143 poruke u ovoj temi

nemojte da me terate da kupim još i termometar i da ga nosim svaki dan na plažu da merim temperaturu vode ... :rolleyes: :bolje-da-cutim: :rolleyes:

​Imam ja onaj termometar za bebe tj kadice za kupanje,u obliku je ribe pluta u vodi.Čuvam ga godinama,žao mi da ga bacim,sad mi pade napamet da ga ponesem na more i merim temperaturu mora i vazduha onako iz zezanja!:suncase:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zaista odlicna ideja. izmerite svaki dan i utefterisite. nadam se i da menjate plaze i da ne merite u samom plicaku (to je besmisleno).

hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

И не на Сунцу, већ у хладовини. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da,da sva moguća i nemoguća evidencija,koja je plaža u pitanju,doba dana,tačno vreme,da li je hlad ili sunce ako je hlad da li je ispod suncobrana(i kojeg kvaliteta)ili prirodan hlad,pa navesti od koje vrste i visine drveća!!!Zatim dolazi na red temperatura mora,prvo plićak,onda tri metra dalje,pa deset metara dalje ali izmeriti i dubinu(angažovati profesionalnog ronioca)naročito oko onih bova to obavezno.Ali da bi ti podaci bili od neke koristi moramo meriti i brzinu vetra u kom pravcu duva kao i vlažnost vazduha!Sita sam se ismejala dok sam ovo pisala i zamišljala merenja i beleženja.:hello:jako volim ovaj forum i duh ljudi na njemu:srce:

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vi ne mozete da zamislite mene kako sam se samo tome smejala i terala segu, ali stvarno se covek uneo u merenje. Iz kog je razloga njemu trebalo ne znam, mozda iz radoznalosti, ko zna. A nije me ni zanimalo. A merio je ujutru, u podne i predvece. Normalno, dokle je mogao da hoda po vodi. Bio mi je zanimacija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda je čovek forumaš.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 i zamišljala merenja i beleženja.:hello:jako volim ovaj forum i duh ljudi na njemu:srce:

e ja ću vam napraviti tabelu u MS Excel-u ... meni tabele dobro idu od ruke ... :rolleyes::cvetic:

i mogla bi svaka smena da ponese po jednu tabelu i upisuje rezultate ... posle ćemo ih kopirati ovde ... 

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može,pristajem,pristala bih i da mi to bude posao preko čitavog leta ali da menjam lokacije.:kapetan:Ali nemojte posle na forumu da pišete da ima neka lujka koja meri i nosi tefter sa sobom:hahaha:!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma neka pricaju, sta nas briga, vazno je da smo tamo i da uzivamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Interesuje me vreme u Junu, prva ili druga polovina Juna, da li može čovek lepo okupati a da nije hladno i osunčati u ovom delu godine?

 

Zbog blizine popularnih plaži, idem logikom da je pametnije biti u Limenasu a potom obići i ostale, pa čak i po 2x otići na onim koje nam se svide?

 

Hvala svima na savetima i odgovorima!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukratko jok !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zasto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam rezervisala limenas od dvanaestog juna...zadnjih godina idem i u junu i septembru..ali uvek je to bilo jonsko more...inace, to sa vremenom je stvar srece...nikad se ne zna sta nas ocekuje....limenas sam odabrala zato sto volim mesta koja imaju marinu...to mi stvara osecaj da sam na moru...i izabrala sam ga zbog makrijamos, mermerne i vathi plaze. mislim da ce u uzi izbor uci i carnagio i la scala...planiram jos panagiu i aliki plazu. i obavezno manastir svetog arhangela i plaze ispod njega...to ce biti dovoljno za ovaj put, jer idem bez auta... 

a da... mislim da cu ici u ponedeljak u skala prinos na pijacu...volim kad otputujem negde da obidjem pijacu...tu najbolje upoznas mesto u kom se nalazis....

i kao zelje na cekanju ostaju giola i vrh ipsarion...ako uspem da se organizujem...

nadam se da nece biti kise...a i ako  bude  obrnucemo plan...muzej,. fabrika zlata, selo teologos, kazaviti itd....

Izmenjeno (sandraivlada)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na opsirnom odgovoru, uzecu u obzir :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idi i logikom da u Limenasu i Potosu nikada nije isto vreme - u Potosu je uvek za nijansu toplije,a bogami teško da se u junu možeš lako bilo gde kupati. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka