twingo

Valensija

148 poruka u ovoj temi

@Leicester, hvala puno na brzom odgovoru i korisnim savetima :thankyou2:

Mi stižemo u Valenciju u 8:2o, videćemo sa apartmanom da li možemo da ostavimo ručni prtljag, u suprotnom će mo u one lockere na železničkoj (da li si ih koristio možda?) i pravac na doručak u Central Market. Posle obilazak centra i svih znamenitosti, ulazak u apartman, nabavka u Mercadoni i kasnije dalji planovi. Mercadona nam je iza ugla, uvek biram apartman da mi je sem blizine transfera sa aerodroma, povezanosti sa ostalim delovima, blizu i dobro snabdeven market.

Obožavam da istražujem mesta za klopu, pa čitam mišljenja i često budemo zadovoljni ili na licu mesta pronadjemo još i zanimljivije... 

Znam da automati jednostavni za upotrebu, ali si mi ulepšao dan sa onim devojkama koje su tu da pripomognu :yesss: 

Naravno da su tebi bili prioriteti istraživanje okolnih plaža i sl, a nama će biti pravi city break i nadam se da će mo ono najvažnije i videti i fotkati - to mnogo volim.  Svaki dan gledam prognozu i nadam se, pu, pu da ne ureknem, plavom nebu,...Samo neeee sivilo i kiša... I naravno sedenje u bašticama i posmatranju ljudi i života uz Aqua de Valencia... 

Biće sigurno još nekih pitanja, ali, nadam se, i leih utisaka i fotki koje ću podeliti ovde :hello:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U centru je i Primark ako te zanima kupovina kod njih.U El Corte Ingles blizu Colona takodje može biti odličan shopping i relativno povoljne cene za markiranu garderobu,mada su letnje akcije prošle.Izmedju Xative i Colona je čitav niz brendiranih radnji.

U tržnom centru El Saler je Carrefour market koji radi i nedeljom a tada nema puno marketa koji rade,ne znam da li ćete zakačiti i nedelju?Ako kupujete tradicionalnu kafu za poneti kući onda je moja preporuka Delta kafa baš tu u Carrefouru,u pakovanjima od 220 gr. sa oznakama Brazila,Kolumbije,Angole i još nekih zemalja.

Ovaj lokal sigurno ne možete promašiti u centru grada:

https://www.horchateriasantacatalina.com/

Izmenjeno (Leicester)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:thankyou2: @Leicester, uvek ja nadjem vremena da se malo prošvrćkam i po radnjama, sve već proučeno i ubačeno u planirano. Kada krenemo u Mercadonu da malo napunimo frižider, odmah na uglu i Mango autlet.....Kada smo bili u Lisabonu, baš smo bili prekoputa El Cortea, već sam istražila sajt... Ista priča i sa El Salerom, preko puta njega i hvatamo bus iz Grada nauke do El Cabanyala, pa će se i tu malo svratiti... 

Nego kako se tebi dojmio El Cabanyal? Mislim da je ipak, što je i normalno, u letnjoj sezoni živahan, a sada, nemam pojma...? Stalno merkam prognozu, milina je sedeti po bašticama, i temperatura se vrti oko 20, što je super za sve aktivnosti....

Jedino nas Wizz zeznuo, pa umesto povratnog leta u 22, pomerio za 9 ujutru i izgubismo dan...Onda i ja iskoristih mogućnost pa sa prvobitno planiranog 17. novembra, bila dobra cena, prebacih na 10, kada su cene drastično jače, pa mi kao malo lakše :rolleyes: 

Probaće se Horchata sigurno, mada će se češće konzumirati Aqua de Valencia :D

Izmenjeno (maštalica)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro si to proučila i isplanirala,imaćeš i jako prijatne temperature.U mom terminu su bile velike vrućine,takva je uvek Valensija preko leta,nije bilo za obilaske.

El Cabanyal je deo uz gradsku plažu koliko vidim,jer mi taj pojam nije nešto bio važan sam po sebi u Valensiji.Tu uz plažu je lepo i dugačko šetalište i ceo niz lepih restorana u prvom redu,tu ćete verovatno uživati.Kako idete dalje prema kopnu tu ima nekih velikih hotela ali i starijih prizemnih kuća.Tu je najlepše šetati uz samu plažu i pored luke,posebno uz zalazak sunca uveče.

U Mercadoni blizu Xative može da se sedne i pojede gotova hrana i to može biti rešenje za brz obrok ponekad,imaju dobar prženi krompir i krokete recimo,paelja i fideua su tu takodje,pica...Ako jedeš pinchose u Lizarran-u ima i slatkih i vodi računa o tome,ja sam mislio da su svi slani i prevarih se :) 

Ako ideš prema košarkaškoj hali Valensije onda bih ti preporučio restoran Carmen Carmen u Avinguda de la Plata koji nije puno daleko od hale i tu jedu uglavnom Španci i riba je odlična u okvirima dnevnog menija.Uvek je gužva i nije neki top ambijent,ali se dobro jede.

Oko muzike ti nisam pomogao jer nisam na nju naišao,uglavnom se svuda sedi i priča,neki chill out,U mestu Cullera je preko leta festival elektronske muzike i ovog leta je bila i neka tragedija zbog jakog vetra preko noći,pa je bilo i stradalih kad je pao deo bine.U mestu Gandia je možda i najpoznatija diskoteka u širem kraju i zove se Coco Loco,mnogi mladi u Valensiji nose i njihove majice.

Ne znam koja vrsta muzike te zanima,ali može da se prouči kalendar dešavanja i možda bude i nekog većeg koncerta u periodu tvog boravka u Valensiji ako se bude posrećilo.Sećam se da sam u Madridu za nekoliko dana promašio Shakiru,nekad treba i malo sreće.

Izmenjeno (Leicester)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@maštalica Mislim da je šteta što nisi isplanirala malo duži boravak u Valensiji,pa da se to pretvori i u obilazak cele bele obale ili Costa Blanca-e,ne znam da li ćeš se vraćati kasnije u taj region ali je šteta da se ne ode u Alicante i da se popneš na tvrdjavu Santa Barbara,Benidorm,neka slatka mala mesta kao što je Altea,La Villajoyosa.

Valensija nekako nije za klasičan city break kao Beč,Prag i slični kontinentalni gradovi,to je energični Mediteran i nekako nas više vuče na kretanje a manje na neko kuliranje.Isto tako nije kao Barselona i puno je manje znamenitosti i gužvi u samom gradu.

Ako voliš tvrdjave onda možeš vozom u Sagunt koji je u B zoni i možemo tamo sa SUMA karticom bez doplate vozom sa severne stanice na liniji Castello ako se ne varam.Ja sam imao paklenu vrućinu i zato se nisam peo gore,ali za jesenje vreme može biti dobra ideja.Još iz voza se vidi da dominira širom okolinom i nekako nas mami da je pohodimo :D Sagunt je kao samo malo mesto ništa posebno i čak su u restoranima malo jače cene u odnosu na Valensiju.Jedino taj zamak vredi tamo po meni.

Loše je i što su ugostiteljstvo mahom preuzeli Kinezi i treba se potruditi da bi našli neki restoran koji nije njihov :) 

Preporučio bih ti i kao jutarnju porudžbinu nešto što možda već i znaš a to je tostado con tomate u kombinaciji sa cafe con leche ili cafe solo prema afinitetu,i to obavezno u nekoj bašti u kvartu Rusafa,to je pravi jutarnji španski hedonizam :) 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Leicester, i meni je krivo što ne mogu duže, nastavnik sam, pa sam i ovo jedva uklopila...  Mi godišnje imamo pravo na 2 slobodna dana, i zato smo osudjeni da putujemo po najvišim cenama :shokiran: Valencija je trebala da bude početak spuštanja ka Andaluziji onog Uskrsa 2020.... E sada počinjemo i nadamo se da će mo ovog proleća ostvariti isplanirano....

Baš mi je krivo što nas Wiz zeznuo za dan, ali šta je tu je... nadam se da če 3 dana biti dovoljna da vidimo glavno i pobegnemo od ovog ovde... Dobro je da možemo da ostavimo odmah stvari u apartmanu i akcija kreće. Mada će mo biti sigurno i umorni jer iz Bg. krećemo kombijem do Temišvara oko 11 uveče.. .:smorilo:

Da, da Kineskih restorana, bar 10 u našoj ulici, mi ko u kineskoj četvrti, to je druga ulica od Xative, C/de Pelai, ali je i zgodno da uveće pokupimo hranu i klopamao jedno veče i u apartmanu.... Za grad umetnosti pošto planiramo da de zadržimo po danu, isfotkamo, obidjemo Oceanografic i odgledamo nešto i u Hemisfericu, taman da padne mrak, pa noćne slike, mislim da je ok restoran Neco sa švedkim stolom za oko 15 e... Nikada ne jedemo u tržnim centrima, nego ima dobru terasu sa pogledom na grad umetnosti i dobre komentare...  Ostalo će mo videti... Jedino što me brine je loša prugnoza, tj. biće kiše, ali i to je promenljivo, mada se datumi bliže... Naravno, i za to smo razradili plan šta će mo sve posetiti.... Ipak ... Let The Sunshine in :hello:

Izmenjeno (maštalica)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh,kratko je zaista 3 dana,ali Valensija nije mnogo velika i lako se obilazi naročito Ciutat Vella tj. istorijski centar,mada se i lako zaluta uličicama koje su kao lavirinti.Jeste grad dobar i za city break,ali je meni ipak favorit za klasično i ipak malo aktivnije letovanje zbog tropskih temperatura i velikog broja plaža.

Do gradske plaže se može i metroom sa Xative do Maritim Serreria stanice i onda se predje u drugo tramvajsko vozilo do stanice Grau-La Marina i tu je odmah blizu luka i plaža.Ja sam voleo da odem nazad do centra metroom na istoj trasi u suprotnom smeru.

Dosta je razvijeno i bike rental tržište i ako vas zanima da tako obidjete neke delove grada.Posebno su uredjene biciklističke staze desno od luke od plaže Pinedo ka El Saleru u parku prirode Albufera i taj se pravac isplati posebno za bicikliranje.

Ako baš bude kišovito onda su tu muzeji i zatvoreni prostori koje sam ja preskakao pošto sam imao i previše sunca koje je baš pržilo.Muzej keramike ima zanimljivu postavku po epohama i baš je impresivno videti keramičke predmete iz davnih vremena.

Ako bude igrala Valensija otidjite i do Mestalje ili do košarkaške hale ako makar malo pratite sport,što da ne.

Mislim da sam iscrpeo sve predloge i da nemam šta više da kažem :D 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. U nedelju letimo za Španiju. Pročitali smo da su od 21.10. ukinuta ograničenja za ulazak...PCR ili brzi test...No kad se malo bolje pročita piše da je Min.zdravlja ukinulo kontrole na uzlasku u zemlju, ali da i dalje važi odluka Min.unutrašnji poslova da je potrebno imati vakcinalni status, pcr ili brzi test.

Da li je neko putovao u zadnjih desetak dana i kakva su iskustva?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@maštalica Ne preporučih ti jednu zanimljivu baštu  na obodu istorijskog centra i sa pogledom na kulu Seranos,pošto si pomenula da želiš uživanje uz neki dobar pogled a ovo mesto je baš idealno za pauzu za piće i poneki tapas i da se odmori od šetnje.Sada su dosta skuplji nego ranije,a i ranije nisu bili jeftini,naziv je "La Maruja".

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187529-d4172660-Reviews-Restaurante_La_Maruja-Valencia_Province_of_Valencia_Valencian_Country.html

Dešava se da naidje i neka muzika uživo ,ali to nije sigurno da će biti.

Moguće je da si sada već tamo i očekujem detaljan izveštaj ako je to moguće :D Nećeš ići na plaže koje bi te ometale u obilascima brojnih atrakcija i nadam se da ćeš obići što više njih.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo, i ja sam video ovo oko korone i mene je zbunilo. Plus, wizz nam je na mejl poslao info da je za ulazak u španiju potreban test.

Čitajući detaljnije, zaključio sam da su stvari sledeće: ministarstvo zdravlja ne traži a ministarstvo unutrašnjih poslova traži. A ministarstvo zdravlja je to koje je zaduženo za proveru na graničnim prelazima. Tako da, to u praksi znači: potrebno je imati test ali niko ne proverava. 

Tako je bilo. Mi smo u sredu ujutru iz Temišvara leteli za Valensiju, bez da smo prethodno uradili test. Niko ništa nije pitao. Ni nas ni ostale putnike (a zbog praznika avion bio pun Srba).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo leteli iz Temišvara, četvrtak ujutru. Takođe, niko nam ništa nije tražio... A to što piše Wizz, valjda uopšteno i upućuje na dalje informisanje... Ovde sam do sada proveravala...

https://www.mfa.gov.rs/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/covid-19-uslovi-za-putovanje

Nama nisu poslali bording karte posle čekiranja, napisali da ovaj aerodrom ne prihvata elektronske karte već odštampane... Srećom, imali smo fotokopirnicu prekoputa apartmana, uradili... I drugim ljudima sa leta isto su  poslali, ili nudili uslugu da nas oni automatski čekiraju, oko 5 e po osobi, pa... toliko.

I epilog... par iza nas pokazuje na čekiranju elektronske karte i službenica mi potvrdjuje da, naravno, one važe, ne moraju da se štampaju :shokiran:

Da dodam, maske zaista svi nose u prevozu.

Inače, što nisam znala, u baštama kafića i restorana zabranjeno pušenje. Dobro, nije svuda tako striktno, opomenu vas i toliko....

Izmenjeno (maštalica)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Било је негативних коментара за комби превознике, па ме занима која је агенција у питању.

Меркам Валенсију за фебруар или неко острво, мада сам тек почела са истраживањем Мајорке :D

Да ли се на аеродрому у Валенсији иде одмах на безбедносну контролу или мора да се још једном чекира? Не премеравају кабински пртљаг као на неким аеродромима? На Бовеу цимају Румуне, па можда и они имају исту праксу :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Valensija je po meni ipak više za letovanje,gledao sam neke nedavne snimke kada je bio potop tamo zbog kiše.Ne vidim svrhu u februaru ili martu,ali ok,može biti nekih obilazaka po svežijem vremenu.

Moje iskustvo je da ne premeravaju prtljag,ali sam ja ispoštovao dimenzije.Nisam morao da se čekiram jer sam išao ka EU destinaciji,odmah sam išao na sigurnosnu.Jedino su tu na sigurnosnoj malo ozbiljniji i proučavaju detaljnije sadržaj prtljaga a druge cimaže ja nisam primetio i ne može se reći da rade neke stvari kao recimo te ozloglašene priče koje kruže o Boveu.

Izmenjeno (Leicester)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@maštalica Mozemo li cuti vase utiske iz Valensije?

Razmisljam da se na prolece uputimo tamo. Barsa nam je bas prijala u decembru a Valensiju sam tek pocela da istrazujem.

Mozda imate neki  savet sta ne treba propustiti?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26982
    Ukupno tema
    905022
    Ukupno poruka