spiderman

Dobra mesta za pauze i rucak

132 poruke u ovoj temi

Kao sto u naslovu stoji, gde ste pravili pauze i rucali?

Ja sam prosle godine krenuo sa klincem od godinu i osam meseci na Tasos, onako na tri cetiri sad... Nije bas bilo na tri cetiri, ali ispalo je tako do kraja. Poslusao sam savete iskusnih roditelja - putnika i krenuo u periodu kad je klinac trebao da zaspi. Po njihovim savetima trebalo je da spava skroz do Grcke, ali ...

spavao je svega nekih sat vremena. I onda se probudio na ulazu u BGD (btw krenuli smo iz Beceja) i kenjkavio se sve do Makedonije gde je, cini mi se pao u nesvest od umora. A bogami i ja! Probali smo svasta, i da pevamo, i da jurimo kamione, i da jedemo, i da se igramo igrackama i ovo i ono ....

Naravili smo pauzu na jednom parkingu gde je bio parkiran jedan kamion i mi. Malo setali, isteglili noge i ledja i ajd dalje. Avetinjski!!! Autoputem samo sibaju, kamiondzija spava, na drugom kraju parkinga neki besni psi...

E da ne bi docekao novo putovanje nespreman...

planiram za ovo leto da nabavim portabl dvd plejer (poceo je klinac da aktivno gleda crtace :D ) gde se nadam jedno dva puta po sat vremena mira i tisine. A za preostali deo puta bi voleo da imam isplanirane cesce pauze, pa molim za savet

Gde? zasto?

Naravno i u pravcu prema Grckoj i nazad

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Muka je za dete podneti put. Meni je valjad najživlja uspomena koja je ostala do današnjih dana ta - kad uđeš u kola i misliš da sat, dva, pet neće nikad da prođu. Posle to sve dodje na svoje. Ali dok si tako mali, pa još ako ti je muka.

Moj neki savet je da ne odustajete ni od polazne ideje spavanja u kolima. Pred put pustiti dete da skače, trči, bez dremki preko dana. Ako imate problema sa mučninom, Dramamine i mojih 80kg lako bace u prijatnu komu, tako da kad me drugi vozi prespavam dobar deo puta. Ideja za DVD je super, ako dete voli da gleda TV kuci (a valjda svako voli), eto rešenja.

Na tu stranu nisam skoro vozio, nekad su pauze bile standardne (Predejane, Stobi). Ja lično volim neke u prirodi, ali i pumpe tipa OMV su danas ok.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao sto u naslovu stoji, gde ste pravili pauze?

JA za preostali deo puta bi voleo da imam isplanirane cesce pauze, pa molim za savet

Gde? zasto?

Naravni i u pravcu prema Grckoj i nazad

Mozda ce mnogima biti smesno, ......

ali kada putujem, volim da odmaram i opusteno da vozim...muzika u kolima...

Ipak je to putovanje koje treba uzivati,..svidi mi se neki manastir, kafic....STOP

Nismo na trkama, pa klasika, 90km/h, 5 brzina.. ( i 140 kada se moze malo oduske)

Od Novog Sada....prethodno naspavan....850 km za 12h..

Uglavnom OMV pumpe koristim....igraliste, parking, usluga, lepota je doci na njih

Kafica, sweps

• posle Bg, na pumpi OMV ..15-20 min
  • Lapovo OMV 15-20 min
  • Vranje OMV plin...15 min
  • Motel Predjane 30 min

• Manastir Prohor 1 h
  • Granica Srb,MK 30 min * zadrzavanje visa sila

• Grcka, Evzoni 1 h * zadrzavanje visa sila

• Solun aerodrom Makedonija plin 20 min

Povratak:

• Cosmo-Solun 3h
  • free shop evzoni oko 1 h
  • Makedonija neka pumpa sa klupicom u hladu, sve zatvoreno i zapusteno ..1 h
  • Vranje pumpa OMV-plin 20 min
  • Neka pumpa uz autoput...ne znam mesto OMV, odmor 1 h..klopa, kafica, sokici (u ponoc), parking, igraliste za decu
  • Parking od Lapova....donekle prazan, mnogi spavaju...30 min

Sto se tice DVD playera, imas i one koji imaju DVD player sa TV-om..

ja sam se ipak odlucio za GPS (4.3 incha) koji ima win 4.2 CE i time omogucava, pored pesama, slika, Filmove....stavis sve sa mapama na 4Gb karticu

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bas zbog neizvesnosti da li ce klinci spavati tokom noci u autu, mi vec dve godine u grcku putujemo preko dana.

krenemo obicno popodne, izmedju 12 i 14, kada im je normalno vreme za spavanje. obicno se lepo naspavaju do prve pauze

prva pauza omv pojate

druga pauza predejane - lagani obrok

nocenje u makedoniji - negotino ili djevdjelija (bolja varijanta: super hotel, blize granici)

ujutru posle dorucka, pravo na granicu - vreme zadrzavanja od 30 do 90 minuta u zavisnosti od guzve

u solunu smo za sat vremena. obilazak jumba, nabavka u carreforu i pravac halkidiki.

stignemo taman kad treba, svi cili, vedri i odmorni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

koliko vidim OMV je izbor vecine

tnx za brze odogovore, nadam se da ima jos nekih predloga, praticemo temu...

nego, kako se putovalo pre OMV-a :D :D :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo jedna sugestija....cesto sam na tom putu....jeste OMV, ali vodite racuna, u sezoni se desavaju i kradje, i pored obezbedjenja.....parkirati blize samoj pumpi, a nikako gde parkiraju kamioni i autobusi.

Zbog hrane, "Predejane" bih zamenila sa "Dzepom", cene su tu negde vrlo slicne....a u Predejanu u sezoni se ne moze ziveti od Turaka. :)

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Predejane su sad dosta "picnuli", zaprepastio sam se ovog oktobra kad sam doživeo da su konobari ekstra uslužni i veoma brzi i efikasni...

Džep mi se nikada nije sviđao zbog malog parkinga a ako zađeš pozadi pa parkiraš opet na njihovom parkingu, opet mali parking.. Pogotovo leti..

Tako da je moj favorit za odmor Predejane.

Mada ja ne stajem tu često, od BG do granice se stigne jako brzo, Makedoniju prešišam za dva sata i onda mi je prvi onako "rahat" odmor na autoputu u Grčkoj, prva Shell pumpa, "rest area" Korinos.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

• posle Bg, na pumpi OMV ..15-20 min
  • Lapovo OMV 15-20 min
  • Vranje OMV plin...15 min
  • Motel Predjane 30 min

• Manastir Prohor 1 h
  • Granica Srb,MK 30 min
  • Grcka, Evzoni 1 h

Ово је сасвим ОК варијанта, треба правити краће паузе на сваких пар сати вожње, тако је путовање знатно безбедније.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...i onda mi je prvi onako "rahat" odmor na autoputu u Grčkoj, prva Shell pumpa, "rest area" Korinos.

:D

Zasto imam neki cudan osecaj da je ova "Shell-va" pumpa i pauza u Grckoj vezana za onaj vec cuveni "V-power"?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zbog hrane, "Predejane" bih zamenila sa "Dzepom", cene su tu negde vrlo slicne....a u Predejanu u sezoni se ne moze ziveti od Turaka. :)

U Dzepu smo pravili pauzu prosle godine u povratku, klopa je OK, ali samo mesto ne ispunjava uslov za pauzu s klincima. Puno je stepenica, nekako je sve uzbrdo - nizbrdo (sta ces, vojvodjan, pa mu smeta :D ). Cini mi se preblizu putu. I da, parking je premali. Morao sam da parkiram na prosirenju puta sa preke strane od restorana jer je samo tamo bilo mesta i dok smo klopali, ma...ac naparkirao kamion tako da ne mogu da izadjem. I naravno niko ne zna ciji je kamion. Za vreme dok sam pokusavao da nadjem vozaca, klinac jurio uzbrdo - nizbrdo i pao, pa oderao kolena.... Pa na svu muku sto lose podnosi put, jos i oderana kolena.

E da sam mogao kao u zvezdanim stazama da se teleportujem... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo jedna sugestija....cesto sam na tom putu....jeste OMV, ali vodite racuna, u sezoni se desavaju i kradje, i pored obezbedjenja.....parkirati blize samoj pumpi, a nikako gde parkiraju kamioni i autobusi.

Zbog hrane, "Predejane" bih zamenila sa "Dzepom", cene su tu negde vrlo slicne....a u Predejanu u sezoni se ne moze ziveti od Turaka. :)

• Oprez na svakom parkingu
  • Dzep ima mali parking pa je tesko naci mesto, cak i pocetkom juna kada nije sezona

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

• Oprez na svakom parkingu
  • Dzep ima mali parking pa je tesko naci mesto, cak i pocetkom juna kada nije sezona

Znas da si ti moj drug, ali ne slazem se u jednom! OMV pumpu u Lapovu zaobilaziti u sirokom luku...pretvorila se u tesku seljanu i lokalni bircuz...osoblje je totalno neprofesionalno, nezainteresovano i neljubazno...cekas pola sata da ti pridju iako ti daju znak da su te primetili cim udjes...vise puta se ponovilo-mene vise nece videti!

Codemaker je u pravu da su Predejane sredili i da je sad sasvim pristojno mesto za napraviti pauzu, jedino sto ja Dzep volim iz nekog neobjasnjivog razloga...u stvari, imam objasnjenje: godinama smo se tu zaustavljali i wc je UVEK bio cist (star i nikakav, ali CIST!), klopa je uvek bila ODLICNA, osoblje-UVEK ljubazno, spremno da ti izadje u susret i za ono sto nisi trazio, a okolo je zelenilo...valjda mi zato prija...a deca mi odavno vec nisu mala, sama idu na letovanje... :D

Spiderman, koristis moju zivotnu recenicu (onu vezanu za teleportovanje!)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja se (kao i uvek :D ) slazem sa Codemakerom. Nas izbor za pauzu je uvek Predejane. Veliki parking, supermarket gde kupim hladnu vodu i sokove za dalji put, cist toalet, ima cak i tus kabine. Jednom smo po povratku iz Grcke morali tu da prespavamo jer smo isli dalje na Zlatibor. Sobe su bile ciste, sad su sredili ceo jedan novi blok, hrana je bila odlicna.

Infoputnik, ne znam kad si ti bila tamo, ali Turci nemaju obicaj da tu svracaju, ja ih NIKAD nisam videla za sve ove godine. Opste je poznato da Turci idu u hotel Nais, tamo cak imaju i kuvara iz Turske koji im sprema njihovu hranu. Sto se Dzepa tice, nezgodna mu je pozicija na samom putu, uvek ima dilove sa autobusima da se tu zaustavljaju sa putnicima, nisam bas odusevljena...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znas da si ti moj drug, ali ne slazem se u jednom! OMV pumpu u Lapovu zaobilaziti u sirokom luku...pretvorila se u tesku seljanu i lokalni bircuz...osoblje je totalno neprofesionalno, nezainteresovano i neljubazno...cekas pola sata da ti pridju iako ti daju znak da su te primetili cim udjes..

Da tetka Pef..To sam primetio...Jos ih molis da ti naplate :D a i cekas

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zaboravila sam da dodam i da je hotel romantik u velesu veoma dobar izbor za odmor. cene veoma pristojne

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868510
    Ukupno poruka