twingo

Valensija

113 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima, imao bih par pitanja u vezi Valensije, pa ako se neko nadje da odgovori, bicu jako zahvalan. 

Za par dana me put vodi u Valensiju preko Kasteljona, da li je neko imao iskustva sa transferom/prevozom iz  gore pomenutog Kasteljona do Valensije? 

Planiram par dana da rentiram kola, kakva su iskustva sa lokalnim rent a car agencijama? 

Takodje pokusavam da pronadjem cene putarina na potezu od Valensije pa do Sevilje preko Granade, al brojke koje dobijam poprilicno osciliraju, od toga da ih uopste nema do nekih odokativno poprilicno velikih suma za tih 500,600km, ako je neko imao iskustva sa takvom rutom, bio bih zahvalan. 

Unapred hvala. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veoma lep i koristan post. Planiram Valensiju na jesen u sopstvenoj reziji, a spojila bih je sa obilaskom Andaluzije. Da li znate mozda koji je najjeftiniji nacin da se iz Valensije dodje do Malage?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Veoma lep i koristan post. Planiram Valensiju na jesen u sopstvenoj reziji, a spojila bih je sa obilaskom Andaluzije. Da li znate mozda koji je najjeftiniji nacin da se iz Valensije dodje do Malage?

Hvala. Sto se tice tvog pitanja prvo sto mi palo na pamet je avion. Idi na skyscanner pa pogledaj za datum koji ti odgovara. Ja sam onako na brzinu pogledao i vidim da recimo krajem septembra ima Iberijinih direktnih letova za 40 evra. Mislim da od toga neces naci bolje s obzirom da je razdaljina preko 600km i da vozom putovanje traje preko 10 sati a cena je sigurno veca. Ja sam u Malagi u julu i vec pocinjem pripreme i jedva cekam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Onda ocekujem detaljan izvestaj iz Malage, posto ja idem tek na jesen. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Sanjitza_bg Занимљиво у корона доба.  ?:D

Иначe планирам једне године да посетим Валенсију, можда у комбинацији са Мадридом или опет када се будем вратио Барселони.

Оно што видим на гуглу је да појединачна карта кошта од  €1.50 до  €3.90 , у зависности од тога да ли је А или последња Д зона, где се налази и аеродром.

Чини ми се да се највише исплате ове за 10 валидирања које коштају од  €7.60 до €21.00, стим што ми се чини да скоро све што треба видети се налази у овој зони А, дакле централном делу. 

Мало је глупо што су тако поделили град по зонама и што не видим да имају дневне карте.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa da,tako su u Valensiji organizovali gradski prevoz i tu ništa ne možemo.Busevi čak bolje pokrivaju grad od metroa.Doduse,metro se stalno širi i puno znači za turiste u letnjem periodu to što imamo metro do gradske plaže.Sve zavisi gde se odsedne.Nije skup smestaj u ovom divnom gradu.

Mislim da imaju karte za 1,2 i 3 dana za EMT Valencia,važe za buseve i metro.To je podeljeno i po zonama.Pisao sam ranije o tome.

Sada ima ljudi sa novim informacijama i bilo bi lepo da napišu svoje utiske iz Valensije.

Izmenjeno (Leicester)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Па да, у праву си, нашао сам на EMT Valencia, дневне карте за прву зону.
T1/T2/T3
Unlimited travel for 1 person over 1, 2, or 3 days. Recommended for visitors and tourists.
Price : 4,00/6,70/9,70 €
Valid: EMT and Metro zone A.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve zavisi koliko si dana u Valensiji,možeš uzimati i spajati te T kartice.Mogu se kupiti odmah na aerodromu na metro stanici,normalno uz onu obaveznu aerodromsku od 4.90 €.Ako tu zaboraviš da kupiš, imaju šalter i na Xativa metro stanici u centru,tu je iznad Korida.Zona A pokriva skoro ceo grad,nisam išao van nje.Puno toga nisam obilazio zbog odlazaka na plažu.

Imam preporuku i za divan smestaj kod jedne super bake preko air bnb.Bas se bojim da li je preživela ovaj virus.Ako nekome treba preporuka,može u inbox.Prava toplina doma i svaki dan me pitala da li je sve dobro,doduše govori samo španski.Taj smeštaj mi je takođe preporučio jedan forumas.Nadam se da je ona i dalje dobro.Pitanje je da li izdaje sada tokom pandemije.Do metro stanice Av. del Cid sam imao oko 900m a u blizini je bus koji vodi u sam centar grada.Vise sam išao metroom zbog odlaska na plažu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Leicester То су све планови за следећу годину, а највероватније можда и за 2022.

И наравно гледаћу да избегнем крај јула и август, због врућина, идеалан би био јун или крај маја.

Што се тиче Шпаније био сам само у Барселони и сам знаш колико смешно звучи кад кажеш Шпанија, пошто сам видео само две шпанске заставе, једну сам сликао као да сам видео неко чудо.

Моја шпанска тура је подељена на три дела. 

1. Андалузија је једна целина и може се организовати, о томе сам ти писао на тој теми.

2. Мадрид + Лисабон, јер има јефтиних чартер летова, па ако буде довољно времена може се без проблема спојити та два града.

3. Валенсија у некој комбинацији са Барселоном или ако Лисабон испадне из игре, можда Мадрид + Валенсија, ова трећа опција ми није најреалнија, али никад се не зна. Валенсија ме највише привлачи због своје футуристичке архитектуре, разликује се од других градова.  И посетио бих The City of Arts and Sciences.

Иначе, посетим и ја градске плаже, али на кратко, не користим одмор као морску дестинацију где бих био по цео дан на плажи, тако да имам више времена да истражим град, знаменитости и музеје.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio sam u svim tim gradovima,Ryanair ih dobro povezuje a ima i lokalnih vozova ako je neka bliža konekcija.Samo da se pregura ovaj virus,baš se odužio.

Mislim da je Costa Blanca odlicna i za klasično letovanje ako odeš u Benidorm i Alicante,to je sve Comunitat Valenciana.Tu je veliki broj manjih mesta i plaza.

Mene je eto uhvatio taj morski kompleks u Valensiji i bejah stalno na plaži i uz luku,La Malvarosa lokacija.Imas puno toga,taj grad umetnosti i nauke koji si pomenuo,zoo vrt,imaju i neki akvarijum u kome nisam bio.Centar je divan za šetnju,baš prijatan.

Prošle godine sam imao ulaznice za muzički festival koji je trebao biti održan u blizini parka prirode Albufeira,možda sam pogrešio naziv.I otkazan je zbog zaštite faune na tom području.Isti festival je bio 2018. u luci i bilo je super tada.

Nećeš pogrešiti sa bilo kojim od ovih gradova i u bilo kojoj kombinaciji.

Iz Valensije možeš do Alikantea sa železničke stanice Joaquin Sorolla,ja sam išao odatle,mada možda bude zgodnijih vozova i sa Estacio del Nord koja je u strogom centru.

Ja sam bio neko ko ne putuje vozom,ali sam se skroz opustio sa španskim vozovima.Slobodno se može sa njima bilo gde.Za Iberijsko poluostrvo mi je Ryanair favorit u vazduhu a Renfe na kopnu,što se Španije tiče.

Mislim da bi Valensija bila dobra u kombinaciji sa Madridom a da se Lisabon kombinuje sa Portom.Mada ne mora nužno tako.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da li znate kakva bi bila kombinacija Lisabon-Andaluzija? Da li ima vozova ili (flix) buseva na relaciji recimo Lisabon-Sevilja? Pitanje ne pripada bas ovoj temi, ali da se nadovezem na prethodno oko kombinovanja vise gradova, a ta relacija mi deluje primamljivo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da li znate kakva bi bila kombinacija Lisabon-Andaluzija? Da li ima vozova ili (flix) buseva na relaciji recimo Lisabon-Sevilja? Pitanje ne pripada bas ovoj temi, ali da se nadovezem na prethodno oko kombinovanja vise gradova, a ta relacija mi deluje primamljivo.

Čini mi se da sam video da postoji ta Flixbus konekcija.Nisam skoro gledao Flixbus linije,ali znam da pre virusa nisu stigli do Valensije.Nema ih puno u Španiji sa linijama.Ima tih kulturoloških sličnosti izmedju Lisabona i Andaluzije,to je maštovita kombinacija.Mozda ima i nekih letova,treba istražiti moguće konekcije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26814
    Ukupno tema
    900640
    Ukupno poruka