Nonamed

Koju platnu karticu koristiti?

88 poruka u ovoj temi

Dali je u inostranstvu moguce placati debitnom karticom (Visa)? Pitam jer njom recimo , ne mogu da placam preko interneta, pa mi se nesto cini da nece moci ni van zemlje. Ko ima to je ona siva Raiffeisen kartica.

Naravno da moze. Moja preporuka je da trazis da ti karticu za placanja u inostranstvu vezu za devizni racun, za domaca placanja duzice ti tekuci. Nema konverzije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa valjda ova Visa elektron od banke Inteze(debitna) sve to treba da zavrsi?Kartica koja se ne vezuje za vas racun.Ubacuju se devize(evro)koliko imas i kad krenes na put,placas njome.A trebalo bi da prodje svuda i na pos,i bankomatu itd..barem su meni tako u banci rekli.Ja sam ovih dana predala zahtev za tu karticu i cekam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozes bez problema, i ja nju imam, svuda placam sa njom. I vrlo cesto je mnogo povoljnije nego kupovati evra, menjati ih i tako u krug. Naravno, uslov je da imas para na njoj. Ne mozes preko interneta da placas zato sto je ona electron kartica.

A ako hoces preko placanje preko interneta, uzmi u bilo kojoj drugoj banci VISA i placa ces bez problema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sada sam skroz zbunjena..Prosle ili pre dve god.izvadila sam debitnu internet karticu Visa,ali se ispostavilo da sa njom ne mogu da placam preko neta.Pa su mi onda oni predlozili da uzmem ovu VISA ELECTRON,pomenute banke,da bih sa ovom mogla i da placam preko neta i da koristim u inostranstvu.Imam svoju VISA karticu,koja mi je vezana za racun,ali nju nikako ne bi da koristim za internet placanja,pa sam zato isla na ovu soluciju,koliko para ubacim,toliko trosim.Nekako mi je sigurnije.Nema odrzavanja,tako da je to stvarno dobra stvar.Da li si ti pokusao ovom karticom da placas nesto preko neta,pa ti nije uspelo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ne znam zasto su ti dali electron kada ne moze preko neta?

Raiffeisen banka za placanje preko neta mislim da moze samo kreditna kartica.

Da bi placala preko neta moras da imas na kartici svih 16 brojeva, a oni to imaju samo na kreditnoj, debitne mislim ne.

Za placanje preko neta koristim debutnu viza od druge banke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Visa elektron od Inteze i Rajfajzena radi na netu. Placao sam do sada mnogo puta njima, ukljucujuci i na sajtovima za rezervaciju smestaja. Elem, i kreditne i debitne kartice imaju 16 brojeva i trocifreni sigurnosni kod. Jednostavno, neke negde prodju a negde ne prodju.

Za placanje preko neta vezati kartice na Pejpal i placati iskljucivo njime gde god je to moguce. Tako je daleko sigurnije nego svaki put kuckati broj ko zna gde.

Pod obavezno trazite i nalog za web/e-banking kod svoje banke da ne morate da idete do banke svaki put za prebacivanje novca sa racuna na racun.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@stevang hvala na informacijama.Da pojednostavnimo stvari:znaci VISA-internet debitna ocigledno nema nekakvu funkciju,a VISA-ELECTRON koja je isto(tako kazu)debitna moze da prodje svuda otprilike.Sada sam procitala i na drugoj temi:koju platnu karticu koristiti,i tamo je jedan nas clan lepo opisao razliku izmedju ove dve kartice.Jos nesto da kazem,mozda ce ovo nekom znaciti.Kada sam odlucila da odradim ovu VISA ELECTRON,prvo sam pitala u Komercijalnu banku.Njihovi uslovi su bili da se mora placati mesecno odrzavanje,nekih 300din.A banka Intesa ne naplacuje odrzavanje ,isto kao i za internet karticu. @flor ima i ta internet debitna kartica toliko brojeva+tri dodatna koji je u stvari CVC kod

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada sam trazila Visu u rajf sa svim brojevima, rekli su mi da nemaju, samo electron ili kreditna. Zato sam otvorila u drugoj banci. Mada je to bilo pre 2-3 godine, mozda su sada promenili, ali nisu je imali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lidija, ako mozes uzmi i internet karticu ne kosta te nista a mozda zatreba. Bilo je npr situacija gde mi mastercard ne prodje a visa internet prodje. Problem do procesora kartica ali u tom trenutku zgodno dodje a ne kosta nista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam vec tu karticu,nego sam htela i ovu drugu,bas zbog putovanja,da bih mogla da platim neku kafu usput,neke putarine i sl.sitnice.A ovog leta planiramo Tursku,pa sam najvise zbog tih njihovih lira,htela da imam ovu VISA ELECTRON,da se ne cimam stalno da menjam evre.

Mislim da to nije lose?Bar malo da olaksam svoj mozak od tog konvertovanja valute

Izmenjeno (DraganV)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav drugari...

Imam eurobank karticu dinarsku,debit master card ,pa me zanima jel neko takvu karticu koristio u Grckoj prilikom placanja i kakve su provizije,i uopste prihvataju li je Grci,posto znam da svi vise vole kes :blago:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

najbolja je Visa Gold , ona svugde prolazi :vestica:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja znam, ni jedna kartica, koja je vezana iskljucivo za dinarski racun, tj. dinarska je, ne prolazi ni na netu, ni ovako.

Nema veze sto je Visa, sto ima cvc i sl. Imam jednu samo dinarsku Visu i ta ne prolazi na internetu, a ni ovako u inostranstvu naravno, (mada nisam ni pokusavala).

Sve ostale, devizne (debitne npr.) ili kreditne dinarsko-devizne, mi bez problema, prolaze svuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li je do sada bilo reči o 3-D Secure platnim karticama na internetu, nama je danas zatrebala neka takva za kupovinu voznih karata za intercity voz u Francuskoj. Sajt za kupovinu ovih karata podržava samo kartice koju su "Verified by Visa", odnosno "MasterCard SecureCode" - što znači da je podržana 3-D Secure tehnologija, a za neke karte podržava i PayPal (tako smo platili karte za Thalys voz od Brisela do Pariza). Prilikom plaćanja na internetu ovim karticama, pored CVC koda na poleđini i broja same kartice, postoji još jedan neophodan podatak - šifra, koju znate samo vi. Na taj način, i ako izgubite karticu, niko je ne može zloupotrebiti na internetu, bez poznavanja šifre.

Elem, nijedna kartica koju mi imamo nije ovakva, i potražili smo koja banka ih izdaje. Našli smo nekoliko - Komercijalna, Intesa, ProCredit i Erste (možda još neka) koja ima super brzo rešenje sa Visa Electron poklon karticom, debitna prepaid kartica vezana za dinarski račun koji otvorite u banci, važi dve godine, dobija se odmah, a plaćanje u evrima se obračunava po prodajnom kursu banke. Nama je ova varijanta bila odlična jer smo odmah dobili karticu i pazarili karte koje su počele da poskupljuju i da nestaju. Eto, ako nekad nekome zatreba :cvetak: .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobio nekoliko poruka u vezi internet placanja i Pejpala, pa evo ovde da napisem iako je vec verovatno pisano.

Za internet placanja ne postoji sigurnija opcija od Pejpala. Razlog je sigurnost na najvisem nivou, enkripcija/sifrovanje transakcija, lakoca placanja (samo login i potvrda, ne treba unositi podatke na nepoznatim sajtovima), dispute/zalbe (ako nista zadovoljni placenom uslugom/proizvodom ili mislite da ste prevareni od strane prodavca, u roku od 45 dana mozete se zaliti Pejpalu i prodavac mora da odgovori ili ce Vam Pejpal vratiti novac) i jos mnogo ali od ovih ne treba da idem dalje.

"Mana" je neinformisanost ljudi koji misle da ce vezivanjem kartice za Pejpal izgubiti sav novac na istoj, sto je glupost. Vec su sanse da Vam skinu podatke sa kartice na bankomatu sa skimerom nego da izgubite novac preko PP.

Gde god imate opciju 'checkout'-a sa Pejpalom nemate brige.

Ako nekome trebaju informacije u vezi USPS, Fedex, RoyalMail i DHL neka slobodno pita.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka