alexm

Potos - izbor smeštaja

2230 poruka u ovoj temi

Ja sam ove godine nesto kasnio sa biranjem destinacije za letovanje, pa mi je manevar bio suzen. Trebalo je da idemo u Egipat, ali nije bilo mesta na letovima u terminima koji su mi odgovarali, pa smo odustali za ovu godinu. Prethodnih par smo isli na Halkidiki, a sada smo odabrali Tasos. Imali smo nesto muke i oko pronalazenja i oko samih rezervacija, ali da vas ne davim, na kraju idemo u Anna Star hotel od 22.06.-06.07.  U svakom slucaju cete imati informaciju kako je kad se vratim :)

Elem, ovo boldovano me zanima gde ste pronasli ovu informaciju? Ja sam negde cak procitao da su za goste hotela besplatne lezaljke i na bazenu (sto je realno poceloj Grckoj) i na plazi (sto je retkost). 

Idemo sa decom (8 i 5) a po svemu sto sam video ovaj hotel je bas idealan za ono sto je nama potrebno... 

Ja sam to procitala negde u komentarima i pitala direkt Nikanu da li je tacno,kaze zena da jeste,mora se popiti pice da bi dobio lezaljku na bazenu,tako i na plazi.

Ja idem tek 01. sept.ocekujem dugacak opis Annas star a,kada se vratite.Plasim se plaze najvise.Obratite paznju na te jezeve,kazu da ih ima.

Cula sam da jezevi idu u cistu vodu ali poznavajuci morsku akvaristiku sumnjam na organski otpad iz tog kanala posle hotela. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sanjaa

nema razloga za brigu, zaista. Nemojte se fiksirati na taj komadic plaze od hotela Anna star, poslednje tri godine ni jednog jeza nije bilo u vodi samo  20 m dalje gde sam obicno dolazila svaki dan na plazu

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

IMG_20190618_59738.jpg.506e62e8730e8d4c7

IMG_20190618_2130.jpg.7e6928b62693c04e15

IMG_20190618_45933.jpg.bf7956521f8b226b7

IMG_20190618_540.jpg.65c88ae58a3510ed5bf

IMG_20190618_53345.jpg.eca32ea8d6aa31268

Anna Star prošle godine.. Nisam lično bio, samo sam svratio kod prijatelja koji su tu bili smešteni. U sobe nisam ulazio. Na bazenu lezaljke uz piće. Sam bazen i okolina objekta lepo uredjeni.  Usluga na bazenu dobra. Muzika svih žanrova, uz nezaobilazne narodnjake.  Plaža odmah pored bazena. U trenutku kada sam bio more je bilo nemirno, sa talasima, pa je iz tog razloga bilo mutno, kao bara. Nije mi se svidelo. Verujem da je drugacija situacijs kada je more mirno.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Plaža je tu odmah užas bila. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

argorn,moze li koja rec o annas star.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

argorn,moze li koja rec o annas star.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

dragi forumasi kojima smo od srca, sa  puno detalja odgovarali na sva pitanja o smestaju  plazi i ostalim pitanjima o Potosu i Tasosu, molim vas napisite svoje utiske o smestaju, Tasosu, cenama izletima, plazama, moru  i sl. Niste fer...

Izmenjeno (kokos)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:D

Eleni 1, meni povoljno i lepo, ali kako je odmah pored puta kome smetaju motori  i saobracaj neka izbegava :D.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste,nije fer.

Annas star, zadovoljni smo. Nema jezeva,ima tople vode za kupanje,veliki parking.Plaza,kao svaka gradska,nista posebno. Niko nas ne juri za pice,lezaljke smo koristili na plazi i bazenu. Gazda je zaljubljen u svoj bazen,juri ljude da peru noge od peska pre ulaska u njega.Odrzava ga bas cakum pakum.

Svratili do nikane,dala nam karticu sa kojom imamo neke popuste na giros i svasta jos.

Jedino sto sam primetila je da grci imaju novu foru na nekim plazama (porto vati,aliki...) da uslovljavaju,ako ces koristiti set lezaljki moras popiti/pojesti za 25,negde 30e.

Izmenjeno (sanjaa)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sanjaa

Jel hladno uvece ? odnosno koliko je tacno hladno uvece ?

Aliki je  je meni misterija, toliko losa plaza , uska , kamenita, ledena voda u koju moze da se udje samo na dva mesta a da nije preko kamenja i jezeva. Ovaj mucenik sto je sa mnom bio, zgazio je na jeza, pa sam molila da platim samo da nam otvore suncobran  dok povadi bodlje da ne gorimo ( jul 12h ) , Grk je ponavljao , Sorry lady, umbrellas are for the restaurant customers only...agonija

Izmenjeno (kokos)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treba mi preporuka za dobar smestaj u potosu ili limenasu za sledecu godinu. Ono sto trazim je dobar odnos cena/kvalitet. Moze i hotel do 1000 eur za 4, ili neki apartmani.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sanjaa

Jel hladno uvece ? odnosno koliko je tacno hladno uvece ?

Aliki je  je meni misterija, toliko losa plaza , uska , kamenita, ledena voda u koju moze da se udje samo na dva mesta a da nije preko kamenja i jezeva. Ovaj mucenik sto je sa mnom bio, zgazio je na jeza, pa sam molila da platim samo da nam otvore suncobran  dok povadi bodlje da ne gorimo ( jul 12h ) , Grk je ponavljao , Sorry lady, umbrellas are for the restaurant customers only...agonija

Uvece idemo u sandalama i haljinici,kao u julu i avg.Nije hladno. Super je vreme,jutros duvao neki vruc vetar,nosi prasinu pa zato nismo isli na plazu,sad idemo.

Aliki mi se svidja zbog peska,kao puder je.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Prvo izvinjenje svima sto nisam prosle godine napisao opis hotela, mada sam bio ubedjen da jesam :(

Valjda sam navikao na pdf Egipat da svaki hotel ima svoju temu, pa mi je ovo malo konfuzno, al cim moram da se pravdam znaci da sam kriv. Pokusacu da se iskupim i pomognem ljudima da se odluce ili ne za ovu godinu...Elem, moja porodica (supruga, sin (8) i cerka (5)) i ja smo boravili u Anna Star hotelu u periodu od 22.06.-06.07.2019.

Pisao sam kakve smo muke imali sa rezervacijama smestaja, jer smo kasno krenuli u potragu za aranzmanom, ali na kraju smo odseli 10 dana preko Oktopoda u standardnim sobama i jos 4 dana preko Nikane u novim sobama (bili smo malte ne prvi gosti novog objekta).

Pre nego sto krenem nesto detaljnije, recicu da smo mi ovim letovanjem bili prezadovoljni i da je celokupan utisak o ovom mestu odlican. Ima i nekih zamerki, ali krenimo redom. 

Ovaj kompleks je zapravo u pokusaju da preraste u Resort. Gazda je Grk, zena mu je valjda Bugarka, a osoblje uglavnom rodbina. Kako na Tasosu postoji kruzni put oko celog ostrva, Anna Star se nalazi bukvalno na izlasku iz Potosa i to ka plazi. Velika stvar je to sto kad imate malu decu, nema izlaska na ulicu vec od plaze i bazena do sobe ste sve vreme u okviru istog kompleksa. 

Sam hotel se sastoji od 4 objekta sa sobama, sopstvenom plazom, i bazenom sa barom koji se nalazi izmedju plaze i soba. 

SMESTAJ: Sa ulice se vidi glavni objekat i moguce je u njega uci sa ulice. To je prakticno nulti nivo, a iznad postoji jos jedan sprat, Tu ima mislim 6 soba, kao i prostor koji je zamisljen kao restoran ali to ne radi jos uvek. Takodje posto postoji i nivo ispod, koji je u nivou basete i mora (put je malo iznad). Do njega mozete doci ili kroz glavni objekat stepenicama ili oko objekta ulaskom u dvoriste kuda svakako ulazite ukoliko ste dosli kolima, jer unutar kompleksa postoji dosta mesta za parking. Na tom najnizem nivou su 4 sobe i mi smo bili smesteni u jendnoj od njih. 

Sama soba je nama bila sasvim korektna. Lep i udoban bracni krevet, jos jedan "normalan" krevet i jedan pomocni lezaj sa dobtim dusekom tako da smo svo 4oro spavali lepo i bez guranja. Na prozorima postoje mreze za komarce, sobe su uredne i pospremljene pre vaseg ulaska i sa te strane je sve bilo super. U produzetku sobe je mala kuhinjica i kupatilo. Sve ove sobe dole su bile iste. Zmaerka je svakako nedostatak tanjira, serpi, escajga, casa... Nas je bilo 4oro, imali smo 3 tanjira, 2 kasike, 3 vilkjuske itd. sto smatram da je veliki propust jer je to sitna stvar a prilicno smeta. Frizider je bio sasvim ok, dok nam je reso bio uzasnog izlgeda ali je korektno radio. Kupatilo je bio ok, ali nije imalo zavesu za tus kabinu.

Ispred ove 4 sobe je prekticno postojao trem a svaka soba je imala sto i 3 plasticne stolice (opet ne vidim sto je bio problem da ubace jos po jednu, jer u sve 4 sobe su bile porodice sa po dvoje dece, tj. u jednoj ih je bilo sa troje, ali kod njih je bio trosed napolju). 

Kada gledate ka moru ulevo od nasih soba bio je jos jedan objekat na 2 nivoa sa nekoliko soba, a iza njega jos jedan manji, sa posebnim apartmanom. Pravo ispred nasih soba nekih 50tak metara je bio bazen, a pre bazena sa desne strane taj novi objekat sa 3 sobe, ali deluje da ce i taj objekat uskoro dobiti jos jedan sprat. 

U tom novom objektu dve sobe direktno gledaju na bazen i terase su im prakticno na bazenu, dok je treca soba iza njih i terasa joj gleda ka bazenu, ali je udaljena od njega nekih 10tak metara. Mi smo dobili bas tu sobu i iako sam prvo bio nezadovoljan jer nisam dobio sobu na bazenu, na kraju je to mozda ispalo i bolje. 

Te nove sobe su - nove. Lepse su sredjene, namestaj je nov. Cim se udje sa leve strane je kuhinja, ima nesto vise elemenata nego u starim sobama. Postoji bracni krevet i kauc na razvlacenje gde su spavala deca. U svim sobama (starim i novim) postoji  i neki lcd tv. Takodje u ovoj sobi postoje balkonska vrata i terasa sa stolom i stolicama. U ovoj sobi smo imali 2 zamerke. Jedna je ta sto je lavabo (u obliku kadice) zapravo cureo, ali su to verujem sada sredili, a drugi koji je bio mnogo vazniji jeste da nisu imali mreze za komarce na balkonskim vratima pa smo morali da spavamo sa zatvorenim vratima a onda je bilo mnogo vruce. U starim sobama smo spavali sa sirom otvorenim prozorom i klimu nismo ni jednom upalili, a spavali smo ko bebe. 

BAZEN i PLAZA: Bazen je nama bio super. Kada udjete u taj deo, levo je sank sa nastresnicom. Bazen ima neki nepravilan elipsast oblik sa ostrvcetom u sredini. Sa strane blize moru, postoji deo sa nekom nastresnicom gde je jako lepo sedeti. Okolo su lezaljke. Zatim sledi jedan deo sa sitinim belim kamencicima koji je potpuno u hladu drveca, a onda pescana plaza koja pripada samo hotelu i ima dosta lezaljki. Lazaljke se ne placaju, ali je potrebno popiti pice. Isto vazi i za bazen i za plazu, s tim sto nisu nesto preterano navalentni pa ako i ne popijete nista, nece da prave problem, mada mi smo pili makar po neku  kafu ili sok/pivo. Cene su pristojne od 2,5e - 5e, zavisi sta pijete. Problem je sto su i plaza i hotel otvorenog tipa pa moze da dodje ko god zeli, sto znaci da je bilo dana kada je guzva na plazi i kad je tesko doci do lezaljke, ali na bazenu nikad nije falilo mesta. Doduse nije ni na plazi sem jedne subote, a i tada smo se snasli :)

Sama plaza je lepa, sitan pesak za decu dusu dao. Ulaz u more je postepen i nesto duze je plicak, Potencijalni problem i nesto oko cega je bilo dosta diskusije je kanal koji protice levo od hotela. Citajuci razne komentare, plasio sam se da tu ne bude kaljuga, ili da ce odatle da se siri neki smrad. Nista od toga se nije desilo. Tu je ocito nekada bio kanal, sada je to gomila peska, Mi smo mozda i imali srece jer za 2 nedelje nama je kisa pala jednom na pola sata i to pretposlednjeg dana. Ostavljam mogucnost da nije uvek tako bajno, ali nama nit je bilo smrada, nit su se tu skupjlali komarci, niti je pravilo ikakav problem, cak smo sa ostalim klincima tu pikali fudbal na pesku jer je deo na kome nema lezaljki a ima dosta mesta. 

Takodje, treba reci da je to poslednja palza u nizu i da ukoliko ne zelite lezaljke, mozete rasiriti peskire odmah tu pored i zabosti suncobran. 

OSOBLJE: Ako sam dobro shvatio na sanku u baru radi gazdina cerka (devojka25-30 godina) i ona razume srpski. Ok, je mada ona vazi za "opasnu". Ona glumi babarogu i ne da deci da skacu u bazen i slicno. 

Zene koje ciste sobu su Bugarke i neki su rod sa gazdom (bar neke od njih). Ciste se sobe svaki drugi dan, a peskiri menjaju svaki peti (?). Generalno je muka kao vam nesto treba  i najbolje je odmah juriti gazdu koji je ok tip, al generalno izbegava da se druzi sa gostima :) Pored gazdine cerke koja radi za sankom, tu bude jos jedna, ili dve konobarice, opet Bugarke, koje su bile skroz ok. Ima i neki lokalni Grk koji je majstor za sve. Taj covek radi dan noc - popravlja kvarove, cisti bazen, pravi one slamaste suncobrane, kosi travu, sadi cvece, momak za sve :D

Svi su uglavnom prijatni i gledaju da sto manje ulaze u neku pricu valjda da smanje mogucnost da im nesto trazite. 

Jedini "problem" koji smo videli je bio u kontaktu sa ekipom koja sprema sobe prilikom izlaska iz iste. Nista strasno, ali taman da se malo iznerviras. To je valjda gazdina tasta. Nama je zamerila sto smo ostavili prljav reso (videcete sliku, ja iskreno ne znam kako ono izgleda kad je cisto), a napravili su problem i sa izlaskom iz soba, jer je izlazak iz soba 12, a neki gosti su autobusom stigli vec u 8 i onda je ta baba pozurivala sve da izadju iz soba da bi oni stigli da pociste... mi smo prelazili u drugu sobu, ali nije postojala trunka organizacije na tu temu, pa umesto samo da predjemo morali smo da cekamo bar 2 sata... nista tragicno, ali opet nepotrebno. 

OSTALO: Polozaj hotela je sjajan. Taman je van "centra" tako da nema buke uvece, a opet sve ja ne 50-100m - nekoliko prodavnica, girosi, mesare, pekare, restorani itd. Nocu mirno i lepo, a opet za nabavku sve na izvlote. 

Slike slede u sledecem postu...

Izmenjeno (aragornRSB)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

IMG-20190622-180444.jpg IMG-20190622-180513.jpg IMG-20190623-102605.jpg IMG-20190623-102613.jpg IMG-20190623-102622.jpg IMG-20190623-102626.jpg IMG-20190627-121327.jpg IMG-20190629-123800.jpg IMG-20190629-123804.jpg IMG-20190629-123821.jpg IMG-20190629-123848.jpg IMG-20190629-123850.jpg IMG-20190629-123905.jpg IMG-20190629-123922.jpg IMG-20190629-123949.jpg

Evo i par slika iz novog apartmana...

IMG-20190702-150244.jpg IMG-20190702-150253.jpg IMG-20190702-151615.jpg IMG-20190702-151621.jpg IMG-20190702-151632.jpg IMG-20190702-150147.jpg IMG-20190702-150157.jpg IMG-20190702-150240.jpg

Izmenjeno (aragornRSB)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo u Ana Star pre par godina, upravo u sobi do vaše ako je vaša na uglu. Ta je bila sa 4 kreveta a naša sa tri.

Odlična je lokacija i prelepo dvorište. Bazen taman na meru. Proveli smo na njemu dosta vremena :) Deca su doista uživala. Ustvari nismo se ni okupali na plaži hotela jer je bilo ježeva te godine. Nije nam se rizikovalo, pogotovo pored izbora plaža koje Tasos nudi. A bazen super legne uveče kad se vratimo u smeštaj, mada je radio do 19-20h mislim. Do centra Potosa za par min. Sopstveni parking takođe super stvar.
aragornRSB sve opisao.

Zamerka - baš se osećala vlaga u apartmanu. Nije ni čudo, sunce nikada ne uđe u njega zbog velike tende ispred. Elementi su fiksirani za zid (kuhinja, ormani..), ko zna šta je iza njih. Ovo nam je baš smetalo i posle par dana smo ostavljali samo komarnik spušten i kada odlazimo iz smeštaja. Mogao je neko lako ući unutra ali srećom niko nije. Ako ostavimo zatvorene prozore baš je bivao težak vazduh unutra kad se vratimo.

Uplatili smo apartman kao last minute i ne kajemo se uopšte, bilo je to jedno od sadržajnijih letovanja. A zar na Tasosu i može drugačije biti :D:D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26366
    Ukupno tema
    880827
    Ukupno poruka