143 poruke u ovoj temi

pre 2 godine sam bio na Golden Beach -u u periodu od 12.06 do 22.06. i mogu da kažem da prijantniju morsku vodu u životu nisam osetio... Naravno napolju je bilo oko 30 C te godine tako da morate da računate i temp vazduha a u samom moru samo jedan dan došlo je do mešanja tople i hladne vode što je zanimljivo iskustvo !

Poučen time svake godine idem oko 10 juna na more i hvala Bogu nisam pogrešio što se tiče temp vode ali i vazduha...

Izmenjeno (Ramon)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine na Tasos stigli 12.06.

Prva 3 dana je bilo hladno i padala je kisa, nakon toga je bilo lepo mada je za moj ukus voda bila nesto hladnija, konkretno u Pefkariju dok je na Golden Beach- u je bila prijatna za kupanje.

Nakon Tasosa smo isli 5 dana na Atos, Jerisos, voda je tamo bila kao topla kupka u odnoisu na Tasos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predsezona je uvek lutrija. Vrućine nekada krenu od početka maja, pa se more do juna baš ugreje, a nekada ne krenu ni do sredine juna, pa more sve do jula bude hladnjikavo. Nema pravila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigli smo 07.06.2014. i svaki dan pada kisa.Temperatura vazduha je 22-24 stepena.I za sutra najavljuju slicno vreme.Nikad losije vreme nisam imao na letovanju u junu.Voda je hladna.Mali broj kupaca se usudjuje da udje u vodu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaki dan već 13 dana?!?! To je baš katastrofa... nadam se da će da se prolepša što pre.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je neuobicajeno "los jun" na Tasosu...godinama unazad sam se kupala u moru od 1. juna i voda je bila prijatna...noci i jutra su bili svezi, ali to znaci prijatni za spavanje i setnju, a preko dana je bilo bas toplo...dosla sam kad i forumas koji kaze da svaki dan pada kisa...nije padala bas svaki dan i bilo je par sparnih veceri i noci...bar na relaciji Pefkari-Potos...ali, meni bar, voda je neprijatna za kupanje...ostalo jos mogu da podnesem, za ove 2 nedelje sam pocrnela lepo, jer sam uhvatila sunce kad ga je bilo....ali ne mogu da prezalim neulazak u vodu...poslednjih 5 dana se nisam ni skvasila...ima ljudi koji se kupaju...ili su oni "celicni", ili ja "kilava", ali meni je voda hladna! Obzirom da je opste poznato koliko volim Tasos i koliko vremena u toku godine provedem ovde, jasno je da nesto nije u redu! April je bio lepsi! A momci lokalci mi rekose da je u martu bilo toplije more, jer su se oni tada kupali, a sada ni oni ne ulaze lako u vodu....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Наше (моје) искуство са временом дуж целог лета је шарено. Углавном, зависи од киша које падају по Балкану и јачих олуја које могу да погоде Тасос.

Било је "јунова" када је море било лепо, врло пријатно за купање. Било је "јулова" када изненадне олује охладе море очас, па му треба дан-два да се опет загреје (на некој изабраној плажи!). Било је "августова" који су били паклени, све док не падне киша у Бугарској или БЈРМ... а и "септемброва" који су били топлији од осталих месеци, барем преко дана. Ноћу и ујутро нису. Као и овде, уосталом. Али, море ипак држи топлоту боље од копна.

Јун је генерално дању лепо топао, море није увек. Зависи где сте на Тасосу и зависи, опет понављам, од киша. Јун се може слободно сматрати у кишан и хладнији месец, уосталом, тек данас је званично почело лето... па причамо, практично, о предсезони. Ето, искуства људи који су сада доле говоре у прилог овоме што пишем.

Ноћи и јутра су генерално у јуну хладнији него у каснија два месеца, а море се тек загрева, логично.

А субјективни осећах хладноће варира од особе до особе, па што је једном лепо, другоме је ледара... и обратно.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari.... tope se glečeri i voda pristže i klima se menja... finansije rukovode letovanjem... iz godine u godinu jun postaje jako rizičan.... stigao najduži dan u godini a kiša "šara Srbijom!

Kod nas je uvek bilo - avgust/septembar... najranije 25-ti avgust!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Вратила се пре 2 дана са Тасоса. Време је било одлично, бар мени јер не подносим врућине. Температура је била 28-29 степени, киша је падала два пута, али ноћу. Дивно за спавање, не треба клима, дању се фино обилази острво, довољно топло, без да се презнојавате и добијате сунчаницу.

Вода пријатна. Први улазак у море се чини да је хладно, али чим се поквасите нема више тог осећаја. И моје 1,5 годишње дете се брчкало без проблема. Највише смо се купали на Трипити плажи ,јер смо тамо били смештени.

Ако неком значи поређење, на Крфу у јулу вода је била много хладнија, него сад на Тасосу.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jbt da li je moguce da toliko oprecnih komentara? Pa ovo vec postaje konfuzija :)

Pa tasos bese malo ostrvce jel da, kako to da neko napise da mu 13 dana non stop pada kisa a drugi da skoro da uopste nije bilo kise? Kako se neko smrzava i ne ide nigde zbog pljuskova a drugi se ispeko na suncu? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ко је рекао да је мало острво? :)

Тасос је због планина и конфигурације подељен на неколико зона, а морске струје се другачије крећу око острва.

Ево ти извадак из сценарија једног будућег филма...

Што се тиче морфологије тла самог острва, северна половина острва је врло неприступачна, са стрмим планинским странама, и готово у потпуности се састоји од деградираног, шкриљчаног тла.

Насупрот северној, јужна половина је равнија, знатно блажих облика, те се састоји од пелитних и кречњачких стена.

Ове стене су од великог значаја за дистрибуцију надземне и подземне воде, те појаву извора на северној половини, или јаким крашким одводима воде у море на јужној половини острва.

У случају великих олуја и јаких киша, на Тасосу се вода брзо појави на површини, носећи са собом земљу и мање камење, а на југу су након олуја честе бујице, изузетно снажне и опасне.

Замишљена линија климатске поделе острва почиње од места Скала Сотирас на западу острва, а на истоку се завршава нешто јужније од места Кинира.

Ова два дела се толико разликују, да путник има утисак да је на потпуно различитим острвима, поредећи их.

Тасос је врло кишовит, а северна половина острва је по том питању врло повлашћена, пошто су ту кише чешће него на јужној половини.

Самим тим, јаке кише падају готово искључиво на северној половини острва, док се према југу падавине знатно проређују.

Велики утицај на ту појаву имају и високе планине на северу, које као какав зид задржавају облаке пуне воде, те се они "истресају" махом на северу, па је југ прилично сувљи и знатно топлији.

Често вам се може десити да, док боравите на југу острва, на северу наочиглед вас грми, сева и тутњи невреме, а код вас је лепо и топло.

Наравно, може се десити и обрнута ситуација, али су онда те олује на југу врло снажне и упечатљиве.

=====

Северна половина острва због влаге има и богатију вегетацију, густе шуме које досежу до мора, као и плантаже маслина, винограде, воћњаке и баште по долинама.

Јужна половина, напротив, због другачије морфологије тла и климе, нема пуно шума ни култура, те је углавном каменита, сувља или мање плодна.

Значи, "острво са више лица"... а ако на то додаш лична искуства, креће игранка без престанка. Ма, батали секирацију... доле је супер, видећеш.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hahaha! Del Piero, upravo sam i ja pomislila isto sto i ti!

Evo jos jednog primera: od pre neki dan, kad napisah da sam se smrzla i pokisla...kod nas celog dana, skoro, oblacno, crno nebo...na kraju se stustila kisurina samo takva...sve vreme gledamo u Limenariju, okupanu suncem, oni kisu nisu videli tog dana...to je samo nesto vise od 3 km razdaljine! :)

Ili, salju mi devojke poruku iz Potosa (700-800 m razdaljine) da bi mi dosle na plazu da se suncaju....ja im odgovaram: "Dodjite da se druzimo i pijemo kafu, ali ovde se necete nasuncati, kod mene pada kisa"! :)

Ali, vecina ljudi koje ja poznajem i koji godinama, kao i ja, dolaze u ovom periodu na Tasos, u isto mesto, slazu se da je vreme jako cudno...svako ima svoj dozivljaj, a ti ces videti kad dodjes...doduse, juce i danas su pravi letnji dani, tako da ce se lepo vreme, ocekujem, ustaliti za koji dan...vreme je! :)

Napisah ti vec: koliko ljudi, toliko razlicitih osecaja! Da je bilo, do sada, uobicajeno- NIJE, sto ne znaci da se nije moglo uzivati i iskoristiti odmor!

Izmenjeno (pefkari)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Лепота света је у очима посматрача. Значи, неко ужива на 28 степени, а 38 му је неподношљиво, док се други на 28 смрзава а на 38 ужива. Некоме киша не смета да шета и ужива, док некоме поквари расположење и не да му да изађе ван.

Ако сте решили да идете на одмор и да уживате, онда ћете уживати, а ако нисте, онда ће вам све сметати... Надам се да спадате у ову прву групу. Поздрав!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj tata, koji je dole od kraja maja, kaže da mu baš ovakvi ne mnogo vrući i delimično oblačni dani odgovaraju. Crko je od vrućine kada je par dana bilo preko 30 stepeni. I baš zato što mu vreme kakvo je sada odgovara, rešio da produži boravak :). Inače, od početka se kupa svakog dana i nije mu hladna more, kako kaže.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A u junu na ostrvu hladno,ali standard . . . :tongue:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka