alexm

Potos - izbor smeštaja

2237 poruka u ovoj temi

malo je memorija zardjala ali ako se dobro secam vecera riba za dvoje skampi, sardine i jos jedna poveca riba + vino izaslo nas je 23E.

Suvlaki je bio 7E a jagnjetina u theologosu za nas troje sa sve salatom i pivom 45E. Renta car Matiz za tri dana (oko 300km) sve zajedno sa benzinom 75E. Povrce od 0.9-1.2E voce od 1-2E hleb 60centi giros do 2E, a meso je bilo 6E. Kiselo mleko je bilo bas skupo sobzirom na kolicinu 1.3E. Najbolje za dorucak da poneses sve po redu kako to obicno biva sira sunke i kobasica+pastete+ sta sve obicno doruckujes posto ti se neisplati da kupujes tamo neke salame jer prvo neznas sta je a drugo kvalitet je kvalitet (KUPUJMO DOMACE) B)

na raskrsnici glavnog puta i puta za theologos postoji i ribarnica ali nije radila kako kazu zbog punog meseca jer se onda riba ne lovi.

Sto se vile tula tice u nismo je nesto zapazili mi smo bili u Mariji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tijana,ja i decko smo pre jedno cetri godine greskom agencije i spletom neprijatnih okolnosti zavrsili u ovoj vili iako smo uplatili sasvim drugaciji smestaj i mesto.Ovo se ipak pokazalo kao dobro jer smo bili zaista zadovoljni!Tada je bilo lepo,cisto,novo,uredno,tisina,imate blizu i parking...ma super!Jedino je tersa bila apsurdno mala (sto i dve stolice staju tako da kad sednes nema vise micanja ili si vec usao u sobu ili si na drvetu pored terase,bukvalno siroka je samo 80cm!) sto nije slucaj sa svim sobama,one iznad ulaza u apartmane su daleko vece.Ako vec nisi otputovala,nadam se da ces videti moj odgovor.U svakom slucaju opusti se i uzivaj,sigurna sam da ce ti biti lepo! ;) Potos je preslatko mesto,koje ima daleko burniji i bolji nocni zivot od Limenasa,ali se to odnosi na deo uz obalu ,dok je sam gradic relativno miran.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Muž i ja smo bili prošle godine baš u vili Vaso i baš u Potosu. Smeštaj je ok i čist. Terasa jeste uska ali nam to nije mnogo smetalo, jer s leve strane gleda na more i ulica u kojoj se nalazi je prilično mirna. Odmah preko puta je super pekara sa pravim grčkim pecivima,cene su bile od 0,70-1 euro. Pored pekare je i supermarket, a do vile su palačinke i giros koji rade do kasno. Kako je Potos veoma malo mesto,sve ti je blizu. Ima bukvalno tri ulice i to je to. Nama je bilo malo dosadno,ali je za porodicu super. Uveče, pored mora su kafići i restorani,ali pazite, cene su različite. U jednom je piće bilo 3 evra,a u kafiću pored do 2 evra. Plaža je peščana i more je super,ali ako možete obiđite ostrvo jer ima još boljih plaža i mesta gde je more fenomenalno. Ostrvo je oko 90 km u prečniku i obiđe se bukvalno za dan-dva.

Eto toliko, ako te još nešto zanima-pitaj.

Pozdrav i lep odmor!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je bilo u poslednji cas. Krecemo za dva-tri dana i nadamo se da cemo se lepo provesti, u sta vise verujemo posto smo procitali vase korisne poruke.

Hvala svima jos jednom.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je neko bio u vili Maria u Potosu, bio bih mu zadovoljan da podeli iskustva samnom. Kakve su sobe (broj kreveta, oprema...), cene u Potosu...

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imas koliko ja znam dve vile maria u potosu.Jedna je sa bazenom i malo je udaljena od plaze a druga u kojoj sam ja bila je na 30 metara od plaze u samom centru potosa. Vila je nova i tako da su sobe odlicne a i kupatilo. Topla voda 24h,klima i fen. Sav namestaj u vili je nov. Preko puta vile je market,a i sve prodavnice su ti tu jer je vila kao sto rekoh u glavnoj ulici.Jedina zamerka je to sto su terase uske. U Potosu je inace ove godine najezda srba tako da ri engleski i ne treba jer su vecina njih naucili srpski. Sto se tice cena giros je dva evra,pivo u marketu od 40 centi do 1,5 limenke,fanta,coca cola 1.60, hleb od 60 ceti do 1.5,lubenica 40 centi kilogram,breskve 1.5,grozdje 2,6, pije se samo flasirana voda a litar i po je 40 centi. Renta kar je od 35 do 40 evra po danu,najbolji je euro mobil nalazi se pored same vile, malo je skuplji,ali daje puno osiguranje, za razliku od ostalih koji daju samo za stete preko 300 evra.Potrebna je i medjunarodna dozvola.Sto se tice kafica, cene su sledece pivo dva evra,isto toliko i sokovi,kokteli od 6 do 9 evra,ostala alkoholna pica od tri evra pa navise,pica je od 6 do 9 evra ali su odlicne i ogromne tako da je jedna dovoljna za dve osobe. Obavezno poseti selo Panagiju. U Teologosu se sprema odlicna jaretina,taverna koju drzi neki kostas tu je najbolje. Od plaza izdvojila bih aliki i paradis beach. fenomenalne su. Pefkari je pun jezeva i ulazak u vodu je grozan zbog kamenja iako ta plaza ima plavu zastavicu.Golden beach je isto meni bar bila grozna pesak i plicak ali puna je nekih travuljina.Od kafica u potosu izdvijila bih Boomerang mali je bas prijatno.Rade dva brata Ejb i Joe. Ejb je inace ozenjen srpkinjom tako da je lako sporazumeti se sa njim a i odlican je lik. Atmosvera je ipak najzivlja u kaficiu tutti frutti,ali tu atmosveru upravo prave Srbi.Ovo su ti sveze informacije jer sam se vratila pre dva dana. Potos je po meni najlepsi gradic na ostrvu, videces to i sam i neces se pokajati sto si tamo. Mali je ali sve je tu i ima svega.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeleena hvala ti puno na iscrpnom odgovoru i trudu koji si ulozila da sve to odkuckas. Pomogla si mi puno u smislu koliki budzet da planiram. Inace ja cu biti u vili Maria u kojoj si i ti bila (ono bez bazena), ona druga Maria je cini mi se pravi pravcati hotel. Reci mi samo jos: koliko kreveta ima u svakoj od soba. Jesu li sve dvokrevetne ili ima i trokrevetnih soba i da li u svakoj sobi postoji kupatilo i cajna kuhinja?

Hvala puno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ej pa i ja idem u tu Mariu, ali tek u septembru. Valjda su sobe dvokrevetne, sa mogucnoscu pomocnog lezaja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima dvokrevetnih soba sa pomocnim lezajem, ali moji prijatelji su u istoj vili za iste pare imali trokrevetnu,tj tri kreveta sa jednim pomocnim. Sve zavisi u koju sobu te smeste. I jos ovo ako si u mogucnosti trazi sobu koja ne gleda na glavnu ulicu jer je velika buka uvece a i rano ujtru. U svakoj sobi ima kupatilo i cajnja kuhinja. znaci frizider, dve ringle i aspirator. Imas i posudje, samo ne zaboravi da poneses krpe za sudove, tecnost za sudje i sunjer. To nema. I jos ovo sve sobe imaju peskire, dva velika i tri mala tako da stvarno nema potrebe da vuces to iz srbije,jer je sve besprekorno cisto, naravno,osim onih za plazu. Ako te jos nesto interesuje javi se.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci govorim o Vili Maria u potosu, onoj bez bazena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neko da mi objasni kakav je to pomocni lezaj, mislim kako to uopste izgleda? Pitam za prijatelje koji idu sa sinom, ima 14 god. a prilicno je visok i krupan, a rekli su im da ce mozda biti u trokrevetnom gde je 3 krevet pomocni. Pa ih zanima da nije to nesto bas malo, za malu decu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pomocni lezaj se nalazi ispod jednog od dva lezaja i izvlaci se na stranu. Mi ga nismo koristili ali ono sto sam video je da je malo manje komforan a mislim da je namena bukvalno za dete do nekih 12-14 godina. Neznam vise sta da ti kazem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam u Potosu krajem Jula i cena rent-a Cara u Europcar agenciji (imaju potpuno osiguranje) je 40E dnevno (Hyndai Atos, Fiat Punto, Daewo Matiz kategorija) + naravno gorivo i preko predjenih sto Km se placa 0,15 E po KM. Za vise dana su popusti. Inace cene u drugim agencijama su nesto vrlo malo nize. Krajem avgusta i juna i pocetkom jula su cene malo nize.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka