twingo

Valensija

148 poruka u ovoj temi

Pozdrav,

 

da li mi neko moze reci kako ste stigli do Valensije? i da li je preporucljivo da se ide sa malim detetom ( oko godinu dana starosti).

Suprug i ja smo veliki ljubitelji Spanije i dosta smo obilazili ukljucujuci i pripadajuca ostrva... pa smo mislili da idemo sa malisanom ove godine u Valensiju tj okolinu...

 

Hvala

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam odakle ste ali avio direktna veza wizz air let temisvar valencia,a iz bg ima let do ciriha pa cirih alikante gradic oko 40 km od valencie inace turisticki centar.sve moze i sa malim detetom zasto da ne.mislim da je ici automobilom predaleko i skupo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u maju, junu? Temp vode, vazduha, kupanje, talasi? Benidorm...hvala!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zanima me kako najbolje stici do grada sa aerodroma recimo do mesta gde sam rezervisao, kako da znam koja linija tu ide i kako kojim linijama stici do plaze. Kako se kupuju karte i sta kad ih kupite jel po sistemu bus blusa ili postoji drugi nacin cekiranja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne znam gde se ljudi raspituju za spaniju kao destinaciju a da im tamo pise kako spanci divane engleski iole...

isto vazi i za juznu i latinsku ameriku.

njima je engleski bitan koliko i lanjski sneg..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda će nekom zvučati smešno, ali posle jedne ture koja je obuhvatla Madrid, Toledo, Kordobu, Sevilju, Granadu, Malagu.... i kada više nemaš gde da primaš tu koncentraciju lepote, posebno one vezane za nasleđe Mavara, i kada pomisliš da više ne možeš da primaš nove utiske dođe ZOO vrt u Valensiji. Fenomelan provod!

DSC03590.JPG

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slazem se,bio sam u zoo vrtu,savrseno stvarno

U 1/14/2016 at 8:14, Mamaia je rekao/la:

Ne znam odakle ste ali avio direktna veza wizz air let temisvar valencia,a iz bg ima let do ciriha pa cirih alikante gradic oko 40 km od valencie inace turisticki centar.sve moze i sa malim detetom zasto da ne.mislim da je ici automobilom predaleko i skupo.

alicante je oko 170km udaljen od valensije,svakako da je najbolje resenje od temisvara direktan let za valensiju.do temisvara gea tursom imaju polaske svakok dana.najbrze i najjefinije

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

da li je neko išao na neke izlete u okolin Valensije, na primer u Alikante ili Mursiju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sasvim slucajno i neplanirano za godinu dana treci put idem u Spaniju. Kupio karte za januar, slecem u Alikante a povratak iz Valensije.

Jako povoljan smestaj preko airbnb.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isplanirao sam Valensiju za jul,kupljene karte Ryanair na relaciji Niš-Bergamo-Valencia.Otpali su mi prvobitni planovi za Costa Blanca regiju i Siciliju zbog nemogućnosti da se sve uklopi.Smeštaj mi je Piso en ruzafa preko booking.com,nešto kao privatni pansion ili apartmani,ako je neko boravio tu dobro bi mi došla iskustva.Deo grada je Eixample ili Russafa,nešto od tih zanimljivih naziva.Informisao sam se da je aerodrom u metro zoni D što znači da je povratna vožnja nešto preko 7€ što se tiče aerodroma,to je dosta nepovoljnije u odnosu na Madrid,Lisabon ili Porto jer je u tim gradovima aerodrom u istoj tarifnoj zoni kao i centar grada.Cene za metro su malo veće,ali već sam se na to navikao što se tiče Iberijskog poluostrva.Pošto je letnja sezona,tada će glavna lokacija biti gradska plaža La Malvarrosa uz ostale plaže u blizini,Verovatno neću ići ka Alikanteu i Benidormu jer taj deo zaslužuje neko posebno i ciljano putovanje.

Izmenjeno (Leicester)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

lokacija ti je vrhunska i sigurno ce ti se svideti, sto se tice nocnog zivota to je manje vise centar ;)

greota da ne odes do Alikantea, posto je po meni on premali i nedovoljno interesantan za ostanak od duze od par dana tako da sveukupno mislim da ti je veci trosak da ides bas specijalno u Alikante pa mozda bolje da odradis to sve odjednom, ionako su im vozovi vrhunski a brzo se spicis do dole (malo manje od 2 sata), pritom ti je glavna zeleznicka 5 min od Ruzafe :)

ja sam iz Valensije dva puta isao do Alikantea, bilo mi toplije more a bogami i blize od smestaja posto je mana Valensije to da je plaza u principu daleko od grada, jer sve sto valja od smestaja je tu oko centra a deo blizi plazi je u principu vrlo neinteresantan za turiste

koliko su ti ispale te karte? jel si razmisljao mozda o varijanti da ides Vuelingom direkt odavde do Barse pa tamo par dana a onda voz ili low cost do VLC?

Izmenjeno (iRule)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukupno 4 leta su izašla oko 115 €,Ryanair,Niš-Bergamo-Valensija-Torino-Bergamo-Niš.Od Torina do Bergama će biti Flixbus.Ubacio sam i Torino da bi sve bilo zanimljivije,totalno drugačiji grad od Valensije a ide Ryanair direktno.Najpovoljnija varijanta je preko Niša za Valensiju,pa i Barselonu.Nisam gledao koje cene ima Vueling,ako budu povoljniji od Ryanair-a ići ću sa njima kada budem išao u Barselonu.Nije mi kasno da se predomislim i odem u Alikante svih tih dana,imam besplatno otkazivanje smeštaja a verovatno i konekciju sa aerodroma u Valensiji,ali ipak verovatno ostajem tu.Ljudi koji su bili u Alikanteu kažu da su tamo najbolje plaže i more što se tiče kontinentalne Španije,a ja se nadam da je i Valensija bar blizu tim utiscima.Da li se zaista voda puno muti na plažama Valensije?Negde sam pročitao da je to zbog peska.Gledao sam i neki snimak na yt gde se ajkula pojavila na plaži,nije La Malvarrosa već neka druga,izgleda ta obala odgovara ajkulama jer sam čitao i o nekom napadu gde je povređen turista kod Benidorma.To su neke nepovoljne stvari,ali šta je tu je,svaka destinacija nosi sa sobom i neke rizike.

Izmenjeno (Leicester)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

svidja mi se tvoja kombinacija :) javljaj kakav je Torino ;)

meni je plaza u Valensiji lepsa jer je OGROMNA u svakom smislu te reci, ali je voda toplija i ima lepsu boju u Alikanteu, posebno Sant Joan plaza koja je dosta veca i bolja od one gradske u Alikanteu

prvi put cujem za ajkule :) 

voda se muti u Valensiji jer je i dosta vetrovitije na plazi nego u Alikanteu ali nikad nema onu ogavnu braon boju kakvu sam vidjao po drugim mestima u Evropi, u sustini je ok. Mozda tebi u julu ne bude toliko vetrovito ali ja sam bio ceo septembar u VLC i apsolutno je svaki put duvao vetar, u gradu ga nema uopste ali kad dodjes na plazu dosta je jak i zna prilicno da iritira jer ne mozes ni peskir da postavis kako treba. Mozda se meni tako zalomilo ali jbg ipak je mesec dana bilo tako stalno pa ne verujem da je slucajnost

Na gradskoj u Alikanteu ima trave koja se krece u talasima i premesta sa mesta na mesto i zna da da prilicno groznu boju vodi ali oni je namenski ne uklanjaju jer je to neka posebna vrsta (ima i na tabli objasnjenje sta je) i bukvalno egzistira samo u vodama 1. kategorije cistoce 

u sustini, bice ti strava, mislim da u Valensiji ima dosta toga da se obilazi i uziva pa ti plaza nece ni biti prioritet a i verovatno ce te smarati da svaki dan picis 45 min do plaze i jos toliko nazad ;)

Izmenjeno (iRule)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Valjda se može i metroom na plažu?Vidim da ima u relativnoj blizini nekih metro stanica kao što je Ayora ili Aragon.Biću u dilemi da li da idem peške na toj udaljenosti ili da koristim metro.Do Alikantea je 170 km a to mi je prilično daleko,podseća me na nedavnu situaciju kada sam u Portu razmišljao da li da putujem do Viga oko 120 km i na kraju odustao.Oduševio sam se Madridom i nastaviću sa daljim istraživanjem Španije,pa dokle stignem,samo polako i postepeno.Zanimljivo je ono korito reke koje su isušili i sada su zelene površine,baš originalno.Šteta što neće biti fudbala u to vreme jer bih sigurno overio neku utakmicu na Mestalji.Ime grada je lepo i atraktivno,verujem da nema greške sa tom destinacijom.Španci su realno klasa u poređenju sa našim podnebljem,voleo bih da je obrnuto ali nije.Vidi se nivo,kultura,obrazac ponašanja,bar u Madridu je tako.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio iznenadjen koliko su povolnje karte za meceve na Mestalji, ali kad sam ja u Valensiji nema nazalost nijedne utakmice.

Do Alikantea treba 2 i po sata autobusom, tako bar pise na sajtu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka