mu prilike biggrin.jpg .

Ма, човече, престани да нас константно фасцинираш!.... не могу више, таман осмислим пут и ти ишчепркаш неку нову јефтину dreem опцију, сад сам у трилеми.... plezko.jpg

Ето, држим ти палчеве и за ову туру, ако не реализујем мартовско путешествије, here I come...

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja izadjoh iz pidzame...i dzaba.....jos uvek sam na Bajkalu....

bajkal2.jpg

koji sad izgleda ovako...brrr....r.

Bajkal12.JPG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A tebi Bajkal bas pri srcu?Slike su ti sjajne,i hvala ti sto docaravas put,nadam se da ce mnogi sa ovog foruma krenuti kasnije transmongolskom,kad im budem preneo sta ih ocekuje na tom putu :D .Meni je Tibet prioritet,jezera sam se zasitio lutajuci ove zime po Skandinaviji(samo u jednom danu drzave Svedske je 26 ljudi upalo u jezero,kao bilo zaledjeno :D ).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel si čitao možda putopis "Treće oko" i nastavak "Doktor iz Lase"?

Meni je posle njih došlo da peški krenem na Tibet...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ipak mi je najinspirativnija knjiga "Sedam godina na Tibetu", bio nacista ili ne, nezavisno od toga, H.H. me je u toj knjizi prosto odusevio.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citao sam mnoge,al te nisam,imam par putopisnih knjiga o Tibetu.Gde mogu naci te putopise sto si spomenuo?Poprilicno sam spreman sto se samog puta tice,al jedina stvar sto me brine je dozvola za Tibet,jer su Kinezi sad rigorozniji oko procedure izdavanja,cak sam cuo da je bolje traziti u Chengdu nego u Pekingu.Traze da se ide preko ovlascenih turistickih agencija,a to je nekih 800s pa nadalje,al mi za to para nemamo ,nit dajemo :D ,tako da cemo i bez dozvole krenuti ako treba,znamo za jednu precicu,kazu da tamo Kinezi ne proveravaju .Sam voz Peking-Lasa kosta oko 50 s a voz putuje nekih 48 sati,malo duze od Beograd-Moskva :D .Spavanja su do 5 e,u hostelima. :D Hocu reci menjam Grcku za Tibet :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam ko je izdavač kod nas. Još 1986. je mogla da se nadje, ja sam je čitao dosta kasnije. A nastavak sam kupio na nekom štandu, privanti izdavač, pre par godina, ali opet ne znam detalje - ni jedna ni druga mi nisu pri ruci. Prva sigurno može da se nađe po bibliotekama. Piše o periodu u kome je kao dečak odveden iz porodice (jer su mu astrolozi prorekli takvu sudbinu) i odveden u neku od lamaserija da se obučava za lekara i za monaha. Puno detalja, od onih iz svakodnevnog života (čitajući pio sam čaj sa puterom, kao i oni, a kasnije su mi ljudi koji su ga stvarno probali, sa puterom mleka jaka, rekli da i nije tako idiličnog ukusa kako je opisano u knjizi), dakle opisuje sve od najobičnijih stvari PA DO susreta sa dalaj lamom, Potalu, Lasu itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potrazicu,a susret sa Dalaj Lamom je moguc u Dharmshali,kazu da cesto drzi predavanja u tom gradu Himalajske Indije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A tebi Bajkal bas pri srcu?Slike su ti sjajne,i hvala ti sto docaravas put...

 

Ma, meni je sve pri srcu.....hm,voila.gif .....obukoh pidzamu, pa da nastavim put....ovog puta i sa Kokijem (za one koji ne znaju, to je forumas u pernatom obliku).....necete mi zameriti, a mozda jos neko sa nama zeli i veceras na putesestvie....look.gif

Mongolija....cudna i interesantna zemlja sa tajgama....na milion ipo kvadr.km...sa beskrajnim tundrama, pasnjacima i na jugu sa pustinjom Gobi na jugu...stisnuta izmedju dve istocnjacke sile...Rusije i Kine....

mongolija_treking_i.jpg

dominira tibetanski budisticki lamaizam....

thumb_Ulanbatar.jpgthumb_Ulan_Bator_t.jpgthumb_Gobi_s.jpg

Pustinja Gobi ("veoma veliko i suvo") na sred "puta svile"...podseca da je surovi DZingis Kan tuda trckarao i mlatio svojom sabljom....

mongolia_2007_5.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno,sve smo blizi fles rojalu :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Doktor iz Lase

DERETA

Lobsang Rampa

Izdavač: No Limit Books

Format: 12x18.5

ISBN: 86-7592-017-2

Povez: broširano

Pismo: latinica

Br. strana: 311

Cena 560 rsd

God. izdanja: 2002

Nastavak bestselera "Treće oko".

Ispovest tibetanskog lame koji je došao u zapadni svet prateći svoju sudbinu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno,sve smo blizi fles rojalu :D

Jes vala....pa ja sam ti najbolja logistika...i naravno pratim situaciju do cilja, uz put...zastanem malo u nekom hostelu od 4 dolara....pa polako do usijanja.....treba drzati formutapedansboite-1.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka