alexm

Potos - izbor smeštaja

2237 poruka u ovoj temi

vratismo se sa odmora. evo ukratko opisa kakve vas muke, neprofesionalnost i mesetarstvo cekaju ako se uhvatite u kolo sa Viva travel agencijom.

na pocetku uredno uzese pare. sam pocetak puta, sa vodicem koji detaljno opisuje plan puta do grcke odavao je utisak profesionalne agencije...

...utisak koji je trajao do ulaska u smestaj...

bili smo smesteni u vili Jorgos (mapa prilozena). prilaz je preko nekog blatnjavog, nebetoniranog puta. mogu misliti kako izgleda kad padne kisa. na ulazu u zgradu sa svih strana viri armatura, a po nedovrsenom krovu mozete videti da ste upravo iznajmili objekat u sivoj fazi.

otvaramo vrata, a na njima pored nalepnice agencije Viva travel - sasuseni skakavac od 10cm koji tu sigurno bleji mesecima. naravno da se niko nije iscimao da ga skloni.

u sobi su nas docekali su prljavi peskiri (kojima je neko brisao pod) a sudovi koji su smesteni u kredenac su bili prljavi (soljice za kafu sa karminom, tanjiri musavi i masni, zardjali nozevi). kreveti prasnjavi. kada legnete na krevet, vasa tezina "istisne" svu prasinu iz njega, pa mozete da osetite miris smestaja koji je cekao jek sezone da bude izdat. posteljina nije smrdela, ali nije ni mirisala, i odavala je utisak necega sto se ne pere, nego se pri promeni turista samo prepegla da izgleda cisto. sve ostalo je bilo skrpljeno. po rasparenim kvakama i masnim roletnama se vidi da je gazda pred sezonu jurio po buvljaku da "ukompletira" jos jedan studio.

pogled sa terase: direktno na smece koje je nabacano na divljaka ispred zgrade. ok, pogled im je bio za oprostiti, posto je to u domenu politike "ne mora bas sve da se fotografise u oglasu", ali ovo sa sudovima je bio cist bezobrazluk. u kupatilu je tople vode bilo ukupno dva dana. posto kontejnera nema u okolini kanta za smece visine metar ipo je boravila u hodniku "vile" i smrdela ceo nas boravak. paucine na sve strane. od prozora do uglova sobe (sa paucima od 10ak cm). kupili sredstva za ciscenje (ukupno 15e) i cistili sobu ceo drugi dan. nije bas bio neki odmor.

ali definitivno najveci problem: frizider. prvo sto konstantno zuji, a nalazi se na pola metra od jastuka za spavanje. kada kazem konstantno, mislim na to da nije prestajao ni sekund. drugo, posle prvog dana smo primetili da je u sobi nenormalno toplo u odnosu na, recimo, hodnik zgrade. i ubrzo smo shvatili zasto: frizider greje (u borbi sa svojom neefikasnoscu) i zagrejavao je sobu za barem 3-5 stepeni. odmah smo ga iskljucili, da bismo mogli da spavamo normalno, ali nas je to ostavilo sa pokvarenom hranom koju smo pripremili prvog dana, i, ispostavice se, bez frizidera do kraja letovanja (radnici agencije su rekli da "ne mogu nista da urade po tom pitanju").

sve ovo smo gospodi iz agencije reklamirali tri dana zaredom, u nadi da ce nesto uciniti po tom pitanju, i jedino sto smo dobili su - cisti peskiri. stalno su nam pricali o svojoj "poslovnoj politici", kako im ona ne dozvoljava mnogo. ne krivim agentice, one su tu da rade sa kartama koje im podele, da vas uveravaju kako je to sto ste dobili vredno tih para, iako su vam u sustini izdali pomocne prostorije nekog gradilista. ali ocigledno gospoda koja u Viva travel agency odlucuju igraju na kartu "iznajmi jeftino, izdaj skupo" u zelji da namaknu sto veci profit. ne samo nasa vila, nego i barem dve od tri su bile sa znacajnim nedostacima (nefunkcionalni mokri cvorovi, npr ne rade wc solje, raspadnuti kreveti, prljav smestaj isl) i svi su se bunili ali, koliko sam cuo - sa slicnim rezultatima. bitno je da smo na kraju dobili da popunimo anketu kako bi "oni postajali bolji iz godine u godinu". dovoljno je reci da jadna agentica nije imala hrabrosti da na kraju ode i pokupi popunjene ankete. ja sam moju sazvakao od muke.

uglavnom, posle nekog vremena smo odustali od reklamacija i pokusali da spasemo kolko mozemo od svog odmora. u sobi smo boravili samo da prespavamo a hranili smo se (mnogo skuplje nego sto smo planirali) van svoje kuhinje.

u povratku smo dobili autobus koji nije imao klimu, pa smo se kuvali sve do ponoci. ulje iz kocnica je usput iscurelo pa smo na jednom stajalistu proveli dobrih 45minuta prinudno - da misko zakrpi autobus.

nemojte pociniti gresku slicnu nasoj. ili trazite smestaj sami, direktno, ili idite sa proverenom agencijom. sa Viva Travel agencijom idete na srecu. ne sumnjam da je bilo i pozitivnih iskustava, ali, ako dajem svoje pare da se odmorim, necu da rizikujem da me neciji mufljuzluk i lov u mutnom kosta odmora.

post-61661-0-51319200-1408971475_thumb.p

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na slikama agencije izgleda dosta dobro, čak ni cena nije mala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvečka,

Koja je to vila bila???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Elena. Kad vidim kako su ostali prošli preko Vive, mi smo prošli sjajno :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel to preko puta vile Nafsika ???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da jeste... Nešto sličnog imena je preko puta :D Pozicija je između one male pumpe i vile Anastasija. Minut-dva hodanja posle onog velikog marketa kod raskrsnice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nafsika je bila moja I vila 2oo3. godine i rekla bih da je ona na slici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Irini - sve je ekstremno čisto (ispolirani sudovi, posteljina,peškiri..). Krevet udoban. Lepa terasa ka ulici, a noću može biti bučno do 1am. Gazdarica i osoblje ljubazno.

Preko dana ima tople vode ali ne i ujutru (za one koji misle da se brijaju ujutru).

U cenu je uključen sef i klima koja radi samo ako se zatvore vrata od terase sto vas stavlja u situaciju da pozatvarate prozore i onda sedite 10minuta u vrucoj sobi dok klima (koja je btw veoma slaba) ne ohladi tih 10tak kvadrata. Kako vrata od terase nemaju kvaku sa spoljasnje strane, nemoguce je da sobu hladite dok sedite na terasi.

Kada se tome doda i ključ od sobe koji morate izvaditi iz brave i staviti u poseban šuko da bi "proradila" struja u sobi - dobijate osećaj da ste u nekoj "igrici" i da morate misliti o koraku "u napred"

Internet prilicno slab, signal u sobi retko dostupan ali u hodniku kod stepenica moze da se uhvati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nafsika je bila moja I vila 2oo3. godine i rekla bih da je ona na slici.

Vila Eleni/a (Viva) jeste preko puta vile Nafsika, mi smo bili smesteni u vili Ana koja je odmah pored Elene. Elena meni super izgleda, bar oni apartmani koje sam videla spolja kad smo prolazili (s druge strane, kod tih apartmana mi se to nije dopalo sto su bukvalno suturen i sve se vidi spolja ako je otvoren prozor ili terasa). I vila u kojoj smo mi bili je sasvim pristojna, cista, veliko i lepo kupatilo, ok terasa, od posudja je bilo svega i bilo je u dobrom stanju, dobar namestaj, tople vode je bilo uvek. Mi smo bili zadovoljni. Problem kod obe vile je sto su blizu magistrale i nocu je bucno zbog kola i motora.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Irini - sve je ekstremno čisto (ispolirani sudovi, posteljina,peškiri..). Krevet udoban. Lepa terasa ka ulici, a noću može biti bučno do 1am. Gazdarica i osoblje ljubazno.

Vila je lutkica prava i nikada je u životu ne bih menjala. To za ključ je normalna takoreći pojava u Grčkoj - meni je već tako svih 14 godina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se javim direktno iz vile Irini.

Čistoća je besprekorna, objekat jedan od novijih i lepših, soba velika, gazde predusetljive i korektne...

Klima radi bez zatvaranja vrata od terase, a priča sa slotom za privezak koji aktivira struju u sobi je standardna za Grčku i Tursku.

Moja jedina zamerka je nepostojanje tendi na terasama. Terase su zapadno okrenute i dobro bi im došle tende.

Internet ko što vidite radi. Kila bude uveče kad se svi redom nakače.

Vila ima svoj parking koji je 150 metara dalje, ali je zatvoren parkng sa kapijom. Trenutno nije prevelika gužva pa mesta ima i na besplatnom javnom parkingu, ali mi izgleda da je parking u Potosu ozbiljan problem u špicu sezone.

Ima tople vode i ujutru. Upravo proverio.

Buke uveče nema, mada je sada kraj sezone kada nema mnogo mladih. Uglavnom su roditelji sa malom decom.

Pozdrav svima, odo na plažu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav pavaobg,

Ja sam boravila u nekoliko navrata u vili Irini, u sobama br. 6 i 9 - dakle II sprat.

Da tende jesu problem - mi smo tu stvar rešavali ovako:

Najveći peškir za plažu se okrene dužinom i zakači štipaljkama na konopac.

Nisam znala to za parking ... jer možda iza vile Toula/Babis ili neki drugi ???

lepo brčkanje ... :thankyou: :thankyou: :hello: :hello: :hello:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala i pozdrav iz petice!!!

Parking je u glavnoj ulici tačno preko puta besplatnog javnog parkinga.

Iz uličice u kojoj je vila skreneš levo ka Limenariji i posle tri kuće nailaziš na parking.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slikaj mi da vidim - hvala :thankyou: :thankyou: :thankyou:

br. 5 je kao 2 neke sobe sa nišom jel ???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je 5. ista kao i 6. Spolja gledano istih su dimenzija. U svakom slučaju 5. je klasična trokrevetna soba.

Probaću da uhvatim nekako sliku parkinga i okoline sa koje bi se videlo gde je parking, a gde je ulaz u uličicu u kojoj je vila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka