143 poruke u ovoj temi

Prošle godine kraj juna, početak jula nije bilo hladno more.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nista kada je vreme, a samim tim i temperatura vode, nije 100%. Bili smo pocetkom juna pre, cini mi ce, dve godine i bila je voda cak i topla, da sam pozelela Jonsko more.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2012 sam bio od 02 do 12 juna na Tasosu i svaki dan je bilo kupanja....voda taman kako treba 23-24 C.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi putnici pozdrav!

Razmisljam o Tasosu u junu i vidim da necu imati problema oko pripreme jer ima SVEEEEE, sto bi onaj ludak sa YTa rekao. Samo da bih krenula u detaljno iscitavanje svih putopisa i saveta, molim vas za info kakvo vreme i pre svega more da ocekujem u junu. Ja bih verovatno putovala oko 05/06, pa da li da otkrivam cari Tasosa ili da idem juznije u potrazi za morencetom u kome cu moci da se kupam?

Hvala unapred!

:thankyou2:

Pokušaću da ti odgovorim na "pravoj" temi. :D

Kao prvo.

Nemamo svi iste kriterijume o toplom ili hladnom moru.

Teško da ti iko može u februaru dati valjanu informaciju

o temperaturi mora u junu.

Temeratura mora zavisi od vremenskih prilika i ne prilika.

Nisam nikad bio na Tasosu u prvoj polovini juna, pa nemam

saznanja o temperaturi mora u tom periodu.

Iz ličnog iskustva mogu da ti kažem da mi je kupanje u

poslednjoj dekadi juna u više navrata bilo prijatno.

Dešavalo se da padne kiša i da sutradan more bude

hladnije, ali ga sunce ponovo zagreje i bude ok.

Koliko je nezahvalno savetovati nekog, pokazalo nam je

vreme prošle godine.

Kolega je bio od 23.06. do 03.07. i bio zadovoljan

temperaturom mora.

Ja sam bio od 03.07. do 23.07. i bio sam zadovoljan

temperaturom mora.

Krajem jula je bilo nevreme na Tasosu i posle obilnih kiša

more se ohladilo. Mnogi nisu bili zadovoljni.

Zaključak.

Ako uplatiš letovanje na Tasosu - kajaćeš se.

Ako ne uplatiš letovanje na Tasosu - kajaćeš se. :D

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je i 26-27 malo. Bio sam na Rodosu u junu, druga polovina, i bilo mi je hladno more. Svako ima svoje kriterijume. Meni je najbolje u avgustu, a kome ne smeta hladnija voda moze i u junu na Tasos

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako. Elem , zbog toplote mora , cene smestaja na Tasosu uvek su za nijansu vece u avgustu , od jula, u proseku za nekih desetak posto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da su cene na svim destinacijama po Grčkoj u avgustu za nijansu veće nego u julu,pogotovo julskoj prvoj polovini.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najvece cene su sredinom avgusta. Tad je najlepse a i u Grckoj je praznik

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako. Elem , zbog toplote mora , cene smestaja na Tasosu uvek su za nijansu vece u avgustu , od jula, u proseku za nekih desetak posto.

Zbog toplote mora? Spic je sezone i zato su cene vece. A, zasto je spic? Mnogo je to kompleksnije od temperature vode.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao veoma zimogrozljiva osoba, zaista veoma, kazem da u trecoj trecini juna nije bilo hladno.No, to je bilo prosle godone, akko ce biti ove, ne mozemo znati ni pocetkom juna.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve je to ok,i super je to sto veci odgovara juni na Tasosu. Proslog leta je bila takva propast , da je prvog avgusta svo more pozutelo od grdnih bujica sto su se spustile niz Tasos, a o kupanju nije bilo ni pojma, sto zbog prljave vode u duzini nekih dvadesetak metara od obale , a po najvise zbog HLADNE vode. More je bilo hladno danima posle toga .

Ali , sve je to subjektivno.., Po meni je tad bilo hladno more, po drugima nije. Po meni je bilo prljavo, po drugima je bas super.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za temperaturu ste u pravu, sve je to subjektivno--sta ko voli, ali za prljavo...Pa, nesto je ili prljavo ili cisto i subjektivno i objektivno, zar ne?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prljavo je prljavo, po mojim merilima, ali ima i onih koji ce reci "Pa nije strasno, malo je prljavo" :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na prvom grafikonu možete videti prosečne temperature mora na Tasosu, a na drugom možete videti temperaturu mora tokom maja meseca.

Untitled.png

Mi već godinama odlazimo na "letovanje" u predsezoni i do sad nam nije smetalo što je more malo hladnije, ali svakako nije preporučivo svima :)

Untitled1213.png

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prljavo je prljavo, po mojim merilima, ali ima i onih koji ce reci "Pa nije strasno, malo je prljavo" :D

Sto jes`, jes`....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka