143 poruke u ovoj temi

Kome je 21 pristojna a 24 stepena idealna temperatura mora neka ide uvjek u junu. Moj pritisak je visok i smetaju mi ljetnje vrućine pa mi je dobro, ali ostali se smrzavaju. Doduše, zavisi od ljeta, da li je jako hladno u junu ili normalno hladno. U Avgustu ode na 27 pa je meni neprijatno.

Uostalom, rusi uživaju u treznilovki u to doba.

Izmenjeno (stojadin)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

16 dana na Tasosu u Junu 2014. obisli sve vaznije plaze i mesta, probali cuvenu jagnjetinu u Theologosu, videli jednu od 5 najskupljih jahti na svetu. Sve zabelezeno na videu, pa prosudite sami kako je na Tasosu.

Odavno nisam pogledala korisniji i zanimljiviji klip. Odlicno zaista! :)

Drustvance, isla bih u prvoj polovini juna na more.. pa razmisljam sta mi je bolja opcija kad je vreme u pitanju - Tasos ili Skijatos?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek idem u junu, i temperatura mora tada najviše zavisi od sunčanih dana u proleće do tada. Uvek mi je bilo OK, i deci kad su bila mala. Najtoplije more od svih junskih mi je bilo na Tasosu od 07. do 17. juna 2010, za ne verovati s obzirom da je bilo nekoliko kišnih i svežih dana od kraja maja pa do našeg dolaska. Zadnjih 5 dana tog letovanja je bilo baš pretoplo, i u vazduhu i u moru. Mrzi me da tražim statistike na internetu, ali može se proveriti.

2013. mi je bila najsvežija po pitanju temperature vode, a prošle godine je bilo malo bolje od toga. Obe sezone su bile loše, tj. kišna i sveža proleća na celom Balkanu. Po nekom zakonu verovatnoće, nadam se da će ovo proleće biti toplo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi prijatelji, idem na Tasos krajem juna pocetkom jula PRVI PUT. Puno informacija sam saznala ali me interesuje TEMPERATURA MORA PRIBLIZNO U TOM PERIODU.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.seatemperature.org/europe/greece/potos-thassos-june.htm

Sa ovog izvora videčeš da je na primer u Potosu prosečna junska temperatura mora 22,8 C, a trenutno je 20. Po istom izvoru, po prstima Halkidikija je trenutno svuda oko 20,6, a junski prosek oko 23, dakle za malu nijansicu toplije nego na Tassosu.

Izmenjeno (Dowie)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam cetiri puta bila od 16.06. Temperatura mora je bila oko 25-26C. Srecan put i uzuvajte.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na odgovoru:srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dva puta sam bila na Tasosu, jednom u junu, jednom u septembru, meni je bilo super toplo kad smo bili u junu (poslednja dekada juna), čak se moglo reći da je bilo pretoplo sa divnom toplom vodom, a u septembru je bilo malo brrr, pre svega zbog temperature vazduha, pa onda i mora. Kako se kome zalomi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u septembru voda ne može biti nikako brrrr u odnosu na juni ... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam cetiri puta bila od 16.06. Temperatura mora je bila oko 25-26C. Srecan put i uzuvajte.

​to mozda samo ako je sipa u express lonac pa na ringlu...

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nemojte da me terate da kupim još i termometar i da ga nosim svaki dan na plažu da merim temperaturu vode ... :rolleyes: :bolje-da-cutim: :rolleyes:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Вала баш, Џек.

Напољу је у јуну топло као и овде у Србији, тј. као и обично што је 500 км јужније (пече исто), а море је у најмању руку - местимично и повремено врло хладњикаво. Топло? Не. То вас чека у августу и сигурно у септембру. И то не свуда и не у свако доба дана. Шарено је. Морске струје, локације плажа, лепо време...

Какогод, све зависи од вашег личног осећаја за филинг, и... у том смислу, као неко ко воли да пробава обе крајности - велим: море је ПРОХЛАДНО до скоро пола јула месеца. Ако ништа друго, сигурно је тако за малу децу и оне са осетљивим бешикама. И опет, зависи, као што рекох у првом пасусу од чега.

А све остало написано овде је чисто препуцавање, надметање и лична процена. Те стога - немеродавна.

И, као и све сличне теме на форуму које се ослањају на субјективни осећај, плус клима која ни две године за годину није иста - тема је беспредметна, тј. некорисна је, искрено.

Идите тамо, искусите и сачувајте утиске за себе. Јер, нећете ионако никоме помоћи, нити икога можете да окривите ако није тако како вам је речено или мислите да вам је речено.

Свеједно, благо вама који идете.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Август је закон ... све остало је бррррр...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vodu nisam kuvala u eksperes loncu ali je covek do nas na plazi svaki dan merio temperaturu vode (inace ne znam zasto je to radio). 25-26 je bila u podnevnim satima a ne jutarnjim, ali opet, nemam namere da se svadjam. Svako neka ide kad hoce. Inace ta je temperatura bila u Skala Potamiji i Skali Sotiros. Takodje nisam rekla da je voda topla

kao u avgustu.

 

Izmenjeno (sukisa)
dopuna
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Могу само да замислим лика који држи термометар у води... и оданде се дере ка обали некоме "25,5!"... "26!!!" Чега? "Чича, колицко је ту доле данаске тудеј?" :D

Ок, поштујем то мерење... али... вода није "сензуално" иста на дубини од пола или три метра, нити 2 или 30 метара од обале. Све зависи од струјања воде и нас самих, аман.

Рецимо, морска вода на Тасосу у јуну месецу је мени УВЕК ХЛАДНА (а обавезно преподне и на одређеним местима, ма чак и у августу), осим ако не буде другачије или дотад нисте били у некој топлој српској бањи, па да поредите са тим, ненормалним аршином. :) Но, после 5-10 минута и у таквој води, све је ОК., захваљујући терморегулацији организма.

Мада, овде следи over & out. Нема смисла толико причати о личним искуствима, јер се она НЕ ПРЕНОСЕ на друге.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka