Putnica

KUVAR SVETSKIH PUTNIKA

132 poruke u ovoj temi

Čekaj patlidžani malo pre punjenja u rernu,jel i tikvice da kažem ženi isto?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znas sta, za razliku od teogonije, ja ne stavljam u rernu, nego prvo ostavim malo useoljeNo, Da omeksa, onda malo Iscedim i stavim ma tiganjpoklopi i dimsfam tako 5 min ili manje okreCuCi. Nadam se da ces razumeti, tablet poludeo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 6/12/2014 at 19:42, jelenait je rekao/la:

Danas mi je bio poslednji dan da oberem bosiljak, jer je vec poceo da cveta. Zato mi je pesto ispao malo svetliji, nedostaje bosiljka. Bice bolje drugi put.

PESTO DJENOVEZE

Jelena,

Zanima me kako da zamrznemo ovaj pesto?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U kutijice, pa u zamrzivac, ako nema puno kutijica, moze da se zamrzne, pa onda izruci u plasticnukesu i tako vise puta.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vazno da se ne zaboravi kecap...kakvo bi to italijansko jelo bilo bez kecapa?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i od mene doprinos...

Kolacic:

5-6 belanaca umutiti u cvrst sneg. Dodati 300gr sirovih lesnika, 300gr sirovih badema, 100gr susenih brusnica bez secera, sok od jednog limuna, 100gr ovsenih mekinja, pola male kasike sode bikarbone  i dve-tri merice proteina (nije obavezno)-njega pomesati zasebno sa malo belanaca da se sjedini, pa dodati u ostalo. Navedene gramaze nisu striktne, ako je masa suvise tecna da bi se formirali stapici, dodati mekinje npr, ili ako je isuvise cvrsta, dodati jos soka od limuna. Izmesati varjacom, formirati stapice, uvaljati u grubo seckane bademe/orahe/lesnike (oko 100gr), poredjati na papir i ostaviti nekih 20 minuta da odmore. Potom peci na 200 stepeni dok ne porumene.

Pojedem jednu stanglicu i buknem od energije :hladjenje:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 25.3.2017. at 12:30, jelenait je rekao/la:

Vazno da se ne zaboravi kecap...kakvo bi to italijansko jelo bilo bez kecapa?

Italijani kecap guraju turistima...inace oni koriste pelat umesto njega :) naravno zacinjen

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Necebiti da ga oni "guraju", pre ce biti da ga turisti traze..Italijani se uzasavaju kecapa u italijanskim jelima i na pizzi, a oni koristi, prvenstveno, svez paradajz, ili paradajz iz konzerve (pelato znaci oljusten). problem je sto se kod nas svemu i svacemu doda prodev "italijanski", iako nema veze, ni po sastojcima, ni po nacinu kuvanja.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa to sam i hteonapisati ali nisam stavio navodnike...moja greska...Znam da se uzasavaju, evo uveravam te da i svi mi profesionalci e uzasavamo kecapa prvenstveno jer tu najmanje paradajza ima...najlese su pice sa pelatom...pa ga lepo malko zacinis sa svezim bosiljkom, origanom itd... uff :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljuta krilca

Ljuta krilca

Nacionalna kuhinja: Meksicka

Obrok: Predjelo

Kompleksnost: Jednostavno

Vreme spremanja: Ispod 30 minuta

Vrsta: Meso

Sastojci

1,8 kg pilećih krilaca

1 kašičica belog luka (u prahu)

1/2 kašičice mlevenog crnog bibera

1 šolja ljutog sosa od papričica na bazi paradajza

2 kašike ljutog sosa od papričica na bazi sirćeta

1 kašičica belog luka (u prahu)

1/4 šolje rendanog Parmezana

3 kašike otopljenog putera

Priprema

Namažite krilca belim lukom i biberom. Pecite ih na roštilju da budu krckava. Dok se krilca peku, u činiji pomešajte oba ljuta sosa sa belim lukom, Parmezanom i otopljenim puterom. Kad krilca budu gotova, stavite ih u činiju sa sosom i promešajte da se krilca oblože sosom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

SPANAKOPITA RECIPE

Kore treba umesiti,ako ih kupite nije to to.

Brasno,so ,ulje i voda...razvlace se oklagijom, tri gore , tri dole u sredinu fil!

Fil, spanac oprati, poslositi i ostaviti, uprziti mladi luk i moze glavica crvenog, spanac ocediti , mozete ga iseci nozem na sitnije komade, dodati przeni lu, soli, seckane mirodjije, i fete izmrvljene!

Svaku koru namazati maslinovim uljem, na trecu fil i sa jos tri zavrsiti pitu, gornju premazati.....iseci i peci :)  

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26509
    Ukupno tema
    887864
    Ukupno poruka