twingo

Valensija

109 poruka u ovoj temi

Benidorm je proslo leto bio 100+ evra dan minimalno za dvoje. I bar prosle godine su uglavnom bili penzioneri i porodice sa decom, period kraj jula/pocetak avgusta.

Po meni ceo taj potez od recimo Kartahene/La Manga do Gandie, a pogotovo deo izmedju Benidorma i Denie i najlepsi mediteranski deo obale u Španiji. Em su plaze super, em ima i sta da se obidje (Kartahena, Alikante, Benidorm, Calpe itd). 

Ne bih ja sedeo na plazi u Valensiji koja je nista posebno, a na 2h voznje po meni najlepsi deo mediteranske obale Spanije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste tako kao što kažeš,sve su te plaže atraktivnije,mada i ta gradska plaža Valensije nije toliko očajna kao recimo El Postiguet u Alikanteu a samo 3 km od nje je fantastična San Juan,to treba uporediti i zaista je neverovatna razlika.U Alikanteu se treba popeti na Santa Barbara tvrdjavu zbog fantastičnog pogleda,naravno.

Prednost Valensije je taj urbani vibe jer je treći grad po veličini u Španiji,samim tim ima i puno znamenitosti,a za kupanje je šira okolina Valensijanske regije (Comunitat Valenciana),to bi trebalo da bude suština priče.Grad umetnosti i nauke,Seranova kapija,centralna pijaca,Katedrala,La Lonja,Biopark,puno je tu znamenitosti koje treba obići.Korida je isto u strogom centru,voleo bih da nekako saznam kada se održava i koliko koštaju ulaznice,nikako da ostvarim i tu želju da uživo pogledam.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo proslo leto bili stacionirani u Benidormu 10 dana i obisli celu okolinu ka Alikante i ka Denii, nakon toga Valensija 5 dana pa Madrid.

Moze lep odmor (aktivni) da se iskombinuje ali treba auto.

I na kraju, lepa je Valensija, ali meni posle svega vidjenog u Spaniji svakako nije u top 5 niti mi je wow.

Za koridu pravac Sevilja ako te zanima, od aprila do oktobra. Cene ulaznica su od 150 evra.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Može se i vozom u obilazak okoline i ja to planiram sa stanice Estacio del Nord ili Joaquin Sorolla,idu vozovi do Benidorma i Alikantea a Tram Alicante je dobar izbor za te male plaže,ide i do Denie.Zanima me istorijska priča o Dragutu i kako je sa svojim gusarima upao u Culleru i probaću da nadjem i taj muzej posvećen piratstvu u Culleri.Mada,Dragut je bio strah i trepet celog Mediterana.

Izmenjeno (Leicester)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26790
    Ukupno tema
    899349
    Ukupno poruka