alexm

Potos - izbor smeštaja

2230 poruka u ovoj temi

Лименарија има лепо шеталиште поред мора, малу луку, упакована је као контрапункт Лименасу (а то је и циљ, вишедеценијски). Уме да засмрди када прерађују маслине, па баце штроку унаоколо (несносно!), али има свој шмек.

Лименас је најбоље што Тасос има да понуди у смислу грчких туристичких стереотипова.

Потос је бљак. Мала Будва којој је неко одузео све џибра-фенси атрибуте, а додао знатно чистије море.

Не кажем да не може да се летује у Потосу. Таман посла! Али ја нећу да заменим моју београдску улицу за исту такву потоску, тј. да се разликују само по мирису роштиља и мало другачијој музици.

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na more se ne ide zbog ulice...

Meni zaista nije bitno gde sam smesten na Tasosu a ovo mi je vec peti put..

Doduse mozda i najlepse je bilo prvi put u Skali Sotiri..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

На море идем да променим улицу. Мени је већ пун куфер дрндања мотора и аутомобила и овде, не спојим често ни сат и по сна, а доле то не трпим. Нажалост, најбољи смештај је близу магистрале, па се Београд очас понови и доле...

Скала је лепа, али стално трпи буку магистрале... мада је и досадна већини обичних туриста (не и мени!), но то се решава вечерњим паљењем кола, мотора, мопеда, џипа, квада и одлажењем у "живот". Па и у Потос.

Јес да на целом острву нема дискотека, али провод је провод. Макар јео колаче и попио ципуро у кафићу.

Најлепше је кад се враћаш у своје "родно" село у 12-1-2 ноћу, са пустим друмом под звезданим небом. Па све пазиш да машина рмбањем не пробуди уснуле јучерање пливаче у твом окружењу.

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja na Tasosu cesto trazim prasnjavu ulicu za smestaj a u susednom dvoristu da budu petlovi i po jos koja domaca zivotinja..

Jbg. kompleks iz detinjstva nisam kao ostali drugari imao selo...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Нисам ни ја, Марко. Мене "сељанија" привлачи.

А од када сам научио да бирам на Тасосу, заломе ми се баш ти певци, ласте, мек парадајз, лаванда, грчки босиок... седење под сенком поморанџиног или лимуновог дрвета, комшиница Гркиња која зове на кафу, мој син који купи на трафици новине и за Грке и за нас, чича из комшилука који назива Бога кад код нас види на тераси (на грчком) и пита да ли је жив Милошевић ("штета"...), а да нисам ни мрднуо метар ван мог тасоског царства.

Ко разуме, схватиће. Рекао сам већ, мени је Тасос непатворено српско море. И тако ће да ми остане, занавек. И после 5-6 пута, све је јача љубав нас двојице. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Badzo,vratila je depozit jer je moj muz u momentu pozeleneo od besa pa je shvatila da bi svaka rasprava oko toga bila suvisna.Apsolutno Tasos ne vezujem za ljude jer sam posle te zene srela mnogo divnih ljudi,grka starosedeoca(vlasnici Irida studia) koji su bili divni.U pravu ste sto se tice,konkretno Potosa...I mene podseca na seoca sa jednom vasar ulicom,bucno i nocu i danju ali ima ima nesto sto se nasim ljudima svidja.Da li su to cene(koje apsolutno nisu male) ili prosto sto svi idu tamo.Mi smo na Tasos otisli bas zbog ovog foruma ali daleko je to od onog sto sam ja u svojoj glavi zamislila iscitavajuci tudje dozivljaje.Mislim da je Tasos precenjen.Ali,opet ponavljam,bilo je divno(pogotovo plaza Rosso gramos kod hotela Beach paradise) i mozda jednom odemo opet.I moram napomenuti da je giros Mamma mia mnoooogo bolji od El greco i da je hrana(riba i ostali morski plodovi) u taverni Irena najbolja!Usluga,hrana i cene za sve pohvale

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E bas sam takav smestaj nasao za iducu godinu,ali necu da malerisem i to u jednoj skali...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Valja biti spreman pre polaska:

http://www.grckainfo...grckoj-217.html

Turistička policija je ZAKON!

Važni telefoni:

- Policija: 100

- Turistička policija: 554871

- Grčka nacionalna turistička organizacija: 222935, 271888

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Бојанина, поздрави(те) мужа и ДАЈ(те) Тасосу још једну шансу, али одсад слушајући неке далеко удобније и искреније приче. Стојимо на располагању.

Јесте, сви ми помало или мало више романтизујемо боравак доле, али ако упоредим Тасос са копном, увек добије на поене сваки прст на Халкидикију, а Олимпијску регију бије са три поена разлике. Добро, зависи и ко суди ту.

Али, тек кад се спусти у Грчку ниже Волоса, Спарте... или на Пелопонез... или острва далеко од копна, креће нешто друго... али и то кошта живаца и пара.

Дотад, Тасос је делија-Пантелија. Свако добро!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na pozdravima :) Naravno da cemo opet jednom otici na Tasos jer nije sve tako crno :)A i ima jos stosta da se vidi i proba a za to nije dovoljno 12 dana

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li moze preporuka za dobar odnosno pristojan smestaj u Potosu (bliza okolina) a da je za preporuku. U jednoj od agencija su mi nudili veoma povoljno smestaj u vili "Iatrou" navodno je odlicna za porodicno letovanje, da li je neko tamo boravio, kakvi su vam utisci, da li ste imali neke zamerke na smestaj, okolinu, plazu, parking itd? Ako smatrate da ima i bolji smestaj a da je nesto skuplji (ne previse jer nam je budzet ogranicen) neka posalje sugestiju i predlog. Letovanje planiramo od 06.08. najmanje 10 nocenje (idealno bi bilo koji dan vise). Ne trazimo nikakvu ekskluzivu, bitno nam je da su sobe pristojne, da namestaj nije star, da je obezbedjen parking u okviru vile (isli bismo svojim kolima) i ako mozemo da biramo ne bismo smestaj u centru Potosa - odnosno ne smeta nam ukoliko je smestaj udaljen 1km od centra sve je to podnosljivo za setnjicu od 10-15 ak minuta. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pošto vidim da ti niko ne odgovara ,ajd da probam ja da pomognem koliko je u mojoj moći! Znam tačno gde je vila za koju pitaš, ja nisam bila u njoj ali moja prijateljica je bila i u suštini je bila zadovoljna, ali po njenim komentarima šta je njoj sve odgovaralo meni ne bi...najveći problem po meni je baš taj što je vila baš izdvojena iz mesta ali nemaš stazu za pešake nego bi morala magistralom,zatim prelaziš magistralu i pešačiš... do san antonio plaže(duuug plićak) pošto je ona najbliža...znači meni to ne odgovara ali o ukusima ne vredi raspravljati...

Što se tiče smeštaja koliko se sećam nije imala zamerke i njima je najveći problem bio to što su "daleko" od svega pa su baš dosta vremena provodili u dvorištu...bazen(a na moru si...)

Nadam se da sam ti bar malo pomogla...pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poštovanje svima,

potrebna nam je pomoć oko izbora smeštaja. Planiramo da sa prijateljima od 1.09. boravimo na Tasosu, ali zbog prirode našeg posla ne možemo unapred baš sve da isplaniramo i uplatimo preko agencije. Zato bih vole da čujem vaše komentare vezano za traženje smeštaja lično, kada stignemo dole. Da li je neko ko je isto tako tražio ima neki kontakt nekog apatrmana koji bi preporučio. Kako se kreću cene u septembru za dvokrevetne sobe+mala beba?

Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

milenAKI zahvaljujem vam se na odgovoru. Uzimajuci u obzir da ste bili tamo da li mozete da preporucite vilu koja nije previse daleko od Potosa, u kojoj ste mozda i letovali ili znate da ima dobre preporuke od strane vasih prijatelja i slicno. Svaka preporuka i sugestija je dobrodosla. Hvala unapred. Pozzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa znaš kako više puta(8) sam bila na Tasosu i bilo je svega...i boljeg smeštaja i nešto skromnijeg, ali u suštini ja sam uvek bila zadovoljna zato što ono pravilo koliko para toliko muzike! Ako ideš sa agencijom tj busom uglavnom su iste vile u ponudi i ako pronadješ nešto da ti odgovara ,samo napiši koja je i verovatno ćeš brzo dobiti odgovor kakva je i gde je!

I mi smo tako lutali...pa se uhvatili boljeg smeštaja,,,blizu plaže,veliko dvorište,parking(što mom mužu znači više nego gde je on),roštilj...a smešno izgleda što smo smešteni u centru Potosa a možda jednom prošetamo kroz grad...naše šetnje idu svako veče u pravcu Pefkarija i ka Limenariji(obavezna baterijska lampa na pojedinim delovima šetališta)

Smeštaj uglavnom pronađemo preko Nikane...sve pohvale za nju i devojke!!! pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26311
    Ukupno tema
    877565
    Ukupno poruka