CEJLON

Transmongolska + Tibet

630 poruka u ovoj temi

Formirali smo jednu malu grupicu za jul 2009,pa ko nezna gde ce ovog leta ,evo mu prilike :D .Idemo vozom do Moskve(ko nije bio u Piteru,moze i ranije da krene da bi ga obisao),pa odatle za Irkutsk,tj Bajkalsko jezero gde bi napravili prvi stop od nekoliko dana.U Irkutsku bi izvadili Mongolsku vizu u njihovom konzulatu i nastavili put ka Mongoliji gde bi takodje boravili par dana,mozda i sedmicu :D .Put nastavljamo ka Pekingu i tu bi ostali sedmicu ,sto zbog turistickih atrakcija koju ovaj grad nudi ,to i zbog sredjivanja papira tj dozvole za posetu nebeskom Tibetu koja bi bila nasa krajna destinacija,i san nasih snova :D .Kinesku vizu bi trazili prvo u Beogradu ,a mozemo i u Mongoliji,tj Ulan Batoru.Putovanje bi trajalo oko 30 dana(mozda malo duze),a planirao sam oko 1ooo e da bi bilo dovoljno za ceo put sa svim troskovima :D

Izmenjeno (CEJLON)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blago vama!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajde sa nama :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja kazem, BLAGO!85.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao, INFOPUTNICE...što ja volim vozove, i one naše šklopocije od Nemaca što su nam ostale, a kamoli one LEPE!

A Trans-sibirska mi je bila dugo san. Zamisli samo...

Ja sam poznavao čoveka koji je u ono doba komunizma putovao tamo, ALI je morao da se oženi RUSKINJOM kako bi uopšte kupio kartu. Tada to nije bilo tako otvoreno ko hoće. Al je zato bila dolarska bagatela u to vreme...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja ih volim...ali zadnji put sam se vozila BOSNA EXPRESOM 89.g...a onim sa drvenim klupama tih godina takodje....

U svakom slucaju, kako god, da mi vreme odmora dozvoljava i nekoga bar u grupi da poznajem, ja bih se usudila da idem. I tako sam osoba koja se lako i brzo adaptira na sve uslove...a sad bi mi i godila neka takva avantura....

Pozdravljam grupu i navijam za CEJLONA i ostale i ocekujem detaljan izvestaj....lolgoku.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

al' ste se raspisali... jedan moj profesor je putovao u vreme komunizma, pa posto je bilo potrebno da poseduje ruski pasos, njemu nabavili od neke zene, kao nije vazno, kad udje kontrola ti samo podigni, nece gledati... ali, nije mu bilo bas sasvim svejedno, mada je sve proslo kako treba biggrin.jpg

super vam je ideja, a i vreme komunizma je proslo!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nekada davno proučavao maršutu. Da ne kopam sada-mislim oko 9000km da ima.

Voz boli glava, kabine, saloni, vagoni sa providnim krovovima...samo mi pauze nisu bile jasne, gde i kada se prave, da li nešto može malo više da se vidi, tamo gde se prolazi...

Eto, kako je zabranjeno nekad bilo, ljudi morali da se dovijaju da bi putovali. Sada može svako, ali je i cena veća.

U vozu rade studenti turizma (ili saobraćaja možda) koji imaju poseban predmet Transsibirska železnica...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Daleko smo mi od voza sa svilenom posteljinom,uzet cemo plakartni jer je najeftiniji (4 kreveta +2 u prolazu,neogradjeno,svak sa svakim hteo-nehteo mora da prica :D ),recimo Moskva-Irkutsk karta je oko 80 e.E sad,mi pravimo pauze gde zelimo,pa tako ostajemo par dana u Sibiru na Bajkalskom jezeru,pa nastavljamo u Mongoliju gde ostajemo par dana i konacno Kina.Naravno da ima i direktna konekcija Moskva-Peking (6 dana),ali nama je cilj da obidjemo prirodne i kulturne lepote tog kraja sveta,uz minimalna ulaganja :D .Jos nismo utvrdili marsutu povratka,al je sigurno da necemo ici istim putem kojim smo i dosli,pa je tako sasvim izvesna trasa puta od Tibeta lagano spustanje ka zapadnoj Kini i prolaz na Kazahstan.Dok budemo cekali u Pekingu dozvolu za Tibet skoknucemo i do Sangaja :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel se ide Bgd-Budimpesta-Kiev-Moskva?....i traje oko 45 sati....mozda ja pogresih nesto :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva tura...ko "Put svile" još malo...

Svaka čast, samo napred - ni ja ne bih svilenu posteljinu. Ma ni satensku, veselije je ovako kao vi!

Pozzdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sedim i buljim u ovaj moj prozorcic velikog sveta i mislim se mislim.....kako to izgleda, da imam bar predstavu neku, bar u virtuelnoj kori moje glave....pa krenem da trazim.....sve same lepe slike, predeli, istorija.....qq....

Vagoni plackartni(najjeftiniji), kreveti na sve strane.....

ovako nesto...

05-225x300.jpgpa si onda dosao u Irkutsk.....

IMG_0307.JPGIMG_0293.JPGIMG_0300.JPGIMG_0301.JPG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cekam da cejlon odgovri na ovaj tvoj nadhnuti post, ali covek izgleda vec seo u voz :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha ,ha bas tako izgleda plakartni,imao sam priliku da visim na krevetu na relaciji Moskva-St P,jer su kreveti (ako se moze reci da je krevet :D )mali za 1.85cm :D .Nebi isli tom putanjom,jer bi nam trebala sengen viza,te je put preko Rumunije alternativa,mada je dosta duzi.Inace taj voz Beograd-Moskva stize u minut na stanicu u Moskvi,imao sam tu cast :D .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ocigledno nije seo u voz vec je visio u njemuthlaugh.giftj, imao je tu cast...........a ja eto, u svojoj pidzami pokusavam da docaram sebi, a mozda jos nekome kako to izgleda, mislim i domisljavam scene tumbanja i preskakivanja.......i dok voz plovi sirokim sinama.....smenjuju se sati.....iscekivanje.......

pa ondaK...."Plavo oko Sibira"..Bajkal....sta reci....

d0b8d0b7d0bed0b1d180d0b0d0b6d0b5d0bdd0b8CEJLON, ako nesto pogresim javljaj...dok sam u pidzami...mislim dok putujem sada....

d0b8d0b7d0bed0b1d180d0b0d0b6d0b5d0bdd0b8Najdublje jezero na svetu, sa 80 procenata endemskog zivog sveta...to ledeno ogledalo, prozirno i pitko...u kojem su samo planine odraz.....

kakva voda, kakvo blago......uh......a ja u pidzami.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka