Putnica

KUVAR SVETSKIH PUTNIKA

132 poruke u ovoj temi

Da, levo je patlidzan, a tikvice su punjene istim, samo sto je umesto seckane pulpe patlidzana stavila seckanu pulpu tikvice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Teogonija, je l' mogu ja da pokusam da ilustrujem tvoj recept fotografijom koju mi je bas juce poslala devojka mog sina, posto je pravila?

To je to!!! Ko sto rekoh, nekad odozgo mogu citavi kolutovi paradajza, nekad ploske kackavalja, nekad besamel, a moze i sve ovo pobrojano zajedno, pa pravac na merenje triglicerida :hahaha:

Jelena, dobra ta neka devojka, znas kako kod Grka, daju prvo mladici na skuva rucak za celu uzu i siru familiju, pa je babe, strinke, tetke ocenjuju, jel valjasna il nije. Malo se salim , ne zameri

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I zovem ga imam bayildi.

I mi ga isto tako zovemo a slike nemam, "izelo se" :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala svima ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam baldy je slicno jelo u koje ne ide mleveno meso, a i ima mnogo vise maslinovog ulja posto se patlidzan przi pa upije dosta.

Inace, to su zaista sve varijacije na temu...

A kad smo vec kod tog jela, ono znaci Imam je pao u nesvest. naime, postoji ta tradicionalna saljiva pricica kako se imam, cicija, preturio u nesvest, kad je shvatio da je njegova mlada zenica za 12 dana potrosila svih 12 cupova maslinovog ulja sto je donela u miraz. A bilo mu lepo kad je svaki dan kusao ovo jelo sto mu spremala mlada zenica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Teogonija, devojka je sicilijanskog porekla, to mu dodje slicnog mentaliteta...i proverena je ;) .

Ja danas rucala sopsko sirenje. Na zalost, ovde slabo stojimo s belim sirevima, pa sam stavila cottage cheese, ali nije bilo lose.

p1040520.jpg

Dragane, znas ono, "zovi me kako hoces, samo nemoj da me razbijes", tako i ovde, zovi me kako hoces, vazno dam ukusno (jelo)...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ikarijske rolnice, je naziv iz menija ovog sa priložene sličice. Možda neko zna šta bi to moglo biti i u drugim krajevima Grčke. Testo je ono za grčke pite, a unutra je sitno seckano beef ( reče čovke koji nas je poslužio) i neki kremasti sir ili ...hmm?

:)

post-9873-0-17115300-1408185828_thumb.jp

Izmenjeno (GOTAM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rolnice sa Ikarije bi trebalo da su punjene tikvom pecenom u rerni i zacinjem solju, biberom i zacinskim travama. To je najtipcnije jelo ovog ostrva. Mozda je to neka bogatija varijanta (koju daju samo turistima, posto meso skracuje zivot, a oni nece da kvare sami sebi prosek).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skoro sam naišao na ovaj recept za hleb bez brašna. Puno je lep a uz to i jedini zdravi hleb. Sličan mu je Tonus.

http://www.magazin.b...asna-51192.html

Ovako izgleda u mojoj kuhinji.

 

DSCN9806.JPG

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda nije baš za ovu temu, ali ne nađoh prikladnije bez otvaranja nove teme.

Dakle, videh na HRT da se u Istri maslinjaci suše.

Našoh da je to "vruća" tema i u Italiji. Maslinjaci u Pulji, Salento, okolina Leće (Lecce). Tamo su ljudi u ozbiljnom problemu jer se moraju seći ne samo novi zasadi, nego i neka stogodišnja stabla zaražena bakterijom Xylella Fastidiosa.

Kažu da se i u Francuskoj pojavila. Možda neko ima neki info iz grčkih medija?

Moglo bi to da donese poskupljenje maslinovog ulja u svim oblicima.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2726119/Olive-oil-threat-bacteria-hitting-hundreds-thousands-trees-Italy-set-prices-soaring.html

http://www.rainews.it/dl/rainews/articoli/Il-batterio-Xylella-divide-Italia-e-Francia-Parigi-blocca-le-importazioni-di-vegetali-dalla-Puglia-84f07191-7336-4596-b500-fcbef0ce1338.html?refresh_ce

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Italiji je ulje već poskupelo, a francuska proizvodnja je beznacajna i kao kvantitet i kao kvalitet. Bakterija je stigla sa ukrasnim biljkama iz Centralne Amerike, a kažu da Grčka ne dozvoljava uvoz biljaka, pa bi, samim tim, trebalo da bude zaštićena

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala draga Jelena.

Čitam ove vesti, gledam fotografije i ne mogu se načuditi. Baš je tužno kada se čovek se podseti šta znači maslina kao simbol... :sad:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, i zato ljudima nije svejedno. Ima stabala starih po više stotina, pa i hiljadu godina, a nema leka, jedino što, nadajmo se, može da se učini je da se zaustavi širenje. I ja volim drvo masline, ne samo simbol mira, nego simbol Mediterana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 8/12/2014 at 10:38, jelenait je rekao/la:

Teogonija, je l' mogu ja da pokusam da ilustrujem tvoj recept fotografijom koju mi je bas juce poslala devojka mog sina, posto je pravila?

melanzane-zucchine.jpg

 

Zorane, ovo sirenje je holesterolska bomba, ali ne sumnjam u ukus! Jos malo ljute papricice i mini-porcije za predjelo, savrseno! Jedino ne znam da li ide ukupno jedno jaje, ili jedno jaje po osobi?

Jelena,

Mene zanima koliko se peče ovaj patlidžan,a koliko vremena tikvice i da li se to peče posebno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozes sve zajedno da peces, mislim, izmesano, a posto su i patlidzani i tikvice vec malo omeksali, a i meso proprzeno, ne mora dugo da se pece, jedno pola sata, probodi i vidi, a i po boji. A ja pravim i punjen paradajz, tikvice i patlidzan samo pirincem, to je ghemistà.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka