twingo

Valensija

117 poruka u ovoj temi

Benidorm je proslo leto bio 100+ evra dan minimalno za dvoje. I bar prosle godine su uglavnom bili penzioneri i porodice sa decom, period kraj jula/pocetak avgusta.

Po meni ceo taj potez od recimo Kartahene/La Manga do Gandie, a pogotovo deo izmedju Benidorma i Denie i najlepsi mediteranski deo obale u Španiji. Em su plaze super, em ima i sta da se obidje (Kartahena, Alikante, Benidorm, Calpe itd). 

Ne bih ja sedeo na plazi u Valensiji koja je nista posebno, a na 2h voznje po meni najlepsi deo mediteranske obale Spanije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste tako kao što kažeš,sve su te plaže atraktivnije,mada i ta gradska plaža Valensije nije toliko očajna kao recimo El Postiguet u Alikanteu a samo 3 km od nje je fantastična San Juan,to treba uporediti i zaista je neverovatna razlika.U Alikanteu se treba popeti na Santa Barbara tvrdjavu zbog fantastičnog pogleda,naravno.

Prednost Valensije je taj urbani vibe jer je treći grad po veličini u Španiji,samim tim ima i puno znamenitosti,a za kupanje je šira okolina Valensijanske regije (Comunitat Valenciana),to bi trebalo da bude suština priče.Grad umetnosti i nauke,Seranova kapija,centralna pijaca,Katedrala,La Lonja,Biopark,puno je tu znamenitosti koje treba obići.Korida je isto u strogom centru,voleo bih da nekako saznam kada se održava i koliko koštaju ulaznice,nikako da ostvarim i tu želju da uživo pogledam.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo proslo leto bili stacionirani u Benidormu 10 dana i obisli celu okolinu ka Alikante i ka Denii, nakon toga Valensija 5 dana pa Madrid.

Moze lep odmor (aktivni) da se iskombinuje ali treba auto.

I na kraju, lepa je Valensija, ali meni posle svega vidjenog u Spaniji svakako nije u top 5 niti mi je wow.

Za koridu pravac Sevilja ako te zanima, od aprila do oktobra. Cene ulaznica su od 150 evra.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Može se i vozom u obilazak okoline i ja to planiram sa stanice Estacio del Nord ili Joaquin Sorolla,idu vozovi do Benidorma i Alikantea a Tram Alicante je dobar izbor za te male plaže,ide i do Denie.Zanima me istorijska priča o Dragutu i kako je sa svojim gusarima upao u Culleru i probaću da nadjem i taj muzej posvećen piratstvu u Culleri.Mada,Dragut je bio strah i trepet celog Mediterana.

Izmenjeno (Leicester)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do kraja jula u Valensiji je svake nedelje besplatan prevoz metroom i tramvajem - u metrou su kapije otvorene, a za tramvaj nedeljom ne treba validirati kartu na stanici pre nego što se uđe u tramvaj. Maske su obavezne u prevozu, 99% ljudi ih nosi, a postoje povremene kontrole i oni koji ne nose maske moraju da ih stave, ili budu izbačeni napolje.

Takođe, neki muzeji u vlasništvu grada (ili države) su privremeno besplatni - Berza svile, Serano i Kvart kule i još neki. Proverite ipak, pošto su, kad smo mi bili tamo, ulaz ponegde (arheološko nalazište kod katedrale, palata Cervello) ipak naplaćivali, iako je pisalo da je besplatan.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@pzglc Kakve su cene hrane i pića po restoranima u centru ili van centra recimo za menu del dia? Do kada traju letnji popusti za shopping i da li ih koristite za kupovinu po buticima?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam video pitanje :)

Sad razmišljam, ali čini mi se da nismo nijednom uzeli menu del dia, ali koliko sam video, cene idu od nekih 12 evra pa naviše, u zavisnosti od toga da li je uključeno piće, dezert i slično. Uvek je bilo nešto što nam se više svidelo :D Dosta restorana naplaćuje dnevni meni skuplje vikendom nego radnim danom. Cene za paelju u restoranima se kreću od nekih 13 evra po osobi za valensijansku paelju pa naviše za različite vrste morskih paelja, i minimum je porudžbina za dve osobe (pričam o restoranima koji važe za autentične paelja restorane). Espreso je od 1,5 evra do 2, kapućino od 2 evra do nekih 2,5. Agua de Valencia je 10 evra za bokal za dvoje tamo gde smo je probali i bila je odlična. Pivo u većini restorana u kojima smo bili ne služe u kriglama, imaju malu čašu, veliku čašu (koja je otprilike 3-4 decilitra) i flašice. Cena za veliku čašu je nekih 3-4 evra, kako gde. Ako idete u stan, a ne u hotel, i raspoloženi ste za kuvanje, gambori u prodavnicama koštaju 10 evra kilo i izgledaju odlično. Takođe, u Mercadoni ima gotovih jela, porcija fideue je 4,7 evra, ukusna je i obilna.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@pzglc Da li si išao i u neke restorane u kvartovima ispod Russafe kao što su En Corts, Mallilla,Na Rovella,Montolivet,Quatre Carreres? Recimo restorani  Bulevar 79,Costa Azul,La Fonda,Sant Jhoane,to su sve latino restorani,kolumbijski,ekvatorski ili paragvajski.Imaju i neke kineske restorane u tom delu,američke itd.

Vidim da su u tom delu nešto niže cene nego u skupljoj centralnoj zoni,a tako je bilo i pre nekoliko godina.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako trazite let za Valensiju u septembru, preko kog sajta, ima li direktnih povratnih letova za  trecu dekadu septembra iz BGa a da su pristojne cene a da je bez presedanja?

Da li se letovi otkazuju?

Imate li preporuku za povoljan smestaj u Valensiji?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@pzglc Da li si išao i u neke restorane u kvartovima ispod Russafe kao što su En Corts, Mallilla,Na Rovella,Montolivet,Quatre Carreres? Recimo restorani  Bulevar 79,Costa Azul,La Fonda,Sant Jhoane,to su sve latino restorani,kolumbijski,ekvatorski ili paragvajski.Imaju i neke kineske restorane u tom delu,američke itd.

Vidim da su u tom delu nešto niže cene nego u skupljoj centralnoj zoni,a tako je bilo i pre nekoliko godina.

Nisam išao na tu stranu. Po Rusafi smo šetali jedno popodne, ali nismo seli u neki restoran. Uglavnom smo bili ili po centru, ili po Benimacletu, pošto smo tamo bili smešteni. Samaruk je ok tapas bar u tom delu. Nemaju veliki izbor, uglavnom je morska hrana, ali je ukusno i nije skupo.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@vrtlarka Vrlo teško je da bude povoljno iz Beograda,ali ipak treba pratiti cene Air Serbia ili Wizz Air ako se ide preko Barselone.

Ja sam otišao sada preko Bergama i nisu proveravali kovid papire.Za smeštaj ima raznih cena,ali je sve više skupo i nema više skoro ničega povoljnog.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ostavio bih neke utiske sa putovanja,ali ne znam u kom pravcu da pišem jer tema nije baš aktivna.Ako nekoga nešto zanima,mogu pružiti odgovore ako umem da odgovorim.Cene su ostale na sličnom nivou kao pre par godina i poskupljenja nisu drastična kao kod nas.Hrana zaista nije skupa i ima povoljnih restorana za dnevni meni.U subotu i nedelju budu malo veće cene u restoranima jer tada se masovnije dolazi.Nedeljom rade pojedine prodavnice kao što je Carrefour u tržnom centru Saler,ima ih još nekoliko.Najbolje plaže su u mestima Cullera i Gandia od te neke bliže okoline,gradska plaža je ubedljivo najposećenija.

Mislim da se za letove može dobiti najbolja cena preko konekcija niskobudžetnih avio kompanija Ryanair i Wizzair,nisam baš pratio da li je linija Air Serbia sezonska ili stalna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.