twingo

Valensija

117 poruka u ovoj temi

@ Leicesteru

Slažem se sa prethodnim komentarima, šteta bi bilo da ne odes do Alikantea kad si već u tom delu Španije. Valensija je interesantnija i mnogo vise stvari ima da se vidi  ali što se tiče plaža i mora Alikante i Benidorm su ipak daleko bolja opcija. Opet ako imas malo dana na raspolaganju onda ih ne vredi trošiti na udaljenije izlete...

Što se tiče udaljenosti plaze u Valensiji od grada ona je dosta velika, metro nije najbolje rešenje jer ne ide do obale. Ja sam najviše koristio bus a poneki put i tramvaje, sve je klimatizovano, cisto, novo i relativno brzo se stigne od centra do Malvarose. Evo linka sajta za prevoz po Valensiji :  https://www.emtvalencia.es/ciudadano/index.php.      

Moje iskustvo sa plazom u Valensiji je slično kao i kod Irule-a, vetrovito, zamućena voda, ogromno i cisto. Alikante i pogotovo Benidorm su letnje turističke destinacije krcate turistima uglavnom iz Engleske ali ima dosta i Francuza i Skandinavaca. Evo i par slika plaza iz jula 2015. godine kada sam ja letovao tamo...

VALENSIJA - LA MALVARROSA

IMG_0334.thumb.JPG.0bcbedd0d3522d723c976IMG_0335.thumb.JPG.8ec737246b9ad11831dae

ALIKANTE - SAN JUAN

IMG_0376.thumb.JPG.fd43267fa07020c861a23IMG_20150714_161438.jpg.9c0852661a3bd6b8

BENIDORM - LEVANTE I PONIENTE

IMG_0682.thumb.JPG.f1fe629890e2cacf9deacIMG_20150715_175225.jpg.468f99908d21ef8b

Izmenjeno (hiperion)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hiperion,hvala puno,ovo je baš konkretna i ilustrovana pomoć,baš mi se sviđaju slike.Vidi se da su plaže i more lepši u Alikanteu i Benidormu kao što kažeš,i meni je ta destinacija bila prioritet ali su mi termini letova iz Bergama bili jako nepovoljni a do Valensije imam dobre termine.Ovo izgleda dosta bolje u poređenju sa okeanskim plažama oko Lisabona i Porta jer su tamo pre svega surferske plaže i nemoguće je plivanje,okeanska voda je bukvalno ledena i ne može se izdržati dugo.Jedina prednost ledene vode je što nema ajkula,a neko je ove godine na plaži De las Arenas kod Valensije snimio ajkulu i postavio na yt,ne znam da li je ta vrsta ajkule opasna ili je u pitanju neka bezopasna.Nije zgodno kada preti takva vrsta opasnosti,ali šta je tu je,nema puno udaljavanja od obale.

Izmenjeno (Leicester)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ostala mi je Bono Travel Card, jos 4 voznje, vazi za metro i EMT buseve

Ako nekome treba...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Roy,da li je to najbolja varijanta za kretanje po Valensiji?Da li se može od/do aerodroma sa tim vožnjama?Šta su to EMT busevi,možda aerodromski?Meni je isto tako ostala metro karta za Madrid od 5 dana,doduše pronašao sam je slučajno kada je nekom ispala a nije mi se niko javio iako sam se raspitivao čija je.Da li prodaješ ili poklanjaš?Ako ideš ka Madridu,možemo i da zamenimo.

Izmenjeno (Leicester)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Platio sam ulaz na Marenostrum Xperience festival elektronske muzike u Valensiji 6-7.jul a lokacija je La Marina Sur,Imam i promotivni kod za popust od 5 €,ako nekog zanima ovaj festival,mada teško je to očekivati jer je prilično tiha tema i bez postova.Ako nekog zanima,trenutno je najbolja varijanta sa prostora Balkana direktan let iz Sofije,Ryanair do Valensije.Trebao sam možda  i ja tako,ali šta je tu je.Iz Budimpešte ide skuplji Wizz,mada nisam siguran da li uopšte leti do Valensije?Temišvar više nema direktan let.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Wizz leti iz Temisvara za Valensiju, samo sto je prilicno skupo, u tvom terminu, npr. da odes 6.jula i vratis se 9.jula., povratna karta je 315 evra,  sad sam gledala. Za 2.juli je jos skuplje. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Wizz leti iz Temisvara za Valensiju, samo sto je prilicno skupo, u tvom terminu, npr. da odes 6.jula i vratis se 9.jula., povratna karta je 315 evra,  sad sam gledala. Za 2.juli je jos skuplje. 

Nisam znao da leti Wizz iz Temišvara,ali mi ne odgovara jer koristim samo Ryanair zbog nižih cena,dva dozvoljena prtljaga i bolje mreže letova.Bukirao sam odavno letove za Valensiju,još početkom januara.Platio sam 4 leta oko 120 €.Moraju da se planiraju na vreme ovakva putovanja :) Već sam bukirao i Andaluziju za novembar,ali to je off topic.Isplanirao sam ovaj festival mada još nisu objavili line-up.Košta trenutno 40 € za dva dana festivala,a da sam bio malo brži platio bih 35 €.Do skoro je bio formular za bukiranje samo na španskom,pa su ubacili engleski i bez toga ne verujem da bih bukirao.Mada je karta koju su mi poslali na e-mail samo na španskom,gledaju samo sebe a turiste ko šiša.Sada je puno ovakvih festivala elektronske muzike po celoj Evropi i treba izdvojiti prilično novca da bi se otišlo makar na nekoliko.Nažalost,Avicii nije izdržao te stresove a nije mogao izaći iz toga jer se tu vrti mnogo novca.

Izmenjeno (Leicester)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I moje karte za tenis su kompletno na spanskom, iako je to jos vise "medjunarodna" stvar od tog festivala. Velike nacije, nece da koriste druge jezike.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam kako to funkcionise sa Wizzom.  Gde god sam hteo da ostavim samo let bilo je vrlo skupo, a onda kad odem na Wizztours bude povoljno, jedva malo skuplje od cene leta budu i nocenje u hotelu..za Madrid kad sam pogledao povratni let 230e, a ja platio 5 noci i povratni let preko njih 300.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I moje karte za tenis su kompletno na spanskom, iako je to jos vise "medjunarodna" stvar od tog festivala. Velike nacije, nece da koriste druge jezike.

Ovo je muzički festival Marenostrum Xperinece,pogledaj njihove video snimke na yt gde se obraćaju na engleskom.Dovode strane dj-eve i to nije neki tipično španski festival.Jesu velika nacija,ali me čudi zašto nisu odštampali ulaznicu dvojezično.Preveo sam pomoću google prevoda i tu pišu neke vrlo važne stvari i pravila,recimo zabranjuju nasilje,poziv na nasilje,ne sme se biti u alkoholisanom stanju na ulazu itd.Ako se neko dobro ne informiše,upada u problem,a to smo obično mi turisti.

https://www.youtube.com/watch?v=96zOWVM2JP0

Izmenjeno (Leicester)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav iz sunčane Valensije,juče stigao i za sada upoznao samo okruženje smeštaja i bio na plaži Las Arenas i La Malvarrosa.Ima tuševa,kabine nisam video za sada.Sitan pesak,more toplo,lepo je.Više mi se svidja od Madrida,logično,primorski je grad.Smeštaj je odličan,u zgradi u ulici Ruben Vela.Metro ne pokriva ovaj deo pa moram autobusima do plaže uz presedanje.A ipak je prilično urbano,ulica Peris y Valero,puno različitih sadržaja i povoljne su cene.Roy mi je puno pomogao i pomaže mi oko destinacije "Valjentia",tako je izgovaraju Valensijanci.Gratias Roy :)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam se zahvalio Hiperionu a puno mi je pomogao i detaljno je i tačno opisao plaže u Valensiji.Sada su proširili metro do marine,tu u blizini počinje Las Arenas plaža tako da se može metroom do mora.Autobusi su uglavnom kružni,retko gde su u istoj ulici oba smera mada ih ima.Recimo,odem do plaže sa 89 i 19 a vratim se sa 19 i 90.Noćas je bio Marenostrum festival,ujutru sam prošetao oko 4 km mada je bilo buseva,nisam morao.Red bull 3 eura na festivalu,nije skupo.Puno je restorana svuda,opušteni ambijent,bukvalno odlično za odmor.I grad i more u jednom,odlično za ljude koji ne mogu bez urbane sredine na moru.Grad umetnosti i nauke baš odudara izgledom,gradjani su se tada bunili zbog cena gradnje i nesklada sa okolinom,moguće da su bili u pravu.Danas je u centru bila neka promocija,delili su likere sa bademom i još neke napitke,zanimljivo.Da se vratim na metro,od/do aerodroma je četvrta zona i plaća se posebno,3.90 po pravcu.Kartica za EMT vozila košta 2.00 i može se dopuniti sa 3 dana najviše,ili 10 vožnji.Jedna vožnja traje neko vreme,u okviru koga je moguće promeniti vozila,ali to nije baš dugo.Ta kartica važi za metro i autobuse,tramvaja nema u VLC.Nema šverca,u metrou se validira i kada se izlazi,ima vrata,a u autobuse se ulazi samo kod vozača.

Izmenjeno (Leicester)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se tiče odlaska metroom do mora,ključna stanica je Maritim Serreria koja je na linijama 5 i 7 poslednja.Tu se validirate sa desne strane i predje se na liniju 8 Marina Reial Juan Carlos,ta stanica je poslednja i ona nam je cilj,treća je po redu.Kada se stigne na stanicu tada ugledamo dva velika jarbola sa valensijanskom i španskom zastavom i idemo ka njima,tu počinje Platja de Las Arenas i u produžetku je La Malvarrosa.Ako ne ponesete rekvizite za plažu,nije problem jer ima povoljnih uz Malvarrosa plažu,ima svega.

Ako neko dolazi sada,ima odličnih popusta na potezu od Colon metro stanice do koride,tu je veliki broj poznatih brendova.U Pull&Bear su totalna sniženja,nisam nikad video tako kvalitetnu garderobu za nekoliko eura,unutra je haos od gužve.I ne samo tamo,bar u još desetak radnji,u H&M,stradivarius,Springfield...Cene u restoranima su kao i kod nas,u centru malo skuplje ali je tu i lepše,naravno.Treba gledati meni dana,recimo uzeo sam večeras Paelju i Sangriju za 10 eura u restoranu La Maruja na obodu centra,kod kule iza koje je park Turija.To je nekadašnja plavna reka a danas 10 km parkova.Od marketa mi je najbolji Mercadona a dobri su i Dia i Aldi.Flaširana voda je jeftinija nego kod nas.Sve u svemu,ovde nije skupo a prelepo je.Imaju i Hard Rock Cafe kao i svi važniji gradovi.Ništa bez klime u apartmanima,čak i preko noći bude 30 stepeni.Upravo zbog vrućine nisam ništa obilazio u okolini,a i lepo je u VLC pa bi mi nekako bilo žao.Čak se i more toliko ne muti od peska kada se smiri,a bilo je mirnije u  poslednja 2-3 dana,talasi su bili manji.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam nešto puno slikao po Valensiji,više sam uživao u sjajnom i sunčanom gradu što bi rekao Miroslav Djukić,bivši trener i fudbaler Valensije,možda neko pamti njegovu izjavu kada su ga iznervirali novinari.Pominjao je Štitar kod Šapca uz psovku i prelepu i sunčanu Valensiju :) Ipak,postaviću to malo slika sa ove destinacije.Lepo je bilo i vraćam se Valensiji sigurno,sledeći put u nekoj kombinaciji sa Alikanteom,Benidormom,ili šta već budem našao u toj regiji.U obzir dolazi cela Comunitat Valenciana a to je prilično prostrana regija.Ako nekome budu trebale neke informacije,tu sam,mada mislim da sam pisao o svemu.Najbitnije je snalaženje sa prevozom do plaža i centra,ako neko nema smeštaj u centru.Hvala svima na pomoći u vezi Valensije.Biće mi drago ako mogu i ja pomoći nekome informacijama.

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

010.JPG

011.JPG

012.JPG

013.JPG

014.JPG

015.JPG

016.JPG

017.JPG

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo bih da osvežim temu jer mislim da to Valensija svakako zaslužuje. Bila sam nedelju dana u Valensiji krajem marta. Na žalost, stigli smo posle Las Fallas-a, ali s druge strane nije bilo velike gužve i mogli smo na miru da razgledamo grad, a grad je prelep i ima jako puno sadržaja. Za sada sam stigla da napišem samo tekst o Okeanografiku, a da sam i samo zbog Okeanografskog parka išla u Valensiju, vredelo bi. Ima na mom blogu i video snimaka iz Valensije, a reportažu sa kompletiranim utiscima o gradu ću nadam se napisati ovih dana.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26823
    Ukupno tema
    901189
    Ukupno poruka