mirarbi

Hotel Lagomandra **** Lagomandra beach

403 poruke u ovoj temi

Molim vas za informacije iz prve ruke o Lagomandra bech hotelu, na 5km od Neos Marmarasa.

Kvalitet smeštaja, hrana u okviru polupansiona (bogat švedski sto ili nešto drugo), kvalitet plaže na kojoj je, bazeni, parking...?

Ili, ukoliko postoji neki hotel tog tipa na samoj plaži, ali lepoj plaži, na Sitoniji, da mi preporučite. Najviše bih volela u Vurvuruu (Karidi beach posebno) ili okolini, ali mi se čini da je tamo izbor hotela slab, a da mnogo više ima privatnih vila sa apartmanima za iznajmljivanje.

Hvala unapred!

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Istraživala sam malo po netu. Na osnovu fotki koje sam videla, po mom ukusu su plaže: Lagomandra, Kalogria, Kalamitsi, Kriaritsi, Kavurotripides (Orange beach), Fava i Karidi.

Postoje li dobri hoteli na ili u blizini neke od navedenih plaža?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko me secanje sluzi ni na jednoj od ovih plaza nema hotela, osim na Lagomandri. Ne znam za Favu posto na toj plazi nismo bili.

Inace izbor plaza ti se podudara sa mojim izuzev Karidi plaze.

Sto se Lagomandra hotela tice u njemu nisam bila, ali prijatelji jesu. Vec sam negde pisala o tome, ali ajde da se ukratko ponovim. Na Lagomandri su dve plaze, jedna divlja, druga sredjena. Postoje i dva hotela. Lagomandra (iznad magistrale, i pasarelom se ide na plazu) i Lagomandra beach. Ovaj drugi je znatno skuplji i ne nude ga nase agencije. Nude ovaj prvi i nazivaju ga Lagomandra Beach. Opsti utisak: skup za uslugu koju nudi.

Na Lagomandri imas 10-ak (!?) kuca koja nude apartmane za izdavanje, ali je i tamo udaranje po usima (pre par godina bilo 100 evra u sezoni).

A sta je po tebi dobar hotel? Kriterijumi se prilicno razlikuju, pa da bih mogla nesto da ti predlozim bar da imam okvirnu sliku :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Twixy!!!

Znam da postoje dva Lagomandra hotela. Ja sam mislila baš na taj koji je na samoj plaži. Našla sam ga u ponudi nemačkog Dertour-a.

Dobar hotel? Na samoj plaži (i to lepoj plaži), sa čistim i prostranim sobama i naravno higijenom na visokom nivou u celom hotelskom kompleksu, obavezno sa parkingom za goste, sa bazenom ili bazenima i bogatim švedskim stolom u okviru pansiona ili polupansiona. To bi bila suština.

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lagomandra je super izbor, bar sto se tice lokacije. Kako je u samom hotelu ne znam. Spolja deluje sasvim OK.

Drugi dobar hotel je Anthemus Sea. Plaza je pescana, ali je plicak do kolena jedno 100 m. Plaza je ok, ali vestacki uredjena.

Hotel Porfi se nalazi u samom korenu drugog prsta, u blizini Nikitija. Ususkan u zelenilu, "mirnijeg karaktera".

Gerakina Beach je resort.

Nijedna plaza ovih hotela nije za poredjenje sa Lagomandrom. Pitanje je samo vredi li tih para.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Twixy !!!

Nijedna plaza ovih hotela nije za poredjenje sa Lagomandrom. Pitanje je samo vredi li tih para.

Hvala i za ovu konstataciju. Dobro je znati da je bar plaža super. Sad još samo da se javi neko ko je odseo baš u tom hotelu, kako bih čula informacije iz prve ruke :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde me nadje!!!

Ne mogu da ti pomognem oko Lagomandra beach hotela, mada sam cula, obicno iz druge ruke, da je sasvim ok.

Ali...LAGOMANDRA BECH mi je omiljena plaza na Sitoniji. Mislim na divlji deo, ne ispred hotela. Volim guzvu...

lagomandraet2.th.jpg

lagomandra1of0.th.jpg

lagomandra2gg9.th.jpg

lagomandra5vz4.th.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Twixy !!!

Hvala i za ovu konstataciju. Dobro je znati da je bar plaža super. Sad još samo da se javi neko ko je odseo baš u tom hotelu, kako bih čula informacije iz prve ruke :) .

Mi smo prošle godine letovali u hotelu Lagomandra, a ne u Lagomandra biču, kako smo hteli, i to po preporuci ljudi iz agencije preko koje smo putovali. Naime, Lagomandra je renovirana 2007. godine i po njihovim rečima, sobe su mnogo bolje nego u LB, u šta smo se i uverili. Pored toga, Lagomandra ima mnogo lepši bazen, sa baštom i meni je opšti utisak mnogo bolji nego u Lagomandra biču. A i nema nekog neprijatnog mirisa (da ne kažem smrada kanalizacije) koji se povremeno oseti pored bazena Lagomandra biča.

Hrana u hotelu je fenomenalna, bogat švedski sto za doručak i večeru, osoblje je fantastično i zaista smo se divno proveli, pa nam nije bilo teško da prepešačimo 5 minuta preko pasarele do zaista idealne plaže okružene borovima.

Ne znam kako stvari stoje ove godine, ali nadam se da će ti ovo bar malo pomoći.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Caki!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sve što su ljudi napisali uklapa se i u priču mog kolege koji je bio u lagomandri gornjoj (kato lgomandra). inače, izgleda da je tačno da lagomandra donja (ano lagomandra) malo smrducka...slični su bili i komentari na tripadvisoru i virtoualtouristu... dakle, kato lagomandra, sivju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošlog leta sam letovala sa porodicom u Lagomandra Beach hotelu i veoma sam zadovoljna. Hotel je na samoj plaži, a ima i drugi hotel Lagomandra hotel koji je preko ulice. Plaža je divna, krupan pesak, mogu se iznajmiti ležaljke za 6 evra u paru, ali mi to nismo praktikovali jer smo imali besplatne ležaljke na bazenu ispred hotela koji je udaljen 10 metara, pa nije bilo potrebe. Na plaži ima i hladovine od drveća. More je čisto i nema velikih talasa. Nema trave ni ježeva, za 15 dana smo videli samo jednu malu meduzu, ali nije peckala. Na plaži ima WC, lokalna taverna i beach bar. Tuš je pored bazena.

Sobe su jednostavne, čiste se svakog dana, peškiri se menjaju svaki drugi dan, a posteljina na 3-4 dana. Imali smo uplaćen PP, švedski sto i sasvim je solidan izbor hrane. Preko dana se može gricnuti nešto u taverni ili u baru pored bezena. Bazen je otvoren do 7 uveče, posle se čisti i priprema za naredni dan. Ima dosta zelenila i cveća. U okviru kompleksa postoji radnjica sa novinama, grickalicama, perajama i sl. drangulijama. Uveče je prilično tiho i mirno, poneki put smo išli u gornji hotel Lagomandru na muziku, stoni tenis ili košarku. Obzirom da smo išli kolima uveče smo obilazili druga mesta: Neos Marmaras (5 km udaljen i veoma bučan i pun turista), Gerakini, Porto Caras i dr. Preporučujem i izlet brodom do Halkidikija, karte se rezervišu u Neos Marmarasu. Takođe preporučujem i Aqua park u blizini Soluna. Raj za decu i odrasle.

U Lagomandru smo putovali preko agencije Odeon, sami smo birali termin i broj noćenja. Za odrasle je bila cena oko 65 evra po danu, a za dete do 12 godina je besplatno. Obzirom da smo obišli ceo prst Sitonija, mislim da je ova plaža najlepša i da tu treba biti stacioniran i povremeno praviti izlete.

Nadam se da sam pomogla pri odlučivanju!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirarbi,

Mene takodje zanima Lagomandra beach hotel....vidim da su iskustva razlicita, ja sam ga nasla u ponudi Astra Travel-a, ali nesto nisam sigurna nakon ovih izjava da dobijes gornju Lagomandru umesto LB.Da li si se ti odlucila i preko koga ides?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam razmatrala ponudu nemačkog Dertour-a baš za Lagomandra beach hotel (uplaćuje se preko ovdašnje agencije Travel house).

Nismo još ništa izabrali, ali volim da imam par proverenih varijanti na umu, onog momenta kada definitivno budemo znali da li idemo na letovanje i kada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel' možete da mi razjasnite još par stvari? Taj put koji prolazi iznad "Lagomandra beach" hotela, tj. ispod "Lagomandra" hotela, koliko je prometan? Jel' to baš magistrala, kojom piče kamioni, cisterne, autobusi...po ceo dan i noć? Ovo mi je važno, jer sad zbog onog pomenutog smrduckanja donjeg Lagomandra hotela, razmišljam pre o gornjem, pa se pitam kakav je taj put ispod njega kad su morali pasarelu da prave.

Drugo, jel' bude gužve na Lagomandra plaži? Ima li dovoljno prirodnog hlada? Kakav je ulaz u vodu (sa kamenjem, klizavim pločama, travom ili bez toga)?

Jel' ima puno da se pešači od gornjeg Lagomandra hotela do plaže i posle da se penje uz stotine stepenika nazad do hotela?

Koliko je daleko odatle ta divlja plaža koju pominjete?

Hvala unapred na odgovorima!

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka