alexm

Potos - izbor smeštaja

2237 poruka u ovoj temi

zaboravih da napomenem, uvece i ne moram u neki lud provod, dovoljno mi je da prosetam i sednem u neki opusten kafic...

a da, da li mozda znas neku agenciju povoljniju od Argusa da nudi Tasos???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Druge agencije izražavaju cene po apartmanu, a ne po osobi. Zato hajde da kažemo da je od ovih navedenih 219 evra prevoz oko 59 evra, osiguranje 10 evra, a grupne vize su svakako besplatne, te dolazimo na cenu smeštaja od 150 evra po osobi, odnosno 300 evra za dvokrevetni apartman, tj. studio. Po toj ceni ili čak nižoj možeš da nađeš nešto i iz ponude "Magic holidays"-a (obavezno iskoristi popust za internet uplatu), "Relax international"-a i "Jolly"-ja (ne bih ti "Jolly" baš preporučila, ali vila "Litsa" u Pefkariju je izuzetno povoljna, a na OK mestu). Takođe, ne bi bilo loše da razmisliš i o polupansionu u nekom od pefkarijskih hotela, u kom slučaju treba da pogledaš ponudu "Magic holidays"-a ("hotel "Akti" i hotel "Thassos"), "International line"-a (hotel "Ka-pa-xi" i hotel "Thassos") i "Travel house"-a (hotel "Esperia"). "Atlantic" i "Perla" takođe imaju dobru ponudu za Tasos, ali mislim da su im cene malo jače, jer drže samo najbolje objekte, koji logično i podosta koštaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Druge agencije izražavaju cene po apartmanu, a ne po osobi. Zato hajde da kažemo da je od ovih navedenih 219 evra prevoz oko 59 evra, osiguranje 10 evra, a grupne vize su svakako besplatne, te dolazimo na cenu smeštaja od 150 evra po osobi, odnosno 300 evra za dvokrevetni apartman, tj. studio. Po toj ceni ili čak nižoj možeš da nađeš nešto i iz ponude "Magic holidays"-a (obavezno iskoristi popust za internet uplatu), "Relax international"-a i "Jolly"-ja (ne bih ti "Jolly" baš preporučila, ali vila "Litsa" u Pefkariju je izuzetno povoljna, a na OK mestu). Takođe, ne bi bilo loše da razmisliš i o polupansionu u nekom od pefkarijskih hotela, u kom slučaju treba da pogledaš ponudu "Magic holidays"-a ("hotel "Akti" i hotel "Thassos"), "International line"-a (hotel "Ka-pa-xi" i hotel "Thassos") i "Travel house"-a (hotel "Esperia"). "Atlantic" i "Perla" takođe imaju dobru ponudu za Tasos, ali mislim da su im cene malo jače, jer drže samo najbolje objekte, koji logično i podosta koštaju.

Na zalost ne mogu, jer ne mozemo ici pre 6.jula, a bas se tu pocinje sezona i jace cene...jedina povoljnija u tom periodu vila Irene koja bi ukupno izasla oko 270 e po osobi...Pregledao sam sve gore navedeno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto nisam bas saznao mnogo o vili Koula, dvoumim se izmedju nje i vile Vaso (ili vila Maria, kako je ko zove), pa moze li mi neko dati neke informacije o ovoj kuci???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na zalost ne mogu, jer ne mozemo ici pre 6.jula, a bas se tu pocinje sezona i jace cene...jedina povoljnija u tom periodu vila Irene koja bi ukupno izasla oko 270 e po osobi...Pregledao sam sve gore navedeno...

Ne znam sta te interesuje o vilama...budi konkretan...

2007. sam bila u vili "Irene", u prvom apartmanu desno od kapije (sa terasicom)...nije veliki, ali taman ima sta treba....nov namestaj, besprekorno cisto, blizu je plaza, a vila se nalazi pored autobuske stanice, gotovo na samom glavnom trgu, ako se tako moze reci...vlasnici su stariji ljudi koji su radili u Nemackoj, tako da se sa njima neces nikako sporazumeti ako ne znas grcki ili nemacki...ali, to ti nije ni potrebno...nevidljivi su...a ako ti ista zatreba, obratis se predstavniku agencije preko koje ides (ja sam isla preko "Magica")....u apartmanu imas sporet i frizider, neophodne sudove..meni je, samo, bilo vrlo neobicno sto su vrata delimicno staklena, mislila sam da mozda nece biti bezbedno, ali sve je super bilo...mislim da su nam za 10 dana jednom promenili posteljinu, a peskire dvaput...ostalo mi je u prijatnom secanju i zbog toga sto su nam, posredstvom naseg predstavnika, omogucili da, na dan puta, ostanemo do 16.30 (sa stvarima) u njihovom velikom dvoristu, stvari nam niko nije pipnuo, a tokom celog dana smo mogli da koristimo njihovo kucno kupatilo i da se tusiramo (dan za plazu iskoristili maksimalno!)...apartman nema klimu, ali nije nam bila ni potrebna, kapija dvorista se uvece zatvori (ne zakljuca, ali zatvori!), da ne bi neko vrsljao tu...parking nema, ali mislim da ne bi bio problem da se parkirate na glavnoj ulici i predjete 20 m do vile...samo jednom je bila neka buka nocu, inace je bilo mirno i tiho...

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da cete biti zadovoljni! Meni je "Vila Irene" bila sasvim OK, a "Alexandra beach" i hotel "Sirines" mislim da ne mogu biti promasaj, koliko god da je covek probirac! Uzivajte i lep provod! :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko nesto o ovoj vili?

Kakva je, gde se tacno nalazi,ima li mesta za parkiranje...?

Bilo kakav odgovor bi mi mnogo znacio a da nije samo ono sto pise na web stranama agencija...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

11 avgusta putujem sa zenom u Potos u vilu Anastasia.

Ako je neko bio,prolazio ili zna nekog ko je bio neka slobodno napise koju rec,dve,tri...

necu mu nista :D

Jos ako kojim slucajem ima i neku fotkicu...To bi vec bilo vise nego dobro!!!

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedno pitanje vezano za Vilu Irene u Potosu: dali apartmani imaju mogucnost dolate klime?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

11 avgusta putujem sa zenom u Potos u vilu Anastasia.

Ako je neko bio,prolazio ili zna nekog ko je bio neka slobodno napise koju rec,dve,tri...

necu mu nista :D

Jos ako kojim slucajem ima i neku fotkicu...To bi vec bilo vise nego dobro!!!

Hvala!

Vila prosecna, sa prosecnim smestajem klasicnim za taj cenovni rang. Mislim da je kupatilo malo novije. Losa stvar je sto je na ulazu u Potos pa je malko dalje od plaze (Potos je inace mali) ali zato je blize Pefkari... U toj ponudi ostali koji su isli sa nama imali su bolji smestaj , jedna vila je imala i bazen (Meni nista ne znaci). Ako trazite relativno pristojno cistu vilu za spavanje onda to je to. Gazdarica je nadrndana Nemica. Nas Studio je Bio na prvom spratu, imali smo klimu, Televozr onaj majusni postavljen maltene na plafon i uglavnom grcki programi... ali nama inace sve to nebitno , jer tasos je predivan, a smestaj je za nas bio zadovoljavajuc, u granicama prihvatljivog.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru...Vec sam pomislio da cemo mi probiti led i biti od prvih koji bi mogli kasnije dati nekakav savet...

Nije nam mnogo bitno gde se nalazi vila.Planiramo auto tako da cemo gledati da se ne zadrzavamo na jednom mestu dugo.

Ono sto mi je bitno je da je cisto i da moze pristojno da se spava.To sto je malo izdvojena cak i nije lose posto je predpostavljam samim tim i veci mir nego u centru a i lakse je naci parking?!

Jedino sto mi se nije svidelo uiz tvoje price je NADRNDANA NEMICA ali nadam se da necemo imati puno kontakta sa njom...

Imas li kakvu fotku vile i okoline?

Ako ti nije cimanje posalji sta na

ilijaoparusic@gmail.com

Hvala jos jednom i pozdrav!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Ovo leto, tacnije jul verovatno sa devojkom putujem po prvi put na tasos, tj. Potos. Jos se dvoumimo koju vilu izmedju Koule i Margarite... ima li nekih iskustava, zna li neko nesto vise o njima?

Posto nisam bas saznao mnogo o vili Koula, dvoumim se izmedju nje i vile Vaso (ili vila Maria, kako je ko zove), pa moze li mi neko dati neke informacije o ovoj kuci???

Evo malo svezih informacija. Bio sam na Tasosu u  Potos u vili Maria u periodu od 28.5.2009 do 6.6.2009 sa devojkom, drugarima i kolegama (nesto kao apsolventska ekskurzija). Isli smo preko Argusa i posto nas je bilo 40+ rasporedili su nas u 3 gore navedene vile, tj. vili Koula, vili Margarit i vili Maria...

Vila Maria, u kojoj smo bili moja devojka i ja, je smestena na nekih 2minuta hodom od plaze (glupo bi bilo da napisem da je u centru Potosa-tamo je sve veoma blizu) i dobro je uredjena. Vila Maria se nalazi na 2. i 3. spratu , dok je na prvom spratu Vila Vaso (ali to drzi agencija Sabra-ili tako nesto).Ispred nema parkinga.

Soba je mala, ali lepo "spakovana". Sav namestaj je nov i sve je cisto. U sobi se nalazi jedan veliki (francuski) lezaj, i ispod njega je pomocni koji se izvlaci po potrebi. Pored sudopere nalaze se 2 ringle, iznad kojih je aspirator, a ispod frizder. Od posudja, mi smo u sobi imali tanjire i plitke i duboke, 2 solje, 1(?) casu, serpe, tiganje...i vise nego sto nam je bilo potrebno. Kupatilo je jako malo i iskreno malo smo imali problema sa pritiskom tople vode...Peskiri u sobi (kao i posteljina) se menjaju nakon 5 dana. U sobi se nalazi i TV (koji je skoro pa na plafonu) i klima uredjaj koji se doplacuje sa cinimi se 5eura po danu. Terasa je uska ali funkcionalna (tu su plasticni stocic i dve stolice).  Ja licno sam zadovoljan smestajem. 

Guzva i buka koje su pominjali ljudi ovde, meni nisu pretstavljali problem (a i bio sam u predsezoni - pretpostavljam da je u sezoni bucnije), al mozda je do mene jer navikao sam na automobile i motore.

Sto se tice druge dve vile, nisam ulazio u sobe, ali niko od drugara nije imao zamerke na smestaj.

E sad cene u Potosu!

Pivo (Amstel 0.33) se krece od 2.30 u restoranima i tavernama pa do 4 eura u kaficima; crno vino-oko 4eura; Kokteli od 7-8eura pa navise; sokovi-2-3 eura. Giros je 2.30 eura, pica je od 5.5 (mala) do 9+eura(velika). Urestoranu "Irene" ima raznih ribljih specijaliteta i oni se krecu oko 6-7 eura (naravno ima i skupljih). Postoje mnoge Rent-a-car agencije, ali stvarno ne znam cene jer nisam ni nosio dozvolu (cinimi se da je oko 35-40eura po danu, ali da ako se uzme na vise dana, dobijaju neki popusti i da se onda bas isplati...).

Sve u svemu, Potos je lepo mesto. Meni je prijao odmor tamo. Pretpostavljam da je u sezoni drugacije, ali meni je ovo prvi put na Tasosu i svidja mi se.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle boravka u ovim apartmanima mogu da kažem da su za svaku preporuku. Smeštaj je odličan, vlasnici su divni ljudi. Nije niišta luksuzno ali meni je dovoljno to što je nameštaj nov, očuvan i zaista smisleno odabran (minimalistički ali sa stilom namešteno). Sveže je okrečeno i zaista čisto. Ima sve što vam je potrebno za miran odmor. Dvorište je lepo uređeno sa dosta zelenila i hladovine. Ima parking i iako ste u centru zbivanja imate mir jer su apartmani baš ušuškani u dvorištu. Blizu su vam prodavnica, pekara, tel.govornice, apoteka je preko puta, lekar nekoliko kućica od apartmana. Nekoliko apartmana ima prelep pogled na more. Jedino što može da vam zasmeta je "cvrkut" ptica koji vas može probuditi ujutru oko 6h a ptice koje "cvrkuću" su neke vrane tako da to ne zvuči baš lepo :D . U sobama ima TV mada nama nije bio od neke koristi pošto imaju samo grčke kanale. Ali, kome treba TV na moru?! Kada bih opet išla u Potos ovi apartmani bi bez sumnje ponovo bili moj izbor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka