alexm

Potos - izbor smeštaja

2230 poruka u ovoj temi

Evo i par slika

post-33717-0-72133600-1407401639_thumb.j

post-33717-0-17634300-1407401672_thumb.j

post-33717-0-36327800-1407401716_thumb.j

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moguce je da si u pravu sto se tice vremena,ali nemoguce da nikada ranije nije bilo ovakvog ili slicnog nevremena,a opet niko nikada na ovoj temi nije napisao nista o tome.

Hocu da kazem da se previsr velicaju neke dobre stvari,a o losim stranama se slabo polemise.

Ja volim da cujem i dobre i lose stvari pa da procenim,ali valjda je ljude stid da kazu da je na letovanju nesto bilo lose,naravno svaka cast izuzecima kojih je nazalost malo i koji naidju na otpor cim napisu nesto sto se ne dopada slepo zaljubljenima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma gde možeš o kiši pisati i o boravku u Potosu i tako opisivati Tasos ???

Pa kiša u čitavoj Srbiji je nezapamćena do sada.

A to da porediš Paraliju i Tasos - e pa svaka ti čast. :'( :'( :nesvest:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemoj da se obeshrabriš, ja sam to ove godine doživeo na u Kalamaciju na Sitoniji...Prvi put sam bio i po pričama svih dolazim na najlepšu plažu Sitonije gde je more boje kao na Caribima...Stigao sam poslepodne, i dolazim do vode, znači blagi šok!

Voda kao na Dunavu, braon, mutna...pa ja kažem ljudi gde ste vi do sada letovali kada vam je ovo tirkizna boja mora?! Ili sam lud ili daltonista! Medjutim kažu mi da je pre podne, ujutru bila neverovatna kiša kakva se ne pamti i upravo se desilo to da je usla sva prljavština i zemlja u more i napravila blagi užas. Što reče jedan prevrnulo se! Medjutim sutra ujutru prelep prizor, sve se očistilo, razbistrilo i narednih dana do kraja mora sam stvarno uživao u prelepom tirkiznom moru.

To što se promene boje mora tiče usled nevremena...E sad što se samog mesta tiče i plaže ne znam, nisam nikada bio pa ne mogu da ti ništa kažem, ali u svakom slučaju si me malo pokolebao jer sam baš imao želju da sledeće godine po preporuci prijatelja letujem u Potosu.

Inače jako važna stavka mi je da plaža i more u baznom mestu ( jer planiram naravno da posetim i plaže koje si naveo ali ne i da svaki dan idem kolima na plažu) bude odlična, sa jednim beach barom gde nema sitne dece da mi skaču po glavi i ležaljkama i suncobranima.

Izmenjeno (SimbadNS)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vreme je nespecifično za leto generalno i kod nas a verovatno i na Tasosu, ove godine je Jul sa rekordom kišnih dana od čak 20 u Srbiji, a za avgust najavljuju 16 kišnih dana i to svakako nije uobičajna situacija pa samim tim ima više i nanosa blata i đubreta koje se sliva sa vodom.

Ko ide na Makriamos ima dobar Arvantidis market koji je povoljniji od lokalnih prodavnica, a inače se slažem da je plaža u Limenariji najlošija bar od onih što smo se mi kupali, u Potosu ja je nisam doživeo kao neku lošu plažu nije ekstra ali može da posluži kada ste u mestu a obližnje koje su mnogo bolje su Notos, Roso gremos i kamp pefkari a može se i pešaka do svih ili busom do Notosa i R.G. i Psili amosa.

Nema pravila što se tiče vremena mi smo početkom Juna imali samo jedan kišni dan i to taj dan kada smo stigli. A ranije se znalo da u Grčkoj u Avgustu teško može da bude neki loš dan ali ova godina je specifična, po učestalosti i količini padavina.

Izmenjeno (spaske1)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moguce je da si u pravu sto se tice vremena,ali nemoguce da nikada ranije nije bilo ovakvog ili slicnog nevremena,a opet niko nikada na ovoj temi nije napisao nista o tome.

Hocu da kazem da se previsr velicaju neke dobre stvari,a o losim stranama se slabo polemise.

Ja volim da cujem i dobre i lose stvari pa da procenim,ali valjda je ljude stid da kazu da je na letovanju nesto bilo lose,naravno svaka cast izuzecima kojih je nazalost malo i koji naidju na otpor cim napisu nesto sto se ne dopada slepo zaljubljenima.

Godinama unazad svakog leta idem u Grčku, na razna mesta, a od toga 2x na Tasos. Nikada u životu nisam bila svedok nekog nevremena, pa lično ništa nisam mogla do sada o tome nešto da kažem. Tako verovatno i mnogi drugi, kojima se eto zalomilo da za to vreme, dok su na moru bude skroz lepo vreme. Šta da ti kažem, niko te nije lagao, već nisi imao sreće.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam u Potosu bio u periodu 22.07-01.08.Vreme je bilo idealno tj. deset sunčanih dana. Jedino zadnji dan je bilo malo vetrovito i hladnjikavo za kupanje...Zadnji dan se nikad i ne kupam, tako da mogu da kažem je mene vreme baš poslužilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo mi je danas sedmi dan na u Potosu,letujem sa suprugom i dva klinca od 7 i 12 godina.

Svakoga dana smo isli na kupanje,tako da nismo uskraceni bili za to zadovoljstvo.

Tasos kao ostrvo jeste lep,ima jako lepe plaze,divan pogled sa vidikovaca,lepe predele..

Treba doci i obici sve to,ali da su Potos i Limenarija mesta u kojima posle dva dana nemate nista vise od sedenja na terasi,to stoji.Potos ima bukvalno tri sokaka i dve ulice,guzve u ta tri sokaka kao na vasaru,a u ulicama non stop saobracaja.Plaza je bas takva kakvu sam je opisao,i poredim je namerno sa onom u Paraliji jer je bas takva,ako ne i gora,a slikacu vam i cev kisne kanalizacije koja je zbog ovih kisa otkopana na plazi(ustvari nedostaje nekih 5 metara plaze koje je odnela kisa)koja tu kisnu kanalizaciju sprovodi u more.

Iskreno moje misljenje je da treba doci i videti Tasos,nikako bez auta,obici sva lepa mesta i razmisljati o nekoj drugoj destinaciji za sledece leto,jer sve na ostrvu mozete videti za tih 10 dana.Ponavljam to je moje misljenje,svidjalo se to nekom ili ne.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Наравно да бива и невреме на Тасосу и то прилично.Зна и тамо да се састави небо и земља неколико дана.Доживеле су моје пријатељице прошле године.А онда је синуло сунце и брзо се све заборавило а море избистрило..

Уосталом не мора нико ништа да вам прича, него само обратите мало више пажње када сте на трајекту.Немој само да храните галебове него погледајте мало у Тасос када му прилазите и видећете јасно траг који остаје после кишурина.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili na Tasosu od 21.07-03.08 i u tom periodu vreme je bilo lepo sem, petka 01.08 kada se srucila velika kolicina kise i pokvarila boju i cistocu mora. Posle toga to vise nije bilo isto. Srecom nama je posle toga ostao samo jedan dan, tako da nam nije puno pokvarilo utisak. Voda je posle te kise bila toliko prljava da kada ronite ne vidite nista ispred sebe. Mi smo u subotu posle kise otisli na psili amos, koja vazi za najcistiju plazu na ostvru i tamo je bila voda mutna kao na dunavu. U nedelju , poslednji nas dan smo otisli na potos gradsku plazu i voda je takodje bila mutna i puna trave. Cak sam nasao i mrtvu kornjacu koja je verovatno stradala zbog nevremena.

Ukoliko je palo jos kise, kao sto si rekao, mogu misliti kakvo je more.

Bez obzira na ovo nama je tasos kao mesto sa puno plaza ostalo u lepom secanju. Nama su najvise smetale guzve, ali smo bili spremini na to s obzirom da je jek sezone. Tasos jeste lepo ostvo, ali se slazem da se ne bi vracao neko vreme, jer ima dosta lepsih i boljih mesta, ali nekad za desetak godina sto da ne . . .

Da se vratimo na temu, a tice se smestaja

Mi smo bili smesteni u vili Aleksandra, tj oni je zovu Androni, na nikaninom sajtu je Aleksandra. Vila je odlicna, ima 10 studija, svi su na prvom spratu i sa terasom. Sobe su male, ali renovirane i sve je unutra novo, imaju klimu, veliko kupatilo, veliku terasu koja je odvojena od drugih, milina. Pozicija je idealna, u centru potosa iza crkve. Ne gleda na ulicu pa je i mirna. Ima dosta parkinga ali kada dodjete uvece kasno s plaze, tipa 9, teze je naci mesto jer su svi ostali stigli pre vas:) Cena izuzetno povoljna, ja bi se odlucio ponovo za istu viliu kada bih opet dosao na Tasos. Jedino sto nekom moze da smeta jesu crkvena zvona, subotom i nedeljom u 7.30 ujutru, ali kratko traje, samo dva puta odzvoni. Nama nije smetalo jer smo svakako ustajali u 7.30

Pozdrav svima

p.s. ovo je link od vile http://www.andronis.eu/?lang=en

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za mene je Potos jedna obicna Selendra dok je za nekog drugog mesto u kome sam ja bio na Tasosu (Skala Panagija) jedna obicna Pustinja bez nekih sadrzaja.Jer su ukusi dosta razliciti.Sada kada ti je naislo ovo kisno vreme siguran sam da bi ti mnogo bolje i lepse bilo da si u Skali Panagiji mogao bi vreme da provodis na jednog velikoj terasi jednog prelepog restorana koja je pokrivena ili da si u Skali Potamiji ili naprimer u Limenasu kada stane kisa i nije trenutno za plazu i kupanje krenes u setnju po Limenasu ili skoknes posle kise do Panagije sve ti je to blizu i opsti utisak bi bio bolji da si izabrao tu neki deo za smestaj.

Ali Potos je toliko poznat da kada se kaze Tasos odmah se misli na Potos koji cak ima jace znacenje i od Limenarije i Limenasa neznam zasto je to tako verovatno su tome doprinele osobe koje svake godine letuju tamo pa su ga najvise i hvalile jer je za njih najbolji.

Ja kada sam se vracao jedne noci iz Teologosa bilo je nesto malo posle ponoci meni se Potos uopste nije svideo ali sam mislio mozda je danju lepsi.Razne male zivotinje su mi pretrcavale ulicu u Potosu bili su pacovi ili lasice neznam tacno sta je bilo a imalo ih je i pored puta onda kada sam u Potosu skrenuo levo prema Limenasu naisao sam na nesto vecu crnu zivotinju koja je stajala na sred puta i nije htela da se pomeri bio je to neki veliki crni jarac koji je sisao sa brda.Nisam se uplasio jer znam da su to bezopasne zivotinje i znam da sam ja na njihovoj teritoriji i da one tu stalno zive a ja sam samo gost na ostrvu.

Kada bih ponovo bio u istoj situaciji ne bih skrenuo levo ka Limenasu kako mi je navigacija u autu pokazala najblizi put koji je pun krivina i raznih uspona i padova na putu tako nekih 54km do mog smestaja.Sada bih skrenuo desno gde je put nesto duzi neznam tacno koliko mozda 15km duzi ali zato je vise prav i brze se vozi pa se i brze stigne do Skale Panagije.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Glupo je i detinjasto da se mi koji smo bili na Tasosu, kao nešto pravdamo.

Kao, svojom neiskrenošću pokušavamo da "navučemo" druge forumaše na

Tasos, pa da i oni "nadrljaju" kao i imi što smo.

- Ove godine sam u Limenasu boravio od 03.07. do 13.07. i jedno veče nas

osvežio pljusak u trajanju od deset minuta. Sledećeg dana smo bili na plaži

Golden bič i nismo primetili bilo kakve posledice koje se tiču puteva, same

plaže i boje mora.

- Drugi deo odmora sam boravio u Limenariji od 13.07. do 23.07. i kiša nas je

udostojila svog prisustva samo jedan dan i oterala sa plaže Agios Joanis oko

podneva. Pljusak je trajao oko petnaest minuta. Otišli smo u Telogos na ručak,

a tamo kiša nije ni padala. Posle ručka smo otišli na Pahis i tamo kiša nije padala.

Na Tasosu često znaju da budu različite vremenske prilike.

Recimo na zapadu, na primer na Pahisu, sija sunce bez i jednog oblaka, dok je

u isto vreme na istoku, na primer na Golden biču, oblačno, pa čak i sa kišom.

Vrhovi Ipsarion (1204m) i Profiti Ilijas (1086m) znaju često da utiču vremenske

prilike, pogotovo na istoku ostrva.

MilanSl piše u jednoj od gornjih poruka da je imao idealnih deset dana (poslednja

trećina jula). Po tome što smo nas dvojica ovog leta doživeli, jul je bio idealan za

boravak na Tasosu.

Više od deset godina letujem na Tasosu (verovatno sam mu dosadio, on meni nije)

i ovo što forumaši pišu o nepogodama nikad nisam doživeo. To nikako ne znači da

oni ne govore istinu, već da ono što su doživeli nije pravilo, nego izuzetak.

Svi smo svedoci šta je priroda uradila (pored ljudskog nemara) u Srbiji.

Zašto mislite da tako nešto ne može da se dogodi i na Tasosu?

Izmenjeno (putnik srećko)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja se slazem da nije uobicajeno. Bas sam pricao sa gazdom apartmana, covek kaze da se retko desava tako nevreme kao sto je bilo taj petak 01.08

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam imao prilike da vidim to nevreme u petak pošto smo krenuli busom kući oko 17h, mada ne sumljam pošto se namaeštala ceo dan.

Celo ostrvo Tasos kad nije sezona nema više od 20k stanovnika od čega 70%-80% stanovnika otpada na glavni grad Limenas.Od takvog ostrva se sigurno ne mogu očekivati mesta sa soliterima,bulevarima, velikim brojem ulica i ludim noćnim provodom...Ko očekuje od Tasosa tako nešto u startu je pogrešio.

Potos jeste da ima dve tri ulice ali povezanost sa Pefkari i Limenarijom mu daje drugačiju dimenziju.Da nema toga stavrno bi bilo dosadno, ovako kad se prošeta do Limenarije ne samo da se skine koji čvarak (pošto ima de se šipči po kozjim stazama) nego ima i šta da se vidi kad se stigne.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaboravio sam da napisem nekoliko reci o smestaju.

Smesteni smo u vili "Ana",gazdarice su dve gospodje,Marija i Ana,majka i cerka koje zive u Kanadi,samo su u sezoni u Potosu.

Soba je cetvorokrevetna,ne nesto velika,sa kuninjom koja je izdvojena,ali ne i odvojena.

Ima od posudja sve osnovne stvari,reso na struju,nov frizider.

Kupatilo je odlicno,tople vode ima uvek.

Nema parking,ali ima ispred vile 3-4 mesta za auto i ja ga ostavljam tu.

Za ove dve dame imam samo reci hvale,uvek su dostupne i raspolozene za svaki vid pomoci i saradnje.

Ovih sedam dana smo svakodnevno odlazili kolima sto na plazu,sto u obilazak a uvek su mi sacuvale mesto za auto,a nijednom im to nisam trazio.

E,da vila se nalazi 100 metara od skretanja za Teologos,sa leve strane,i u blizini su pekara,supermarket,luna park,mesara,pa cak i benzinska pumpa"EKO"

Ako smem da napisem,sobu.sam platio 45 eura po danu,dosli smo na bum,bez ikakve rezervacije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26212
    Ukupno tema
    874184
    Ukupno poruka